صدای معلم

« صدای معلم » در راستای شفاف سازی و پاسخ گویی مسئولان از وزارت آموزش و پرورش به ویژه سیدمحمد بطحایی می خواهد که اسامی و سمت های این اتاق فکر برای معلمان معرفی شوند

پاسخ مشاور بطحایی به تغییرات ستادی در وزارت آموزش و پرورش !

گروه گزارش/

تغییرات ناگهانی در بخش ستادی وزارت آموزش و پرورش واکنش های مختلفی را در میان فرهنگیان به ویژه فعالان رسانه ای معلمان ایجاد کرده است .

برخی از فعالان برای این جنس تغییرات از تعبیر " کودتا " استفاده کرده اند .

پیش تر و در زمان وزارت فانی این تغییرات با مسئولیت " کمیته انتصابات " صورت می گرفت .

« محمد خرم » در گفت و گو با یک رسانه مدعی شده است که این تغییرات در " اتاق فکر " کارشناسی شده است .

« صدای معلم » در راستای شفاف سازی و پاسخ گویی مسئولان از وزارت آموزش و پرورش به ویژه سیدمحمد بطحایی می خواهد که اسامی و سمت های این اتاق فکر برای معلمان معرفی شوند .

پرسش صدای معلم این است که بیان مواضع این وزراتخانه و پاسخ گویی بر عهده چه فرد و یا نهادی باید باشد .

پیشنهاد این رسانه برگزاری یک نشست رسانه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش برای شفاف سازی در این موارد است .

پاسخ محمد خرم مشاور وزیر آموز ش و پرورش به تغییرات ستادی در وزارت آموزش و پرورش

محمد خرم مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر و تحولات اخیر آموزش و پرورش و شائبه‌هایی که درباره انتصابات وجود دارد، اظهار کرد: تغییر و تحولات انجام گرفته با توجه به چارت سازمانی جدید وزارتخانه بوده و بر اساس چابک‌سازی جدید دولت تنظیم شده است.

وی ادامه داد: در چارت سازمانی جدید معاونت‌ها حذف نمی‌شود و در دیگر سازمان‌های و ادارات کل تغییر و تحولاتی را خواهیم داشت تا به چارت جدید در نظر گرفته شده برای وزارت آموزش و پرورش دست یابیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش همواره سعی کرده تا چرخش مدیریتی درون آموزش و پرورش باشد، تصریح کرد: انتصاباتی که به حوزه‌های آموزشی و پرورشی مربوط می‌شود کاملا از درون وزارتخانه بوده است و بر اساس صلاحدید وزیر افرادی با تجربه و آشنا با معاونت‌های مربوطه به کار گرفته شده‌اند.

خرم تاکید کرد: در حوزه‌های تخصصی همچون حوزه مالی، عمرانی و پارلمانی از ظرفیت‌های دیگر نهاد‌ها استفاده شده است تا خروجی بهتری در آموزش و پرورش داشته باشیم و رفت و آمدهای میان نهادهای دیگر با  آموزش و پرورش برای توسعه کمی و کیفی این نهاد انجام می گیرد اما شاکله اصلی آموزش و پرورش کاملا مبتنی بر افراد آموزش و پرورشی شکل گرفته و حتی خود وزیر هم از بدنه این وزارتخانه تعیین شد.

 

عزل و نصب ها در اتاق فکری کارشناسی انجام می شود

وی با اشاره به اینکه وزیر همواره برای عزل و نصب‌ها از اتاق فکری کارشناس و فرهنگی بهره گرفته می‌شود، گفت: جابه جایی نیرو در تمامی نهاد‌ها امری طبیعی است، با توجه به اینکه آموزش و پرورش توان بالایی در تربیت نیرو دارد نیرو‌های بسیاری را به دیگر نهاد‌ها مامور کرده است به عنوان مثال از آموزش و پرورشی ها در سمت شهردار و معاون شهردار اشتغال داشتند و برخی اکنون در سمت معاون وزیر فعال هستند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش همواره سعی دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود بهترین خروجی را برای جامعه ذینفعان ایجاد کند، تعابیر نادرست و مختلفی که از تغییر و تحولات نیروی انسانی این وزارتخانه مطرح می‌شود، دور از انصاف است.

خرم بیان کرد: انتصابات مدیران کل ستادی در اختیار آموزش و پرورش و از افراد درون وزارتخانه است و وزیر همواره دغدغه معلمان را دارد تا  با تدابیر اندیشیده مشکلات آنها را بر طرف کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/


پاسخ محمد خرم مشاور وزیر آموز ش و پرورش به تغییرات ستادی در وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه, 17 دی 1397 01:07 خوانده شده: 1022 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
شهاب 1397/10/17 - 01:47
بهترین کارحذف نیروهای ستاد دروزارت آ.پ واعتمادبیشتر به معلم وارتقای معیشت ومنزلت معلم از طریق صرفه جویی هزینه های بخش ستادمی باشد
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/17 - 11:22
اتاق فکر حدس میزنم احتمالا ترکیبی از اصولگراهای بانفوذ اعتدالیون معتمد نوبخت و واعظی و شاید نماینده نهاد نظامی هم باشد
پاسخ + +5 -1 --
شاکی 1397/10/17 - 08:16
فقط سوال اینجاست که این چرخش های مدیریتی چرا فقط در یک حلقه ی بسته و انحصاری انجام می شود؟!!
5سال است که برخی از بهترین نیروهای معتقد به دولت تدبیر و امید و هزینه داده از دوره قبل و توانمند هنوز در صف قرار گرفتن در جایگاه متناسب با توان و انگیزه و کارآمدی خود هستند اما هنوز از نیروهایی که یا فساد مالی و...دارند و حتی در دوره ی احمد ینژادی ها هم مسوولیت داشته اند در جایگاه های بالاتر استفاده می شود!!اندکی تأمل و اندکی بررسی این مدعا خیلی به شفاف سازی کمک می کند!!حتی این مرتضی نظری هم که خیلی ها براش شیون سر داده اند در دوره ی گذشته نه هزینه ای داده و نه در حاشیه بوده...بلکه در همین ادارات مناطق تهران مسوولیت داشته !!و یا برخی از معاونین وی نیز ایضاً...پس سر گوری گریه کنیم که مرده داخلش باشه!!
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/10/17 - 08:34
اگر راست می گوئید و قصد تحول سازنده را دارید ، استان هایی که با مدیران کل خود مشکل دارند را از گرداب فلاکت نجات دهید ، چون استان آذربایجانشرقی.
اگر مدیران کل فاسد و سوء استفاده کننده از قدرت را برکنار کنید ما هم به شما اعتماد می ورزیم و گرنه فقط بازی سیاسی است و حمله های شطرنجی.
پاسخ + 0 0 --
اولیا 1397/10/17 - 13:05
خدا پدرتان را بیامرزد آقای ناشناس که واقعاً گل گفتید این پاشائی بی لیاقت آموزش و پروش یک استان را به افتضاح کشانده. اخیراً بخشنامه ای بنام ایان مهارت صادر کرده اند که با آن بخشنامه با حتساب هزینه ی کلاس ها و سرویس و لوازم برای هر خانوارحداقل 400000 تومان هزینه تحمیل کرده اند در صورتیکه همان درس ها را بچه ها در کلاس های کار و فناوری و هنر باید پاس کنند. و چقدر از این کلاس ها درآمدشان هستخدا می داند؟ و در واقع بخاط یک دستما قیصریه را آتش می زنند و هرچه بر سر مردم بیاید مهم نیست مهم چندغاز زهرماری است که به حضرات می ماسه.
پاسخ + +6 0 --
علیمحمدی 1397/10/17 - 08:35
بزرگترین خدمتی که بطحایی می تواند انجام دهد حذف افراد زاید و بی خاصیت و بی هنری تحت عنوان مشاور در ستاد آموزش و پرورش است این مشاوران یا از جایی تحمیل شده اند و یا از سمتی عزل شده اند و چون پست دیگری برایشان ممکن نبوده مشاور شده اند و یا به نوعی بده بستان صورت گرفته است . این افراد بی خاصیت صرفا کارشان ماله کشی بر عملکرد نا صحیح وزیر و تملق گویی وزیر و پادویی احزاب و تشکل ها می باشد فرادی چون امثال خرم . عادل عبدی .حصیری. مددی . محمد زاده و لابد به زودی نظری و غیره....
پاسخ + +7 0 --
صادقی 1397/10/17 - 08:44
یکی نیست بگوید خرم مشاور در امور چیست ؟آیا ایشان سخنگوی این دستگاه است یا رییس کمیته انتصابات است ؟ اصلا در ستاد آموزش و پرورش چه کاره است ؟خرم عضو شورای مرکزی مجمع فرهنگیان اصلاح طلب است و دقیقا مثل خانم مینایی پور با فشار کمیجانی بر وزیر توصیه پذیر ، تحمیل شده است و هیچ گونه سواد و خاصیت دیگری ندارد .
پاسخ + +6 0 --
غفاری 1397/10/17 - 08:50
آقای خرم ! چرا این چرخش مدیریتی باید از میان مجمع فرهنگیان اصلاح طلب که شما عضو آن هستی و حزب اعتدال و توسعه که همه انتصابات بطحایی از آن است باید باشد ؟ چرا از متخصصان مستقل و با سواد و غیر حزبی این چرخش مدیریتی صورت نمی گیرد ؟
پاسخ + +1 0 --
اولیا 1397/10/17 - 12:56
اگر راست می گویید و به دین و قرآن و مردم و خون شهدا ارزش قائلید با لحاظ کردن رأی مردم آذربایجان در برنامه مطالبه ی استانی شبکه سهند، مردم آذربایجان را از شر مدیر بی لیاقتی چون پاشائی که آموزش و پرورش یک استان را در مسیر نفسانیات خود قرار داه و نه تنها دمار از روزگار مردم در آورده است بلکه با این کارهایش دائماً در جهت تخریب باورهای یک ملت گام بر می دارد، چاره ای بیاندیشید.آیا برایتان سوال نشده که مردمی که به نان شب محتاجند چرا بجای ثبت نام فرزندشان در یک کیلومتری منزلشان با هزینه کرد هر سال بالای 6 میلیون تومان پول در فلان مدرسه ی غیر انتفاعی ثبت نام می کنند و علت این همه رشد بی رویه ی مدارس غیر انتفاعی در این استان چیست؟ همچنان که مردم در مصاحبه اعلام کردند، خدا می داند که با چه انگیزه ای مدارس دولتی این استان واقعاً به گند کشیده شده و مردم برای حفظ آبروی شان و آسیب ندیدن فرزندانشان چاره ای جز این راه ندارند و هر گونه کوتاهی به حساب دشمن و فضای مجازی گذاشته می شود و کسی از 6 مدیر معاون مدرسه سوال نمی کند که اگر قرار است مسئول این کارها دشمن باشد پس شما در این میان چه می کنید؟
پاسخ + +1 0 --
همکار 1397/10/17 - 13:33
سرویس،آلودگی هوا،ترافیک شهر،تصادفات،آسیبهای اجتماعی بچه هائی که با سرویس به مدرسه می روند، پرونده های دادگاهی و... الدورر خلقی ختمین تو تور یاسین اوخور بار اله ها ویر بیزه بو حقا یاسینن نجات
وزیر ، معاون، مشاور،مسئول، برادری که اسم خودت را خادم ملت گذاشته ای، آیا بهترین مدرسه برای بچه ها نزدیکترن مدرسه به منزل مسکونی آنها نیست؟ آیا مردم خدای نکرده این قدر نفهمند که پول سرویس بدهند،در شهر آلودگی ایجاد بکنند، ساعت ها در ترافیک وقتشان را تلف بکنند،خطرات تصادف را به جان بخرند،آسیب های اجتماعی سرویس را بجان بخرند و در راهروی دادگاه ها اسیر شوند؟ نه برادر مردم نفهم نیستند بلکه برای حفظ آبرویشان یا باید فرزند شان را به مدرسه نفرستند و یا باید این خطرات را به جان بخرند و مسئول این وضع در تبریز مدیرکلی است که آموزش و پرورش استان را به این وضع دچارکرده که هیچ امنیت و پاسخگوئی در مدارس دولتی این استان نباشد تا مردم به مدارس غیر انتفاعی روی بیاورند.
پاسخ + +3 0 --
عادل 1397/10/17 - 14:52
این انتصابات حداقل حسنی که داشت این بود که شرّ بهروز امیدی را از استان چهارمحال و بختیاری کم کرد .ایشان در مدت مسئولیت خود به عنوان مدیر کل ، با بی لیاقتی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری را نابود کرد. در مدت مسئولیت او تمام تصمیمات در استانداری گرفته می شد.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/10/17 - 15:23
آخر و عاقبت انتصابهاي خطي و جناحي و سفارشي همين است ! وقتي هم به ته خط مي رسند مي شوند مشاور ارشد !
پاسخ + 0 0 --
صادقی 1397/10/17 - 15:53
بله . دقیقا حرف درستی است . نظری با حمایت و توصیه برخی از تشکل های فرصت طلب و معامله گر به این سمت منصوب شد و طبیعتا بعد از ویرانه ساختن روابط عمومی که منجر به ادغامش با یک حوزه کاملا دبیر خانه ای یعنی دفتر وزارتی گردید عزل شد . نظری بعد از این باید با سرافکندگی به سر ببرد چرا که نابودی روابط عمومی را در کارنامه کاری خود دارد .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/17 - 17:14
جناب صادقی ، آقای نظری کی بود و چه کرد زیاد مهم نیست ،
مهم این است که مهمترین وزارتخانه کشور بدون روابط عمومی
چگونه اطلاع رسانی خواهد کرد و یا با سایر سازمانها ارتباط
برقرار خواهد کرد ؟! آن هم وزارتخانه ای که روزانه صدها خبر
و بخشنامه دارد!!!!
پاسخ + 0 0 --
ساحل 1397/10/18 - 03:14
سیاسی کاری در ا پ خذف وشایسته سالاری جایگزین شود اما کجاست گوش شنوا
پاسخ + 0 0 --
دارابی 1397/10/19 - 00:45
آقای خرم خیلی دوست داره خودشو نخود هر آشی کنه، ایشون حس جاه طلبی زیادی داره و از این که می بینه عملا یه مشاور بی خاصیت است، آزار میبینه، برای همین می خواد بگه منم هستم و مهمم، ولی عملا به هیچکس وفادار نیست حتی تشکلی که قائم مقام اون هست. خرم که هویت سیاسی واقعی اون هم معلوم نیست صرفا دنبال مطامع شخصی خودش است و سر بزنگاه ها به هیچ کس هم رحم نمیکنه. الان هم با این اظهار نظر دنبال جلب توجه تیم تصمیم ساز و تصمیم گیر وزارتخانه است که به اونها اعلام وفاداری کنه، ببینه از این وضعیت میتونه ماهی خودشو صید کنه، البته بعیده مورد اعتماد عاقلان قرار بگیره

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور