صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" ما با تخلفات برخود می‌کنیم و در مقابل حقوق فرهنگیان کوتاه نمی‌آییم "

اظهار نظر یک عضو منتخب فرهنگیان در صندوق ذخیره پس از یک سال سکوت ؟!

گروه اخبار/

حدود یک سال از انتخابات صندوق ذخیر فرهنگیان برای تعیین 3 نفر منتخب معلمان در این صندوق می گذرد .

« امین الله سالاری » ، « محسن مسعودی » و «  لیلا نظرپور » منتخبین فرهنگیان هستند که در یک سال اخیر گزارشی در مورد وضعیت صندوق ارائه نکرده و موضع آن ها سکوت بوده است .

« صدای معلم » بارها نسبت به این موضوع انتقاد کرده و خواهان پاسخ گویی این افراد شده است .

« امین الله سالاری » در گفت و گو با روزنامه ایران مطالبی را بیان کرده است .

اظهار نظر یک عضو منتخب فرهنگیان در صندوق ذخیره پس از یک سال سکوت

صندوق ذخیره فرهنگیان در سه سال اخیر با حاشیه‌های فراوانی روبه‌رو بوده است و انتشار اخبار اختلاس‌های میلیاردی نیز از این صندوق موجب شد تا معلمان نسبت به عملکرد آن معترض بوده و بارها خواستار شفاف‌سازی گردش مالی صندوق شده بودند؛ صندوقی که 23 سال پیش با هدف ارتقای معیشت و رفاه فرهنگیان راه اندازی شد و مسئولان آموزش و پرورش هر ماه به‌طور میانگین بیش از 30 هزار تومان از فیش حقوقی معلمان کسر و مستقیماً به حساب صندوق ذخیره فرهنگیان واریز می‌کردند. با این حال چند سال پیش خبر آمد که اختلاسگران به صندوق معلمان هم رحم نکردند. تخلف مالی که به گفته رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان 15 هزار میلیارد تومان بوده است. بعد از این اتفاقات، معلمان از مسئولان آموزش و پرورش خواستند تا در تصمیم گیری‌های صندوق نقش داشته باشند و آنها از نزدیک در جریان تمامی اتفاقات صندوق قرار گیرند.
رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان درباره انتخاب معلمان در هیأت امنای این صندوق به خبرنگار «ایران»، گفت: با دستور وزیر آموزش و پرورش سه معلم وارد هیأت امنا و بازرسی صندوق ذخیره فرهنگیان شدند. آنها از نزدیک در جریان اتفاقات صندوق ذخیره فرهنگیان قرار می‌گیرند و می‌توانند گزارش‌های لازم را به معلم‌ها ارائه دهند. این اولین بار است که معلمان عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان شدند و از نظر ما می‌توانند راهکارهای معلمان را برای سود‌آوری صندوق بگیرند و به ما ارائه دهند.
 
 ما با تخلفات برخود می‌کنیم و در مقابل حقوق فرهنگیان کوتاه نمی‌آییم
 
او درباره سود صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان از 284 میلیارد تومان در سال 96 به 622 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است و سود خالص تلفیقی مؤسسه نیز از 338 میلیارد تومان در سال گذشته به بیش از هزار و 140 میلیارد تومان در سال مالی 97 رسیده است که نشان دهنده سود بالای شرکت هاست. با این حال طلب تمامی معلمانی که بازنشسته شده‌اند به حسابشان ریخته می شود. ما البته تسهیلاتی را برای معلمانی که بازنشسته شدند داریم که آنها می‌توانند همچنان در صندوق بمانند تا از سود صندوق برخوردار شوند.
نیکدل درباره ضرر و زیانی که صندوق ذخیره فرهنگیان دیده است، اعلام کرد: ما سهامدار بانک سرمایه هستیم اما متأسفانه برخی‌ها مداوم تکرار می‌کنند که اموال فرهنگیان به سرقت رفته است، این درحالیست که ما سهام داشتیم. با بررسی‌هایی که انجام شده است فقط 51 میلیارد تومان ضرر کردیم. بیشترین مشکلات مربوط به اختلاف حساب مالی مربوط به بانک سرمایه بوده است. هم‌اکنون هم پرونده بانک سرمایه در قوه قضائیه باز است و موضوعات این بانک ارتباطی با صندوق ندارد.
او درباره پرداخت به تأخیر افتادن پرداخت سود به بازنشستگان اعلام کرد: در حال حاضر صندوق سود بازنشستگان دی ماه را پرداخت می‌کند. این تأخیر دو ماهه هم به این علت است که تا اطلاعات معلمان به دست ما برسد زمان می‌برد.
 
اظهار نظر یک عضو منتخب فرهنگیان در صندوق ذخیره پس از یک سال سکوت
 
در مقابل حقوق همکارانم کوتاه نمی‌آیم
امین سالاری یکی از معلمان منتخبی است که عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان شده است. او 27 سالی است که معلم عربی است و حالا به خاطر علاقه‌اش به حقوق، دانشجوی دکترای این رشته شده است. سالاری درباره اهدافش در صندوق ذخیره فرهنگیان به خبرنگار ما گفت: ما معلمان صاحبان اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم و می‌خواهم به‌طور دقیق کارها و برنامه‌های صندوق را زیر نظر بگیرم و به همکارانم هم اعلام کنم. ما با تخلفات برخود می‌کنیم و در مقابل حقوق فرهنگیان کوتاه نمی‌آییم. تصمیم داریم که ضعف‌های گذشته را برطرف کنیم و می‌خواهم در ارتباط با اتفاقات صندوق شفاف‌سازی کنم و راهکارهایی را برای ارتقای صندوق ارائه دهم تا سود‌آوری صندوق افزایش پیدا کند.
وی تأکید کرد: نظارت معلمان روی صندوق باید به‌طور مستقیم باشد. این درخواست معلمان بود که صندلی در هیأت امنای صندوق داشته باشند بنابراین وزیر آموزش و پرورش دستور داد تا معلمانی که علاقه‌مند هستند در یک انتخابات شرکت کنند. مرحله اول رأی‌گیری در استان‌ها انجام شد در مرحله دوم منتخب شهرستان‌ها به تهران آمدند. از بین 83 نفر دو نفر عضو هیأت امنا و یک نفر هم بازرس افتخاری انتخاب شد.
سالاری درباره تخلفات صندوق هم بر این باور است: منکر تخلف در صندوق نیستم اما این را هم می‌دانم که مراجع قانونی در حال رسیدگی به پرونده صندوق و بانک سرمایه هستند. با این حال می‌گویم که این هجمه‌ای که علیه صندوق صورت گرفت خیلی هایش واقعی نبود، چرا که ما روزهای اول که وارد هیأت امنا شدیم، رابطه صندوق را با بانک سرمایه بررسی کردیم. ما یک سهامدار هستیم و هیچ ضمانتی در قبال بانک سرمایه نداریم. بانک سرمایه مثل بقیه بانک‌ها شاید خلاف کرده باشد. مراجع ذیصلاح رسیدگی می‌کنند و قطعاً اگر حقی هم از همکاران ضایع شده باشد حتماً برخواهد گشت.
وی با تأکید بر این‌که در حال پیگیری هستیم تا پول‌های معلم‌ها برگردد، اظهار کرد: اصل ما بر این است تا صندوق به خوبی اداره شود و همین طور سرمایه گذاری‌های خوبی هم برای معلمان انجام شود برای همین صندوق ذخیره فرهنگیان در عسلویه یک سرمایه‌گذاری انجام داده است .در سال 98 پروژه‌ها به ثمر می‌نشیند و سود‌آوری بسیار خوبی برای معلمان دارد.
روزنامه ایران
دوشنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 10:37 خوانده شده: 269 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/20 - 11:54
حتماً برخواهد گشت.
چیزی که حتما و حکما برخواهد گشت حکومت غوغاسالاران و فاسدان است منتظر باشید!!!
پاسخ + +2 0 --
شهاب 1397/12/20 - 13:02
برفرض که حرف شمادرست باشد وقتی صندوق سهام یک بانک نه چندان مطرح را بخرد یعنی ضربه خوردن به صندوق
چرا به جای سهام بانک سرمایه سهام پتروشیمی ها فولاد یا خودروسازی را نخریدند
پاسخ + 0 -1 --
مریم 1397/12/20 - 19:40
دانشگاه فردوسی مشهد ۱۳۷۴
پاسخ + 0 0 --
مملی 1397/12/20 - 20:04
اظهار کرده یا ....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/12/20 - 20:36
من كه از اين صندوق خارج شدم. چرا خودمون رو پله كنيم براي ديگران
پاسخ + 0 0 --
ناشناس دیگر 1397/12/21 - 10:15
تبارک الله
پاسخ + 0 0 --
مملی 1397/12/21 - 18:51
احسنت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/24 - 20:07
بهترین راه همین خروج است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/23 - 23:32
برادر عزيزمون مثل اينكه عيدي خوبي دريافت كرده است .اين حرفها را قبل شما خيلي تكرار كرده اند ولي من اطلاع دارم مستخدم صندوق ماهي بيش از شش ميليون دريافتي دارد.چه برسد به شما نوش جانت عزيز دل !!!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور