صدای معلم

در پنجمین همایش مدیریت جهادی ؛

اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران به سیدمحمد بطحایی اهدا شد

گروه اخبار/

در پنجمین همایش مدیریت جهادی اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران به وزیر آموزش‌ و پرورش اهدا شد.

اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و پرورش

در پنجمین همایش مدیریت جهادی اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران به وزیر آموزش‌ و پرورش اهدا شد. سیدمحمد بطحایی در پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، با گرامیداشت نام و یاد خاطره همه شهدا، شهدای حرم و سلام و درود بر روح پرفتوح امام راحل و آرزوی طول عمر و سلامتی برای مقام معظم رهبری گفت: «در ابتدای صحبت‌هایم باید یاد کنم از دو مدیر جهادی دو شهید مدیر، شهیدان رجایی و باهنر که نام و مدیریت آن‌ها همواره بر قله تابناک نظام مقدس جمهوری اسلامی و وزارت آموزش‌ و پرورش می‌درخشد و الگوی مدیریت جهادی در وزارت آموزش‌ و پرورش بوده و خواهد بود.

وی ادامه داد: «مؤلفه‌های کار جهادی همان‌گونه که در ادبیات مدیریت جهادی از زمانی که مقام معظم رهبری این واژه و مفهوم را در مدیریت کشور مطرح کردند، سال‌به‌سال گسترش پیداکرده است، مهم‌ترین ویژگی که در مدیریت جهادی همواره موردتوجه قرارگرفته، این است که تفاوت این مدیریت با سایر مدیریت‌های مرسوم این است که مدیریت جهادی در شرایط ویژه و با امکانات ویژه و با نیت الهی است.

وزیر آموزش‌ و پرورش افزود: «پایداری و پایمردی برای رسیدن به اهداف مهم‌ترین ویژگی مدیریت جهادی است که در مدیریت کشور وجود دارد و باید وجود داشته باشد. کار را برای خدا انجام دادن مهم‌ترین ویژگی مدیریت جهادی است و شاید هرچقدر که انقلاب به جلو می‌رود و دشمنی‌های دشمنان افزایش می‌یابد ضرورت توجه به کارکردهای مدیریت جهادی در دستگاه‌های اجرایی کشور بیشتر احساس می‌شود و این ضرورت بیش از گذشته اقتضا می‌کند به این مدیریت جهادی توجه کنیم.

او گفت: «برای من افتخار است که از طرف خانواده آموزش‌ و پرورش، به نمایندگی از معلمان جهادگر در عرصه تعلیم و تربیت که با همه سختی‌های فراوان، ساعت‌ها در کوه‌ها و مسیرهای صعب‌العبور طی طریق می‌کنند تا خودشان را به کلاس درس برسانند تا چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه‌دارند، آن معلمی که در کلاس‌های پرجمعیت که گاهی تا ۴۷دانش‌آموز در کلاس وجود دارند و با بازیگوشی‌ها و شیطنت‌های کودکان و نوجوانان با اخلاق کار حرفه‌ای خود را انجام می‌دهد و تدریس می‌کند و مسیر آینده را ترسیم می‌کند، مدیران مدارس و خادمان مدارس که علی‌رغم کمبود امکانات و شرایط موجود، تمام توجهشان معطوف به هدف والای تعلیم و تربیت در مدرسه است و با همه سختی‌ها این سازمان را به سمت هدف‌هایش حرکت می‌دهند، برای بنده افتخار است که از طرف همکاران بگویم و به‌جرئت می‌توانم بگویم مصداق‌های عینی مدیریت جهادی آن است که همکاران بنده در چنین شرایطی انجام و رسالت خطیر خود را انجام می‌دهند.»

بطحایی گفت: «من تأکید می‌کنم که کاری که در آموزش‌ و پرورش صورت می‌گیرد یکی از جهادی‌ترین مدیریت‌ها است.»

وزیر آموزش‌ و پرورش به مصداق‌هایی از این مدیریت جهادی اشاره کرد و گفت: «در حادثه‌ای که در کرمانشاه اتفاق افتاد و همه کشور را داغدار کرد، مدت کوتاهی بعد از حادثه بود که همکاران بنده در کرمانشاه بااینکه داغدار بودند مدارس را راه انداختند، این راه‌اندازی صرفاً راه‌اند زی علم و دانش در مدرسه نبود بلکه روشن کردن راه آینده بود. شاید یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی که همه مدیران درگیر آن بودند و تأکید می‌کردند این بود که روشن‌شده چراغ یک مدرسه روشن شدن چراغ امید به آینده در شهرستان‌هایی بود که در معرض آن حادثه قرار گرفته بود. ما شاهد هستیم که با آغاز سال تحصیلی یک روح دیگری در جامعه دمیده می‌شود، رفت‌وآمد بچه‌ها در کوچه‌ها و در خیابان امید جامعه به آینده را دوچندان می‌کند. ازاین‌رو است اگر بنده و همکارانم همواره می‌گوییم مدرسه محلی برای تمرین زندگی کردن بچه‌ها است و باید امکانات و تجهیزات لازم را ما بتوانیم در اختیار آن‌ها قرار دهیم که در مدرسه تمرین زندگی کنند.

بطحایی ادامه داد: «از این منظر است در کرمانشاه و مناطق زلزله‌زده همکاران من تلاش کردند و در زمان کوتاهی چه در بخش دولت، سپاه و ارتش و ... همه دست‌ به‌ دست هم دادند و شرایط را به شرایط طبیعی تبدیل کردند. ما نزدیک به ۸۰ مدرسه را کمتر از یک سال به همت خیران که من از تک‌تک آن‌ها تشکر می‌کنم در مهرماه ۹۷ در اختیار نظام تعلیم و تربیت قراردادیم. نظیر آنچه در کرمانشاه اتفاق افتاد را در عرصه‌ آموزش‌وپرورش کم نداریم.

وزیر آموزش‌ و پرورش تأکید کرد: «آموزش‌ و پرورش برای خود وظیفه و رسالت می‌داند شاید اگر بتوانیم شرایط لازم را برای آموزش و ترویج روحیه جهادی در کودکان و نوجوانان ایجاد کنیم. این شجره طیبه‌ای که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد کار را در آینده خیلی ساده‌تر می‌کند.

بطحایی ادامه داد: بنابراین سعی می‌کنیم که اجزا و اصول مربوط به مدیریت جهادی را در کودکان، نوجوانان و جوانان خود تمرین و زمینه ممارست آن را بپرورانیم.

وی گفت: خوشبختانه در استان‌های محروم از این نوع مدیریتی که محصور دیگر مدیریت‌ها نمی‌شود و نبود امکانات و شرایط آن را محدود نمی‌کند بلکه همیشه تلاش می‌کند همه عوامل را به‌سوی هدف خود سوق بدهد، در مناطق محروم این اتفاق مبارک بسیار زیاد است. واجب است بر بنده که از همه همکاران عزیزم که بدون هیچ نام و نشانی در مناطق محروم تلاش می‌کنند این اتفاق بیافتد تشکر کنم.

وزیر آموزش‌ و پرورش ادامه داد: در همین اتفاق کرمانشاه تعدادی از دانش‌آموزان ما که کنکور داشتند و باید در آزمون سراسری شرکت می‌کردند باهمت همکارانم ۱۲۰۰ دانش‌آموز ما بلافاصله به تهران فراخوانده شدند و شرایط در دو مرحله برای آن‌ها آماده شد تا این اتفاق تلخ باعث نشود از این رقابت و راه یافتن به دانشگاه جا بمانند که واقعاً یک مدیریت جهادی بود. باافتخار می‌گویم علی‌رغم همه شرایط و نبود امکانات امروز شاخص‌های توسعه کمی در نظام تعلیم و تربیت به مدد همین مدیریت جهادی در سطح بین‌المللی قابل‌تقدیر است به‌طوری‌که بسیاری از این شاخص‌ها در سطح بین‌المللی از آن‌ها نام‌برده می‌شود.

وی افزود: در دوره پیش‌دبستانی که در سی سال گذشته نرخ تحت پوشش‌ ما کمتر از ۲۰درصد بود اکنون به بالای ۷۰درصد رسیده است، امروز بیش از ۹۰درصد دبستانی‌ها تحت پوشش هستند. نرخ تحت پوشش در متوسطه اول ۹۶درصد است، امروز نرخ برابری به فرصت‌های آموزشی برای دختران و پسران ما برابر شده است و هیچ نابرابری از حیث کمی بین دختران و پسران در دست‌یابی به فرصت‌های آموزشی وجود ندارد و این نشان از مدیریت جهادی آموزش‌ و پرورش با کمک همه دستگاه‌ها بعد از انقلاب است. امیدوارم همه دستگاه‌ها بتوانند از مدیریت جهادی و تجربیات خود به‌خوبی استفاده کنند و به‌خوبی این مدیریت را پیش ببرند.

در پایان این مراسم اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران در پنجمین همایش مدیریت جهادی به وزیر آموزش‌ و پرورش اهدا شد

مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش

چهارشنبه, 26 دی 1397 13:29 خوانده شده: 358 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 10:02
بخیل نباشیم در طول تاریخ آ. پ
ایشان به طور بی سابقه ای پای
روحانیت را به وزارتخانه باز کرده اند.
برای همین!!!!
یا بیشتر از همه شعار داده و عمل نکرده.
و یا بیشترین تجمعات را داشنه
و یا افتخار دیگرش زندانی و کتک خوردن معلمان.
و یا بیشترین حادثه مرگبار برای
دانش آموزان. را ممکن ساخته است و.....
باز هم بنویسم، مشاهده می کنید که لایق تر از ایشان نبوده. البته انتخاب گر هم مهم است که لیاقتی برای
این گزینش داشته؟ قحط المدیریت
است باور کنیم. خلایق هر چه لایق 
پاسخ + 0 0 --
علی برزگر 1397/10/26 - 11:04
دوره دوره ی امثال "ننه حسن" و بی ریشه هاست...ی فکرشو میکرد ننه حسن بشه معاون سلامت اداره کل بوق!!
پاسخ + 0 0 --
یوسف 1397/10/26 - 15:15
جایی که میوه نباشه گوجه میشه شاه میوه... .. .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 16:27
اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران به سیدمحمد بطحایی اهدا شد
اغلاط متن فوق
1.مدیر( ههههههههههه)
2.برگزیده(قحط الرحال در مملکت)
3.جهادی( وای ننه یکی حسن کلید رو بگیره ترمز بریده)
4.حمهوری اسلامی( دروغ بزرگ تاریخ-- نه حمهوری نه اسلامی)
5. خاک بر سر ملتی که مدیر برگزیده جهادی حمهوری اسلامی اش این ....
پاسخ + 0 0 --
محمودی 1397/10/26 - 18:22
منظور از ننه حسن همون عضو سازمان معلمانه دیگه که در دوره ی احمدی نژاد هم رئیس اداره سلامت شهرستان ها بود ؟!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 10:21
وای به حال مملکتی که مدیر
جهادیش. بطحایی باشد!!! یعنی
اگر بخواهیم موقعیت علم مدیریت
در ایران را بسنجیم، این انتخاب خبر از
فاجعه ای اسفبار می دهد.
پاسخ + 0 0 --
mortteza 1397/10/26 - 14:38
در مدیریت جهادی است دانش آموزان مدرسه‌ای در آتش میسوزند
وایزمن مدرسه ای در اصفهان خبر ساز می‌شود
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 10:23
اگر اشنباه نکنم جهادی یعنی حرکتی
بنیانی، بی امان، ایجاد نغییرات
همه جانبه و همه شمول، آیا شما
چنین حرکتی توسط بطحایی در
آموزش و پرورش کشور تجربه کرده اید؟!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 10:26
جای بهلول داننده و ملانصرالدین
و مرحوم ملکوتی خالی!!!
حتی جای گل آقای مرحوم هم خالی!!!  
پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1397/10/26 - 12:21
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 12:36
ههةههههههههههههههههههههه
پاسخ + 0 0 --
... 1397/10/26 - 17:18
نشان جهادی واقعا که
پاسخ + +2 0 --
معلم خسته 1397/10/26 - 18:30
جهادی که این آقا کرد علیه آموزش و پرورش مملکت بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/26 - 18:44
غندالي هم مدير جهادي انتخاب شده بود ؟؟؟خاك بر سر من معلم كه مدير بي لياقت بعنوان مدير جهادي انتخاب شود.مديري كه با جهت وزش باد همسوست!!!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/29 - 10:29
چرا خاک بر سر ما؟ خاک بر سر آن کسی که بطحایی را مدیر جهادی اعلام کرده است.
پاسخ + +3 0 --
ساحل 1397/10/27 - 00:20
به نظرمن حیف وصد حیفه که این اصطلاح را بر ای هرفردی بکار ببریم
وقتی دفاع جانانه شیر بچه های حیدرکرار این سرزمین بادست خالی درمقابل دشمن بعثی وکمک بچه های بسیجی با مدیریت جهادی درمناطق محروم را میبینم حیفه که به این افراد کت وشلوارپوش پشت میز نشین رو مدیر جهادی خطاب کرد
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/10/27 - 04:32
به کجا می رویم ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه خبره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بطحایی بشه مدیر جهادی نوبخت میشه مدیر خدایی واون موقه اللهیار میشه مدیر فضائی.
راستی به کجا میریم ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/27 - 08:31
چه دولت ضعیفی داریم که بطحایی با این کارنامه کاری، مدیر برگزیده جهادی شده ! معنای مدیر جهادی از دید روحانی یعنی مدیر زبون و گوش به فرمان روحانی. بطحایی از حق و حقوق معلمان و دانش آموزان می زند ...
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/10/27 - 09:54
خب درسته در راه غارت معلم های مظلوم واقعا جهادی است

.... !!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/10/27 - 11:22
بله . ایشون مدیر جهادی است چون از حق و حقوق کارکنان کم می کنه . موقعات بیچاره معلم رو نمی دهد . تمام امتیاز ها که سایر کارکنان دولت دارن ایشون برای معلمها حذف کرده مثل حق مهد کودک .هزینه رفت وامد و.....و معلمان خرید خدماتی . کلاسهای ۴۷ نفره . کم کردن ساعت درسها.مداریس فرسوده و ناایمن ..‌... . و هزاران راه و روش . اینها نشستن تو وزارت خونه دنبال این هستن که چه طوری با هزینه کم اپ رو اداره کنن . فکر کیفیت نیستن ‌ . بقیه وزارت خونه بودجه اشون رو استفاده می کنن و از حق و حقوق کارکنان کم نمی کنن . ولی وزیر بی لیاقت اپ دنبال جهادی بودن و تشو یق خودش است .
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/10/28 - 08:53
خدایی این جهاد گر نمونه باید دعا کنه امام زمان ظهور کنن
خخخخخخخخخخخخخ
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/10/29 - 10:29
تا مردم از شر امثال بطحایی راحت بشوند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/01 - 13:30
آزمون هوش

لطفا علامت سؤال ( ؟ ) را در بين علائم تعجب بيابيد :

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + +1 0 --
جهاد با فقر يا فقرا 1397/11/01 - 13:33
اولین نشان مدیر برگزیده جهادی جمهوری اسلامی ایران به سیدمحمد بطحایی اهدا شد ( ؟!!! )

جهاد با « فقر ؟! »
يا
جهاد با « فقرا ؟! »
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/01 - 19:00
خود گویی و خود خندی
الحق الحق الحق که هنرمندی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/04 - 10:34
زرشک طلایی به این انتخاب

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور