صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش در بیستمین جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز گلپایگان :

برای من به عنوان عضوی از هیأت دولت باعث تاسف است که در بازدید سرزده از برخی از شهرهای کشور ، در کنار ساختمان شیک و مستحکم دستگاه‌های دولتی، یک مدرسه فرسوده که سقف و دیوار آن در حال خراب شدن است را می‌بینم

گروه اخبار/

وزیر آموزش و پرورش و مافیای کنکور و خیرین مدرسه ساز

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه خود به شهرستان‌های گلپایگان و خوانسار در بیستمین جشنواره مجمع خیرین مدرسه ساز گلپایگان حضور یافت.

وی در این مراسم، اولین قدم برای رسیدن به آموزش و پرورش توسعه یافته و مطلوب را فضا و تجهیزات آموزشی دانست و گفت: نیمی از کلاس‌هایی که در سال جدید تحصیلی به بهره‌برداری رسید، از سوی خیرین مدرسه ساز ساخته شده است و این قدم بسیار مهمی است چون شما خیرین در ساختن فرهنگ کشور مشارکت می‌کنید.

بطحایی خطاب به خیرین مدرسه ساز گفت: فضایی که شما می‌سازید، درست است که از گچ و خاک و آجر ساخته شده است اما این فضا یک معلم محسوب می‌شود زیرا که در نظام تعلیم و تربیت امروز فضا نقش یک معلم را ایفا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بسیار امیدوارم که یک روز در چنین جلسه‌ای رئیس آموزش و پرورش در گزارش خود به جای گفتن از رتبه‌های زیر صد و تک رقمی در کنکور، بگوید که دانش‌آموزان گلپایگانی در مهربانی کردن‌ و در دست‌گیری از مستمندان و نیکی کردن به افراد رتبه برتر را کسب کنند. این مسئله آرزوی همه معلمان است‌ و آموزش و پرورش عمومی ما باید مسیر خود را به این سمت تغییر دهد.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف بزرگ موانعی وجود دارد که برداشتن آن کار یک روز و یک ماه و یک سال نیست. ما برای برداشتن این موانع از دوره ابتدایی شروع به کار کرده‌ایم.

بطحایی یکی از موانعی که به شدت اهداف اصیل تعلیم و تربیت را تحت تاثیر قرار داده است را آزمون‌های مکرر و توجه به حافظه محوری دانست و گفت: بنده را متهم به ضد علم بودن می‌کنند؛ من نمی‌گویم به علم بی‌توجه باشیم حرف من این است که توجه ما به ساحت علم در سطح بسیار سطحی و حافظه محوری آن قدر زیاد شده که ساحت‌های دیگر تعلیم و تربیت را به فراموشی سپرده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش به مقوله کنکور اشاره کرد و گفت: مخالفت ما با کنکور که تیشه به ریشه تربیت صحیح دانش‌آموزان وارد می‌کند، به خاطر تلاش برای تغییر شکل و شیوه برگزاری آن نیست؛ ما معتقدیم کنکور اجازه نمی‌دهد معلم و دانش‌آموز ما در کلاس به ساحت‌های دیگر تعلیم و تربیتی توجه کند.

بطحایی تصریح کرد: از تمام خانواده ها می‌خواهم در کنار زدن موانعی که باعث دور شدن آموزش و پرورش از مسیر اصلی‌اش شده است، کمک کنند و آموزش و پرورش اصلاح این مسیر را آغاز کرده است؛ از همه خانواده‌ها و رسانه‌ها دعوت می‌کنم به کمک آموزش و پرورش بیایند.

وی افزود: برای کشوری که نیاز فرزندانش تمرین مهارت‌های زندگی است خیلی بد است که منافع برخی از بازار کاذب کنکور و مهارت‌های بیهوده تست زنی بیش از چند ده هزار میلیارد تومان باشد. من مطمئنم به زودی و با کمک همه دلسوزان تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش به مسیر اصلی خود بر می‌گردد.

بطحایی با اشاره به فلسفه اردوهای دانش‌آموزی گفت: کودکان در اردوهای دانش‌آموزی باید صبر کردن و تحمل رفتار دیگران را یاد بگیرند، اما امروز اردوهای ما محلی برای تمرین تست و آزمون و کنکور شده است. همچنین سیطره کنکور در کار مدارس ما اختلال ایجاد کرده است.

وی گفت: خانواده‌ها و همه آحاد جامعه باید این مطالبه را داشته باشند که در کلاس درس یک بخش از یادگیری به تمرین مهارت‌های اخلاقی و اجتماعی زندگی تعلق داشته باشد طوری که فرزندان ما بعد از فارغ التحصیلی و ازدواج به دلیل نبود این مهارت‌ها، کارشان به طلاق و پله‌های دادگستری نرسد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: رسیدن به این هدف نیازمند فضاهای آموزشی مناسب است. من چگونه از معلم خود توقع داشته باشم که در کلاسی با جمعیت ۴۵ دانش‌آموز، علاوه بر مهارت‌های شناختی بر روی سایر مهارت‌های اجتماعی و فردی و زندگی کار کند؟

وی افزود: برای من به عنوان عضوی از هیأت دولت باعث تاسف است که در بازدید سرزده از برخی از شهرهای کشور ، در کنار ساختمان شیک و مستحکم دستگاه‌های دولتی، یک مدرسه فرسوده که سقف و دیوار آن در حال خراب شدن است را می‌بینم؛ این مسئله برای کشوری که همه ارکان و مدیران آن معتقدند آینده جامعه در مدرسه ساخته می‌شود، یک نقص بزرگ است.

بطحایی تأکید کرد: همه آحاد جامعه باید ایمان بیاورند که تا مدرسه درست نشود، تعارضات اجتماعی و اعتیاد حل نمی‌شود؛ این مسئله باید به مطالبه اجتماعی تبدیل شود و کار یک وزیر و مدیر کل و نماینده مجلس نیست.( فارس )


وزیر آموزش و پرورش و مافیای کنکور و خیرین مدرسه ساز

جمعه, 11 آبان 1397 ساعت 15:47 خوانده شده: 421 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
دربدر 1397/08/11 - 17:04
باعث.تمام.خرابیها.خودتی.واطرافیاد
پاسخ + +5 0 --
شهاب 1397/08/11 - 18:14
جناب وزیر با مبالغ اختلاسی که ازرسانه ها اعلام شده می توان ایرانی از نوساخت
اختلاس هایی که رسانه ای نشده وکسی ازآن خبرندارد بماند
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/11 - 20:12
باید.... از این وزیر بگیرن! واقعا معلوم نیست فارس چیه! ....
پاسخ + +2 0 --
حسینی 1397/08/11 - 21:23
برای من به عنوان عضوی از جامعه فرهنگیان باعث تاسف است که وزیری دارم که توان گرفتن حق زیر مجموعه را ندارد.
برای من تاسف آور است که وزیرم ، بجای انجام کار و رفع نواقص ، عجز و ناله سر میدهد و مصاحبه های پوچ انجام میدهد.
برای من تاسف آور است وزیرم حتی توان رفع کمبود تجهیزات مدارس را ندارد.
برای من تاسف آور است که وزیرم در مقابل سرانه دانش آموزی ناچیز سکوت میکند.
برای من تاسف آور است وزیرم ، کمبود معلم را نمی تواند بر سر دولت و مجلس فریاد بزند و با طرح هایی سعی دارد که فشار کاری بر معلم را بیفزاید.
برای من تاسف آور است وزیرم، توان حمایت از مدیران کل در استانها را ندارد و زمام کار را بدست نمایندگان مجلس سپرده است.
برای من تاسف ها از بابت وزیر بسیار زیاد هست که در وقت محدود امکان اشاره به همه موارد وجود ندارد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/11 - 22:23
جناب وزیر سرزده هم نباشد وضعیت همین جور است ودر برخی شهرها اسف ناک تر است شما که اینقدر متاثر شدید وقتی کلاس های پرجمعیت 40نفری را می بینید حتما می توانید تصور کنید که در برخی مناطق همین جمعیت بدون دبیر وبدون ابتدایی ترین امکانات آموزشی به سر می برند حال با کدام عدالتی می سنجید که می خواهید برای شکستن غول کنکور بچه های محروم را دچار عذاب دیگری کنید و آنها را ناچار به ترک تحصیل چگونه است که آنها باید با بچه های بالا نشین تهران و تبریز و...در آزمون های نهایی شرکت کنند که نه امنیتی بر سؤالات است نه امنیتی بر برگزاری ونه در تصحیح .این را نیز در نظر بگیرید که بالانشینان بهترین مدرس و مرز نشینان و مناطق محروم با تاسف فراوان در حسرت مدرسه خوب شرایط مطلوب و داشتن دبیران مجرب و تخصصی در برخی دروس هستند اول مناطق مبتلا به کمبود های ابتدایی آموزشی را درمان کنید وبعد فکر حذف کنکور .شما پله های ابتدایی را ترسیم کنید پله نهایی حذف کنکور خود بخود اجرا می گردد.کمتر خود را بخواب بزنید حرف های قشنگتان تکراری ست فکر عمل عدالت محور داشته باشید پرواز در خیالات فقط اضطراب و نگرانی بچه ها را دوچندان می کند.
پاسخ + +4 0 --
یک نفر 1397/08/11 - 22:25
اقای وزیر ول کن این حرف ها را رتبه بندی شما که می گفتید اول مهر اجرا میشه چه شد انگار سر کاری بود به خدا گناهه این کار ها وسر کاری گذاشتن ها
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/12 - 09:32
سال به سال دریغ از پارسال. نگه داشتند برای سال 98.
از نسل فعلی معلمان به هر ترفندی می خواهند خلاص شوند.
پاسخ + +1 0 --
ساحل 1397/08/12 - 02:45
تنها راه بيرون رفت از مشكلات موجود در كشور كاهش حقوق ميليوني مديران ارشد وتصميم گير مي باشد كه در كانال مردم قرار بگيرند وتصميمي در خور اكثر جامعه را اتخاذ كنند مديري كه هيچ گونه سختي و رنج ومشقتي از نوع رنج وسختي كه مردم عادي دارند ندارد نمي تواند تصميمي بگيرد كه گره از مشكل جامعه هدف را حل وفصل كند.تصميم گيرنده وقانون گذار بايستي خود در سختي باشد تا بتواند تصميمي و قانوني موثر براي خود وجامعه هدف برنامه ريزي وطرح كند وبلافاصله آنرا اجرايي نمايند.
پاسخ + +1 0 --
شاکی 1397/08/12 - 09:23
مشکل همین جاست جناب وزیر!!تا وقتی که حضور در ستاد و بخش ستادی ارزش تلقی شود ...قاعدتاً مدیران سطحی نگر بخش ستادی اولویت تجهیز سخت افزاری و شیک نمودن ساختمان ها را به بخش اداری اختصاص می دهند!!ترتیبی باید اتخاذ شود که حضور در مدارس بعنوان معلم و مربی نه در حرف بلکه در عمل امتیاز تلقی شود در قیاس با بخش ستادی!!شما بانک های خصوصی را ببینید!!اولویتشان مشتری و شعبه است از جهت زیبایی و ارائه خدمات و نه بخش ستادی اشان!!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/08/12 - 23:14
متاسف باش.که 6درصدحقوق معلمین بیچاره رواضافه کردید.درمقابل این تورم زیاد*بجان خودم حقوقم کفاف خرج برابرزندگی منو نمیکنه من تمنا دارم اقایی کنن با مجلس ،یک باردیگه حقوق معلمین را تا نرسیده به عیداضاف کنیدبخدا قسم حقوق ما مقابل مخارج زندگی هیچ شده.توروخدا توجه کنیداگه ممکنه درحقوق معلمین عزیزوهمکاران زحمتکش ما تجدیدنظرکنیدجناب وزیرررررررررررلطفا معلمین را دریاب.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/12 - 23:32
تاسف نخور. کاری بکن عضو دولت . تو مسئولی تو باید این دنیا واون دنیا پاسخ گو باشی برادر
پاسخ + 0 0 --
یک نفر 1397/08/13 - 21:26
اقای وزیر در طول این طول وزارت رک بگو برای رفاه معلم ها چه کردین فقط افزایش چند درصد در هر سال وول کردن قضیه رفاهیات معلمان

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور