صدای معلم

آموزش و پرورش و سازمان نهضت سوادآموزی به نیروهای خود شک دارند یا اینکه قصدشان از این روند آزار و اذیت آموزش دهندگان است؟!

سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش به دنبال چه هستند ؟!

" نامه ی جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به صدای معلم "

گروه استان ها و شهرستان ها/

جمعی از آموزش دهندگان سازمان نهضت سوادآموزی در نامه ای که به صدای معلم ارسال کرده اند خواهان توجه موثر و شفاف سازی مسئولان در مورد مطالبات خود شده اند .

این رسانه آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان اعلام می کند .

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش


 اگر خوب دقت کنیم متوجه می شویم که در هر صورت هر ورودی و خروجی به هر طریقی باید ثبت و ضبط گردد. از هر نوع و حالتی که هست.
مسلما حرکات اخیر سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت مبنی بر جمع آوری آمار و مستندات آموزش دهندگان تا به این لحظه تمامی ندارد و هر بار که حرفی از جذب و به کارگیری نیروهای مشمول تبصره ده ماده 17 به میان می آید ، فرم هایی در استان ها به تایپ می نشیند و سرگرمی تازه ای می شود برای نیروهای بلاتکلیف و در انتظار استخدام که هر لحظه تن و بدنشان می لرزد که چه اتفاقاتی در پس این تکمیل شدن ها خواهد افتاد.
نکته قابل تامل اینجاست که دفعه قبل استان هایی چون لرستان ،کرمانشاه ،همدان و چندی دیگر از شهرستان ها این جمع آوری اطلاعات را انجام دادند و مجدد در این هفته نیز فرم های مورد نظر با توضیحات تفصیلی، تهیه شده و در اختیار آموزش دهندگان قرار خواهد گرفت.
آیا اطلاعات جمع آوری شده قبلی گویای حضور و وجود این آموزش دهندگان نبوده است؟
نباید این سوال پیش بیاید که دقیقا قصد و هدف از این نوع آمارگیری برای چیست؟


از زمان تصویب مصوبه چه تعداد آمار به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و قسمت نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش ارسال شده که هنوز بعد از گذشت این همه مدت مقامات را اقناع نکرده است؟
چه ایرادی دارد که آمار قطعی و حتمی از آموزش دهندگان حی و حاضر، به صورت 99 درصدی برای ارجاع به امور استخدامی ارسال شود و چنانچه در تکاپوی یک درصد باقی ، وزارت خانه کنکاش را ادامه دهد تا نسبت به آنچه مدنظر دارد ، تحقیقات خود را تکمیل کند و این همه مدت با بهانه های واهی از به کارگیری آموزش دهندگان مشمول سر باز نزند؟

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

سازمان نهضت سوادآموزی از اهم مشکلات و مسائل مربوط به آموزش دهندگان کاملا آگاه است و بیش از آنچه یک آموزش دهنده بخواهد برای مسئولین راجع به شرایط توضیح دهد ، حرف برای گفتن دارند.

در سنوات اخیر چنانچه خود را وکیل و مدافع آموزش دهندگان در کارگروه های مورد بحث در کمیسیون و کمیته تدوین آیین نامه می بینند و مسلما پیشنهادات خود را به صورت شیوه نامه ارائه کرده اند ، بایستی تاکنون موانعی که احتمالا بر سر جذب این نیروها بوده است برطرف شده باشد و این وضع اسفباری که آموزش دهندگان را احاطه کرده است و در شان جامعه فرهنگی این کشور نیست خاتمه یابد !
از زمان ارائه پیشنهاد طرح الحاقی در مجلس و پس از رای آوردن آن تاکنون ،تعداد آموزش دهندگان مشمول زیر ذره بین مسئولین و مقامات بوده است .به نحوی که این گونه تلقی می شود که تاکید کرده ایم تا آخرین نفرات خود را اعلام کنید که بعد از آن دیگر هیچ موردی پذیرفته نیست.


سوالات زیادی از نحوه ی بی عدالتی های وزارت آموزش و پرورش در اجرای مصوبه ی 95 وجود دارد که اگر بخواهیم هر بار یادآوری کنیم ، ممکن است بگویید چکشی ست بر سرمان! لیکن با این وجود که آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی نه سوابق بیمه ای برایشان لحاظ شده است و نه اسناد مالی در حال حاضر در دست خویش دارند که بتوانند ارائه کنند و خوشایندتان باشد،از لحاظی هم این نگاه برای شما وجود دارد که آموزش دهندگان کجا و چگونه کار کرده اند و روال پرداخت حقوق و محاسبه سنوات آنان به چه شکل بوده است که صد البته این را باید از امور اداری و ذی حسابی های ادارات کل خودتان مطالبه کنید که چگونه این امر ممکن شده است؟!
 ولی پرسش ما اینجاست که چرا آمار پیش دبستانی و حق التدریس ها این قدر نوسان داشته است؟
چگونه در یک استان با وجود مشخص بودن مراکز پیش دبستانی و نیروهای شاغل در آن ، تعداد ارقام کدهای ارائه شده به بیش از دو برابر رسیده است؟
جدای از این هنوز هم جامانده ها اعلام نشده است؟
این را باید حتما در نظر بگیرید که با توجه به ظلم فاحشی که در حق آموزش دهندگان در سال 95 صورت گرفت ، شک و شبهه هایی که آموزش دهندگان نسبت به بسیاری از عملکردهای وزارت دارند ، دست کم از سو ء ظن هایی که خودتان به کادر اجرایی خود دارید نیست.وگرنه استانی که ظرف سه ماه اخیر ، بیش از یک ماه درگیر جمع آوری آمار بوده است ، چه نیازی دارد از همان جمعیت ،سرشماری کند؟

در جلسه اخیر سازمان نهضت سوادآموزی که در اوایل اسفند ماه 1397 که برای بار دوم از میان نمایندگان اختیاری معاونت های سوادآموزی استان ها در ساختمان نهضت سوادآموزی همزمان با معارفه ریاست جدید این سازمان تشکیل گردید ، این گونه شفاف سازی شد که مصوبه 95 و 97 در یکدیگر اقدام شده است و ما به جدیت پیگیر احقاق حقوق شما هستیم.
اگرچه امیدواریم این نوع جلسات و گردهمایی ها جدای از آنکه صرفا برای گزارش فعالیت های داخلی نهضت سوادآموزی و اقناع مقامات و مسئولین برای ماندگاری و تثبیت هر چه بیشتر نهضت سوادآموزی و ادامه برنامه های زیر مجموعه چشم اندازهای سند تحول بنیادین است، در حاشیه آن به اتلاف عمر و جوانی آموزش دهندگان نیز توجه جدی و ویژه ای مورد سمع و نظر همگان باشد.


البته تغییر سمت ریاست سازمان آن هم در این برهه برای آموزش دهندگان خود سوالی ست که جوابش را هم می دانند و هم نمی دانند.اما با توجه به آرامش قبل از طوفانی که در جلسه پیشنهادی در سازمان برای آموزش دهندگان صورت گرفت ، این گونه نشان داده شد که همه ی تلاش سیستم بر دفاع از آموزش دهندگان و بازپس گیری حقوق تضییع شده آنان ادامه خواهد یافت و جابه جایی تغییری در هدف ایجاد نخواهد کرد.

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

کمای آنکه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با وجود تمام مشقاتی که نه تنها با تصویب مصوبه از شدت و حدت آن کاسته نشده است بلکه با وجود شرایط فعلی جامعه ، در تنگناهای بیشتری نیز قرار گرفته اند ، سعی خود را برای نگه داشتن ارزش و منزلت اقدامات خود انجام داده و نسبت به آن اهمال نخواهند کرد.

شایان ذکر است با توجه به اقدامات اخیر وزارت آموزش و پرورش و ادغام های صورت گرفته در قسمت های مختلف ، حال که با توجه به کاهش شدید آمار بی سوادی در کشور، کوچک سازی در نهضت سوادآموزی هم جریانی لاینفک خواهد شد و معاونت های سوادآموزی نیز به سمت های فعلی منحصر شده ، پسندیده است در استان های کشور ، معاونت های منصوب ،قبل از اتمام زمان اشتغال خود و مشرف شدن به زمان بازنشستگی، تلاش خود را برای توجیه مسئولین استانی و نگرش منفی که بعضا از سال های گذشته نسبت به آموزشیاران نهضت سواد آموزی-که آن هم از کم لطفی تمام کسانی ست که به جای آنکه شخصیت و توانمندی آنان را دیده باشند با دیدی مغرضانه به این قشر تلقی باطل داشته اند - را با نگاه مثبت خود به نحو شایسته تغییر دهند.

آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی جدای از فعالیت های مخلصانه ای که برای آموزش و پرورش تاکنون انجام داده اند و مهارت هایی که در طی این سالها کسب کرده اند ، با توجه به کمبود شدید نیروی انسانی در استان ها مسلما بهترین نیروهایی هستند که می توانند آموزش و پرورش را یاری دهند و چنانچه مسئولین محترم نسبت به این موضوع و عدم حضور آموزش دهندگان دلایل محکم و مستدلی دارند بهتر است به جای آنکه چون جناب دکتر حدادعادل و یا مهندس نوید ادهم در مقابل آنان جبهه گیری با سمت شامخ داشته باشند ، مشکل اصلی خود را با این نیروها بدون لکنت و به دور از حاشیه بیان کنند تا شائبات برطرف شود.
توانایی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی همان قدر که مانند صبرشان در برابر ظلمی که در جهت اجحاف حقشان صورت گرفت ،زیاد است ، اجازه نخواهند داد زحمات چندین و چند ساله شان برای این کشور و انقلاب به هدر برود. عمر و جوانی آنان و خون پاک شهیده هانیه اکبریانی نمی تواند پایمال شود.
آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی صندلی های مسئولین را طلب نکرده اند ، آنان خون دل خوردن در کلاس درس و تلاش برای ارتقای سطح آموزش و تعلیم و تربیت فرزندان خود و سایر مردم این سرزمین را با افتخار به جان خریده اند و برای آن پیکار می کنند.
بارها تمام مشمولین تبصره ده ماده 17 از وزیر آموزش و پرورش به طرق مختلف تقاضا کرده اند که تدوین آیین نامه را به اتمام برسانند و این معلمان زحمت کش را چه در گروه حق التدریس و چه در سایر گروه های مشمول از بلاتکلیفی رها نمایند.
مجدد از مسئولان و تمام تیم منتخب در این کارگروه تقاضا داریم وعده خود را نه برای بندگان متولی در هر ارگان و نهاد ،بلکه برای رضای خدا به حرمت انسانیت و آزادمردی تا قبل از شروع سال 1398 عملی نمایید و شادمانی را به جوانان کشورتان هدیه کنید.

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

انتقاد آموزش دهندگان سوادآموزی از سازمان نهضت سوادآموزی و امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 20 اسفند 1397 14:58 خوانده شده: 2147 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -3 --
معلم 1397/12/20 - 19:53
روزی یکی از دوستان که در حوزه سواد آموزی مشغول بود از من خواست تا همراهش به بازدید تعداد کلاسها برویم . جالب بود که قبلش تماس می گرفت که من دارم برای بازدید می آیم . در این پنج شش مکانی که می رفتیم .هر جا بیشتر از دو سه نفر سر کلاس نبود و وقتی می رفتیم با اندک گفتگویی مشخص می شد که این چند نفر را به زور و خواهش آنجا نشانده اند که اکثرا هم در عالم واقع با سواد بودند و تظاهر به بیسوادی داشتند . شک نکنید که بالای ۸۰ درصد نهضت فقط مستندسازی و هدر دادن بودجه بیت المال است و فقط عده ای دوست ندارند مزایا و جایگاههای خود را با منحل شدن نهضت از دست بدهند
پاسخ + 0 0 --
سارا 1397/12/20 - 22:01
این حرف شما را نمی پذیرم.پدر ما را برای ده تا سوادآموز درآوردند.هر روز بازدیدند.
لطفا بگویید دقیقا کدام کلاس و در کدام منطقه و شهرستان است تا خود من پیگیری کنم.

شما می دانید ما چقدر تحت فشاریم؟؟؟
از ادارات کل هم که میان بازدید نمیگذارند ما یاسوادآموزان حرفمونو بزنیم.
برای کلاس من از کمیساریا اومدند بازدید به جای اینکه من یا سوادآموزانم حرف بزنیم خود رییس اداره سوادآموزی برید و دوخت و تنمون کرد.
تمام بدبختی ما از خود سوادآموزی ست.
پای ما ننویسید.
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده مشمول 1397/12/20 - 22:03
هر کس حرف بزند فانحه اش را می خوانند
رییس ما حسابی حواسش هست که ما دهان از هیچ چیز باز نکنیم.
اونقدر توی جلسات به ما تاکید کرده که دیگه حفظ شدیم
خدا کند از این عذاب راحت شویم
پاسخ + 0 0 --
جوادنه 1397/12/21 - 13:22
کجای عالمی یا نمی خوای بدونی یاا خودت....الان جامعه هدی پارتی دهره سر کاره بنده خدا تا یا بی سواد راضی کنی نسلت در میاد تو میتونی با یه تحصیل کرده چنددقیقه هم کلامبشی وای به بی سوادش در صورتی که حق التدریسها یا همان شرکتی های سابق در هفته ای دو ساعت کلاس داشتن الان بدونازمون معلم شدن بند خداها کارشونسخت تر و بدون اجر قربه شنا این کارو نیکردی هر چند شما فرهنکی نیستید وگر نه این حرفو تمیزدید چون اکه معلم بودید میدید چه خبره
پاسخ + +2 0 --
اموزش دهنده 1397/12/20 - 20:03
امیدواریم که ریاست محترم سازمان جناب آقای دکتر محمد زاده با تامل و تلاش در روند هر چه بهتر و سریعتر تبصره ده ماده ۱۷ اقدام نمایند .سه سال است که در حق اموزش دهندگان مشمول قبل از ۹۲ اجحاف شده است که این بار از جناب دکتر محمد زاده تقاضا داریم که آمار واقعی اموزش دهندگان به وزارت ارسال نمایند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/20 - 21:46
محمدزاده خودش هم می داند که کجا رفته است.
قبلی چه کار کرد که حالا این بکند.
پاسخ + 0 0 --
جوادنه 1397/12/21 - 13:16
نه خود مسئولین یا سایر ادارات دولتی کار زیاد می کنند بنده فوق الیسانس بیکار که جز هیچ گروهی نیستم حق التدریسها اول شرکتی با ساعات کاری در هفته ای دو ساعت بودن الان بدون ازمون استخدام میشن یا سازمانهای دیگه مگه اموزشیاران از خدماتی ها چی کم دارند که الان تدریس میکنند یا معلم نیستی یا سرت تو برفه نمی فهمی خدا نجاتت بده به جای بد گوی اطراف خودتو نگاه کن تا دیدت باز بشه اگاهیت بالا بره
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/12/20 - 21:44
نهضت سوادآموزی را تمام کنید
هم تکلیف نیروهای مشغول معلوم می شود
هم این همه اختصاص منابع به آموزش عمومی و زنده باز می گردد
متاسفانه حاکمیت اجازه انحلال را نمی دهد
وگرنه وزارت زورش را زده است
پاسخ + 0 0 --
اسماعیلیان 1397/12/20 - 21:52
نهضت آمار ندارد.اینو خودشان خوب می دانند.
130 هزار نفر آمار اولیه آن ها بود.
مگر می شود باور کرد که ناگهان این تعداد به یازده خزار نفر و یا کمتر برسد؟!
این حنا دیگر رنگ ندارد.
رییس قبلی هم رفت که سر و صداها بخوابد
مدیرکل حوزه ی دفتر بطحایی را هم که همه آموزش و پرورشی ها آشنایی دارند شکر خدا!
پاسخ + 0 0 --
آموزش دهنده دورود 1397/12/21 - 05:57
با سلام و احترام
از مسئولین وزارت آموزش و پرورش و سازمان نهضت سوادآموزی
استدعا داریم آموزش دهندگان مشمول تبصره را تا قبل شروع سال
۹۸ از این برزخ بلتکلیفی نجات دهند و از تلف کردن وقت این افراد
زحمت کش به دنبال زمان و وعده و وعیدهای پوشالی دست بردارند.ظلم و بی عدالتی و تبعیض و اجحاف در حق این نیروهای
با تجربه به سرحد اعلا رسیده است.در دیزی باز است حیای گربه کجاست؟ چرا این سکوت و سعه صدر آموزش دهنده سوء استفاده می کنید؟ بعد از سه سال اجحاف و افتراء و برچسب زدن به آموزش دهندگان آیا واژگان خراب کردن وجهه این نیروی متعهد و دلسوز و با تجربه تکمیل نشده است؟ دنبال چه واژه ای برای سرباز زدن از تعیین وضعیت این نیروی با آزاده می گردید ؟ در زمان تحصیل به دانش آموزان درس اجتماعی و مدنی می آموزید و از رعایت قانون و احترام به حقوق شهروندی سخن می گویید ولی پای عمل که می رسید تخطی از قانون و اجرای آن برایتان معما می شود؟ بس کنید این بساط تزویر و ریا و قانون شکنی را ؟
پاسخ + 0 0 --
جواد 1397/12/21 - 13:08
سلام دوستان کل اموزشیاران که طرح جهاد دانشگاهی شرکت کردن54هزار نفر هستند چرا امار الکی میدید مسئولین از خدا می خواد طولش بدن
پاسخ + 0 0 --
منتقد 1397/12/21 - 07:38
محمدزاده خودش آتش بیار معرکه بوده این سه سال
حالا میخواد مسیح دوران بشه؟
آموزش دهندگان خبر دارند که پچ پچه های ایشون با آقاب الهیار و چهاربند به چه نحو بوده است.
آقای انصاری هم محری اوامرشان
خدایا خودت به فریاد همه برس
ما را از دست این اجنبی ها خلاص کن
همان باقرزاده برای جنگیدن با آموزش دهندگان یادش نرفته که در جلسات چه می گفت!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/12/21 - 09:06
سال ۹۴ در جلسه شورای آموزش و پرورش به ریاست استاندار در خصوص سوادموزی بحث شد . معاون سواد آموزی گزارش داد که ما در استان ۴۱ هزار بیسواد داریم . بعد هم گفت با دستگاههای مختلف هماهنگ کردیم که هر کدام آماری را تقبل کرده اند که در این سال آموزش دهند .در مجموع آماری که مدیران کل دستگاهها هم تایید کردند در آن سال باسواد کردن ۲۵ هزار در دستور کار بود .استاندار گفت وقتی امسال ۲۵ هزار تا را باسواد کردید یعنی ۱۶ سال را سال آینده به راحتی می توانید باسواد کنید و مبادی بیسوادی را هم ببندید و معادن هم کاملا تصدیق کرد . خیلی جالب بوده در جلسه سال ۹۶ معاون که با آب و تاب در یک جلسه استانی از عملکرد مطلوب خودش و رتبه اول کشور در شاخص باسوادی افراد بیسواد حرف می زد .اعلام کرد ا آمار بیسوادی استان در سال ۹۶ تعداد ۸۶ هزار است که ما داریم برای باسواد کردن آنها برنامه ریزی می کنیم ‌و من در ناباوری کامل فهمیدم که دعوا بر سر لحاف ماست و این آمارها به هیچ عنوان قابل اعتنا و اعتماد نیست
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/12/21 - 10:13
مسخره بازی اداری یعنی

بی سواد مدرسه ندیده‌ای گرفتار سیکلی شود تا نتواند خرید خدمت سربازی کند
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/12/21 - 10:24
باجوسازی ورواج افکار مسموم علیه آموزش دهندگان از سوی ادارات ووزارت خواستند به چه هدفی برسند ؟
آیا هدف تخریب نهضت سواد اموزی بود یا کنار زدن حق وحقوق آموزش دهندگان دراین برهه فقط دیدیم هدف تضعیف آموزش دهندگان وتبعیض با۴ گروه مشمول بوده که بتوانند از آماری غیر واقعی از حق التدریسان استفاده کنند اماری که در عرض دوسال از ۲۸۰۰۰به ۴۸۰۰۰رسید .جالبه حقانیت درمورد گروههای دیگر وجود ندارد ودرعوض دست پیش میگیرند پس نیوفتند .
اقوام مسئولین وادارات ومدیران با پرونده های ساختگی به یک باره مشمول قانون شدند .ظاهرا بازرسانی پیگیرند امامگر میشود از خودشان بازرسی کنند چون هرکدام از افراد چندنفراز اقوام وطایفه را وارد کردند تا ازاین آب گلالود ماهی بگیرند
پاسخ + +1 0 --
معلم با رشته دبیری 1397/12/21 - 14:38
لطفا رحمی به بچه های معصوم ابتدایی بکنید، فرایند جذب معلم بگذارید از طریق جذب نخبگان و دانشجو معلمان رشته های دبیری و آموزش دیده ی مراکز دانشگاههای فرهنگیان یا رشته های دبیری دانشگاههای معتبر صورت بگیرد، نه با جذب نیروهای نهضتی به پشتیبانی نمایندگان مجلس ، زیرا مسله آموزش و تربیت نونهالان این مملکت موضوع ساده ای نیست که با ترحم و دلسوزی و اغماض نمایندگان از کنار آن گذشت،زیرا که قصور در امر آموزش نونهالان،فردا دودش به چشم همه می رود
پاسخ + 0 0 --
استدعا دارم فکر کنید 1397/12/21 - 16:12
معلم با رشته دبیری
سلام و عرض ادب
از اینکه اینقدر به فکر تعلیم و تربیت دانش آموزان این کشور هستید سپاسگزاریم

نخبگانی که شما از آن ها صحبت می کنید لابد جناب آقای الهیار ترکمن و نوید ادهم و حدادعادل و بطحایی و حکیم زاده و کمیجانی و فولادوند و زینی وند و بیرانوندی و سعیدی و کریمی و بیات و یحر خیز و ... هستند که تاکنون برای آموزش و پرورش تصمیمات بهینه گرفته اند ؟
از قلم افتاد امیرنعمت الهی
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1397/12/21 - 14:54
اقای بطحایی و اقای الهیار ترکمن از وزارت و جناب محمدزاده و مشهدی عباسی از سازمان نهضت سوادآموزی استعفا دهند.
پاسخ + 0 0 --
Kashmari 1398/04/26 - 19:35
وزارت باید پاسخگوی این بی عدالتی باشد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور