صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن متهم کردن منتقدین این طرح به " کم لطفی " توضیحاتی ارائه کرد ؛

آخرین وضعیت مصوبه معلم تمام وقت

گروه اخبار/

طرح " معلم تمام وقت " برای نخستین بار توسط علی الهیار ترکمن مطرح شد . ( این جا )

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بر خلاف گفت و گوی قبلی که میزان افزایش را 25 درصد به فوق العاده ویژه اعلام کرده بود در آخرین اظهار نظر به 18 درصد کاهش داده است و مهم تر این که هیچ گونه سخنی از میزان افزایش ساعت موظفی معلمان نکرده است .

پس از آن ؛ وزیر آموزش و پرورش میزان ساعت موظفی را 36 ساعت اعلام کرده بود . ( این جا )

الهیار ترکمن در گفت و گو با فارس این اقدام را " اصلاحی و نوآورانه " تلقی کرده که با کم‌لطفی منتقدین مواجه می‌شود .

یکشنبه 15 مهر ماه مدیر صدای معلم گفت و گویی را با " رادیو فرهنگ " انجام داد .قرار بود در این گفت و گو  « علی پورسلیمان  » مدیر صدای معلم به عنوان مخالف طرح " معلم تمام وقت " و « علی الهیار ترکمن » معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به عنوان موافق شرکت کنند .متاسفانه الهیار ترکمن در این گفت و گو حاضر نشد . ( این جا )

مدیر صدای معلم بیان کرده بود :

" انتظار این است که مسئولانی که طرح هایی را عنوان می کنند باید بیایند و قاعدتا و منطقا از طرح های خودشان دفاع بکنند و ادله لازم و استدلال کافی برای طرح های خودشان ارائه بکنند. اگر واقعا توان استدلال و اقنای افکار عمومی را ندارند نیازی نیست که با این طرح ها وقت معلمان را بگیرند و افکار عمومی را مشغول بکنند و حتی حاضر نباشند در یک گفت و گوی رادیویی ساده و مستقیم حضور پیدا بکنند و به پرسش ها و دغدغه های معلمان که الآن یک بحث جدی در مدارس است پاسخگو باشند. " .

« صدای معلم» بر خلاف نظر این مقام آموزش و پرورش طرح معلم تمام وقت را در تضاد با کیفیت بخشی آموزش و صرفا طرحی برای مدیریت سونامی بازنشستگی می داند .

آخرین وضعیت مصوبه معلم تمام وقت

علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش  به جزئیات طرح «معلم تمام‌وقت» پرداخت و اظهار کرد: متأسفانه هر اقدام اصلاحی و نوآورانه که بخواهد در آموزش و پرورش انجام شود کمی با کم‌لطفی منتقدین مواجه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هدف برای تمام کسانی که در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، رعایت صلاح فرهنگیان است، افزود: همه جناح‌ها باید برای خدمت به معلمی افتخار کنند و اگر الان مسؤولان وزارت آموزش و پرورش اقدام نوآورانه انجام می‌دهند این اقدامات در راستای خدمت به معلم هست یعنی نه قصد سیاسی در آن دنبال می شود و نه قصد دیگری که بخواهد با بی انصافی نقد شود.

الهیار ترکمن با اشاره به طرح «معلم تمام وقت»، گفت: یکی از طرح‌ها، طرح «معلم تمام وقت» است؛ در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ساعت توسط معلمان شاغل حق‌التدریس ارائه می‌شود که این حق‌التدریس یک سری مشکلاتی دارد.

وی توضیح داد: اول اینکه فرهنگیان برای ۹ ماه سال این حق‌الزحمه را دریافت می‌کنند، دوم اینکه در حقوق کامل‌شان به صورت ثابت‌ و رسمی نیست و کسورات به آن تعلق نمی‌گیرد و همچنین در پاداش پایان خدمت و بازنشستگی محاسبه نمی‌شود و در نهایت اینکه به دلیل مشکلات منابع مالی با تأخیرهای مواجه می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: بررسی کردیم که اگر بخشی از حق‌التدریسی را که همین الان در حال انجام است را وارد ساعات موظف‌ فرهنگیان کنیم، می‌توانیم تمام نقیصه‌ها را برطرف کنیم یعنی به صورت منظم پرداخت کنیم  و همچنین ۳ ماه بیشتر یعنی در ۱۲ ماه سال پرداخت شود؛ از سوی دیگر در محاسبه حقوق بازنشستگی و پاداش پایان خدمت لحاظ شود.

وی با بیان اینکه این طرح را مجوز گرفتیم و به صورت داوطلبانه در اختیار فرهنگیان قرار می‌دهیم، افزود: هرکس که مایل است از این طرح استفاده کند، استقبال می‌کنیم و هر کس دوست ندارد مخیر است و هیچ اجباری در این زمینه وجود ندارد و می‌تواند حق‌التدریس فعلی را ادامه دهد.

الهیار ترکمن ادامه داد: در این طرح، حکم‌ فرهنگیان تغییر می‌کند حدوداً ۱۸ درصد به فوق‌العاده شغل آنها اضافه می‌شود که یک چیزی معادل و بلکه بیشتر از حق‌التدریس فعلی آنهاست و به صورت که یک آیتم حقوقی برایشان لحاظ می‌شود‌.

وی با بیان اینکه این طرح نهایتاً تا اوایل آبان‌ماه به استان‌ها ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: این طرح  صرفاً برای معلمان رسمی و پیمانی است و معلمان ‌حق‌التدریس آزاد، سرباز معلم و خرید خدمات را شامل نمی‌شود. ( خبرگزاری فارس )

انتهای پیام/

آخرین وضعیت مصوبه معلم تمام وقت

جمعه, 27 مهر 1397 ساعت 14:49 خوانده شده: 731 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 15:19
هر موقع امکانات خود را به سطح آلمان و ژاپن و کره و سوئیس و ترکیه و .....رساندید و حقوق معلمان از همه کارمندان و پزشکان بیشتر کردید صحبت از معلمان تمام وقت کنید مردهای گور نداره کفن برای چی میخواد
پاسخ + 0 0 --
معلم ساده 1397/07/27 - 16:52
ترکمن از مدرک البرتا چه خبر؟ چقدر وقیج و نادان هستی؟ من شخصا قول میدهم برای این اه و ناله های تو 50 ساعت هفته ای کلاس بروم و اضافه کار هم نخواهم فقط تو تکلیف این مدرک البرتای کانادا را مشخص کن یا بیا و بگو که شکر شیرینی خوردی!وعده ما هر جا که تو بگویی. فقط این را بدان به خدای متعال سوگند میخورم اگر دستم به تو میریسد چنان سیلی توی گوشت میننواختم که اسلافت را به یاد بیاوری..... بهت اطظلاع بدهد که در نزد من معم اینقدر منفور و منزجر کننده ای و .... بیا و روابط عمومی مسخره را تطهیر کن. لعنت بپه نادانها که امثال تو را بر ما مسلط کرده اند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م۳ 1397/07/28 - 14:58
فقط مونده وزیر و معاونان ستادی سر دبیران و معلمان صف را کلاه بگزارند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/04 - 14:40
حیف از این کلمه مقدس "الله" نیست که به اسم این .... متصل شده؟

چون درک و فهم استدلال و حرف حسابی نداری، این سخن یک معلم به توست: ....
پاسخ + +2 0 --
شاکی 1397/07/27 - 15:37
کم‌لطفی منتقدین؟!!یا کم لطفی نسبت به منتقدین؟!آقای الهیار عزیز...از برج عاج نشینی اندکی فاصله بگیرید ببینید زیرمجموعه اتان در واحدهایی همچون حراست و...با منتقدین بخصوص در ادارات کل چه می کنند؟!وقتی رئیس یک اداره دو تا کارشناس زیرمجموعه اش رو همراه میکنه که بروند واحد حراست زیرآب همکارشون روبزنند چرا که در صدای معلم مطلب نوشته و عملکرد یک بخشی از آموزش و پرورش رونقد کرده!!و هزار ویک جور فشار یرروی همکارمنتقد که یا اضافه کارش رو قطع می کنند یا تهمت کم کاری میزنند یا دائم غیبتش رو میکنند یا در موردش تجسس میکنند اینها کم لطفی نسبت به منتقدین نیست؟!
پاسخ + 0 0 --
خدیجه فتحی 1397/07/27 - 19:00
وااسفا!!!!!!!!!!!!!آقای ترکمن چرا اضافه کار منتقدین باید قطع شود؟مطلب نوشتن در صدای معلم این همه عواقب دارد؟!!شما کم لطفی نکنید و رسیدگی کنید لطفا این جریان نفاق و معاند دولت در آموزش وپرورش رو/
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 15:38
کاش بجای پنبه با تیزی شمشیر سر ببرید تا آدمی رنجیده خاطر
نشود.منتقدان از دولا دولا شترسواری شما سخن می گویند.
شما بجای همسان سازی حقوق معلمان با سایر کارمندان ،
قصد دارید در قبال افزایش حقوق معلمان ، نهایت بهره را
از این فرصت ، بدست آورید. شما قمار بازی می کنید منتهی
با تقلب برنده بازی هستید. این بازی به نفع کاستی های
وزارتخانه و به ضرر معلمان است. ابتدا اختیاری و سپس بعد
خوابیدن صدای اعتراضات ، اجباری خواهد شد.
یادتان باشد اسراییلی ها هم فلسطین را با خرید خانه هایشان
به نیت خیر اما تصاحب آمیز ، تصرف کرد.
طرح شما هم به به اما خودتان دقیقا می دانید چه می خواهید
دیگر 24 ساعت و 20 ساعت خداحافظ
معلمان خمیربازی هستند و شما قادرید بی رحمانه هرشکلی
بدان بدهید. مردید با همین 24 درصد 18 درصد فوق العاده
شغل را افزایش دهید. زیر نیم کاسه خود را با عدالت مولا علی
تحلیلی دوباره کنید . خالی بودن کلاسها نتیجه بی کفایتی شماست
نه معلمان .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 15:43
24 ساعت 18 درصد افزایش
پاسخ + +6 0 --
دبیر 1397/07/27 - 15:38
من با 20 سال سابقه رفتم و حکم خودم رو نگاه کردم بند فوق العاده شغل چیزی در حدود 280 هزار هست که 18 درصدش زیر 50 هزار تومان می شود و مانده ام که ایشان چگونه حساب و کتاب کرده اند که این مبلغ را بیشتر از حق التدریس یا برابر آن دانسته اند .
متاسفانه وزیر و معاونانش در دروغگویی با هم رقابت سختی دارند .
جالب اینجاست که مخالفین و منتقدین به حق این طرح ظالمانه را کم لطف و غیر منصف معرفی می کنند .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/04 - 14:33
می گه ماهانه 50 هزار تومان بیشتر از حق التدریس 6 ساعت تدریس است!!
این مردک خنگه یا دروغ شاخدار میگه؟!
پاسخ + +9 0 --
شهاب 1397/07/27 - 15:53
جناب الهیارشما اگربه فکرکمک به فرهنگیان بودی همسان سازی حقوق ومزایای آن هاراباسایرکارکنان دولت اجرا می کردی
بیمه ی تکمیلی را کارآمدتر می کردی
برای مسکن فرهنگیان وام قرض الحسنه می دادی
و...
معلم تمام وقت برای جبران کمبودمعلم است همین 24ساعت کاردرهفته اکثر فرهنگیان را از پادرآورده شما می خواهید ساعت کار آنهارا اول اختیاری وبعد اجباری افزایش دهی
اگراین طرح را اجراکنی کاروکاسبی بیمارستان هاسکه خواهدشد ومعلم روزبه روز فقیرتر می شود چون باید چندبرابردرآمدی که بااین طرح برایش ایجاد کرده اید خرج درمان خودکند وکلاس هااز معلم خالی خواهد شد لطفا دست از ابداع طرح های کودکانه بردارید
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/27 - 16:05
لطفاازابداع طرح های کودکانه دست بردارید
پاسخ + +3 0 --
حسن درویشی 1397/07/27 - 16:07
فقط چه تضمینی وجود دارد که وزیر بعدی، دولت بعدی، مشاوران و معاونان بعدی ، پس از پنج شش سال دیگر نیایند واین طرح را لغو کنند و همانطور که الان شما اندر فوایدش سخنرانی می کنید اندر معایب و فجایع این طرح سخنرانی کنند و این وسط تنها معلم است که ضرر می کند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 16:07
سلام همکاران محترم،

لطفا ارزش خود را بیشتر از این
تله ی آموزش و پرورش بدانید و
در دام ناریخی وزیر که به ضرر
جامعه معلمان است نیفتید.
آنها هم می خواهند کلاس ها را پر
کنند و هم تقاضای همسان سازی حقوق معلمان را نادیده بگیرند.
اگر نیت خیرخواهانه دارید به
خواسته های تحصن فرهنگیان پاسخ
دهید. هوشیار باشبد مبادا مبادا
تسلیم شوید. مشکلات زندگی ما
با این روش بیشتر خواهد شدوجیب مان خالی تر. از صدای معلم برای
هوشیاری اش سپاس.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/07/27 - 16:38
واقعا به قول همکارمون اینها چطوری حساب می کنن ‌. مارو چی فرض کردن . ۲۴ ساعت تدریس درماه ۱۸ درصد . تازه منت میزارن که تابستون هم می دهیم . تازه قبلا می گفت ۲۵ درصد . من به خدا واگذار می کنم این حیله کار ها رو
پاسخ + +1 0 --
غیاث 1397/07/27 - 16:49
Ali Ghiyasifarahani:
با وجود این گرانی های وحشتناک و تورم نزدیک به صد درصد لطفا با اعصاب معلمان بازی نکنید . اگر معلمان احساس کنند این بحث ها جدی است اعتصابات و تحصن های بسیار گسترده ای کل مدارس کشور را فرا خواهد گرفت .این تحصن ها می تواند دیگر اقشار را با خود همرا کند و داستانی را که انتهای آن مبهم و پیچیده خواهد بود رقم بزند.
گویا حضرات از اوضاع رو به انفجار جامعه بی خبرند.لطفا این طرح های ابتکاری را برای خود نگهدارید
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/07/27 - 17:26
معلم تمام وقت؟؟؟

ما استاد خلق واژگان جدید هستیم البته فقط واژه برای سرگرمی...

ای خالق طرح

ای دلسوز معلم و دانش آموز

ای فرمانده واژه سازی

ای خالق معلم تمام وقت

اینها همه از آن تو...

واما واقعیت این هست که پاشنده! نمک بر زخم معلم
ای همه فکر و خیالت مصاحبه ی پوچ


مشکلات مشخص است.

جامعه آموزش پرورش رایگان نیاز دارد
مدارس تخریبی را بازسازی بفرما
تجهیزات فرسوده را
دخالت نمایندگان در آپ را
تفاوت فاحش حقوق کارمندان با معلمان را
امکانات صفر رفاهی را و....

یکی حل بفرما ما را بس است...

انتخاب با حضرتعالی
پاسخ + +1 0 --
خدیجه فتحی 1397/07/27 - 18:58
آقای ترکمن آقای فولادوند به وضعیت اصلاح طلبان در شهرستان های استان تهران رسیدگی کنید،جریان پنهانی در صدد حدف و لطمه زدن و کمرنگ کردن حضور اصلاح طلبان واقعی وهزینه داده است این واژه صلاح نیست از فلانی استفاده شود کلید واژه این قانون گزیزی هاست...آقایان صلاح قانون است ورویکرد دولت تدبیر و امید ونه آرامش و آسایش ما و اینکه هرکس نقد کند مخرب است این ما هستیم که باید تحمل نقد را داشته باشیم.
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/07/27 - 19:05
الهیار جان خود شیرینی بس است دیگر ! خودت خوب میدانی که اگر از حق دفاع می کردی یا بهتر بگویم آزاده مرد بودی الان در آن جایگاه نبودی . نیروهای ستادی اغلب با پارتی و سفارش شده آقایان خاص به رده های بالای مدیریتی منتصب می شوند ای کاش تکنولوژی با این همه پیشرفت دستگاهی اختراع می کرد که ظاهر و باطن آدمها را منعکس می کرد.من هم به جای شما بودم شخصا خودم نه ولی امثال شماها حتما خود شیرینی می کردم تا پست خود را از دست ندهم پس خواهش می کنم از این دست پیشنهاد ها دست بردار وچند روزی که در این جایگاه هستی به فکر خدمت باش نه خیانت چون میزها وفا دار نیستند به جای این پیشنهاد مسخره به فکر ترمیم حقوق معلمان باشید به فکر تامین معلم برای کلاسهای درس باشید به فکر پرداخت پاداش خدمت معلم که سی سال گچ خورده باش به فکر بر چیدن مدارس کپری باش به فکر پرداخت سرانه 5 سال واریز نشده باش خلاصه آخر عمری به فکر آخرت خود باش که از خود نامی نیک به جا بگذاری !
پاسخ + +2 0 --
ددول 1397/07/27 - 19:11
جناب الهیارشما اگربه فکرکمک به فرهنگیان بودی همسان سازی حقوق ومزایای آن هاراباسایرکارکنان دولت اجرا می کردی
متاسفانه وزیر و معاونانش در دروغگویی با هم رقابت سختی دارند .
پاسخ + +3 0 --
بازنشسته متنفر 1397/07/27 - 21:53
فرهنگیان غم و غصه نخورید و آقای وزیر به پابوسی حضرات آیات عظام رفتند و برای خوش رقصی وعده ی استخدام و بکارگیری پانصد نفر از حاج آقا ها راداد و همین آقا وزیر اصلا به فکر استخدام حتی یک نفر از هزاران بچه فرهنگی خصوصا بازنشستگان فرهنگی هم نیست و مملکت ما گرفتار داغ شدگان پیشانیها به دروغ است و...
پاسخ + +2 0 --
ددول 1397/07/28 - 02:07
کلمه ریا پنج بار در قرآن کریم ذکر شده است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می­کنیم:
«ای کسانی که ایمان آورده­ اید! بخشش­ های خود را با منت و آزار، باطل نسازید؛ همانند کسی که مال خود را برای نشان دادن به مردم، انفاق می­ کند؛ و به خدا و روز رستاخیز، ایمان نمی­ آورد؛ ... آن­ها از کاری که انجام داده­ اند، چیزی به­ دست نمی­ آورند؛ و خداوند، جمعیت کافران را هدایت نمی­ کند».[۶]

در این آیه دو عامل بطلان عمل مطرح شده است. "منت و آزار" و "ریا "، که اولی بعد از عمل می­ آید و دومی مقارن با عمل و باعث می­ شود که اعمال نیک از بین رود.[۷]


«و آنها كسانی هستند كه احوال خود را برای نشان دادن به مردم انفاق می‌كنند و ایمان به خدا و روز باز پسین ندارند؛ (چرا كه شیطان، رفیق و همنشین آنهاست؛) و كسی كه شیطان قرین او باشد، بد همنشین و قرینی است».[۹]
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/28 - 18:59
تازه مگه معلم تمام وقت نیست ابتدایی ها که پنج روز مدرسه رو میرن سرکار دبیرها هم که یه روز در هفته خونه اند و هزار کار مدرسه باهاشون
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/28 - 23:43
مدارس ابتدایی از ساعت 7:45 صبح تا 12:20 ظهر.با تعداد 34-35 الی 40 دانش آموز بیش فعال و والدین پر توقع و مدیر بی انصاف.آیا این خدمت تمام وقت نامش نیست؟ اگر نیست پس چیست؟
پاسخ + +2 0 --
رزمنده 1397/07/29 - 14:36
با رای قاطع دبوان عالی کشور در اعطای یک مدرک بالاتر به رزمندگان یاید امورش پرورش قانون را اجر کند و حق رزمندگان دفاع مقدس رو بدهد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/30 - 13:15
خدایا خودت به داد معلمان عزیز مملکت برس ما فریادرسی جز تو نداریم. و شما ای مسؤلین بی کفایت بترسید از آنانکه جز خدا پناهی ندارن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور