صدای معلم

انجمن اسلامی معلمان رباط کریم در بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروی انقلاب اسلامی :

ملت ما، به خصوص معلمان، تعامل را ترویج کنند و بپذیریم که گفت و گو می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند

گروه رسانه/

در سالروز فراسیدن پیروزی انقلاب اسلامی ؛ انجمن اسلامی معلمان رباط کریم بیانیه ای صادر کرد .

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است .

بیانیه انجمن اسلامی معلمان رباط کریم در بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروی انقلاب اسلامی و فرهنگ گفت و گو

در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، یاد و خاطره امام راحل، شهدا، جانبازان و ایثارگران که خالصانه در راه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی مجاهده کردند را گرامی می داریم.
در این ایام از زحمات خالصانه معلمان عزیز نیز قدردانی می کنیم که با آموزش و تربیت فرزندان این مرز و بوم، سهم بزرگی در شکوفایی هر چه بیش تر جامعه داشته اند.

معلمان عزیز!

شما با نسل سوم انقلاب سر و کار دارید، مسائل جوانان را بیش از دیگران از نزدیک شاهد هستید و بهتر می توانید اهداف اصیل انقلاب اسلامی را برای آن ها تبیین نمایید.
آن چه به نظر می رسد  که لازم است مورد ارزیابی قرار گیرد، میزان تحقق آرمان های انقلاب اسلامی، از جمله استقلال - آزادی - جمهوری اسلامی، نه شرقی - نه غربی،  مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، برقراری عدالت، حاکمیت قانون و ... است.
به نظر لازم است مسوولان بار دیگر اهداف اولیه انقلاب اسلامی را پیش روی قرار دهند و برنامه های خود را متناسب با تحقق این آرمان ها به پیش ببرند.

مسوولان باید بدانند تحقق آرمان های ارزشمندی که در طول انقلاب اسلامی وحدت بخش مردم بوده است، با وجود یک ایران قدرتمند امکان پذیر است؛ قدرتمند در ابعاد فرهنگی، علمی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و دفاعی. اتحاد و انسجام ملی هم چنان با پای بندی و تلاش در جهت تحقق این آرمان ها و منافع ملی و در نظر گرفتن خواسته های مردم دست یافتنی است. باید از هر گونه اقدامی که قدرت ملی را خدشه دار می کند پرهیز شود. لازم است با برداشتن حصر و رفع محدودیت دلسوزان نظام ، دل ها به یک دیگر نزدیک شود و آرامش سیاسی در میان اقشار مردم برقرار گردد‌.
 با شفافیت اقتصادی و سیاسی، مردم را به حاکمیت نزدیک ساخت و به آینده امیدوار کرد. با پرهیز از گروه گرایی، اجرای بی کم و کاست قانون اساسی را سرلوحه مسیر خود قرار دهیم.

به نظر لازم است ملت ما، به خصوص معلمان، تعامل را ترویج کنند و بپذیریم که گفت و گو می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند؛ هم چنان که در سال های ابتدایی انقلاب اسلامی، این کار انجام می شد و مناظره های خاطره انگیزی از تلویزیون ملی پخش می شد. حال، بعد از چهل سال از آن ایام و با گسترش و قدرت فضای مجازی، باید ببینیم چرا این قدر کم تحمل شده ایم و چرا خشونت در جامعه این قدر گسترده است.
گویا عده ای نمی خواهند برخی مشکلات حل شود و قدرت خود را در حفظ برخی بحران ها می جویند. در حالی که در اوایل انقلاب، همه حق اظهار نظر داشتند، و حق آزادی بیان نیز در قانون اساسی مندرج شد.
کسانی که در زمان مبارزات انقلاب بی تفاوت بودند، اکنون دیگران را متهم به وابستگی به شرق و غرب می‌کنند و با اتهام زنی ها درصدد حذف دیگران هستند.

معلمان از پیشگامان انقلاب اسلامی بودند. جزو فداکارترین اقشار جامعه هستند و بدون ادعا هم چنان پرتلاش هستند.
 با گذری به مزار شهدای شهرها و روستاها در می یابیم که معلمان چگونه در کنار دانش آموزان از انقلاب و ایران عزیز حمایت کردند، بدون آن که به حقوق و خواسته های خود رسیده باشند. با داشتن چنین سابقه ای، لازم است  معلمان هم چنان در صحنه اجتماعی پیشگام باشند و برای اصلاح رویه های غلط مجاهدت کنند.
درست نیست ، راهی که طی چهل سال پیموده ایم را بدون برنامه ریزی و ایجاد ساختار مناسب ادامه دهیم.


تحقق جمهوریت مستلزم تحزب و ساختار سیاسی است. تاریخ کشورمان گویای این واقعیت است که مطالبات جامعه بایستی از طریق نهادهای مدنی، از جمله احزاب پی‌گیری شوند.

معلمان در کنار وظیفه آموزش و پرورش، لازم است به عنوان یکی از بزرگ ترین گروه های اجتماعی، در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و پی گیری حقوق مردم و ساختن جامعه مدنی قدرتمند پیشگام باشند.

در پایان، از معلمان عزیز دعوت می‌کنیم برای تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و  انقلاب اسلامی، به ویژه در شرایط حساس کنونی، در کنار سایر اقشار جامعه ، در مراسم شکوهمند راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت نمایند.

«انجمن اسلامی معلمان شهرستان رباط کریم»


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 20 بهمن 1397 12:20 خوانده شده: 241 دفعه چاپ

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور