چاپ کردن این صفحه

" تا زمانی که آموزش دهندگان کدهای خود را دریافت نکنند ، بر اصل موضوع آگاهانه اصرار داشته و از وزیر محترم آموزش و پرورش انتظار دارند بیش از این اجازه تضییع حقوق آموزش دهندگان را نپذیرند "

وزارت آموزش و پرورش در مورد کنار گذاشتن آموزش دهندگان سواد آموزی از حق قانونی شان پاسخ گو باشد

گروه استان ها و شهرستان ها/

جمعی از آموزش دهندگان سوادآموزی با ارسال نامه ای به صدای معلم نسبت به کم کاری و بی تفاوتی وزارت آموزش و پرورش در جهت احقاق حقوق قانونی شان انتقاد کرده اند .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

طی سه سال متوالی از تلاش های شبانه روزی آموزش دهندگان و نمایندگان ایشان در مجلس شورای اسلامی و تصویب این مهم که آموزش دهندگان تا پایان سال 91 مشمول جذب به صورت حق التدریس باشند و اجرای این قانون در تاریخ 95/6/31 لازم الاجرا گردید ،پیرو تخلف وزارت در جهت کنار گذاشتن آموزش دهندگان از حق قانونی خود ، از نیمه اول امسال بعد از مراجعات مکرر آموزش دهندگان به وزارت ، وزیر محترم آموزش و پرورش به نمایندگان آموزش دهندگان این گونه اظهار داشتند که به استان ها تفویض اختیار داده شده است تا در صورت کمبود نیروی انسانی از آموزش دهندگان مشمول تبصره 10 ماده 17 برای جبران نیاز نیروی انسانی خود استفاده کنند.

با این وجود مدیران استان ها نسبت به این امر کوتاهی نمودند و سال تحصیلی 97-98 را با نیروهای خرید خدمات و نگه داری هر چه بیشتر بازنشستگان  مطابق برنامه ی سال های قبل شروع کردند و چنانچه هنوز هم برخی مدارس به معلم نیاز دارد برای به کرسی نشاندن مخالفت های خود با نیروهای نهضت سوادآموزی با اعلام عدم نیاز بر این مشخصه صحه گذاشته و عرصه را بر مدیران مدارس، اولیای دانش آموزان ،دانش آموزان و نیروهای مشمول تنگ تر نمودند.
چنانچه تمام توصیف کیفیت آموزش در شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای سند تحول بنیادین باشد، این گونه کلیشه ای عمل کردن و تکلیف کردن فرآیندهایی ناگهانی برای ادعا داشتن بر اجرای مدیریت بحران در تشریح  اجرای احسن فعالیت های نیروی انسانی بدین طریق بدون در نظر گرفتن ضرورت های استقرار قوانین قبلی و استفاده از طرح های بی پایه و اساس و سلیقه ای ، توسعه آموزش و پرورش محسوب نمی شود.  
به موجب اعتراضات مکرر آموزش دهندگان بر پایه ی قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و سردرگمی ایشان با بهانه های مادتین 5 و 9 قانون هیات وزیران و رای دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم به کارگیری نیروی حق التدریس آزاد که با متن قانون حاضر نیاز به توجه بیشتری داشته است، ترس به کارگیری از نیروهای مشمول آموزش دهنده تجمیعی قبل از سال 92 را در دل ادارات زنده نگه داشته و مدیران استان ها نیز به تبع این درخواست ، برای برونداد برنامه های سیاست گذاری شده وزارت ، با تخریب هر چه بیشتر این نیروها ، نیازهای آموزش و پرورش را با پوشش دادن کلاس های درس با معلمان بدون تجربه و بعضا دوره ندیده در بسته های حمایتی که به صرف معرفی وارد شده اند، متضمن گردیده و تمام زحمات هفت سال و بالاتر آموزش دهندگان را که از سواد پداگوژیک که خود سرفصلی دانشگاهی می باشد را کاملا نادیده گرفتند.
البته لازم به توضیح است که مدیرانی هم در کشور هستند که قدر این نیروهای زبده را دانسته و در صدد جذب آن ها آستین همت بالا زده اند و با استفاده از همان تفویض اختیار داده شده برای جذب تعدادی از این نیروها تلاش نموده اند.
امیدواریم سایر استان ها به جای غیر قانونی جلوه دادن عملکرد این مدیران با وجدان ، اندکی به غیر قانونی عمل کردن کار خود فکر نموده و برای بر طرف کردن سدهای پیش روی استخدام آموزش دهندگان در استان خویش سعی قابل ملاحظه ای داشته باشند.
از معاونت های سوادآموزی استان هایی که دغدغه هر روزشان جذب حداکثری نیروهای آموزش دهنده بوده است تشکر نموده و امیدواریم الگوی موثری برای سایر همکاران خود باشند و حداقل نقش پذیری که می توانند از این یاران آموزشی خود داشته باشند نگرش مثبت شوراهای آموزشی و برنامه ریزی از نحوه ی رویکردهای آموزش دهندگان و شناساندن ویژگی های تدریس این عزیزان در حیطه آموزش گروه های آموزش پذیر جامعه باشد.

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

در حال حاضر هیچ استانی مبادرت به جذب آموزش دهندگان نداشته است و صرفا جمع آوری اطلاعات از آموزش دهندگان به معنای اجرای قانون نیست.تا زمانی که آموزش دهندگان کدهای خود را دریافت نکنند ، بر اصل موضوع آگاهانه اصرار داشته و از وزیر محترم آموزش و پرورش انتظار دارند بیش از این اجازه تضییع حقوق آموزش دهندگان را نپذیرند.
در نامه های ارسالی زمان بندی برای جمع آوری مدارک اعلام شده است. چنانچه این امر در تمام استان ها برقرار نباشد و وزارت تحلیل صحیحی برای سایر استان ها انجام ندهند ، آموزش دهندگان خواستار توضیح از جانب وزارت هستند.
البته به این نکته هم مشرف هستیم که معدود استان و شهرستانی این نامه را ارسال کرده اند که در مقایسه با استان ها و شهرستان های با جمعیت بیشتر جای سوالات زیادی را برای مشمولین و نمایندگان استانی ایجاد کرده اند.
شایان ذکر است مصوبه 95/6/3 آموزش دهندگان تجمیعی تا پایان سال 91 را شامل می شود که با رفع ابهام کلمه ی تجمیعی در ماده ی الحاقی ماده 17 این کلمه به دو نفر به بالا طبق آیین نامه تعریف گردیده است.
علی رغم ذکر یادآوری تاریخ موجود در متن قانون و لحاظ تاریخ دیگری در نامه های ارسال شده از رییس امور اداری و تشکیلات وزارت خواهشمندیم علت مندرج نمودن این تاریخ و نحوه ی محاسبه ی مندرجات در بندهای مذکور را به اطلاع آموزش دهندگان برسانند تا تحلیل بهتری از شرایط فراهم گردد.

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">

اعتراض آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در مورد تخلف وزارت آموزش و پرورش

شنبه, 10 آذر 1397 15:55 خوانده شده: 6894 دفعه

در همین زمینه بخوانید: