صدای معلم

توسط ناصر سلیمان زاده معاون اداره‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در سومین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی :

سرانجام میزان افزایش ناشی از شرکت معلمان در طرح معلم تمام وقت اعلام شد !

گروه گزارش/

در نخستین اظهار نظر معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  در مورد طرح معلم تمام وقت چنین عنوان شده بود : ( این جا )

" ...رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی انجام‌ شده است و طرح نهایی به‌عنوان معلم تمام‌وقت در دو شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه مدیریت تصویب شد و کلیات آن این است که اگر یک فرهنگی 6 ساعت بیشتر از ساعت موظفی تدریس بکند به فوق‌العاده ویژه اش 25 درصد اضافه خواهد شد " .

ایشان بعدا چنین بیان کرد :

" در بررسی که ابتدا برای طرح معلم تمام وقت داشتیم، افزایش 25 درصدی حق شغل و شاغل مطرح شد که پس از آن تصمیم گرفتیم آن را به 18 درصد افزایش فوق‌العاده ویژه تبدیل کنیم که رقم بیشتری را شامل می‌شود و با مساعدت شورای توسعه مدیریت و شورای حقوق و دستمزد توانستیم آن را به فوق العاده ویژه تبدیل کنیم که مبلغ ریالی و امتیازات بیشتری را در مقایسه با حق شغل و شاغل دارد."

همان موقع صدای معلم پرسش هایی را در این مورد بیان کرد .

« الهیار ترکمن » در پاسخ به پرسش رسانه ها در مورد میزان افزایش ناشی از طرح معلم تمام وقت بیان کرده بود که اعلام این افزایش نیاز به محاسبات ریز دارد . ( این جا )

معاون اداره‌ کل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش که قبلا سرپرستی این اداره کل را  بر عهده داشته است مجددا این درصد را به " فوق العاده شغل " نسبت داده و میزان آن را هم مشحص کرده است .

 میزان افزایش حقوق ناشی از شرکت معلمان در طرح معلم تمام وقت ناصر سلیمان زاده معاون اداره‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در سومین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی معلمان تهیه شد و به دولت اجرا شده است که مراحل قانونی را طی می‌کند؛ مبالغ، درجات و کسب رتبه‌ها مشخص شده است اما چون این طرح هنوز تصویب نشده است، نمی‌توانیم، اعلام کنیم.

وی به طرح معلم تمام وقت اشاره کرد و گفت: بعضی از معلمان بر اساس اقتضائات و تمایل خود با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند و در کنار ساعت رسمی فعالیت، ساعت‌هایی را به صورت حق‌التدریس کار می‌کنند.

سلیمان‌زاده ادامه داد: گاهی اوقات حق‌التدریس را با تأخیر زیاد پرداخت می کردیم که برای حل این مشکل وزیر آموزش و پرورش از سال ۹۴ یعنی زمانی که معاون توسعه مدیریت بود، دنبال این موضوع بود که حق‌التدریس‌ها به صورت ماهانه و سر وقت پرداخت شود.

وی اضافه کرد: تنها راه حل این موضوع این است که در حکم کارگزینی بیاید ولی شرایط در آن زمان مهیا نبود؛ به هر حال کارهای زیادی انجام شد و اکنون‌ بستر این کار فراهم شده است.

معاون اداره‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پیشنهاد بر این مبنا شده است که با تمایل فرهنگی و آموزش و پرورش، فردی اگر ۶ ساعت حق‌التدریس گرفت مبلغ حق‌التدریس را ۱۸ درصد فوق العاده ویژه دریافت کند؛ ضمن اینکه هر ماه دریافت کرده و در حقوق و پاداش بازنشستگی هم لحاظ می‌شود.

وی با بیان اینکه این میزان فوق العاده ویژه بر اساس میزان سابقه کار بین ۲۸۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است، گفت: به عنوان مثال اگر فردی ۲۷ سال سابقه داشته باشد، ۶۰۰ هزار تومان به حقوقش اضافه می‌شود و ۱۸ میلیون تومان هم به پاداشش اضافه می شود.

سلیمان‌زاده افزود: افراد در کانون های فرهنگی و تربیتی رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی دارند و اگر استخدام آموزشی داشته باشند می‌توانند از مزایای رتبه‌بندی حرفه ای استفاده کنند اما اگر این افراد به عنوان کارشناس و کارمند استخدام شوند نمی‌توانند از این موضوع استفاده کنند.

وی گفت: فوق العاده ویژه به ۱۵ درصد رشته شغل‌ها تعلق می گیرد اما رشته شغلی کارشناس امور فرهنگی مشمول این فوق العاده ویژه نمی شود.

به گزارش فارس حمید علیین معاون مرکز نیروی انسانی و منابع انسانی آموزش و پرورش نیز در این مراسم اظهار کرد: نیروی انسانی در آموزش و پرورش به دو دسته تقسیم می‌شود که شامل کارکنان آموزشی و کارکنان پشتیبانی و اداری است.

وی ادامه داد:  همه کسانی که به نحوی در امور آموزشی دخالت دارند، کارکنان آموزشی هستند و  کسانی که در ساختار اداری پست شماره‌دار دارند، کارکنان پشتیبانی و اداری هستند.

علیین اضافه کرد: دو نوع واحد سازمانی داریم که یک نوع اداری مثل ادارات کل و یک نوع واحد سازمانی آموزشی مثل مدرسه و پژوهش‌سراست.

وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و تربیتی نه اداری و نه آموزشی هستند، گفت: کانون‌ها بر اساس درجه بندی و پست سازمانی در ساختار سازمانی دیده می‌شوند و در پست ساختار سازمانی نیرو داده می‌شود.( فارس)
انتهای پیام/


میزان افزایش حقوق ناشی از شرکت معلمان در طرح معلم تمام وقت

چهارشنبه, 23 آبان 1397 21:53 خوانده شده: 4946 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 0 --
هما 1397/08/23 - 22:14
این طرح نباید به نتیجه برسد
در آینده مشکلات زیادی در پی دارد
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/08/24 - 10:00
کاملا موافقم با شما همکار محترمه
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/08/23 - 22:25
معلمان نباید در دام این طرح بیفتند اگر اجرایی شود همبن ساعت تدریس جزء ساعت موظفی شان می شود پس از چند سال آموزش و پرورش نیروی کافی برای پر کردن کلاسها نخواهد داشت به جای برنامه ریزی برای حل مشکل میخواهند با بیگاری کشیدن از معلمان مشکل را حل کنند
پاسخ + +5 0 --
دبیر 1397/08/23 - 22:33
چه اعتماد و اطمینانی به صحت حرف های شما داشته باشیم ؟
پاسخ + +3 -1 --
ناشناس 1397/08/24 - 06:54
با سلام
"وی با بیان اینکه این میزان فوق العاده ویژه بر اساس میزان سابقه کار بین ۲۸۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است"
دوستان و معلمان عزیز حواستون باشه یک وقت فکر نکنید که کل فوق العاده ویژه را میدن، این که در بالا گفته شده است مبلغ کل فوق العاده ویژه یا همان ۱۰۰ درصد است(چون من خودم چندین حکم افراد اداری که فوق العاده ویژه میگرفتن را دیدم). حالا باید ۱۸ درصد آن را محاسبه کنید، که میشود
۵۰۴۰۰ تومان الی ۱۰۸۰۰۰ تومان.
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1397/08/24 - 06:57
با سلام خدمت صدای معلم
خواهشمندم حتما روشنگری کنید و تاکید کنید که مبلغی که در بالا گفته شده
"بین ۲۸۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است"
این کل فوق العاده ویژه است. خوب اینا که همش را نمیدن بلکه ۱۸ درصدش را میدن.
این آقایون هیچ وقت کل حرف ها را با هم نمیزنن. تیکه تیکه حرف میزنن که هی ابهام ایجاد کنن.
پاسخ + +5 -1 --
نااشنا 1397/08/24 - 07:58
اگر واقعا می خواهید قدم مثبتی برای معلنان بردارید.که البته اینگونه نیست.و قصد دارید ۶ساعت به تدریس این قشر بسیار زحمت کش اضافه کنید.۲۵درصد به کل موارد حکمشون اضاه کنید نه ۲۵ درصد فوق العاده شغل.
پاسخ + +7 0 --
شهاب 1397/08/24 - 08:56
اگر این مبالغ پرداخت شود باز هم معلم متضرر می شود چون با پرداخت آن ،کاهش ارزش حقوق معلم باتوجه به گرانی های اخیربه فراموشی سپرده خواهد شد ومعلم با کار اضافه ومبلغ کم آن خیلی چیزهارا ازدست خواهدداد
ازجمله ی این موارد
رسیدن حداقل حقوق معلم به بالای خط فقر
همسان سازی حقوق معلم باسایرکارکنان دولت
و...
فعلا مسئولان می خواهند با افزایش اندک اندک مبلغ معلم تمام وقت فرهنگیان را فریب دهند
پس باعدم پذیرش این طرح توسط فرهنگیان وتاکید برحقوق واقعی فرهنگیان که سالها ضایع شده است می توان نتیجه ی پایداری گرفت
پاسخ + +6 0 --
معلم 1397/08/24 - 09:38
بعد از یک تورم سنگین معمولاً حقوق همه کارمندان به تدریج ترمیم می شود.
حال مسئولین فرصت طلب وزارت آموزش و پرورش به این قضیه به صورت یک "فرصت" می نگرند.
به این صورت که همان افزایش حقوقی را که قرار است به تدریج برای همه کارمندان تحت عناوین مختلف برقرار بشود، به همراه افزایش ساعات موظف معلمان، به خورد معلمان بدهند.
به این می گویند "تدبیر" (بخوانید "حیله").
حال ببینیم جامعه معلمان "تدبیری" برای این "حیله" خواهد اندیشید؟
پاسخ + +2 0 --
پوریا 1397/08/24 - 13:19
بعدمیگه نیمی ازفرهنگیان میتونند 6ساعت اضافه وردارند واونایی که 25سال سابقه بیشتردارندشامل این طرح نمیشند شوربایی درست خواهدشد که ازشوری احدی نتونه اونوبخوره
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/24 - 13:38
طرح معلم تمام وقت یعنی چه؟لطفا یک نفرنیست بگویداین طرح چیه وچطوریه مثلا؟که ماهم بدانیم. .
پاسخ + 0 0 --
عرفان 1397/08/27 - 09:26
جانا سخن از .... عزیزم این طرح یعنی فقیرتر شدن معلم .اونا برای پرداخت کمتر به هر ترفندی وارد می شوند. اگر غیر از این بود جنابعالی و من الان یه زندگی نیمه شایسته داشتیم. تف بر این دزدان
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/08/24 - 16:27
همه جای این مملکت ما رو کثافت و لجن فرا گرفته . .... انشااله خوار و ذلیل بشن.
پاسخ + +2 -1 --
فرزاد 1397/08/25 - 01:37
ساعت آموزشی برای سوابق آموزشی بیست سال بالتر 18 ساعت درهفته است درزمان جنگ بخاطر شرایط از دبیران تقاضا شد که بجای18 ساعت 20 ساعت تدریس کنند اما بعد از اتمام جنگ بمصداق مثل علت رفت وعادت ماند همان 20 ساعت موظف بر گردن دبیران افتاد این طرح نیز از همان مقولات است که ابتدا با کمرویی وسپس ارعاب و جا افتادن می شود ساعات موظفی و ان افزایش موقت هم در احکام اتی مثل حق مدیران تسویه می شود و از یاد می رود و ما می مانیم و30 ساعت بیگاری!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
حیران 1397/08/25 - 02:05
در طرحهای کذایی شتاب در اجرا عالی هست

اما در بحث رتبه بندی یا قانون خدمات کشوری روند حتی لاک پشتی هم نیست.

به کجا شکوه بریم
پاسخ + +6 0 --
هادی 1397/08/26 - 16:26
خداوند بخاطر ظلمهای فراوانی که در حق معلمان و گارگران و بازنشستگان شد ادامه این حکومت را جایز ندانسته و بزودی شاهد سرنگونی آن خواهیم بود و با بازگشت پولهای ملت از لبنان و سوریه و عراق و یمن و... و قدرت نمایی فرهیختگان برای خدمت به ملت شاهد شکوفایی ایران و اوج گیری ارزش و قدر معلمان خواهیم بود انشاالله
پاسخ + +3 0 --
علی 1397/08/26 - 20:40
داش یک کلوم ختم کلوم ای طرح استثماریه زیر با ر نرین
پاسخ + +4 0 --
کریمی 1397/08/26 - 21:27
با سلام.
بهتر است جناب بطحایی، الهیار و سایر خادمینشان به جای نوآوریهای من درآوردیشان به دنبال پرداخت مطالبات قبلی فرهنگیان باشند که از سال 95 و حتی شاید قبل آن تلمبار شده است.حق الزحمه کارآموزی، کارورزی از سال 96، حق الزحمه تکمیل ظرفیت هنرستانها، حق الزحمه امتحانات نهایی، کمک هزینه مهدکودک همکاران خانم و... نمیدانم کدامشان را یادآوری کنم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقایانی که به ظاهر دلشان برای معلم بیچاره میسوزد و خود و فرزندانشان سالهاست که بنام اسلام میلیاردها دلار از سرمایه های بیت المالمان را چپاول کرده اند و هر روز برای بیشتر به استثمار کشیدنمان نقشه ها و توطئه ها کرده اند. ما که زورمان به ایشان نرسیدو نخواهد رسید. ایشالا مهدی صاحب زمان (عج) و خدایش خود جوابشان را بدهند. آمین
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/17 - 11:06
فقط کلکه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/04/14 - 20:49
سلام.باز طرح جدیدی درآموزش وپرورش مطرح شد تا فضای آرام مدارس رو جنجالی کند و تبعیض ها وتفاوتها درانتخاب افرادشامل طرح آغاز شود.چرا طرح رتبه بندی و افزایش حقوق که در فروردین را نیمه رها کردید واحقاق حق نمی کنید.
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/04/28 - 23:08
این طرح اشکالات زیادی داره مثلا معلمی که بعد از ۲۰ سال آموزشی موظفیش میشه ۲۰ ساعت باید ۳۰ ساعت تدریس کنه که مقدار ناچیزی بهش اضافه بشه. در کل برده کشی از معلم هستش.
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/04/28 - 23:12
استثمار فرهنگیان وا مصیبتا از دست این وزارت که انگیزه رو از همه فرهنگیان گرفته.
پاسخ + +1 0 --
علی 1398/04/28 - 23:17
من بعنوان یک معلم ۲۰ ساله حداقل ترمی ۱۰ ساعت دانسگاه تدریس میکنم خدایش آموزش و پرورش بیشتر اذیت میشم ولی حقوق آموزش عالی میبره به نظرم مجلس باید همه افرادی که در کار آموزش هستن یکسان کنه البته اینو بگم ما حقوقمان پایمال میشه وزارت علوم حقشو میگیره.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور