چاپ کردن این صفحه

« صدای معلم » در راستای شفاف سازی و پاسخ گویی مسئولان از وزارت آموزش و پرورش به ویژه سیدمحمد بطحایی می خواهد که اسامی و سمت های این اتاق فکر برای معلمان معرفی شوند

پاسخ مشاور بطحایی به تغییرات ستادی در وزارت آموزش و پرورش !

گروه گزارش/

تغییرات ناگهانی در بخش ستادی وزارت آموزش و پرورش واکنش های مختلفی را در میان فرهنگیان به ویژه فعالان رسانه ای معلمان ایجاد کرده است .

برخی از فعالان برای این جنس تغییرات از تعبیر " کودتا " استفاده کرده اند .

پیش تر و در زمان وزارت فانی این تغییرات با مسئولیت " کمیته انتصابات " صورت می گرفت .

« محمد خرم » در گفت و گو با یک رسانه مدعی شده است که این تغییرات در " اتاق فکر " کارشناسی شده است .

« صدای معلم » در راستای شفاف سازی و پاسخ گویی مسئولان از وزارت آموزش و پرورش به ویژه سیدمحمد بطحایی می خواهد که اسامی و سمت های این اتاق فکر برای معلمان معرفی شوند .

پرسش صدای معلم این است که بیان مواضع این وزراتخانه و پاسخ گویی بر عهده چه فرد و یا نهادی باید باشد .

پیشنهاد این رسانه برگزاری یک نشست رسانه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش برای شفاف سازی در این موارد است .

پاسخ محمد خرم مشاور وزیر آموز ش و پرورش به تغییرات ستادی در وزارت آموزش و پرورش

محمد خرم مشاور وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر و تحولات اخیر آموزش و پرورش و شائبه‌هایی که درباره انتصابات وجود دارد، اظهار کرد: تغییر و تحولات انجام گرفته با توجه به چارت سازمانی جدید وزارتخانه بوده و بر اساس چابک‌سازی جدید دولت تنظیم شده است.

وی ادامه داد: در چارت سازمانی جدید معاونت‌ها حذف نمی‌شود و در دیگر سازمان‌های و ادارات کل تغییر و تحولاتی را خواهیم داشت تا به چارت جدید در نظر گرفته شده برای وزارت آموزش و پرورش دست یابیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وزیر آموزش و پرورش همواره سعی کرده تا چرخش مدیریتی درون آموزش و پرورش باشد، تصریح کرد: انتصاباتی که به حوزه‌های آموزشی و پرورشی مربوط می‌شود کاملا از درون وزارتخانه بوده است و بر اساس صلاحدید وزیر افرادی با تجربه و آشنا با معاونت‌های مربوطه به کار گرفته شده‌اند.

خرم تاکید کرد: در حوزه‌های تخصصی همچون حوزه مالی، عمرانی و پارلمانی از ظرفیت‌های دیگر نهاد‌ها استفاده شده است تا خروجی بهتری در آموزش و پرورش داشته باشیم و رفت و آمدهای میان نهادهای دیگر با  آموزش و پرورش برای توسعه کمی و کیفی این نهاد انجام می گیرد اما شاکله اصلی آموزش و پرورش کاملا مبتنی بر افراد آموزش و پرورشی شکل گرفته و حتی خود وزیر هم از بدنه این وزارتخانه تعیین شد.

 

عزل و نصب ها در اتاق فکری کارشناسی انجام می شود

وی با اشاره به اینکه وزیر همواره برای عزل و نصب‌ها از اتاق فکری کارشناس و فرهنگی بهره گرفته می‌شود، گفت: جابه جایی نیرو در تمامی نهاد‌ها امری طبیعی است، با توجه به اینکه آموزش و پرورش توان بالایی در تربیت نیرو دارد نیرو‌های بسیاری را به دیگر نهاد‌ها مامور کرده است به عنوان مثال از آموزش و پرورشی ها در سمت شهردار و معاون شهردار اشتغال داشتند و برخی اکنون در سمت معاون وزیر فعال هستند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش همواره سعی دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود بهترین خروجی را برای جامعه ذینفعان ایجاد کند، تعابیر نادرست و مختلفی که از تغییر و تحولات نیروی انسانی این وزارتخانه مطرح می‌شود، دور از انصاف است.

خرم بیان کرد: انتصابات مدیران کل ستادی در اختیار آموزش و پرورش و از افراد درون وزارتخانه است و وزیر همواره دغدغه معلمان را دارد تا  با تدابیر اندیشیده مشکلات آنها را بر طرف کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/


پاسخ محمد خرم مشاور وزیر آموز ش و پرورش به تغییرات ستادی در وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه, 17 دی 1397 02:07 خوانده شده: 734 دفعه

در همین زمینه بخوانید: