صدای معلم

انتقاد دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش از عملکرد سازمان سنجش آموزش کشور :

سازمان سنجش آموزش کشور " قانون حذف کنکور" را قبول نداشت و از اجرای آن طفره رفت !

گروه اخبار/

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کرد: مسئولیت عدم اجرا توسط سازمان سنجش، متوجه آموزش و پرورش شده بود . در قانون بعدی نیز بیان شد که باید صعودی و پلکانی پیش رویم تا به سوابق تحصیلی برسیم ولی دوستان برای اینکه قانون را اجرا نکنند واژه تاثیر مثبت سوابق را مطرح کردند .

تخطی سازمان سنجش آموزش کشور از اجرای قانون حذف کنکور

 مهدی نویدادهم با اشاره به وجود عوامل پنهان دخیل در کنکور و ناتوانی در حدف آن ، اظهار کرد: امروز بارقه‌هایی از امید دیده می شود تا این درخواست آموزش و پرورش عملیاتی شود. برای پذیرش دانشجو از زمان‌های گذشته روش‌های مختلفی وجود داشته ولی روش کنکور که سرنوشت یک فرد را طی دو الی سه ساعت با تست زنی که تنها به مهارت احتیاج دارد و دانش در آن دخیل نیست مشخص می‌کند، مورد مخالفت ماست.

وی با بیان اینکه افراد باید در بهترین رشته ها انتخاب شوند که نیازمند روشی غیر از کنکور است، افزود: آموزش و پرورش بارها مخالفت خود را با روش تست زنی اعلام کرده است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه نیز با اشاره به اینکه نسبت به کنکور دو نگاه وجود دارد که شامل ادامه راه فعلی یا جایگزین کردن راهی دیگر است، تصریح کرد: معایب کنکور بیش از محاسن آن است، راه‌های دیگر نیز شاید معایبی دارد ولی محاسن آن قطعا بیشتر خواهد بود.

نویدادهم با بیان اینکه تجربه جهانی نیز به کنکور منحصر نیست، اضافه کرد: ما تلاش کردیم این تصمیم به یک فرد یا به دولت مبتنی نباشد، پیش از این نیز در مجلس اعلام شد مسیری باید طی شود تا سال اول برنامه پنجم کنکور حذف شود و به دلیل همین واژه، این قانون با نام حذف کنکور مشهور شد ولی سازمان سنجش این قانون را قبول نداشت و از اجرای آن طفره رفت.

وی با بیان اینکه مسئولیت عدم اجرا توسط سازمان سنجش، متوجه آموزش و پرورش شده بود، تصریح کرد: در قانون بعدی نیز بیان شد که باید صعودی و پلکانی پیش رویم تا به سوابق تحصیلی برسیم ولی دوستان برای اینکه قانون را اجرا نکنند واژه تاثیر مثبت سوابق را مطرح کردند. دولت و مجلس موافق حل این مشکل هستند و امیدواریم با مساعدت رسانه ها این مسئله حل شود. ما مخالف این هستیم که خانواده ها هزینه کلاس های کنکوری را تقبل کنند که فرزندان تنها یک مهارت را آموزش ببینند و هیچ دانشی فرا نگیرند . ( ایسنا )

پایان پیام/

شنبه, 29 دی 1397 12:20 خوانده شده: 212 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1397/10/29 - 17:44
من نمی‌دونم چرا باید کنکور حذف شه!!! تنها جایی که تقریبا عدالت تا حدودی رعایت میشه کنکوره. مگه کنکور امسال نبود که از یک کلاس تو سیستان چند نفر پزشکی قبول شدن. به نظر شما اگه کنکور نباشه چقدر احتمال داره که باز این افراد رو دانشگاه های خوب بردارن؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/10/30 - 02:38
متاسفم و...
انشاا...بازنشستگی مدیران ضعیفی مثل ریس سازمان شنجش و نوید ادهم
پاسخ + +3 0 --
شاکی 1397/10/29 - 18:22
گویی هیچ چیز اصلاح شدنی نیست...سراغ هر موضوعی که می روند جهت اصلاح منافع برخی به خطر می افتد و هیچ اتفاقی نمی افتد...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور