صدای معلم

" معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در مورد ثمن بخس هم شفاف سازی کند ! "

حرف های بدون پشتوانه علی اللهیار ترکمن در مورد وضعیت اردوگاه منظریه ( شهید باهنر ) ؟!

گروه گزارش

به تازگی علی اللهیار ترکمن حرف هایی را در مورد وضعیت اردوگاه منظریه ( شهید باهنر ) زده است که البته محتوای آن ها تکراری است .

نخستین بار « حمیدرضا حاجی بابایی » رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس  دهم در نامه ای به رئیس جمهور مدعی شد که اردوگاه شهید باهنر به شرکتی تحت عنوان « واسط مالی شهریور سوم » واگذار شده است . ( این جا )

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس دهم همچنین عنوان کرد که این اردوگاه به ثمن بخس ( یک سوم قیمت واقعی ) در قالب اجاره به شرط تملیک واگذار شده است .

از آن تاریخ تاکنون در مورد حرف های حاجی بابایی و نیز مواضع تقریبا متناقض با منصور مجاوری که چندی پیش از مقامش عزل شد با مواضع اللهیار ترکمن شفاف سازی نشده است .

مثلا تاکنون معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در مورد نقش " شرکت واسط " توضیحات جامع و مکفی ارائه نکرده است .

در زمستان 96 کمیسیون تلفیق بودجۀ مجلس شورای اسلامی در قالب لایحۀ بودجۀ 1397 به وزارت آموزش و پرورش اجازه داد تا بدون پراخت عوارض نسبت به تغییر کاربری مدارس و فروش آن‌ها برای تأمین هزینه‌های وزارتخانه اقدام کند .

بر اساس اظهارات  دیروز معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در نشست رسانه ای ، این موضوع باز هم در قالب تبصره 9 گنجانده شده است .

اما اصل قضیه :

" آموزش و پرورش برای پرداخت پاداش بازنشستگان در آستانه انتخابات 96 ، در قالب اجاره به شرط تملیک مبلغ 4 هزار میلیارد وام گرفته و سود این وام 1600 میلیارد تومان است. اصل و سود می شود 5.8  هزار میلیارد تومان. سر رسید قسط ها هر شش ماه یک بار است در خرداد و آذر . سازمان برنامه و بودجه چهار قسط را پرداخت کرده است. 4 قسط 700 میلیارد تومانی پرداخت نشده است. اگر سازمان برنامه طی دو سال آینده 2 هزار و 800 میلیارد  تومان  اقساط باقیمانده را بپردازد ، ملک دوباره به آموزش و پرورش بر می گردد.

اللهیار ترکمن در آخرین اظهار نظر باز هم توپ را به زمین سازمان برنامه و بودجه انداخته است و این در حالی است که دولت با توجه به شرایط تحریم های گسترده ، آخرین زور خود را در بودجه 98 زده است و بودجه 98  آموزش و پرورش باز هم از کسری بودجه مزمن رنج خواهد برد .

اصل خبر را بخوانید :

اردوگاه منظریه

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن درباره آخرین وضعیت اردوگاه باهنر گفت: دولت بر اساس یک سری شرایط از قرارداد اجاره به شرط تملیک استفاده کرد و بر اساس مصوبه دولت در سال 95 ارواق صکوکی را به آموزش و پرورش برای پرداخت مطالباتش داد.

وی افزود: حال سازمان برنامه و بودجه موظف است در سررسیدهای اوراق، مبالغ را پرداخت کند تا سند اردوگاه به آموزش پرورش برگردد. همان طور که قبلا هم گفته شد ما اجازه فروش ملک دولتی را نداریم و اردوگاه باهنر به صورت اجاره به شرط تملیک واگذار شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پیگیر هستیم پرداخت‌ها در زمان سررسید اقساط به سازمان بورس که متولی انجام این کار بوده انجام شود و بتوانیم به موقع سند را پس بگیریم گفت: مبلغ این اوراق صکوک 4000 میلیارد تومان بود که بازپرداخت آن به شرکت واسط باید در مقاطع سه ماهه توسط سازمان برنامه و وزارت اقتصاد صورت گیرد و اکنون مشکلی در این روند وجود ندارد.

اردوگاه منظریه

الهیار درباره هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی نیز اظهار کرد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی یک دستگاه مستقل است و خودش این موضوع را دنبال می‌کند. البته شهرداری‌های کلان‌شهرها بویژه تهران کمک‌های خوبی در این زمینه می‌کنند.

وی افزود: اعتبار سرویس کودکان استثنایی هر ساله در بودجه آموزش و پرورش پیش بینی می‌شود و خانواده‌ها نباید بابت تامین صددرصدی بودجه مربوط نگرانی داشته باشند. سعی می‌کنیم حداقل مشارکت را برای خانواده‌ها در نظر بگیریم. پکیجی وجود دارد و شهرداری تهران معمولا این هزینه را تامین و سرویس را به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد و اگر اعتبار بیشتری نیاز باشد سازمان آموزش و پرورش استثنایی تامین می‌کند. در شهرهای دیگر هم همینطور است و هزینه سرویس ایاب و ذهاب را در شهرهای محروم نیز دولت به صورت کامل می‌پردازد.


اردوگاه منظریه

سه شنبه, 11 دی 1397 09:18 خوانده شده: 466 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/10/11 - 13:01
الهیار ترکمن لطفا....
... بر کسی که تو را مسلط به اموزش و پرورش کرد.
پاسخ + 0 0 --
منوچهر حسين نژاد 1397/10/11 - 18:26
نوبخت وعروس خانه بطحايي

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور