صدای معلم

امیرعلی نعمت الهی قائم‌مقام و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌ و پرورش در دیدار با جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید رجایی :

لازم است تا اساتید دانشگاه شهید رجایی با نگاه و رویکرد علمی به مسائل آموزش‌ و پرورش توجه کنند

گروه گزارش/

دوشنبه 26 آذرماه به دعوت مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نشستی با حضور دانشجو معلمان در محل سالن علامه جعفری این دانشگاه و عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش و سرپرست آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید . ( این جا )

در این گزارش آمده بود :

" در پایان این نشست مدیر صدای معلم درخواست وقت برای 5 دقیقه صحبت از مجری مراسم کرد .

پورسلیمان از وضعیت فرهنگی و جو شدید امنیتی در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی انتقاد کرده و گفت :" من در پردیس شهدای مکه حضور  پیدا کردم . سخنران آقای ابراهیم سحرخیز بود . با این که مجری بسیج دانشجویی بود اما به راحتی انتقادات خود را بیان کردم .انتقادات من به مراتب صریح تر بود اما کسی  به من تذکری نداد .

این جا به من می گویند اگر می خواهی به عنوان خبرنگار حضور پیدا کنید باید مجوز بگیرید .

آقای یزدانی مسئول کمیته انضباطی دانشگاه و نیز معاون فرهنگی موکدا به من دائما تذکر می دهند که آیا شما مجوز ورود به این دانشگاه را دارید ؟

آیا اصلا مجوز برای ضبط حرف ها را دارید ....
حتی موقع ورود به این دانشگاه برخوردهای شدید و موهنی با من صورت گرفت .

مدیر صدای معلم در ادامه وضعیت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را به " پادگان " تشبیه کرده و از انفعال وزیر آموزش و پرورش و مسئولان این دانشگاه انتقاد کرد .مسئول کمیته انضباطی و معاونت فرهنگی دانشگاه خطاب به مدیر صدای معلم گفتند که شما دانشجو نیستید و نمی توانید به صحبت کردن ادامه دهید .

پس از آن که سخنان مدیر صدای معلم نیمه تمام ماند در مراجعت به جایگاه خویش متوجه شد که ضبط خبرنگاری که روی سن قرار داده بود نیست .

پس از اعتراض مدیر صدای معلم عنوان شد که کسی از این قضیه خبر ندارد و همه این ها در حالی بود که عبدالرسول عمادی تنها نظاره گر این صحنه ها بود و حتی لبخندی بر لبان وی نقش بسته بود .
پس از حدود 5 ساعت توقف در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی سرانجام ضبط خبرنگاری مدیر صدای معلم عودت داده شد در حالی که فایل مراسم پاک شده بود .علی رغم دعوت کتبی مجمع اسلامی دانشگاه ، « عظمتی » در این نشست حضور نیافت ."

علی رغم گذشت یک ماه هنوز نه مسئولان دانشگاه شهید رجایی و نه وزارت آموزش و پرورش واکنشی به این موضوع نشان نداده اند .

حتی در نشست رسانه ای سازمان نهضت سواد آموزی ، مدیر صدای معلم نسبت به این موضوع اعتراض کرده و خواهان تعیین تکلیف جایگاه رسانه و خبرنگار در آموزش و پرورش و ارکان آن شد . ( این جا )

 جایگاه روابط عمومی در آموزش و پرورش و اجزا و ارکان آن مشخص نیست .

« امیرعلی نعمت اللهی  قائم‌مقام و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌ و پرورش در نشست با اعضای هیات علمی این دانشگاه بر ضرورت رویکرد علمی به مسائل آموزش‌ و پرورش تاکید کرده است.

آیا نعمت اللهی با " نگاه حقوقی " به مسائل آموزش و پرورش خواهد توانست"  رویکرد علمی " را در روابط عمومی های آموزش و پرورش تعریف و تببین کند ؟

آیا " پاسخ گویی " در ادبیات سازمانی مسئولان وزارت آموزش و پرورش نهادینه خواهد شد ؟

 

دانشگاه شهید رجایی و نگاه و رویکرد علمی نسبت به آموزش و پرورش

 امیرعلی نعمت الهی در دیدار با جمعی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شهید رجایی با اشاره به‌ضرورت رویکرد علمی به مسائل آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: دانشگاه شهید رجایی اصلی‌ترین دانشگاه وزارت آموزش‌ و پرورش در تربیت نیروی انسانی فنی برای هنرستان‌های کشور است به همین علت لازم است که در شرایطی که آموزش‌ و پرورش با کمبود نیروی انسانی خصوصاً در رشته‌های فنی مواجه است، این دانشگاه باید تقویت شود و از تمام پتانسیل‌های آن برای تربیت نیروی متخصص استفاده شود.

قائم‌مقام و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اهمیتی که در سند تحول بر آموزش‌های مهارتی و هدایت دانش آموزان به رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش شده است، گفت: باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به اهدافی که در برنامه‌ها مطرح‌شده است را انجام دهیم و با تأکید بر اجرای برنامه‌ها به تقویت این بخش کمک کنیم.

وی بر ضرورت حضور بیشتر اساتید دانشگاه شهید رجایی در برنامه‌های آموزش‌ و پرورش تأکید کرد و گفت: لازم است تا اساتید این دانشگاه با نگاه و رویکرد علمی به مسائل آموزش‌ و پرورش توجه کنند و طرح‌های پژوهشی آموزش‌ و پرورش را پشتیبانی و در اجرای برنامه‌ها به آموزش‌ و پرورش کمک کنند.

در ادامه این نشست اساتید دانشگاه شهید رجایی با اشاره به برخی فعالیت‌های انجام‌شده در این دانشگاه خواستار حمایت و توجه بیشتر وزارت آموزش‌ و پرورش به این دانشگاه شدند.

مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش

چهارشنبه, 26 دی 1397 22:34 خوانده شده: 595 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
فخری نهضت 1397/10/27 - 00:32
رویکرد پادگانی فقط منحصر به دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمیشه...وقتی حراست اداره کل بوق به جای ممانعت از روی کار آمدن وانتصاب افراد پرونده دار در زمینه ی مالی و...بعنوان معاون سلامت توجه خودش رو معطوف میکنه که شنود تلفن ها رو انجام بده برخلاف منشورحقوق شهروندی و با دوربین مدار بسته ....فلان معاون اداره کل رو پاد که گربه بهش نزدیک نشه...و افراد دلواپس پاچه گیر که بازمانده ی دوره ی احمدی نژاد هستند و فقط پاچه ی افراد فرودست رومی گیرند همچنان نگه داری میکنه در مجموعه دیگه از دانشگاهرجایی چه انتظاری میشه داشت؟!
پاسخ + 0 0 --
روشن 1397/10/27 - 13:12
دوباره گیر دادین به "ننه حسن"؟!
پاسخ + 0 0 --
اصفهانی 1397/10/27 - 13:52
کلمه ی قبل از فلان معاون که نقطه چین شده سوگلی بوده ؟
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/10/27 - 10:35
عبدالرسول عمادی تنها نظاره گر این صحنه ها بود و حتی لبخندی بر لبان وی نقش بسته بود .
لبحند .... و گزافه گویی و مجیز گویی نصیب امثال اقای عبدالرسول عمادی کرده است خداوند این صفات را نصیب گرگ بیابان نکند. گاهی فکر میکنم.... چون لااقل به خودشان رح میکنند اما امثال این اقای عبدالرسول عمادی .... از این حرفها هستند درست مثل بزرگترهایشان!
پاسخ + +2 0 --
کارمند مستقل 1397/10/27 - 22:09
این افرادی که به اسم هیئت علمی شما از انها یاد میکنید کارمندها و مدرسان بازنشسته هستند که لقب هئت علمی را یدک میکشند .
در تصویری که شما گذاشته اید آقای مطیعی بیرجندی را نشان میدهد که به با وجو بازنشسته بودن در دانشگاه شهید رجایی کار میکند و گویا قانون بازنشستگی به از ما بهتران تعلق ندارد .
آقای زمرشدی هم که در تصویر امده است با مدرک دیپلم ؛ استادتمامی را به خودش چسبانده و ایشان هم با وجود بازنشستگی همه خدم و حشم دانشگاه شهیدرجایی و استادان و مسوولان بله قربان گویش هستند تا از ناسزاهایش جان سالم به در برند .
آقای غعرانی هم با رانت مسوولین دانشگاه ....
... دارند که ما از رسانه مستقل صدای معلم خواهش میکنیم موضوع را جدی پیگیری کنند . حتی دانشجویان ورودی جدید و نگهبان دانشگاه هم از این موضوعات باخبر است ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/27 - 22:26
با سلام
عباس صدری نوید ادهم و ده ها نفر عضو هیات علمی دانشگاه رجایی هستند. خواهشمند است بررسی شود که چگونه ایشان هیات علمی شده اند؟
پاسخ + +2 0 --
سبزواری 1397/10/29 - 12:21
سلام به مسولین گرامی و ارجمند صدای معلم

از اطلاع رسانی ها و شفاف سازی های بیطرفانه شما واقعا ممنونیم ولی به چی باید دلمان را خوش کنیم ؟؟؟
اینها که در تصویر نشان دادید مدیران دولت احمدی نزادند برای سهم خواهی. معاون آموزشی و معاون دانشجویی و معاون مالی و معاون اداری و مدیر اداری مدیر تحصلات تکمیلی و ..... که زمان دولت احمدی نزاد تاختند و از هیچ ظلمی هم ابا نکردند.

الان هم باید سهم اینها داده بشه !!! به زودی شاهدش خواهیم بود !!!
پاسخ + 0 0 --
غفرانی 1397/11/01 - 12:28
صدای معلم عزیز و وزین
سلام
خیلی خیلی ممنون از روشنگریهای شما . شما بفرمایید با این خودشیفتگی حضرات وزارت چه کنیم ؟؟؟؟
لینک زیر را مشاهده فرمایید و لذت برید از این همه خودستایی:

http://medu.ir/fa/media-archive/image/40254?ocode=100010876

به این میگن روابط عمومی ؟؟؟!!!
خدایی صدای معلم عزیز نمیخاین یک تحلیلی روی این جلسه بکنید؟ هدف چیه ؟ آلبوم شخصیه آقای نعمت الهی یا روابط عمومی ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/09 - 20:14
حقیقت این است که در دانشگاه به حدی تبعیض و بی عدالتی و باند بازی زیاد است که عده زیادی می خواستند و می خواهند به وزارت شکایت ببرند ولی از ترس کینه و دشمنی بعدی باند دکتر عظمتی در این جلسه شرکت نکردند اما انتقادها به برخی افراد این جلسه تا حدودی وارد است ولی باند ریاست فعلی خیلی خیلی از انها بدترند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور