صدای معلم

" آیا قرار است در تریبون های رسمی و سخنرانی های عمومی دم از نقد پذیری و حمایت از رسانه ها بزنیم و در خفا منتقدینی که مطالبه شفافیت و روشنگری می کنند با مأمور، پلیس و احضاریه دادگاه مواجهه شوند؟ "

نامه ی فرهنگیان بناب به وزیر آموزش و پرورش : از تنها رسانه مستقل معلمان حمایت کنید

گروه استان و شهرستان ها/

همان گونه که پیش تر نیز آمد ( این جا ) ؛ « مهدی بهرامی اقدم » روحانی و موسس مدرسه قرآن و عترت بناب از مدیر صدای معلم به اتهام " نشر اکاذیب در فضای مجازی " شکایت کرده است .

به تازگی « سازمان سنجش آموزش کشور » هم به صف شکات علیه صدای معلم پیوسته است .

« صدای معلم » پیش تر و در دفعات متعدد نسبت به ادامه چنین روندی در برخورد با معلمان منتقد به « سیدمحمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش هشدار داده بود .

معاون رئیس جمهور  و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور به تازگی گفته است : ( این جا )

" برخی کارگزاران، مدیران و کارکنان دولت به مفهوم حقوق شهروندی آشنا و مسلط نیستند .

آموزش حقوق شهروندی در نظام اداری به کارکنان بر اساس برنامه ای که از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شده است باید در دستور کار مدیران باشد.
مردم باید مطالبه گری کنند و مدیران ملزم به پاسخ گویی هستند ... )

پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، مدیران مسوول و خانه مطبوعات آذربایجان‌شرقی گفته است: هیچ مدیر دولتی حق شکایت از اصحاب رسانه را ندارد.

موضع وزیر آموزش و پرورش تاکنون " سکوت " بوده است .

بخشی از کارنامه « سید محمد بطحایی » وزیر آموزش و پرورش در مورد " معلمان منتقد " :

* در  وزارت بطحایی مدیر آموزش و پرورش بناب از معلمان شکایت کرد .

* در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از معلمان منتقد شکایت کرد .

* در وزارت بطحایی مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان از سایت عصر خبر شکایت کرد . ( این جا )

* مدیر کل آموزش و پرورش قم هم در ردیف شکات قرار گرفته است .

* اخیرا هم مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز به صف شکایت کنندگان پیوسته است .

یکی از نکات قابل توجه ، قابل تامل و البته قابل تحسین در وزارت فانی و دانش آشتیانی سعه صدر بالا  و تحمل مخالفان و منتقدان نسبت به سیاست ها و عملکردهای وزارت آموزش و پرورش بود .

اما گویی « سید محمد بطحایی » دارد در این زمینه رکورد می زند .

شاید بتوان پایه گذار چنین فضایی را در وزارت یک ساله بطحایی ، « علی اللهیار ترکمن » دانست ...... ( این جا )

جمعی از فرهنگیان بناب در نامه ای به وزیر آموز ش و پرورش حمایت قاطع خود را از این رسانه اعلام داشته اند .

« صدای معلم » از مسئولیت شناسی « معلمان بنابی »تشکر و قدردانی می کند .

به زودی نامه ی حمایتی اقشار ، اولیاء دانش آموزان و بازاریان این شهر در حمایت از  " صدای معلم " منتشر خواهد شد .

« صدای معلم » از همه همکاران و دوستانی که در این مدت حمایت های بی دریغ خود را نسبت به رسانه خودشان ابراز داشته اند تشکر و قدردانی می کند .

نامه ی فرهنگیان بناب به وزیر آموزش و پرورش در حمایت از صدای معلم رسانه مستقل معلمان

ورزیر محترم آموزش و پرورش

جناب آقای بطحایی

متأسفانه در روزهای اخیر شاهد شکایتی از رسانه صدای معلم بوده‌ایم .

رسانه ای که در این سال ها و علی رغم بی مهری ها و مشکلات متعدد که گریبان همه معلمان و از جمله مدیر صدای معلم را  گرفته است به فعالیت حرفه ای و انسانی خود در راستای احقاق حقوق و مطالبات قانونی فرهنگیان کشور بدون هیچ چشم داشتی پرداخته است.

البته آقای پورسلیمان مدیر محترم رسانه صدای معلم، معلمی هستند که همانند ما سر کلاس درس حضور پیدا می کنند ولی افزون بر این ها ایشان به جهت احساس مسئولیت و از سر دلسوزی نسبت به وضعیت دشوار آموزش و پرورش و معلمان، با خبررسانی، نشر و تحلیل مشکلات آموزشی و درد دل معلمان، به تنهایی بار بزرگی را بر دوش می کشند که چنین امری در برهه فعلی از کمتر کسی ساخته است. 

اما مخاطب اصلی ما وزیر محترم آموزش و پرورش است .

وزیری که همواره خود را از جنس ما معرفی می کند اما تاکنون در برابر چنین رویدادهای مهمی سکوت را پیشه خود کرده است؟!

آقای وزیر با وجود ارائه‌ی اسناد، شواهد و ادله کافی در خصوص مسائل و جریانات پیش آمده در منطقه دلیل این سکوت چیست؟!

آیا صدای معلم همان رسانه ای نیست که جنابعالی در "روز خبرنگار " کنار ایشان عکس یادگاری گرفتید و کلی  در مورد جایگاه رسانه و خبرنگار سخن راندید ؟!

آیا همه آن ها فقط "شعار" بود؟!

نامه ی فرهنگیان بناب به وزیر آموزش و پرورش در حمایت از صدای معلم رسانه مستقل معلمان

آیا شما همان فردی نیستید که در نخستین نشست رسانه ای تان پس از وزارت، آقای علی پورسلیمان را فردی کارکشته در حوزه رسانه خطاب کردید؟

مگر مثل ایشان و صدای معلم چندتای دیگر در آموزش و پرورش داریم که حافظ حقوق معلمان و ملجأ و پناهگاه آنان باشند؟

از نظر ما  رسانه مستقل  صدای معلم مأمن و مجرایی برای انعکاس مطالبات و دیدگاه ها و اعتراضات معلمان و پاتوقی گرم و صمیمی، به دور از حب و بغض ها و کینه توزی های تشنگان قدرت و شیفتگان منصب است که مستقل از زد و بندهای سیاسی پی گیر مطالبات به حق آموزش و پرورش و معلمان می باشد.

در این سالها آقای پورسلیمان به عنوان مدیر رسانه صدای معلم با وجود تمام ناملایمات و نامهربانی ها در جهت اعتلای آموزش و پروش به عنوان یکی از ارکان توسعه فرهنگی و سیاسی در آموزش و پرورش و نیز جامعه بدون کوچکترین حمایت و پشتیبانی گام برداشته اند.

آیا رواست تنها پل میان معلمان و وزارت آموزش پرورش به عنوان یکی از بزرگترین وزارت خانه های کشور در تنگنا و محدودیت قرار بگیرد و آموزش و پرورش و معلمان همزمان از این پل واسط محروم شوند؟

آیا شایسته است رسانه ای که با حقوق معلمی یک انسان شریف و از خود گذشته و بدون کوچک ترین حمایت مالی در غیاب پاسخگو نبودن مدیرکل منتصب حضرتعالی و دستگاه های نظارتی نظیر حراست استان و آموزش و پرورش شهرستان در مواجهه با مسائل، راه های ناصواب اظهر من الشمس و رویه های شبه ناک، اسیر راهرو های بی انتهای دادگاه شود؟

آیا بناست که این رسانه به عنوان تنها اندیشکده مدنی خارج از آموزش و پرورش و ناظر متعهد بر مسائل کلان و ادارات کل استان ها که با تنویر افکار عمومی باعث جلب اعتماد معلمان محترم در سطح کشور ، تدقیق نظر عموم مردم در مورد کلان ترین دستگاه فرهنگی کشور و اصلاح رویه ها و سیاست های دیکته شده غیر علمی خارج از آموزش و پرورش شده است، به سکوت، انفعال، چشم پوشی و انکار رسالت خود محکوم شود؟

آیا قرار است در تریبون های رسمی و سخنرانی های عمومی دم از نقد پذیری و حمایت از رسانه ها بزنیم و در خفا منتقدینی که مطالبه شفافیت و روشنگری می کنند با مأمور، پلیس و احضاریه دادگاه مواجهه شوند؟

آیا سهم عده ای از فرهنگ دریافت درآمدها و بودجه های کلان و سهم دیگران برخورد قهری، تحکم آمیز و غیر مدنی است؟

نامه ی فرهنگیان بناب به وزیر آموزش و پرورش در حمایت از صدای معلم رسانه مستقل معلمان

آقای وزیر !

آگاه هستید اگر  مدیر کل منتصب شما و نهادهای نظارتی تحت امر ایشان با وجود شفاف سازی دلسوزان به موقع به قضیه ورود نموده و رسیدگی های مورد نیاز به عمل می آمد لازم نبود آقای پورسلیمان فرسنگ ها دورتر از شهرستان ما این امور را پیگیری کنند. آیا واقف هستید محدودیت رسانه هایی امثال صدای معلم به معنای گسترش حادثه تلخ پیش دبستانی"اسوه حسنه" زاهدان و  شین آبادهاست؟

لذا شایسته نیست کسانی که به هر قصد و نیتی خود را درگیر مسائل آموزش و پرورش و هم پیمان با قشر فرهنگی و هم رسالت با  نهاد آموزش و پرورش  می دانند ـ هرچند در واقع امر این افراد بخشی از نیروهای  برون سازمانی رخنه کرده در بدنه آموزش و پرورش باشند ـ چشم بر حضور پرثمر، موثر و فعالیت های خیر خواهانه ومشفقانه صدای معلم در راستای احقاق حقوق  فرهنگیان و بهبود اوضاع نابه سامان نظام آموزشی، بسته و صرفا به خاطر در معرض خطر قرار گرفتن منافع شخصی خویش خطایی فنی و حرفه ای را که هیچ یک از رسانه های بزرگ مجازی و غیر مجازی بری از این گونه خطاها و فروگذاری ها نیست را، برگرفته و با توسل به منابع  و نهادهای قدرت و یا با تحریک مستقیم آنها قصد تخریب و تخطئه ی فعالیت های صادقانه جناب پور سلیمان و رسانه فرهنگی تحت مدیریت شان را بنمایند. مگر اینکه این افراد و نهادهای پشت سر آنها حضور و فعالیت افرادی چون  پورسلیمان و دیگر عزیزان دلسوز به حال آموزش و پرورش را مزاحم حضور و فعالیت های بنگاه داری و سیاسی خویش بدانند.

رجاء واثق داریم که به یمن اقدامات مثبت و مدبرانه جنابعالی فضای نظام آموزشی کشور به دور از تنش ها و دخالت های عناصر و نهادهای بیرون از آموزش و پرورش بتواند به رسالت خطیر خود که همانا تربیت نسل آینده کشور است عمل نماید.

از مدیرکل منتصب حضرتعالی و مدیریت محترم آموزش و پرورش منطقه انتظار می رود در برهه حساس کنونی، با سر لوحه قرار دادن سیاست‌‌هایی همچون، همگرایی و رفع  تنش‌ها، مانع خط کشی‌ها و فاصله گذاری‌های تحمیلی و مخرب (که ثمری جز اتلاف و هرز دادن توان مدیریتی و بهبود کارآمدی منطقه ندارد) شده و با درایت و مدیریت خویش نقطه پایانی باشند بر ماجرایی که از چند سال پیش با مداخلات ناروای عناصر خارج از آموزش و پرورش منطقه شکل گرفته است و بدین ترتیب گامی مهم در احیای ثبات و آرامش و ایجاد فراغت بال جهت رتق و فتق بهتر امور جاری و آموزشی منطقه برداشته شود.

با تشکر_  از طرف جمعی از فرهنگیان شهرستان بناب

( اسامی و امضاها در دفتر رسانه محفوظ است )


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سه شنبه, 25 دی 1397 00:39 خوانده شده: 991 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/25 - 03:59
نهایت!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
متقیان 1397/10/25 - 05:49
ما فرهنگیان ناحیه یک ری نیز درخواست داریم اداره کل شهرستان های استان تهران و نهادهای نظارتی تحت امر با توجه به شفاف سازی های مکرر انجام شده از سوی دلسوزان به به قضیه این ناحیه ورود نموده و رسیدگی های مورد نیاز به عمل آورند و نسیم تدبیر و شایسته سالاری را با واگذاری سکان خدمت این ناحیه به افراد بومی خوشفکر این ناحیه که بدلیل باقی ماندن فضای متعفن دوره ی قبل رد معاونت پرورشی و حراست ناگزیر به ترک این ناحیه و پذیرش مسوولیت در سطوح نازل در اداره کل شده اند به جایگاه شایسته خویش برگردند و این ناحیه را با شناخت و توانمندی هایی که دارند آباد کنند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/25 - 15:46
من هم از مشهد از این نامه و صدای معلم حمایت میکنم
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/25 - 04:47
سلام همکاران محترم آذربایجانی،
این جناب بهرامی ، بر جرم خویش اِشراف دارند و گر
نه تا حال، بیش از بیست یادداشت در حمایت از صدای معلم و مدیر آن مطلب نوشته شده ، اگر بیگناه بودند حتما واکنش نشان می دادند. سکوت نشانه ی رضای مجرم است.
از غیرت آذربایجانی های همیشه بیدار نیز سپاسگزاریم. هر چند قدری دیر شد اما امید که مؤثر باشد. والله میخ را اگر در بتن فرو می کردی ، شرم می کرد و می رفت داخل ، اما اینها از بتن هم پرروترند. خودشان را به موش مردگی زده اند و کر و کور و لال شده اند انشاا...که چنین شوند و ما نفس راحتی بکشیم. خیانت آشکار است اما مملکت صاحب ندارد. بی در و دروازه است و خاطیان مختار به هر عملی. نقض عملی قانون است اما کو مجری ؟ هر سه قوه خوابند!!!!
پاسخ + +6 0 --
معلمی بیزار 1397/10/25 - 15:03
شب دراز است و قلندر در خواب
من و یاران دبستان بی تاب
سرکشد آتش ظالم؛فریاد
دست من به حسرت مشتی آب
تا به کی لب به سکوت آلودن؟
تابه کی راه فراری دریاب؟
وقت روشن شدن مشعل هاست
ظلمت شب کند این را ایجاب
پاسخ + 0 0 --
ناشناس مهجور 1397/10/27 - 19:07
شب دراز است و قلندر بیدار //// مار افعی بدهد بو و سمندر عطار
وهم در آپ شود این کردار //// پر پر است هرچه گل و هر چه چغندر بی‌خار
پاسخ + 0 0 --
ناشناس مهجور 1397/10/27 - 19:07
شب دراز است و قلندر بیدار //// مار افعی بدهد بو و سمندر عطار
وهم در آپ شود این کردار //// پر پر است هرچه گل و هر چه چغندر بی‌خار
پاسخ + +4 0 --
علی حاتمی 1397/10/25 - 19:43
آقا معلم بیزار کجای کاری دیگه قلندر هم همدست آقا دزده شده دارند با کمک هم می چاپند:
شب است و قلندر بیدار
آقا پلیسه توی خیابونه بیکار
یه کیک دستشه اونو می خوره بی عار
میگیم دزده ولووه میگه برو بابا پی کار
میریم اداره بهداشت
بازرس میگه فردا میرم مغازه خواروبار
به رئیس میگیم‌ مدرسه رو بگیر از دست این آقا
میگه به تو چه صلاح مملکت خویش خسروان دانند!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 10:28
احسنت
پاسخ + +3 0 --
ناشناس مهجور 1397/10/27 - 19:08
شب دراز است و قلندر بیدار //// مار افعی بدهد بو و سمندر عطار

وهم در آپ شود این کردار //// پر پر است هرچه گل و هر چه چغندر بی‌خار
پاسخ + +2 0 --
یاسر 1397/10/28 - 13:06
با سلام
جناب آقای پور سلیمان از شما ممنونیم که صدای راستین معلمان هستید هر چند افرادی که با انتشار مطالب روشنگرانه در رسانه شما مخالفند و این‌کار شما باعث به خاطر افتادن منافع این آقایان می شود بنابراین طبیعی است که در این مسیر درستی که در پیش گرفته اید سنگ اندازی کنند ولی انشاءالله دستشان به جایی نخواهد رسید و شما سربلند میدان خواهید بود.
پاسخ + +1 0 --
حسینی ... 1397/10/30 - 16:21
در هر صورت اگر واگذاریها منطقی نبوده و مصالح آموزش و پرورش رعایت نشده، باید واقعیت پذیرفته شود و واگذاریها باطل شود...
اگر هم کار درست انجام شده مستندات در سایت اداره یا از طریق رسانه های پیگیر و مرتبط منتشر شود...

شکایت راه حل خوبی نیست...

مستندات فرستاده شود اگر رسانه اشتباه کرده باشد جوابیه ای جهت روشن شدن افکار عمومی منتشر خواهد کرد.
پاسخ + +1 0 --
Ebrahim Nikbakhsk 1397/10/30 - 16:30
سلام
بدینوسیله از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم مدیر صدای معلم را در یک برنامه( تب و تاب ) دعوت کند و از یکی از معاونان محترم وزیر آ.پ هم دعوت کند تا صدای معلم حرف معلمان را بزند و مقام مسول هم پاسخگو باشد
پاسخ + +2 0 --
محمد فرهمند 1397/10/30 - 16:45
از واقعه بسیار تلخ کربلا رو به این طرف(عصر حاضر) جور و ستمی که در این دو،سه سال اخیر در حق معلمان و معلمین عمدا و با تفکر عقده خالی کنانه و با دیده و ایده حسودانه و حسادت اندیشانه سابقه نداشته و قابل تکرار هم نخواهد بود.
پاسخ + +2 0 --
حمید 1397/11/03 - 06:26
آفرین بر جرئت و همت شما همکاران فرهنگی در شهرستان بناب. امید که با تاسی از شما، فرهنگیان دیگر مناطق کشور نیز از حق و حقوق قانونی خود که حداقل آن نقد و انتقاد از مسئولین می باشد دفاع نمایند.
پاسخ + 0 0 --
یدالله م 1397/11/03 - 14:43
بدنبال مقصر نگردیم،گاهی مقصر خودمانیم.
اشتباه از ماست که بعضی آدم ها را بزرگ میکنیم با رفتارهایمان،نگاه هایمان،دست های بی توقع و دوست داشتن های زیادی...!
بدنبال مقصر نباشیم، ما گاهی تقاص اشتباهاتمان رامیدهیم.
خودمان،
خودمان را به دام میندازیم برای کسانی که بزرگ نبودند و اندیشه های کوچکشان تمام راه را با آنان همراه بود.
اگر آقایانی که در آن زمان بر صندلی ریاست تکیه زده بودند و به خاطر حفظ صندلیشان بیت المال را به بعضی ها برای استفاده شخصی واگذار نمی کردند آقای پور سلیمان و همکاران خدوم و دلسوز فرهنگی نیز توسط این حضرات دچار زحمت و اسیر راهروهای دادگاه نمی شدند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور