صدای معلم

امیرعلی نعمت اللهی قائم مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش اعلام کرد ؛

توئیت های رئیس سابق مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ارتباطی با تغییر وی ندارند

گروه اخبار/
 
دلایل تغییرات در روابط عمومی آموزش و پرورش و برکناری مرتضی نظری

براساس اقدامات کارشناسی که از ماه‌ها قبل توسط همکاران بنده در آموزش و پرورش صورت گرفت، طی هماهنگی با سازمان امور اداری و استخدامی و براساس تجارب موجود دستگاه‌های اجرایی کشور به منظور تحول، تحرک و پویایی بیشتر، وزیر آموزش و پرورش تصمیم گرفت مرکز روابط عمومی و حوزه وزارتی را که در بسیاری از موارد دارای همپوشانی و موازی‌کاری بودند با یکدیگر ادغام کند.

وی افزود: این اتفاق مربوط به بازه زمانی فعلی نیست و بررسی‌های کارشناسان در این رابطه از مدت‌ها قبل انجام شده بود. برخی دستگاه‌ها نیز ساختاری شبیه به این قضیه دارند که هدف اصلی چابک‌سازی و کوچک‌سازی ستاد به منظور تحرک و بهره‌برداری بیشتر است.

سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش "برخی منتقدان می‌گویند، توییت‌های اخیر رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در نقد دخالت‌های نمایندگان و فشار آنها زمینه ساز تغییر او شد" عنوان کرد: صادقانه و شفاف می‌گویم که این تغییرات به این مسائل ارتباطی ندارد و پیگیری خاصی نیز انجام نشده است. از ماه‌ها قبل بررسی‌های کارشناسانه انجام شده بود، اما اجرای آن به تاخیر افتاد که هم اکنون شاهد عملیاتی شدن آن هستیم.

نعمت‌اللهی ادامه داد: چارت جدید وزارت آموزش و پرورش پویا شده است که بادر نظر گرفتن کوچک‌سازی ستاد به زودی ابلاغ می‌شود.

 

دلایل عدم اطلاع رسانی سایت و کانال تلگرامی آموزش و پرورش

وی در پاسخ به این پرسش" چرا جریان اطلاع‌رسانی در آموزش و پرورش تعطیل شده است و هم اکنون خبری بر روی سایت آموزش و پرورش و کانال تلگرامی این وزارتخانه منتشر نمی‌شود؟"، گفت: برخی مشکلات فنی و از سوی دیگر  تلاش برای هماهنگی و هم‌افزایی علت این موضوع بود که هم اکنون مسائل رفع شده است و در روز‌های آینده تمام مسائل و مشکلات حل خواهد شد و جریان اطلاع‌رسانی آغاز خواهد شد حتی نسبت به گذشته نیز تقویت می‌شود.

سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی در پاسخ به این پرسش " آیا در آموزش و پرورش باز هم تغییرات دیگری خواهیم داشت؟" خاطر نشان کرد: بله و در روز‌های آینده این تغییرات اعلام خواهد شد که در 2 حوزه مدیریتی و ساختاری است.

نعمت‌اللهی در پایان عنوان کرد: بنده فعلا با حفظ سمت در واحد حقوقی وزارت آموزش و پرورش حضور دارم ولی به زودی با انتصاب معاون پارلمانی جدید این پست را تحویل خواهم داد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم، در رابطه با برخورد و رفتار تحقیر آمیز یک معلم با دانش‌آموزی در مدرسه‌ای در بوشهر که در فضای مجازی منتشر شده بود، اظهار کرد: پس از انتشار این فیلم در فضای مجازی بلافاصله دستورات مقتضی صادر شد و با تمام مقصران این ماجرا برخورد خواهد شد. همچنین به تمام خانواده‌ها اطمینان می‌دهم که فرزندان‌شان امانتی در دست ما هستند و طبق دستور وزیر آموزش و پرورش با قاطعیت و سرعت به پرونده‌های این چنینی رسیدگی می‌شود.

به گزارش تسنیم، با تغییرات جدیدی که در ساختار آموزش و پرورش انجام شده است، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی این وزارتخانه با دفتر وزارتی ادغام شده است و امیرعلی نعمت‌اللهی به عنوان قائم مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی منصوب شده است. همچنین شاپور محمدزاده که پیش از این مدیرکل دفتر وزارتی بود به عنوان مشاور و دستیار ارشد وزیر آموزش و پرورش منصوب شد.

انتهای پیام/


دلایل تغییرات در روابط عمومی آموزش و پرورش و برکناری مرتضی نظری

دوشنبه, 17 دی 1397 15:46 خوانده شده: 384 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
کارشناس روابط عمومی 1397/10/17 - 16:57
باید به آقای بطحایی گفت اگر مدیری که در روابط عمومی منصوب کرده اید نا کارامد و نا لایق است و این مرکز را از مقاصدش دور ساخته است که البته همه اهل فن به این انتصاب اشتباه اذعان دارند ، بهتر بود او را جابجا می کردید. نه اینکه صورت مساله را پاک کنید و این دو حوزه بی ربط را عجولانه ادغام کنید .با ادغام این دو حوزه یعنی دفتر وزارتی و مرکز روابط عمومی مطمئن باشید نه تنها اثری در افزایش تعامل و ارتقای ارتباط با مشتریان نخواهید داشت، بلکه این تصمیم به مانعی بزرگ بر سر ایجاد تفاهم با مخاطبان و ذینفعان آموزش و پروش تبدیل خواهدشد بنابراین لازم است سریعا این تصمیم را لغو و با انتصاب قردی متخصص و با تحصیلات مرتبط و آشنا به فرهنگ و مسایل آموزش و پرورش هم انتصاب نابجا و بی ربط قبلی خود یعنی انتصاب آقای نظری را جبران کنید و هم جلو یک اشتباه و خطای دیگرتان یعنی ادغام را بگیرید .
پاسخ + +3 0 --
شریفی 1397/10/17 - 17:19
مرتضی نظری در دوره مدیریت خود هر کاری انجام می داد به جز کارهای مربوط به شرح وظایف اصلی خود و مدیریت این مجموعه !! در نتیجه پرداختن به امور حاشیه ای و دور شدن از وظایف قانونی ، روابط عمومی را به ورطه سقوط کشاند و این بلا را بطحایی با انتخاب نا بجا و نادرست آقای نظری که برای این مرکز خیلی کوچک و کم تجربه بود به سر این محموعه آورد .این ادغام هم اشتباه دیگر بطحایی است و نشان دهنده درک نادرست ایشان از این حوزه است . آقای نظری باید برود و افتخار کند که نابودی این مرکز به خاطر بی لیاقتی و بی تجربگی و تیم نالایق ایشان و در دوره او رقم خورده است و این بی کفایتی برای ایشان ثبت خواهد شد .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور