چاپ کردن این صفحه

" پرسش صدای معلم از رضوانی "

نخستین اظهارات سرپرست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش

گروه اخبار/

خبر تغییر مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش نخستین بار در صدای معلم درج گردید . ( این جا )

خبر انتصاب سرپرست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در پرتال رسمی این وزارتخانه درج نشده است .

در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان‌های کشور که در حال برگزاری است عکسی از  « رضوانی » علی رغم انتشار تصاویر سایر مدیران شرکت کننده مشاهده نمی شود .

در سخنانی که سرپرست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش ایراد نموده است سخن از  " خشونت " به میان آمده است .

« صدای معلم » از آقای رضوانی می خواهد تا مصادیق و موارد خشونت به ویژه در تحصن ( اعتصاب ) اخیر معلمان را در مدارس شفاف سازی نماید .

همچنین بر خلاف تبلیغات وزیر آموزش و پرورش در مورد مبارزه با مافیای کنکور و مافیای آموزشی که سرانجام به این گزاره ختم شد :

" زورمان به مافیای کنکور در دوره متوسطه نمی‌رسد " ( این جا )

صدای معلم امیدوار است تا مرکز حراست این وزارتخانه در این زمینه به وظایف نظارتی و سازمانی خویش به طور کامل عمل نماید .

حراست وزارت آموزش و پرورش و اعتراضات فرهنگیان و تحصن معلمان

سرپرست مرکز حراست در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان‌های کشور مطرح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند تا اعتراضات و تجمعات فرهنگیان را با خشونت همراه کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، رضوانی  در گردهمائی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور ،با اشاره به رمز جاودانگی اهداف انقلاب اسلامی اظهار کرد: مدتی است که اعتراضات معلمان در جامعه فرهنگیان مطرح‌ شده است و رسانه‌های بیگانه هم با پوشش این اعتراضات  می‌خواهند به اهداف خود که براندازی نظام است دست پیدا کنند و هدفشان این است که معلمان و دانش آموزان را تحریک کنند و دائماً از طریق فضای مجازی تبلیغات سوئی انجام می دهند.

سرپرست مرکز حراست افزود: مردم ایران نسبت به حرکت‌های  خشونت‌گرا مقابله می‌کنند و با وجود آن که  دشمنان خیلی تلاش می‌کنند که تجمعات و اعتراضات را به جنبش‌های خشونت‌گرا تبدیل کنند اما خوشبختانه با آگاهی همکاران این اتفاق نخواهد افتاد.

وی با بیان اینکه موضوعات مختلفی در خصوص کنکور و حاشیه‌های آن در جامعه مطرح است،گفت: بر طبق برخی پژوهش‌ها،  باید موضوع حذف کنکور را در وزارت بهداشت و درمان پیگیر  باشیم و در وزارت بهداشت نمی‌خواهند کنکور حذف شود تا بتوانند وضعیت پزشکی را انحصاری کنند و بهتراست دوره دانشگاهی رشته‌های پزشکی هم در آموزش عالی قرار بگیرد .

 سرپرست مرکز حراست در ادامه خاطرنشان کرد: طبق یافته‌های به‌دست‌آمده در پژوهش ، بیشتر دانش آموزان گرایش به علوم تجربی و قبولی در پزشکی دارند و بر روی آن هدف‌گذاری می‌کنند در حالی‌ که دانشگاه صنعت شریف از سطح علمی خوبی برخوردار است اما خیلی از فارغ‌التحصیلان آن بیکار هستند و فارغ‌التحصیلان پزشکی  امنیت شغلی  دارند؛ برای همین تعداد قابل‌توجهی از خانواده‌ها فرزند خود را برای تحصیل به کشورهای دیگر می‌فرستند زیرا  ‌می‌دانند که هنگام بازگشت به کشور به‌راحتی مجوز فعالیت دریافت می‌کنند و شغل شان تأمین‌شده است.

رضوانی بابیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه کنکور و ورودی دانشگاه‌ها است ، اظهار کرد: مؤسسات آموزشی درآمدهای میلیاردی از چاپ کتب کمک‌درسی و  کلاس‌های کنکور  دارند و شورای  سیاست‌گذاری کنکور فرصت مناسبی است که می‌توان از آن برای افزایش آگاهی خانواده‌ها و مسئولین در خصوص آسیب‌های برگزاری کنکور استفاده شود .

پایان پیام/

چهارشنبه, 02 آبان 1397 17:25 خوانده شده: 508 دفعه

در همین زمینه بخوانید: