صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

« میرحمایت میرزاده » سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس :

آموزش‌ و پرورش نه در این دولت بلکه هیچ وقت مهم نبود ؛ معلمان به طرح های مسئولان خوش بین نیستند

گروه اخبار/

مدت‌های طولانی است که معلمان نسبت به وضعیت معیشتی خود معترضند؛‌ دغدغه آنها فقط به موضوع معیشت خلاصه نمی‌شود بلکه سال‌هاست در کنار اعتراض به مسائل معیشتی نسبت به افت کیفیت آموزش در مدارس هم هشدار داده‌اند .

نظر معلمان نسبت به طرح های مسئولان و اولویت بودن آموزش و پرورش

مسئولان از طرح‌هایی همچون رتبه‌بندی و تمام وقت شدن معلمان برای بهبود معیشت خبر می‌دهند اما این نگاه خوشبینانه در میان فرهنگیان وجود ندارد

همچنین سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید "حوزه معیشت معلمان سال‌هاست که شعار داده‌ایم."

برای معلمان شعار زیاد داده‌ایم
 مدت‌های طولانی است که معلمان نسبت به وضعیت معیشتی خود معترضند؛‌ دغدغه آنها فقط به موضوع معیشت خلاصه نمی‌شود بلکه سال‌هاست در کنار اعتراض به مسائل معیشتی نسبت به افت کیفیت آموزش در مدارس هم هشدار داده‌اند.

 

سرنوشت نامعلوم نامه بطحایی به جهانگیری درباره معیشت معلمان

هشدارهایی که تا به امروز آنها را شنیدیم اما جز وعده بهبود اوضاع چیزی نصیب معلمان نشد حتی وزیر آموزش‌ و پرورش 21 فروردین امسال در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور به این مسائل اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل نارضایتی در میان کارکنان دولت، وجود نابرابری‌های عدیده در نظام پرداخت‌های مستمر و غیرمستمر است که متأسفانه به دلایل مختلف با صدور مجوزهای مختلف این فرآیند رو به تزاید است. او  پیشنهاد داد برای برقراری استقرار نظام عادلانه پرداخت‌ها مقرر فرمایید کارگروهی مشتمل از نمایندگانی از وزرای محترم و اعضای شورای حقوق و دستمزد، نظام‌نامه‌ای را برای کاهش نابرابری در پرداخت‌های مستمر و به‌ویژه غیرمستمر کارکنان دولت تهیه و عنداللزوم به تصویب هیئت‌وزیران برسد.

اما نامه و پیشنهاد بطحایی به معاون اول رئیس جمهور هیچ گاه در اولویت قرار نگرفت و سرنوشت پیشنهاد وزیر آموزش وپرورش برای تشکیل کارگروه کاهش نابرابری در پرداخت‌ها هیچ گاه مشخص نشد و حالا همزمان با نخستین ماه سال تحصیلی جدید یکبار دیگر معلمان نسبت به وضعیت فعلی معترضند.

 

طرح‌هایی که فرهنگیان به آن خوشبین نیستند

هرچند خبر از طرح‌هایی همچون رتبه بندی و معلم تمام وقت به گوش می‌رسد که به گفته مسئولان برای ارتقای معیشت معلمان است اما در میان جامعه فرهنگیان آن نگاه خوشبینانه‌ای که مسئولان به طرح‌ها دارند، وجود ندارد و حالا این معلمان هستند که برای بهتر شدن اوضاع معیشتی به شغل دوم روی آورده‌اند.

 

آموزش‌ و پرورش نه در این دولت بلکه هیچ وقت مهم نبود

حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم براین باور است که در حوزه معیشت معلمان و ارتقای آموزش‌ و پرورش سال‌هاست که شعار داده می‌شود اما واقعیت این است که نه تنها در این دولت بلکه در هیچ یک از دولت‌ها آموزش‌ و پرورش مهم نبوده است.

 

سبد معیشت معلمان خالی تر از قبل

او براین باور است که افزایش هزینه‌ها باعث فشار به مردم و بالتبع فرهنگیان شده و سبد معیشت آنها را خالی‌تر از قبل کرده است و  فاصله زیادی بین درآمدها و هزینه‌های ایجاد کرده است چون جزو حداقل حقوق بگیران هستند.

میرزاده می‌گوید: امیدواریم دولت بتواند حداقل در بودجه سال 98 بخشی از این ماجرا را ببیند و اگر درلایحه پیشنهادی دولت به مجلس به این موضوع توجه نشود هیچ راه دیگری برای ارتقای آموزش و پرورش  و معیشت معلمان وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه امسال پرداخت مطالبات بازنشستگان بهتر از گذشته بود، عنوان کرد: دولت در گام نخست باید نسبت به صفر کردن مطالبات فرهنگیان اقدام کند و در گام دوم اگر معلم مانند همه کارمندان دولت کارمند است هر مزایایی که کارمندان دیگر از آن بهره می‌برند برای معلمان هم باید لحاظ شود.از همان ابتدا می‌دانیم بودجه آموزش‌وپرورش کسری دارد .

وی گفت: اگر آموزش‌ و پرورش مهم است باید سیاست‌هایی را به کار گرفت که کیفیت آموزش‌ها را بالا ببرد تا بتوان به اهداف تحول بنیادین رسید و خروجی چنین آموزش‌وپرورشی باعث ارتقا و توسعه کشور خواهد شد که این مقوله نیازمند تامین اعتبار و توجه ویژه است.

با بودجه فعلی که از همان ابتدا مشخص است با کسری مواجه می‌شود و حتی در پایان سال برای پرداخت حقوق فرهنگیان مشکل دارند نمی توان به تحول رسید.

میرزاده براین باور است که دولت تنگناها و مشکلاتی به لحاظ اقتصادی دارد اما اگر آموزش‌ و پرورش برایش مهم باشد و بخواهد می‌تواند این بخش را هم در اولویت قرار دهد.

خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

نظر معلمان نسبت به طرح های مسئولان و اولویت بودن آموزش و پرورش

شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 13:35 خوانده شده: 403 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -2 --
حسینی 1397/07/21 - 14:55
بازی مسخره‌ای هست

اگر دولت بخواهد..

اگر مجلس بخواهد...

و ما همچنان اندر خم نیم کوچه ایم...

اگر قدری وجدان بود این همه فشار بر معلم و کارگر و بازنشسته نمیآمد...

جناب پس شما نقشتان چیست؟ مگر شما نماینده ملت نیستید؟ مگر شما مثلا عضو کمیسیون آموزش نیستید؟؟

آیا نظر شما حضرات این هست ما برویم و برای رفع مشکلات از سیارات دیگر ویا کشورهای دیگر استمداد طلب کنیم؟؟


بساط دروغ را جمع کنید و به داد معلمان برسید و ادای حقشان را بیش از این معطل نکنید.
پاسخ + +12 -3 --
شهاب 1397/07/21 - 15:07
آقای میرزاده باید باید نکن بگو چه گلی به سر فرهنگیان محترم زده ای
شما هم در درست کردن این اوضاع وخیم بی تقصر نیستی
اگر دولت ناتوان است شما به وزرایش رای اعتماد می دهید بیا کج بشین وراست بگو
وکوتاهی های مجلس را درباره ی فرهنگیان با صداقت بیان نما وبرای درست شدن اوضاع عمل مثبتی انجام بده اینکه اوضاع اقتصادی فرهنگیان وخیم است را همه می دانند
پاسخ + +5 0 --
سید ازتبریز 1397/07/21 - 17:48
نماینده محترم ومحبوب ازاین حرفهای تکراری دیگه خسته شدیم چه کسی باید مشکلات روحل کند توپ امروز درمیدان چه کسی هست معلم بااین وضعیت نابسامان اقتصادی وگرانی محض باحقوق ناچیز چه میتواند بکند سند تحول هم دنبال نخود سیاه رفتن هست بااین حقوق ومزایا کاری جزدغدغه زندگی چیزی عاید کسی نمیشود بلاخره یکی روپیدا کنید مطالبات ماراکه بی ارزش شدند پس به دهند باید جوابگو باشید وگرنه همگی مشمول ذمه اید پناه برخدا ازاین همه بیعدالتی
پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1397/07/21 - 18:34
انساا...ابن دولت اعتدالی و وزراش به ارزوش نرسه که ما معلما رو ارزو به دل گداشت
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/07/21 - 18:44
تفاوت کلام یک نماینده مجلس
قبل از انتخابات: من اگر رای بیاورم تمام مشکلات معلمان و مردم را حل میکنم.مشکلات فعلی که سهل است اصلا کشور را گل وبلبل خواهم کرد.
بعد از رای اوردن:
ما نمیتوانیم کاری بکنیم چون دولت نمیخواهد.ما نمایندگان قدرت محدودی داریم.معلمان ناراحتند من هم خیلی ناراحتم اما کاری نمیتوان کرد و...
پاسخ + +3 0 --
ددول 1397/07/21 - 19:58
بازهم شعار وشعار.....................

از عمل چی؟
خبری هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +4 0 --
نوآموز دکتر حسینی 1397/07/22 - 06:30
امیدوارم علاوه بر معلمان عزیز مسیولان هم "تحفه هند" دکتر رو که در آن به مقایسه آپ ایران و هند هم اشاره ای شده ببینند. مقاله رو سرچ کنید و بخوانید:

تحفه هند / حسینی
پاسخ + +3 0 --
معلم بدهکار 1397/07/25 - 21:49
حق التدریس شاغلین رو بدین حالا دیگه
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1397/07/29 - 23:07
همکاران اینها پوستشان خیلی کلفت است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور