صدای معلم

« صدای معلم » از وزارت آموزش و پرورش دعوت می کند نشستی دو سویه و انتقادی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و نیز مدافعان طرح معلم تمام وقت برگزار گردد

انتقاد دانشجو معلمان از بطحایی در مورد طرح معلم تمام وقت و سایر مشکلات دانشگاه فرهنگیان و پاسخ های وزیر

گروه اخبار/

امروز وزیر آموزش و پرورش به مناسبت » روز دانشجو » در پردیس شهید چمران ( دانشگاه فرهنگیان ) حضور یافته و به پرسش های دانشجو معلمان پاسخ داد .

این حرکت اگرچه در نوع خود حرکتی نو و ابتکاری است اما نباید فقط محدود به مناسبت ها شود و  منطقی آن است به صورت یک رویه و یا گفتمان درآید .

موضوع قابل توجه در این نشست دفاع مجدد و مجدانه وزیر آموزش و پرورش از طرح معلم تمام وقت علی رغم مخالفت اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان و معلمان منتقد از آن است .

پیش از این « علی الهیار ترکمن » در مناظره ای که در مورد طرح معلم تمام وقت در پردیس شهدای مکه برگزار شد حضور نیافت . ( این جا )

علی رغم طرح انتقادات بسیار در رسانه ها و به ویژه صدای معلم تاکنون هیچ گونه جوابیه ای در این مورد وصول نشده است .

« صدای معلم » از وزارت آموزش و پرورش دعوت می کند نشستی دو سویه و انتقادی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و نیز مدافعان طرح معلم تمام وقت برگزار گردد .

روز دانشجوانتقاد دانشجو معلمان از بطحایی در مورد طرح معلم تمام وقت

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سهم آموزش و پرورش از محل بودجه عمومی دولت با شیب بسیار ملایمی رو به تزاید است عنوان کرد: نظام بودجه ریزی آموزش و پرورش دچار اختلال جدی است تا برطرف نشود همواره با کمبود بودجه روبروییم. چون پیش بینی بودجه بر اساس بودجه مصوب است ، پایه و اساس بودجه های سنواتی با کسری بسته می‌شود و با مشکل در بودجه مواجه خواهیم بود.

 سیدمحمد بطحایی در نشست صمیمی با دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو در پردیس شهید چمران برگزار شد با اشاره به وجود فضای باز در دانشگاه فرهنگیان که ضرورتی اجتناب ناپذیر به ویژه در مکانی است که قرار است معلم تربیت کند گفت: شرط اصلی برای مراکز تربیت معلم همین است و علیرغم تلاش های صورت گرفته باید این فضا در خانواده فرهنگیان گسترش یابد.

وی افزود: معلمی که قرار است مدام نگران حراست و گزینش باشد شخصیت آزاد اندیش وی به درستی شکل نمی گیرد. برگزاری مناظره‌های علمی که مسائل آموزش و پرورش در آن نقد شود باید پرفروغ تر ادامه پیدا کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شما دانشجو معلمان عضوی از خانواده بزرگ تعلیم و تربیت شده اید گفت: اولین توقعی که از ما به عنوان کسانی که مانوس با کتابند می رود تجزیه و تحلیل مسائل با مستندات دقیق و اطلاعات موثق است.

بطحایی با اشاره به دریافت اطلاعات ناقص از اخباری چون طرح «معلم تمام وقت» که امروز از سوی دانشجو معلمان به عنوان یک انتقاد مطرح شد گفت: معلم ۲۴ ساعت موظفی دارد و ساعاتی حق التدریس و اضافه کار دارد. چون اضافه کار مشمول کسورات و حقوق بازنشستگی نمی‌شد با تلاش فراوان موفق شدیم این شش ساعت را در حکم حقوقی بنشانیم. این یک امتیاز بزرگ برای معلم است. ضمن آنکه این طرح اختیاری است و اجباری نبود.

وی ادامه داد: تصویب چنین امکانی کاری ساده نیست اما خودش به یک تهدید تبدیل شد و معلمان در اعتراضاتی که در ابتدای مهر داشتند با آن مخالفت می کردند و معقتد بودند حقوق شان دارد تضییع می‌شود. از دانشجو معلمان می‌خواهم حتما با اطلاعات موثق و کافی نسبت به یک موضوع اظهار نظر و موضع گیری کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه چند سال قبل هم شایعه شده بود حقوق های کارکنان را چند روزی دیر می‌پردازیم تا سود پول آن را استفاده کنیم گفت: یکی از دانشجومعلمان هم امروز مطرح کرد که درست نیست کسری بودجه آموزش و پرورش را از محل هزینه آزمون‌های استخدامی تامین می کنیم. این رقم در برابر ۴۵ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش قطره ای از دریاست و اصلا در محاسبات اداری جایی ندارد و چنین طرز تلقی دقیق نیست.

بطحایی با بیان اینکه سهم آموزش و پرورش از محل بودجه عمومی دولت با شیب بسیار ملایمی رو به تزاید است عنوان کرد: نظام بودجه ریزی آموزش و پرورش دچار اختلال جدی است تا برطرف نشود همواره با کمبود بودجه روبروییم. چون پیش بینی بودجه بر اساس بودجه مصوب است پایه و اساس بودجه های سنواتی با کسری بسته می‌شود و همواره با کسری و مشکل در بودجه مواجه خواهیم بود.

وی به سند تحول بنیادین و تصویب شش زیرنظام آن طی سال گذشته تا کنون اشاره کرد و گفت: زیرنظام ها دارای برنامه هایی هستند و اجرای برنامه‌های شش زیرنظام به معنای استقرار سند تحول است. جدول زمانبندی برنامه‌ها در سال آتی و تا پایان برنامه تهیه و اعتبارات مورد نیاز آن پیش بینی شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: با این حال معتقدیم هیچ تحولی رخ نمی دهد مگر آنکه نیروی انسانی ما قوی و توانمند باشد. نیاز به اجرای برنامه هایی داریم که شایستگی و انگیزه معلم را بالا ببرد که در زیرنظام‌ها دیده شده و بتدریج اجرایی خواهد شد.

بطحایی درباره کسورات ۴۵ درصدی از حقوق دانشجو معلمان گفت: طبق قانون متعهدین به خدمت چون به دانشجو معلم حقوق می دهیم قانونگذار اجازه داده باید از محل ماده ۶ بابت هزینه بیتوته و تغذیه هزینه‌ای کسر شود. به همین دلیل است که سرانه به دانشگاه فرهنگیان تا کنون تعلق نگرفته است. دنبال راههای دیگری هستیم تا میزان این کسورات را از محل اعتبارات دیگر کم کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مدارس ما نباید مدارس خموده‌ای باشند و نشاط در مدارس لازم است اظهار کرد: باید به سمتی برویم که برنامه‌های پویا و سرزنده و بانشاط شود و نیازها را پاسخ دهد. محتواهای آموزشی دانشگاه نیز باید موردبازنگری قرار بگیرد که اکنون در دانشگاه مشغول کار بر روی آن هستند. مسیر آموزش و پرورش امروز ما، رو به جلو است و اگر این شغل را با عشق انتخاب کرده اید مسیر را درست آمده‌اید. ( ایسنا )


روز دانشجوانتقاد دانشجو معلمان از بطحایی در مورد طرح معلم تمام وقت

یکشنبه, 18 آذر 1397 00:27 خوانده شده: 744 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/09/18 - 01:50
جالبه به تدریس مدیر و معاونین هم می‌گفتند اختیاریه و می‌خوایم معلم از جو تدریس خارج نشه !!!!! به اضافه شدن زمان تدریس زمان جنگ هم می‌گفتند به صورت داوطلبانه !!!! این چنین تجربه هایی و اصرار وزارت بر عنوان این طرح به نام معلم تمام وقت عین دم خروسه که از هفت فرسنگی معلومه.
پاسخ + 0 0 --
سارا،،،،، 1397/09/28 - 21:57
لطفی در حق معلمان کرده ،دست از تلاش بردارید کدام طرح و تلاشتان به نفع معلم بوده ؟!
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/09/18 - 06:47
فقط شعاروحرف تورم 400 درصدی افزایش بودجه باشیب ملایم باوجود این مسئولان تاابد درفقر غرق خواهیم بود باید جنبید تا شیب افزایش بودجه بیشتر شود اگربودجه ی 2000میلیارد تومانی رتبه بندی تصویب شود به هر معلم 2میلیون درسال می رسد خوب فریبمان می دهید جناب وزیرحقوق شما چقدراست شیب افزایش حقوق شما هم ملایم است دست از عوام فریبی بردارید
پاسخ + +3 0 --
شاکی 1397/09/18 - 09:01
جناب وزیر ما الان دائم نگران حراستیم و حراستیم و حراست...نوشتن در فضای مجازی هم هزینه دارد...همین مدیران ارشد این سیستم شما بهای نقد را بسیار سنگین محاسبه می کنند!!شعار چرا برادر؟!!عمل کن...کلاغه خونه اش عوض شده اما روده اش که عوض نشده...دولت عوض شده اما رویکردهای حراستی یه کم شیبش کمتر شده اما آدما همون آدما هستند...روح تازه ای بر کالبد حراست باید دمیده شود که از ارزش ها حراست کند و نه از هوای نفس خودشان و تسویه حساب و سلیقه مداری!!طرف رو از دوره قبل تو یکی از این اداره کل های بغل گوشتون بعنوان کارشنلاس مسوول نگهداشته اند که ما نمی تونیم جابجاش کنیم!!یعنی چی؟!یعنی یه مدیر ارشد یه کارشناس مسوول فاسد حراست رو نمی تونه جابجا کنه؟؟!!!!!!!!که دائم پاچه ی همکاران اعتدال گرا و اصلاح طلب رو بگیره؟!!آقا سنگ ها رو بسته اید و سگ ها رو رها کرده اید اونوقت شعار میدهید...اقدام و عمل برادر...اقدام و عمل...
پاسخ + 0 0 --
جلال 1397/09/18 - 09:10
سلام عزیزان
از زمانی که طرح "معلم تمام وقت" بر سر زبان ها افتاده (هنوز هم اجرا نشده) ، چه سر و صداهایی که نشد...!!! چه اعصاب خردی هایی که گریبان گیر معلمان عزیز نشد...!!!
معلمان ، معاونین ، مدیران ، کارشناسان ادارات و ... حالا کمی از احوالات سرایداران و خدمتگزاران مدارس را می فهمید که ۲۴ساعته در حال کار هستند و چندین سال است حقشان خورده شده و آب از آب تکان نخورد....
پاسخ + +1 0 --
مرتضی 1397/09/19 - 23:09
ای کاش من الآن دانشجو معلم بودم . ساعت ۱۲ شب می رفتم دم در تربیت معلم می خوابیدم تا بتونم ۷.۵ صبح انصرافم رو بدم و بیام مثل یک بچه آدم کار و زندگی می کردم .
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1397/09/20 - 19:20
شیب ملایم.........
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/09/28 - 21:55
نمیدونم ما رو چی فرض کردند ،چرا مسئولین آموزش و پرورش به راحتی دروغ میگویند مخاطبشون رو چی فرض می کنند این تلاش برای معلمان بوده ویا رفع مشکل کمبود نیروتون ، چرا شامل معلمان در شرف بازنشستگی نمی شود ،هیچ معلمی با طناب پوسیده شما تو چاه نمیره بدعهدی تونو بارها ثابت کردید اواخر تابستون بخاطر ترس از بی معلم موندن کلاسها قول رتبه بندی دادید ،قرار بود مهرماه رتبه بندی اجرایی شود ! به راحتی زیر حرفتان میزنید حال اگر معلمی اضافه تدریس را قبول کند به همکارانش هم ظلم کرده ، هیچ مسلمانی زیر بار حرف زور نمی رود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور