صدای معلم

انجمن اسلامی معلمان ایران در بیانیه ای به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی :

در بند کشیدن معلم به جرم انتقاد و ابراز عقیده محصول تفکر کدام انقلاب است؟ نسبت به رویه ی جدید نیروهای امنیتی در برخورد با همکاران فرهنگی هشدار می دهیم

گروه تشکل ها/

به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ؛ انجمن اسلامی معلمان ایران از تشکل های فرهنگیان بیانیه ای صادر کرد .
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است .

بیانیه انجمن اسلامی معلمان ایران به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و هشدار به مسئولان  بسم الله الرحمن الرحیم
 فَبَشِّرْ عِبَادِالَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ
با گرامیداشت یادوخاطره بنیان گذار جمهوری اسلامی وشهدای انقلاب؛ و پاسداشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران که یادآور شکوه ، عزت و اراده ی همه ی مردم ایران، فارغ از قومیت، جنسیت و مذاهب موجود در ایران است.

انجمن اسلامی معلمان ایران باور دارد :
رأی قاطع مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی، حاکی از این یکپارچگی، وحدت و انسجام بود، انقلابی که با دین رحمانی اسلام پیوند خورد و استقلال، آزادی و حاکمیت رأی و نظر همه ی ایرانیان بر سرنوشت خود را به همراه آورد. پس از چهار دهه این وحدت و انسجام ملی که  سرمایه ارزشمند اجتماعی انقلاب بود به شیوه غیرقابل باوری به مخاطره افتاده است و به نظر می رسد عزم جدی هم برای بازسازی این سرمایه عظیم اجتماعی وجود ندارد .

اكنون چهل و یکمین سالگرد آن اتفاق تاریخی را گرامي مي‌داريم. انقلاب اسلامی به عنوان فرهنگی ترین انقلاب تاریخ معاصر توانست با حرکت بر بستر دین و اخلاق، عمق اجتماعی  یافته و با تکیه بر آرمان ها و مطالبات دیرین مردم مبارز ایران، ‌یعنی استقلال، آزادی، ‌پیشرفت و عدالت، هم آحاد مردم و هم نخبگان را جذب کند. 

ایران بعد از انقلاب با داشتن ویژگی های ممتاز و بی بدیل در عرصه های مختلف، یک قدرت بی نظیر را در ایستادگی و مقابله با دشمنان فراهم کرده است. ملت ما در سایه صبر و پایمردی به دستاوردهای عظیمی در زمینه ی علمی و صنعتی دست یافته .
بی شک رمز موفقیت و سربلندی ملت ایران در پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، وحدت و مقاومت ملی و حضور آگاهانه و به موقع در صحنه‌های انقلاب است و موفقیت‌های حیرت انگیز انقلاب اسلامی تأثیرات شگرف خود در محیط بین الملل را امروز بیش از هر مقطع تاریخی دیگر آشکار ساخته است.
چهار دهه پس از انقلاب، هر ايراني دلسوز ملك و ميهن با بازخواني عملكرد جمهوري اسلامي به ارزيابي نقاط قوت و ضعف آن مي‌پردازد و براي حفظ دستاورد‌هاي آن و رفع نقايص تلاش مي‌كند.
سوال اصلی اینجاست که چقدر بر اصول اساسی انقلاب پایبند مانده ایم؟ به چه میزان از آرمان ها و آرزو ها ی انقلابیون فاصله گرفته ایم؟

در بند کشیدن معلم به جرم انتقاد و ابراز عقیده محصول تفکر کدام انقلاب است؟

انقلاب چهار دهه پیش یا گفتمان و انقلاب دیگر؟ و هزاران سوال بی پاسخ دیگری در خصوص معیشت و  رفاه مردم که امروز ذهن مطالبه گر جامعه به دنبال جوابی قانع کننده برای آنها ست.
اکنون بعد از ۴۰ سال این سوال در ذهن متبادر می شود که چه مقدار از بودجه ناخالص ملی در کشور ما صرف آموزش‌ و پرورش می‌شود و چه رتبه‌ای در دنیا داریم ؟


با وجود عملکردهای  مثبت در آموزش و پرورش و تلاش های مسئولین آموزش و پرورش متاسفانه امروز و پس از چهار دهه  هنوز آموزش و پرورش در جایگاه واقعی خود قرار نگرفته است.
امروز شوربختانه به مشکلات معیشتی معلمان توجه نمی شود و جایگاه معلم و تعلیم و تربیت به شدت به مخاطره افتاده است.

نظام آموزشی ناکارآمد وکم اثر است و آسیب های متعدد اجتماعی روند فزاینده ای دارد. در حالی که  دخالت های نهادهای غیر مرتبط، تصمیم های غلط، فزون خواهی بی سابقه نمایندگان مجلس و در اولویت نبودن آموزش و پروش برای مجموعه حاکمیت منجر به ایجاد نظام آموزشی از هم گسیخته‌ای شده که توان مقابله و اصلاح ندارد. همچنین فریاد های تظلم خواهی متولیان اصلی تعلیم وتربیت یعنی معلمان با کمترین اعتنایی روبه روست.

بیانیه انجمن اسلامی معلمان ایران به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و هشدار به مسئولان

تحصن و تجمع های معلمان در این سال ها یا با سکوت همراه بوده یا به بدترین شیوه با آن مقابله شده است و این در حالی است که در سال جاری این اعتراضات به کلاس های درس کشیده شد، عدم گفت و گوی فرادستان با نمایندگان معلمان باعث شد تا این اعتراضات مدیریت نشود و به مدرسه و کلاس درس کشیده شود و موجب دستگیری تعدادی از همکاران فرهنگی شد.


انجمن اسلامی معلمان  ضمن محکوم کردن این رفتار نامناسب با معلمان، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط این معلمان است.

انجمن اسلامی نسبت به رویه ی جدید نیروهای امنیتی در برخورد با همکاران فرهنگی هشدار می دهد و خواهان پایان دادن به این شیوه ی برخورد با معلمان است.
معتقدیم اتقلابی که بر پایه تفکر ناب اسلامی وبا تاسی از ظلم ستیزی ائمه اطهار شکل گرفته و با خون پاکترین جوانان وطن وشهدایی که از همه خواسته ها در برابر حفظ کیان کشور و نظام گذشتند . بی تردید راه خود را خواهد یافت در فجر امسال که سوگ جانگذار بی بی دو عالم قلب ها را متاثر از اندوه و حسرت کرده است.امیدواریم با عقلانیت و محور قرار گرفتن منافع ملی  وگذر به وحدت و گفت و گوی ملی زمینه رفع محدویتها در فضای سیاسی و مطبوعات کشور و شخصیتهای ملی و دلسوز نظام  و محصورین فراهم شود.


امیدواریم مانند سایر مقاطع حساس و سرنوشت سازی که در عمر نظام جمهوری اسلامی نقطه عطف و تعیین کننده ای بوده ،همواره با حضور میلیونی ومنسجم مردم، تاریخ مشحون از زیبایی و هوشمندی را به نمایش گذاشته و همواره یاس، ناامیدی و ناکامی توطئه های پنهان و آشکار دشمنان این ملت دوباره تجربه گردد .

بیانیه انجمن اسلامی معلمان ایران به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و هشدار به مسئولان

انجمن اسلامي معلمان ايران، بر اساس وظیفه سياسي خود از عموم ملت شريف ايران به ويژه فرهنگيان فرهيخته و دانش‌آموزان هوشمند ايران اسلامي، دعوت مي‌كند با حضور خود در اين راهپيمايي بار ديگر بر اهداف اصلي انقلاب تاكيد كنند.

کانال رسمی انجمن اسلامی معلمان ایران

شنبه, 20 بهمن 1397 20:25 خوانده شده: 393 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/11/20 - 16:49
امید که این مطالبه تا حصول نتیجه ادامه داشته باشد. مخصوصا همکاران محترمی که قطع حقوق ماهانه شده اند و خانواده های آنان در مضیقه شدید هستند. اگر می خواهید معلم جماعت معترض چیزی نباشد ، عدالت و عدل و داد را در مورد آنان اجرایی کنید تا شهر امن و امان و گل و بلبل شاهد باشد. خود کرده را تدبیر نیست.
خودتان بر سختی زندگی معلم می افزائید و بعد انتظار مدیحه سرایی هم دارید؟!!!!! تشکر از انجمن اسلامی
به شرط تعقیب تا حصول نتیجه .
پاسخ + +1 0 --
دبیر م 1397/11/21 - 17:44
خدایا خودت کمک کن!!!
پاسخ + +1 0 --
معلم ناامید 1397/11/21 - 17:45
بر دروغگویانی مثل نو...
کجا رفت پرداخت عیدی تا 21 بهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
پاسخ + +1 0 --
عدالتجو 1397/11/21 - 20:49
آقای وزیر !
وقتی تهدید مرخصی اجباری منتقدان را دیدم به خودم گفتم این وزیر آقای دکتر روحانی و دولت اعتدال و امید است!!!!

یعنی تهدیدهای ترامپ نسبت به کارگران امریکایی امروز من از دهان وزیر آموزش و پرورش آن هم علیه معلمان و فرهنگیان بشنو؟!!!

آقای وزیر !
هر چند ماده 669 قانون كيفري در مورد مجازات مرتکب تهدید، پس از اثبات جرم، به قاضی اجازه اعمال يكي از دو شكل زير را مي دهد :
1- حق انتخاب حبس از دو ماه تا دو سال
2- شلاق تا 74 ضربه

و دادگاه با توجه به اوضاع و احوال قضیه و شخصیت طرفین مبادرت به صدور رای در خصوص متهم می‌کند.

اما گوشزد میکنم ظلم به فرهنگیان را به خفقان تبدیل نفرمایید. اجازه دهید فرهنگیان اجازه نقد داشته باشند.

آقاي وزير ! لطفاً مراقب باشيد، در حكومت علي عليه السلام تفاوتي بين خليفه و يك آدم عادي نيست ...
پاسخ + 0 0 --
معلم طلبکارحق التدری 1397/11/22 - 16:11
با سلام هیچکدام از حرف های آقای وزیر محترم قابل اعتبار نیست . هر حرفی می زند باد هواست... قبل از آغاز سال بسیاری وعده ها داد، پرداخت مطالبات و سختی کار و ... وزیر محترم لااقل وعده نده اگر نمی توانی عمل کنی . من معلم که اصرار ندارم تو به من دروغ بگی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور