صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان :

معلم باید با بصیرت به اخبار توجه کند ؛ طرح معلم تمام وقت به نفع معلمان است اما سازمان اداری استخدامی به خاطر همین هجمه‌ها در حال عقب نشینی بود

گروه اخبار/

طرح معلم تمام وقت و بصیرت معلمان و نظر بطحایی وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که در نظام آموزشی ما این مسأله که هزینه تحصیل دانش‌آموزان را مردم بدهند، وجود ندارد.

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان که عصر امروز در مرکز شهید شرافت دانشگاه فرهنگیان برگزار شد به شهادت مرزداران اشاره کرد و گفت: کشور ما تنها کشوری است که درمقابل زورگویی‌های آمریکا ایستاده است و این جنایت‌ها و ترورها نشان زبونی این دشمن خونخوار و جنایتکار در مقابل ملت مقاوم ایران است.

بطحایی گفت: حضور در بین شما عزیزان بسیجی من را به یاد دوران ابتدایی حضورم در آموزش و پرورش انداخت و خاطرات آن دوران برایم زنده شد. به عنوان کسی که از اول انقلاب تا کنون افتخار بسیجی بودن را دارا هستم می‌گویم که قدر اینکه زیر پرچم بسیج فعالیت می‌کنید را بدانید. بودن زیر پرچم بسیج شما را از طوفان‌ها و حوادث زندگی حفظ می‌کند.

بطحایی به انتقادات معلمان درباره سند تحول اشاره کرد و گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یک نوشته مفهومی و یا انتزاعی روی کاغذ نیست. سند تحول یعنی آن چیزی که آثار آن در مدرسه ما را یک قدم به تعلیم و تربیت اسلامی نزدیک کند.

او ادامه داد: به همین دلیل به همکارانم اعلام کردم دیگر اجازه تشکیل کارگروه مفهومی درباره سند را ندارند. مبانی نظری سند به اندازه کافی وجود دارد و هر آنچه وجود دارد باید عملیاتی شود.

بطحایی گفت: وظیفه من اجرای برنامه‌های زیرنظام سند تحول بنیادین است. سند اجرا و در مسیر اجرا آن نواقص آن رفع می‌شود. این برنامه‌ها کاملا عملیاتی است و اجرای آن شش زیرنظام سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به معنی استقرار سند تحول است.

وزیر آموزش و پرورش به سخنان رهبری درباره یکپارچه اجرا شدن سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: سند تحول باید به صورت یکپارچه جلو رود و ما نباید بخشی را اجرا کنیم و بخش دیگر را کنار بگذاریم.

بطحایی درباره اجرای طرح معلم تمام‌وقت گفت: معلمی فرهیخته ‌ترین قشر جامعه است. بالاترین مرجعیت جامعه معلمان هستند. اما همین معلم باید با بصیرت به اخبار توجه کند. در مورد بحث معلم تمام وقت انرژی زیادی از ما گرفته شد. این طرح به این معنا بود که اضافه تدریس به طور رسمی در حکم حقوقی معلم وارد شود. این طرح به نفع معلمان است اما سازمان اداری استخدامی به خاطر همین هجمه‌ها در حال عقب نشینی بود.

بطحایی خطاب به دانشجویان بسیجی درباره انتقادشان درباره خصوصی سازی گفت: در نظام آموزشی ما این مسأله که هزینه تحصیل دانش‌آموزان را مردم بدهند وجود ندارد. این حرف در هیچ کجا مطرح نبوده و نخواهد بود. اما اگر‌خصوصی سازی به معنای استفاده از پتانسیل بخش غیردولتی و مردمی برای اجرای برنامه‌ها باشد جای بحث دارد.

او درباره صحبت های رییس جمهوری در این باره نیز گفت: آقای رییس جمهور هم چنین منظوری نداشت و من به ایشان گفتم این مسأله به دلیل کمبود وقت در جلسه علنی مجلس و هنگام تحویل لایحه بودجه قابل طرح نبوده است و متاسفانه از صحبتهای شما سوبرداشت شده است. در کشورهای سرمایه‌داری نیز این مسأله وجود ندارد و هزینه آموزش عمومی بر عهده دولت‌هاست.

در ابتدای این نشست هشت نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به بیان دیدگاه ‌ها و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت دانشگاه فرهنگیان پرداختند. در پایان نشست نیز دانشجویان بسیجی نماز مغرب و عشا را با وزیر آموزش و پرورش اقامه کردند.

پانا

یکشنبه, 28 بهمن 1397 ساعت 07:38 خوانده شده: 556 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +7 0 --
معلم 1397/11/28 - 09:30
یعنی ما خواب زده شده ایم !! دریافت شهریه با انکار نمایشی هر ساله ی وزارتخانه و در فشار گذاشتن مدیران برای دریافت آن به هر بهانه ای ، دروغ است !!! یا اگر فلان مبلغ را ندهید از کارنامه خبر نیست !!! یا در کلاس های فوق برنامه ی اجباری اگر ثبت نام نکنند با تهدیدهای گوناگون مواجه می شوند.
مگر سند را تأیید نمی کنید خود سند به خصوصی سازی کامل آموزش اشاره دارد. تناقض در گفتار یعنی عین دروغگویی .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 15:55
کلمه بصیرت رو خوب اومده انگار این هم جو زده شده ! یکی نیست به این ..... بگه اخه تو رو چه به بصیرت حالا بزرگای نظام یه حرفی میزنن لابد گلیمشون هم دراز هست تو رو چه به این حرفها. شده نقل اون پیرزنه که شلوار لی پوشیده بود بخاطر اینکه لی مد بود. مد هست اما نه برای تو ....
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1397/11/28 - 19:57
من معلم یا دبیر مخالف افزایش موظفی از 24ساعت یا 20ساعت به 28 یا 30 ساعت هستم
پاسخ + +6 0 --
معلم 1397/11/28 - 09:33
می گویید سند کامل باید اجرا شود و اگر مواردی هست موقع اجرا ، اصلاح می شود!! مگر سند قسم نامه ی مقدس قبول وزارت نیست !!! پس چرا باید جای تردید و شبهه داشته باشد!! خودتان قبول دارید که متن مشکل دارد.
نمی دانم چرا چنین نشست ها را اصولا نشست صمیمی می نامند ؟!!! کدام صمیمیت ؟ صمیمیت صداقت می خواهد ، کو صداقت !! تناقضات را دقت کنید !!
پاسخ + +4 -1 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:38
گفته اید : "سند تحول یعنی آن چیزی که آثار آن در مدرسه ما را یک قدم به تعلیم و تربیت اسلامی نزدیک کند."
مشکل اساسی مدارس ما خیلی اسلامی شدن است. قدری اجازه دهید علم و دانش و تعلیم و تربیت جولان دهد. تمامی مشکلات ما در مدارس از همین تصور بیش از حد اسلامی شدن ناشی شده است . ما یک قدم که سهل است ، به قول آقای قرائتی از صدراسلام و معصومین ، اسلامی تر شده ایم . شما تعادل در دین را به افراط و تفریط های وحشتناک انحرافی تبدیل ساخته اید تا حدی که کودکان و نوجوانان از آن فاصله گرفته اند.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:42
او ادامه داد: به همین دلیل به همکارانم اعلام کردم دیگر اجازه تشکیل کارگروه مفهومی درباره سند را ندارند. مبانی نظری سند به اندازه کافی وجود دارد و هر آنچه وجود دارد باید عملیاتی شود.

اگر اطمینان و ایمان واثق به بی نقص بودن سند دارید
چرا چنین مستبدانه و دیکتاتورانه سخن می گوئید. هر کس که توانایی دارد حق بررسی هر سند و متن و.... را دارد. چنین برخوردی خود گواه آن است که قصد دارید سیاست خاصی را بر ملت غالب سازید اما بی سرو صدا و با ترساندن معلم و غیر برای دربست قبول کردن آن . سند باید توانایی دفاع از خود را در هر سطر و بند و تبصره ی خود را داشته باشد. همین برخوردها یعنی قبول ضعف .
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:46
معلم باید با بصیرت به اخبار توجه کند .......
این بصیرت نیست ، این تحمیل شرایط مورد انتظار نظام سیاسی و نظام آموزشی است . برای داشتن بصیرت معلم ، ابتدا باید او را با برنامه هایی که قصد اجرا دارید
آشنا کنید ، سپس نظرسنجی کنید ، بعد تجزیه و تحلیل کارشناسی کنید و بعد با احتیاط اجرا کنید.
شما فقط پاتک می زنید آن هم با زور و اجبار.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:53
اگر شهامت نشست صمیمی را داشتید اجازه ی پرسش و جواب می دادید و ثابت می کردید که دانشجوی یک مملکت آن هم معلمش که دارای بصیرت !!!!!!!! است بله قربان گو نیست که یکی به نام وزیر سخن بگوید صرفا به دلیل مناسبت دهه فجر که عرض حالی باشد و بعد بگذارد و برود. دانشچو معلمان اخیرا برای پیمانی شدن خودشان معترض بودند ، اجازه دادید تا عرض اندام کنند ؟! نه،مسکوت نگه داشتن آنها به کار شما می آید.
اینجا بصیرت من به من می گوید این وزیر سواد و توانمندی دارد یا خیر ؟!!!
پاسخ + +5 -1 --
ناشناس 1397/11/28 - 09:56
در ابتدای این نشست هشت نفر از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به بیان دیدگاه ‌ها و پیشنهادات خود برای بهبود وضعیت دانشگاه فرهنگیان پرداختند.
این نشست ، سئوال و جواب نبوده و در ضمن به کل دانشجویان چنین امکانی فراهم می کردید نه فقط بسیجیان. آن وقت شاید چیزهای دیگر هم می شنیدید.
پاسخ + +5 0 --
عجب 1397/11/28 - 09:59
راست می گوئید شما فقط از پتانسیل نیروی انسانی و سرمایه آنها ، مفهوم خصوصی سازی را نیاز دارید و گر نه
برنامه ریزی و هدایت آموزش و پرورش فقط و فقط کار دولت است. آخه نظام سیاسی برای تداوم خود به نظام آموزشی ، نیاز حیاتی دارد.
پاسخ + +3 0 --
حسن درویشی 1397/11/28 - 12:36
خدا را شکر معیار بصیرت معلمان هم مشخص شد. موافقت با طرح معلم تمام وقت یعنی بصیرت ومخالفت با آن یعنی بی بصیرت بودن
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 13:00
گفتم بطحایی غم تو دارم
گفتا با تاسف باید کنی صبر
گفتم طاقتم طاق گردید ناتوانم
گفتا تا اتمام وزارت شاید آید بسر
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 13:03
تاریخ آموزش و پرورش ، در طول فعالیت
خود ، مخربی در حد و اندازه ی بطحایی
نداشته است. خرد ایشان از یکسو و خرد
مجلسیان از سوی دیگر ، جهانیان را مات
و مبهوت ساخته است.
آقای فانی هر چه بود متخصص آموزش و
پرورش بود اما درندگی بطحایی را نداشت
که همفکران خود را سرکار آورد. آهای بالا
بالاهایی ها راهی که بطحایی می رود به
ترکستان هم نمی رسد.
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/11/28 - 13:27
جناب وزیر
فقط حرف ازشما می شنویم چه زمانی قراراست عمل مثبتی از شما ببینیم
طرح معلم تمام وقت مثل دانه هایی هست که دردام می ریزند تاشکاررا به دام بیندازند این طرح معلم را گرفتار می کند خوشحالم که بسیاری از فرهنگیان محترم فریب نخوردندوبا این طرح مخالفت کردند
این تجربه ثابت می کند اگر اینگونه هوشیارباشیم به تمام کارهای غیرموظف متحدانه نه بگوییم پیروزی باماست ودوران بردگی به پایان خواهد رسید
بااجرای تمام بندهای سند تحول موافقم وبارها برآن تاکیدکرده ام
با اجرای بخشی از سند قاطعانه مخالفم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 17:19
سند را بار دیگر بخوانید شاید منصرف شدید.
اجرای کامل یا ناقص ، هر دو به منزله ی اسارت
آ. پ است. به منزله ی سیرقهقرایی است و.....
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/11/28 - 17:53
جناب ناشناس محترم
سندسنگ بزرگی است که علامت نزدن است مطمئن باشید تمام بندهای آن اجرایی نخواهد شد منظورمن ازاجرای تمام بندهای آن قابل اجرا نبودن آن است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 17:59
تناقض در گفتار دارید. دو جمله ی
نظر اول خود را دوباره بخوانید.
شما چگونه منظورتان از اجرای تمام
بندهای آن ،قابل اجرا نبودن آن
است !!
پاسخ + +1 0 --
رضاخان 1397/11/28 - 14:53
سلام

ی سوال چرا تو اخبار فرهنگیان خبر پو
در بین هر خبری ی خبر هم از عکس هنر مندان
مثلا موهای شرابی
ساق پا
گردن پیدا
ساق سپید فلانی

گذاشته
اونجا وقتی می نویسیم کسی جوابگو نیست
ان شا الله اینجا بررسی شود

ما که رضا خانیم و از این حرفا گذشتیم
ی معلم جوان ممکنه با ساق پای فلانی و گردن پیدای فلانی و جوراب نازک فلانی
تحریک بشه به گناه بیفته

مسئولین خبر دار !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 17:22
موافقم . من که حالم به هم می خوره تا خبر
را نگاه کنم. بخش های دیگر را بیشتر مطالعه
می کنم. چرت و پرت زیادی می گذارند فقط
به این دلیل که تعداد فرهنگیان زیاد است.
غافل از آن که معلمان تبلیغات این چنینی
نمی خوانند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 16:02
جالبه که بطحایی سه بار از استیضاح جست
و الان دارند رییس جمهور را استتیضاح می کنند.
استیضاح روحانی کلید خورد !! نتیجه از حال
معلوم است فقط می خواهند دل مردم خنک شود.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 18:57
سلام .طرح معلم تمام وقت کیفیت آموزش را بسیار پایین‌ می آورد. زیرا که معلم صرفا که ماشین نیست .بلکه حرفه معلمی تدبیری نیاز به ارتباط گسترده عاطفی وروحی با دانش اموزان دارد و همچنین حرفه معلمی ودبیری نیاز به تجدید قوا ونشاط در هفته بعد دارد .معلم خسته دانش اموزان را هم خسته وبی انگیزه می کند .از اینرو بیشتر از ۲۴ ساعت در هفته کار برای حرفه معلمی اصلا به صلاح دانش اموزان وفرهنگیان نیست .زیرا قوای لازمه معلم تدبیر به تحلیل می رود و معلم ودبیر کشش وکار ایی لازم را ندارد.
پاسخ + +2 0 --
حمید حسین زاده 1397/11/28 - 19:47
دسته بندی معلمان!
معلمان با بصیرت، معلمان بی بصیرت
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 20:36
سلام ، خدا وکیلی با ۲۹ سال سابقه خدمت برای هر شش ساعت تدریس در طول یک روز، حدود شش ساعت وقت طراحی سوالات استاندارد و حداقل شش ساعت برای تصحیح سوالات کلاسهای۳۶ نفری وقت صرف می کنم ، یعنی برای فقط شش ساعت تدریس در یک روز، دو برابر آن در منزل وقتم را می گیرد، حالا مطالعه و افزایش مهارت حرفه ای دیگر بماند، حالا نمی دانم طراحان معلمان تمام وقت چه فکر کرده اند!!؟ به نظر می رسد که خودشان تا حالا تدریس نکرده اند!!! چون طرح بسیار خام و ناشیانه و دور از توان و اجرای آن توسط معلمان است و به نظرم تکلیف مالایطاق است. و عملا فایده ای جز خستگی معلم و به تبع آن خستگی دانش آموز به چیز دیگری نمی انجامد
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی بسیجی 1397/11/28 - 20:42
بطحایی تو هرگز بسیجی نبوده و نیستی

شاید از نظر بعضی ها مدیر جهادی باشی
جهادی از نظر خوردن حق فرهنگیان

مدیر بسیجی و جهادی وزیر بهداشت بود که جانانه دفاع کرد و مثل شیر استعفا داد

نه بطحایی که برای ماندن همه دروغی گفت
....
پاسخ
شهروند 1397/11/28 - 20:52
آقای بطحایی سند تحول رو رها کن یک خرده هم به حراست مسجدسلیمان که همکاران را به دلیل انتقاد در
فضای مجازی با توصیه بیرونی ها به اتاق حراست
تلفنی می کشاند.آیا این درسته.از صدای معلم درخواست
بررسی این موضوع را در رابطه با دبیر علوم تمر بی
پیگیری کند .مگر اینکه همکار آقای کاظمی گفت چراآیت الله جزایری
با این شرایط فقر مردم به انگلیس میرود حرف
بدی زد . اینجا همه چیز از بیرون تحمیل میشود به آپ
ریاست هیچکاره است.از صدای معلم میخواهم به همکارمان کمک کند آخر احضار تلفنی هم وجود دارد؟لعنت به این حقوق
بخور وبمیر.آزادی بیان در این شهرها وجود ندارد .
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/11/29 - 23:02
سلام،از ماست که بر ماست.متاسفانه گروه کثیری از همکاران از طرح معلم تمام وقت استقبال کردن.من فکر میکردم شاید تعداد کمی از همکاران مناطق کوچک وشهرستانها از طرح تمام وقت استقبال کنن ولی متاسفانه بسیاری از همکاران تهران هم ازین طرح به بهانه اضافه شدن دوزار حقوق استقبال میکنن وجالب اینکه همه هم میدونن که هدف طرح فقط استعمار معلمان هستش وبا این طرح چه بلایی سرمون میاد وچند سال دیگه موظفی ۳۰ ساعت میشه ومبلغ اضافه شده هم بعلت تورم بالا چند سال دیگه ارزشش رو از دست میده وهمه هم میدونن با ارایه درخواستشون برای تمام وقت شدن به حرفای فرادستان صحه میزارن وقبول میکنن که تا حال نیمه وقت بودیم وبعد ازین میخوام تمام وقت کار کنیم و.... ولی باز استقبال میکنن،به کی بگیم دردمونو که هر چی سرمون میاد حقمونه
پاسخ + +1 0 --
داود 1397/11/29 - 23:27
از زمانی که طرح باصطلاح تمام وقت رونمایی شده در چند دبیرستانی که مشغول تدریسم بارها شاهد صحبتها وبحثهای همکاران در مقوله تمام وقت شدن بودم ودیدم وشنیدم که همه همکاران مخالف طرح بودن وهمه اذعان داشتن که اگه ۲۴ ساعت درس میدیم به همان میزان وشاید بیشتر برای مطالعه وتصحیح برگه و.. وقت میذاریم وهمه میگفتن که مثل جریان ۲ ساعت قبلی اینم بعد چند سال برای همه اجباری میشه وموظفی به ۳۰ ساعت میرسه وهمه میدونستن که این طرح برای جبران کمبود معلم هستش وهمه مسایل رو همه خوشبختانه آگاه و واقف بودن ولی جالب این که اکثرا میگفتن درخواست دادیم ویا میدیم واین معمای لاینحلی شده برای حقیر که چرا بسیاری از همکاران با وجود آگاهی به تمام زوایا و مسایل طرح تمام وقت بارم استقبال میکنن.
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/11/30 - 16:51
این طرح برای معلمانی که 25 سال سابقه دارن بهتر چون تازه گیها مدیر ومعاون شدن خیلی سخت است
پاسخ
همکار 1397/12/05 - 17:50
سلام همکاران عزیز لطفا به سوال من حتما پاسخ دهید .آیا حقوق فارغ التحصیلان تربیت معلم ویا دبیری سابق کمتر از دیگر همکاران است؟ ما چند همکار هستیم که تربیت معلم بودهایم سابقه بالا ولی حقوق نسبت به دیگران پایین است چرا؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور