صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" ارائه خدمات بیمه آتیه سازان حافظ تحت پوشش سازمان بیمه سلامت صورت می گیرد "

توضیحات مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ در مورد خبر صدای معلم

گروه اخبار/

پس از انتشار خبر " بخشنامه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص غیر قانونی بودن فعالیت شرکت آتیه سازان حافظ در حوزه بیمه درمان تکمیلی " ؛ ( این جا ) « مهدی ریاحی فر » مدیر عامل این شرکت توضیحاتی را ارائه کرد .

ضمن تشکر از پاسخ گویی ؛ پاسخ این شرکت که توسط روابط عمومی آن سازمان در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

پاسخ مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ به صدای معلم در مورد غیرقانونی بودن

ریاحی فر مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ گفت: شرکت کارگزاری تخصصی بیمه های درمان تکمیلی سازمان بیمه سلامت ایران، مقتدر و قانونمند با رعایت استانداردهای بیمه گری پیشقدم در ارائه پوشش های بیمه درمان تکمیلی به عموم مردم است.

 در پی اقدام سندیکای بیمه گران برای ایجاد شبهه در فعالیت هفده ساله شرکت آتیه سازان حافظ متعلق به سازمان بیمه سلامت ایران، ریاحی فر با معرفی این شرکت به عنوان یکی از شرکت های مادر تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران برابر با مصوبه هیئت دولت تصریح کرد: با توجه به ماده ۶ و تبصره ۱ ماده ۷  قانون بیمه همگانی خدمات درمانی مصوب سوم آبان سال1373 همچنین بند های "ث" و "ه" ماده ۷ اساسنامه سازمان بیمه خدمات درمانی مصوب اسفند 1373 هیئت وزیران، این سازمان در حال حاضر به عنوان بیمه سلامت ایران علاوه بر ارائه خدمات بیمه پایه می‌تواند اقدام به ارائه خدمات بیمه تکمیلی نماید.

مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ تأکید کرد: این شرکت به عنوان کارگزار سازمان بیمه سلامت ایران به صورت غیر اصیل با رعایت بند ۴ ماده ۱۲ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب 21 خرداد  1383 به عنوان قائم مقام اجرایی سازمان بیمه سلامت برای ارائه بیمه های تکمیلی بدون نیاز به اخذ مجوز از بیمه مرکزی ایران طبق نظر شماره 21669 هشتم بهمن ماه سال 1386 معاونت حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: شرکت آتیه سازان حافظ به منظور کنترل بازار خدمات بیمه های درمان تکمیلی توسط سازمان بیمه سلامت ایران تاسیس و به پشتوانه دولتی بودن، کلیه عملیات بیمه گری آن با توجه به ماهیت کارگزاری آن تحت پوشش اتکایی سازمان بیمه سلامت ایران صورت میگیرد.

ریاحی فر اظهار داشت: این شرکت با مد نظر داشتن کارگزاری کلیه استانداردهای بیمه‌گری، آن را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

وی، ارائه پوشش های بیمه ای درمان تکمیلی کیفی و محاسبه و ارائه حق بیمه های عادلانه و منصفانه را از جمله اهداف مهم و استراتژیک این شرکت برشمرد و خاطر نشان کرد: با توجه به غیر انتفاعی بودن این شرکت در قیاس با سایر شرکت ها، در قبال قراردادهای منعقد شده هیچ گونه سودی عاید شرکت نمی شود.

مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ، نرخ خدمات این شرکت را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد پایین‌تر از سایر شرکت‌های بیمه دانست و افزود: با پوشش تعداد 7 میلیون و 391 هزار و 360  نفر بیمه شده، بیمه شدگان از مزایای تخفیفات نرخ در عقد قرارداد با مراجع درمانی نیز بهره میگیرند.

ریاحی فر در ادامه از انعقاد قرارداد 4885  مرکز درمانی با شرکت آتیه سازان حافظ خبر داد و تصریح کرد: این شرکت  بزرگترین شرکتی است که امکان ارائه خدمات به عنوان شخص ثالث اجرایی(TPA)  به صورت صندوقی را داراست.

وی یادآور شد: با توجه به منع قانونی شرکتهای بیمه بازرگانی طبق آیین نامه 1/74 این شرکت به عنوان تنها شرکت مرجع برای رفع نیاز بازار در اجرای قرارداد دو بیمه گذار عمده آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری است.

ریاحی فر مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ، ثبت رقم 1507700000000 ریالی سرمایه الزامی مورد نیاز برای فعالیت های بیمه‌گری، دارا بودن سطح توانگری درجه یک برابر با استاندارد توانگری مالی Solvency II))، رعایت استاندارد سرمایه گذاری شرکت های بیمه، رعایت استاندارد محاسبه ذخایر فنی، دارا بودن مجوز های ارزیابی خسارت توسط کارشناسان فنی، رعایت استانداردهای اخذ و پذیرش نمایندگی و رعایت استاندارد اصول حاکمیت شرکتی در ساختار مصوبه سازمانی را از جمله استانداردهای بیمه گری این شرکت برشمرد.

وی فعالیت شرکت آتیه سازان حافظ وابسته به بیمه سلامت ایران را به ‌عنوان شرکتی مطمئن با برخورداری از  پشتوانه دولت،کاملا قانونی خواند و گفت: تاییدیه شماره 201/142 دهم آبان ماه سال جاری دبیر شورای عالی سلامت در پاسخ به استعلام ریاست کل بیمه مرکزی دلیلی بر پایان این ادعاست.

این مقام مسئول، با اشاره به عدم رعایت اصول اخلاقی توسط سندیکای بیمهگران که بدون مشورت با رئیس کل بیمه مرکزی و نیز مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اقدام به انتشار تصویر نامه ای در فضای مجازی در زمان تمدید قراردادهای این شرکت نمود تصریح کرد: بیمه مرکزی با توجه به نظر قوه قضاییه که نحوه استنباط آن نهاد را از قوانین و مقررات مربوطه در فعالیت این شرکت طی حکم صادر شده در 23 شهریور ماه سال 1383 مردود اعلام داشته و با توجه به مصوبه 1/718 سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص تفویض اختیار حق کارگزاری بیمه های درمان تکمیلی به استناد بند ۴ ماده ۱۲ قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، همچنین عدم اشراف به سایر قوانین مصوب پس از تصویب قانون بیمه گری طی سال ۱۳۵۰ با ترفندی قدیمی با عنوان حفظ حقوق بیمه‌گذاران در صدد انتقال پرتفوی این شرکت با نرخ های تجاری به سایر شرکت های بیمه تجاری بوده که در این راه نیز با شکست جدی روبرو شد.

وی از بیمه‌گذاران این شرکت خواست با نادیده گرفتن این گونه شبهه سازی ها در صنعت بیمه برای ارائه خدمات بیمه ای به بیمه شدگان سراسر کشور توجه، دقت و اهتمام بیش از پیش داشته باشند.

ریاحی فر، در پایان بر آمادگی این شرکت برای تعامل سازنده با سایر شرکت ها در راستای ارائه تجارب، انتقال دانش فنی، کنترل بازار بیمه تکمیلی و افزایش سهم بازار سایر رشته ها تاکید و ابراز امیدواری کرد: به جای تقابل با این شرکت انتظار می رود با تعاملات سازنده گام های مثبت و ارزنده ای برای ارائه خدمات بیمه ای به مردم و افزایش رفاه عمومی برداشته شود.


پاسخ مدیر عامل شرکت آتیه سازان حافظ به صدای معلم در مورد غیرقانونی بودن

پنج شنبه, 17 آبان 1397 ساعت 18:49 خوانده شده: 559 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
ناشناس 1397/08/17 - 19:52
بیمه ناکارامدیه مراکز درمانی معتبر باهاش قرارداد ندارند اکثر پزشکان و داروخانه بیمه طلایی را قبول نمی کنند ،بعد از کلی کاغذبازی مدارکی که تحویل بیمه دادیم پرداخت نشده من که انصراف میدهم کلافه شدم هر ماه پول بریزم توجیب یک عده ...
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/08/18 - 12:08
من ناامید شدم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:20
پرداخت توسط آموزش و پرورشه و نه بیمه
پاسخ
ناشناس 1397/08/17 - 20:07
خوشبختانه آموزش و پرورش دقیقا میاد دست میذاره رو ورشکسته ترین و گمنام ترین شرکتها و سازمانها.....اون غز بانک سرمایه که نفری سی هزار تومان از فرهنگیان برداشت کرد و الان هم چند سالیه که سود هم نمیده....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:19
جهت اطلاع این آموزش و پرورش نبود که دست آتیه سازان رو گرفت بلکه برعکس آتیه سازان در شرایطی فرهنگیان رو بیمه کرد که هیچ شرکتی حاضر به این کار نبود در ثانی از اونجا که صد در صد این شرکت دولتی است تصور ورشکستگی کوته بینی است مثل ضمنا سرمایه این شرکت بعد از بیمه ایران دومین بیمه قدرتمند در کشور و اولین بیمه قدرتمند درمانی است
پاسخ + +7 0 --
شهاب 1397/08/17 - 22:28
بیمه به دردنخوری است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:20
بیمه بسیار قدرتمندی
پاسخ + +1 -1 --
پارسا 1397/08/18 - 00:23
وقتی قرارداد با بیمه های تکمیلی بیش از سه سال طول بکشه و جای پای بیمه ها محکم می شه آن وقت برای بیمه شده گربه می رقصانند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:23
بیمه شدگان باید اندازه حق بیمه شان توقع داشته باشند، فعلا که آموزش و پرورش بدهکار است بیمه طلبکار
پاسخ
ناشناس 1397/08/18 - 00:37
با سلام من و خانمم ۵سال هست انصراف دادبم.
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/08/18 - 22:08
کدام بیمه را جایگزین آن کرده اید؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:23
انشاالله بیمار نشید!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/08/18 - 09:06
با توجه به غیر انتفاعی بودن این شرکت در قیاس با سایر شرکت ها، در قبال قراردادهای منعقد شده هیچ گونه سودی عاید شرکت نمی شود
عجب گربه های نازی هستید؟ پس ضرب المثل معروف را عو کنیم و بگوییم گربه برای رضای خدا موش میگیرد!
پاسخ + +1 -1 --
محمد 1397/08/18 - 23:57
بیمه آتیه سازان درطول قراردادش ازبیماران صعب العلاج حمایت کرده انصاف هم خوب چیزیه
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/08/19 - 00:45
راه حل افزایش خدمات پزشکی این هست که سهم دولت افزایش یابد...

در حال حاضر هر نفر ۲۷ هزار تومان سرانه بیمه تکمیلی دارد و به گفته وزارت ، ۲۷ تومان هم وزارتخانه پرداخت میکند...

دولت اگر قرار هست کمکی در این زمینه داشته باشد میتواند مثلا سهم ۲۷ تومانی خودش را به ۴۰ تومان افزایش دهد تا سقف خدمات افزایش یابد.

البته سال گذشته متاسفانه ۵۰ درصد حق بیمه افزایش یافت ولی ور مجموع دو سه درصد افزایش خدمات داشتیم .
جالب اینجاست الان هم اعلام میکنند دنبال شرکت بیمه هستیم که قرارداد ببندد.اگر دولت سهم ۵۰ درصدی را پرداخت میکند با وجود افزایش ۵۰ درصدی پرداخت حق بیمه ، چطور هست دنبال طرف قرارداد هستیم خدامیداند...
پاسخ
ناشناس 1397/08/19 - 11:30
همه که بیماری صعب العلاج ندارند انشالله مریص شما شفا پیدا کند ولی برای بیماری های عادی عملا هیچ خدماتی ندارد در این شرایط مالی یک ریال حقوق هم برایمان اهمیت دارد متاسفم که معلمان به این روز افتاده اند
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/08/19 - 12:09
افزایش سهم دولت ! اینها به بهانه حذف و اضافه سختی کار مقرری ماه اول سختی کار را از جیب معلمان برداشتند ، بیمه تکمیلی فریبی بیش نیست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:25
نه عزیز، تحت فشار موش میگیره
و الا الان بیمه ای نداشتید که بهانه جویی کنید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/19 - 11:27
بیمه به درد نخوریه انصراف بدید تا شاید با بیمه بهتری جایگزین شود حیف که نمیشه بیمه پایه رو هم تغییر داد وگرنه اگر آزاد بیمه می شدیم خدمات بهتری دریافت می کردیم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:26
به اندازه ای که پول بدی آش میخوری
پاسخ
اکبر 1397/08/19 - 19:16
این بیمه اصلا بدرد نمی خورد،درخراسان رضوی کلا با ۳ بیمارستان قرارداد دارد.شما فرض کنید که یک همکار باید یک عمل قلب یا دسک کمر انجام دهد که هزینه ان بالای ۴۰ میلون است .این همکار از کجا الان این مبلغ هنگفت را بیاورد،تا بیمه اتیه سازان بعداز ۵ یا شش ماهیا چیزی خواهد داد یا نخواهد،این بیمه حتی بابیمارستان های دولتی مشهد مانند قائم وامام رضا هم قرار داد ندارد،ایران خیلی بیمه مردی بود ،واقعا حیف شد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/08/28 - 22:28
بیمه ایران قرارداد سرانه داشت و این شرکت صندوقی
همون طور که آموزش و پرورش به کارکنانش هزینه ها رو دیر میده به مراکز هم دیر پول میده
بیمارستان رضوی طرف قرارداد است و بیمارستان خیلی خوبی است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور