صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

در نامه انجمن اسلامی معلمان استان بوشهر به وزیر آموزش و پرورش مطرح شد :

انتقاد از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

گروه استان ها و شهرستان ها/

« انجمن اسلامی معلمان استان بوشهر » در نامه ای که خطاب به وزیر آموزش و پرورش نگاشته و برای صدای معلم ارسال گردیده است خواهان توجه ایشان به مطالبات و مشکلات این استان و نیز نظارت بر عملکرد مدیر کل آن شده است .

این رسانه آمادگی خود را برای اننشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

انتقاد انجمن اسلامی معلمان از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

جناب آقای بطحایی
وزیر محترم آموزش و پرورش
با عرض سلام و ادای احترام


همان گونه که استحضار دارید آموزش و پرورش کلید توسعه و بنیاد تعالی مدیریت کشور در تمامی حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... است و تا به امروز برای تحقق اهداف بلند آموزش و پرورش، برنامه های مدونی جهت اجرا به استان ها ابلاغ شده است.
قطعا برای تحقق یافتن و نتیجه بخش بودن برنامه های ابلاغی به وجود مدیرانی خلاق، با تدبیر، بدون حاشیه، باسواد و با توانایی فکری و ذهنی بالا در ستاد و صف  نیاز است .


« انجمن اسلامی معلمان استان بوشهر » با اذعان به همه مشکلاتی که امروز گریبان گیر آموزش و پرورش می باشد بر این باور است که سوء مدیریت و به دنبال آن ایجاد اختلال در دستگاه مهم آموزش و پرورش، رکود و خسرانی غیر قابل جبران را در پی خواهد داشت.

در همین راستا مدتهاست این انجمن با رویکردی تعاملی سعی داشته است به منظور بهبود وضعیت آموزش و پرورش نظرات کارشناسی و مشورتی خود را صادقانه و بی هیچ چشم داشتی به صورت شفاهی و یا مکتوب به سمع و نظر مدیر کل محترم برساند و از هر گونه حمایتی دراین راستا دریغ ننموده است. چرا که :


باور داریم انجمن اسلامی معلمان می تواند به عنوان همراهی منتقد اما صادق، بی ادعا و مؤثر نقش خود را به خوبی ایفا کند.

اعتقاد داریم تشکل های معلمی فرصتی  برای مدیران آموزش و پرورش در جهت ارائه خدمات بیشتر و بهتر است.
جای بسی نگرانی و نومیدی است که نگاه مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر به تشکل های معلمی ،بر خلاف نظر وزیر محترم آموزش و پرورش و دولت تدبیر و امید، بدبینانه بوده و این تشکل ها را تهدیدی برای  خود می دانند.

انتقاد انجمن اسلامی معلمان از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

وظیفه داریم اعلام نماییم :
با کمال تاسف در ادامه مدیریت جناب آقای کرمی مدیر کل محترم نه تنها شاهد اصلاح و تغییری در نحوه اداره امور برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش استان بوشهر نبوده ایم بلکه هر روزه شاهد چالش های جدی خود ساخته ای هستیم که  انباشت آن ها موجب زمین گیر شدن کامل مجموعه بزرگ آموزش و پرورش استان می شود.


جناب آقای بطحایی قطعا برای تحقق یافتن و نتیجه بخش بودن برنامه های ابلاغی به وجود مدیرانی خلاق، با تدبیر، بدون حاشیه، باسواد و با توانایی فکری و ذهنی بالا در ستاد و صف  نیاز است

بخشی از مشکلات،مصائب و  معضلات ناشی از مدیریت ناکارآمد آقای کرمی  را تحت عناوین ذیل به استحضار می رسانیم :
۱ - افت محسوس و جدی  کیفیت آموزش در سطح استان که محصول کمبود و توزیع نامناسب نیرو های آموزشی و عدم نظارت دقیق آموزشی بر مدارس می باشد.
۲-  عدم اجرای صحیح برنامه های ابلاغی برای کیفیت بخشی به برنامه های آموزشی و پرورشی در سطح استان.
۳- عدم نظارت صحیح بر عملکرد ادارات تابعه
- مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان بیشتر وقت مدیریت  خود را  با لابی های غیر معمول،صرف ایجاد شرایط و فضایی می کنند که  باعث حفظ جایگاه مدیریتی و پست ایشان گردد.در این شرایط، نظارت بر زیر مجموعه، کیفیت بخشی به آموزش و اجرای برنامه های ابلاغی قطعأ مغفول می ماند.
۴ - عزل و نصب های غیر کارشناسی و معامله گرایانه مدیران در سطوح مختلف.
۵- از همه مهمتر شائبه وجود تخلفات مالی متعدد که حیثیت و آبروی آموزش وپرورش را دچار مخاطره کرده  است و در حال حاضر به جای صرف وقت بیشتر برای اجرای صحیح برنامه‌ها که منجر به بهبود کیفیت آموزشی خواهد شد .

بخش زیادی از وقت مدیرکل محترم به حاشیه های ناشی از مشکلات مالی ایجاد شده می گذرد.به ویژه اینکه پاسخگو نبودن به شائبه های موجود و عدم شفافیت، موجب ابهام و تشکیک شده و هتک حرمت نهاد مقدس آموزش و پرورش  را به دنبال خواهد داشت.
تمام گره‌ها و مسائل دشوار گفته و ناگفته با بهره‌گیری از خرد جمعی و مدیریت‌های مدبرانه گشودنی است.بهبود شرایط با تغییر امکان پذیر است.تغییر معمولأ در فرم، برنامه ها،روش ها و... اتفاق می افتد.

به دلیل شرایط نامناسب و نگران کننده آموزش و پرورش استان از آن مقام عالی خواهشمند است با انتصاب مدیری پاک دست، مجرب و کار آزموده دستورات مقتضی را برای حل و فصل مشکلات مطروحه صادر فرمایید تا بیش از این شاهد بی اعتبار شدن دستگاه تعلیم و تربیت استان نباشیم.
در پایان انجمن اسلامی معلمان استان بوشهر ضمن اعلام همکاری همه جانبه با مدیران و مجموعه نیروهای تلاشگر آموزش و پرورش با دقت مسائل مختلف آموزش و پرورش را رصد می‌کند و بر بعد نظارتی و استقلال فکری و سازمانی خویش تأکید دارد.

ضمناً همچون گذشته خود را ملزم به پاسداری از اصول راستین انقلاب می‌داند و پیمان خود را با شهدای انقلاب به ویژه شهدای عزیز فرهنگی همچون شهیدان رجایی و باهنر و هزاران معلم و دانش‌آموز شهید استان و کشور پا برجا و خدشه‌ناپذیر استمرار می‌بخشد.
 
انجمن اسلامی معلمان استان بوشهر


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد انجمن اسلامی معلمان از عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر

سه شنبه, 08 آبان 1397 ساعت 13:58 خوانده شده: 473 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
افسری 1397/08/08 - 15:21
الان انجمن اسلامی معلمان شهرری که توصیه نامه نوشت برای مدیرکل که یکی از فعالان ستاد جلیلی و فردی که از رانت بسیاری جهت استخدام همسر و بستگانش در این ناحیه استفاده کرد بیاد پاسخ بده این دخالت آشکار رو که معاون پرورشی این ناحیه رو منصوب کردند و حراست متخلف این ناحیه رو ارتقاء دادند بعد بره دنبال آباد کردن جاهای دیگه!!آقای وزیر کل نیروهای ستادی یا اعضای انجمن اسلامی معلمان شده اند یا مجمع فرهنگیان !!دیگه جای شایسته سالاری نیست!!
پاسخ + +2 0 --
کیانی 1397/08/08 - 15:26
پیشنهاد میکنم عملکرد انجمن اسلامی معلمان در جاهایی که اعضاشون مسوولیت گرفته اند مورد نقد و بررسی دقیق قرار بگیره...جز محافظه کاری ومصلحت اندیشی و باند بازی چه اتفاقی افتاده؟!
پاسخ + 0 0 --
بوشهری 1397/08/09 - 08:01
مدیر کل بوشهر ابروی معلمان را برده؛از .... وقوم وخویش بازی وگرفته تا استخدام های حق التدریسی.به تازگی ....ودادستان هم در کار روی پرونده اش است.
پاسخ + 0 0 --
عادلی 1397/08/10 - 21:15
اگر آقای مدیرکل بوشهر در طی سه جلسه انجمن در قبل از عید۹۷که تا جلسه دوم انجمن بیانیه پشتیبانی دادند جلو می رفت امروز بهترین فرد بود و در جلسه سوم در خواست های به شرح زیر ارایه نمودند. آقای سیاسی برکنار و بردر بار که عضو انجمن هست معاون مالی شود. خانم کیانی برکنار و خانم جوان که عضو انجمن هست رییس دانشگاه فرهنگیان شود.. آقای قدرت که رییس انجمن هست از بازنشستگی برگشت بکار شوذ و دارای پست شود و قسمت نقلیه اداره کل جهت کسب و کار جهت کارواش به ایشان داده شود
پاسخ + 0 0 --
عابدی 1397/08/12 - 00:07
انجمن عملکرد خودشان را در دوران خدمت اعلام کنند نه سهم خواهی از مدیر کل آقای داد عضو انجمن رییس عسلویه شود و آقای امیری هم عضو انجمن رییس دیّر شود . ای کاش قدرت راست می گفت . باج خواهان . و تهمت زدگان .شاخص ها را ببینید متن انجمن توهین به عملکرد معلمان می باشد کجای کفیت آموزشی پایین است چرا زحمات مدارس را ضعیف می کنید.
پاسخ + 0 0 --
داوود 1397/08/12 - 08:18
بهتر است نوچه های مدیر کل واقیعات را بنویسند.....ایا بکارگیری افراد ضعیفی چون جوهری وطراوت و...دروغ است.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور