صدای معلم

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در مورد برخی فیش های حقوقی فرهنگیان :

موضوع "فیش میلیاردی یک فرهنگی" مربوط به اختلال فنی در فرایند تبدیل اطلاعات بوده است

گروه اخبار/

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در مورد برخی فیش های حقوقی فرهنگیان

در پی انتشار مطلبی در فضای مجازی تحت عنوان "فیش میلیاردی یک فرهنگی" و برخی ابهامات که در این‌باره مطرح شد، وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی را برای تنویر افکار عمومی و رفع برخی نگرانی‌های مطرح شده منتشر کرد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌ و پرورش، از روز گذشته تصاویری از فیش‌های حقوقی منسوب به فرهنگیان محترم در فضای مجازی منتشر گردیده که مبالغ بالایی به عنوان حقوق دریافتی در آن درج شده بوده است. اگر چه ساعتی پس از این اتفاق فیش های مذکور اصلاح و این موضوع  نیز توسط صاحبان فیش در فضای مجازی اعلام شد اما به خاطر آنکه برخی ابهامات درباره علت این اتفاق منتشر شده است، توضیحاتی به شرح ذیل ارائه می گردد:

1- در خصوص مشکل پیش آمده در مورد فیش های حقوقی سال ۱۳۹۴ ( فقط زمستان ۹۴)  تصریح می‌شود که این مشکل کاملا مربوط به اختلال فنی در فرایند تبدیل اطلاعات بوده و برای ساعاتی محدود رخ می‌دهد و البته بلافاصله پس از اطلاع از وقوع مشکل مذکور، مسئولان مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اقدام به شناسایی مشکل و رفع آن کرده و در حال حاضر هیچ اختلالی در سامانه فیش حقوقی وجود ندارد.

2- در پاسخ به طرح این موضوع که «فیش‌های حقوقی سال 94 و قبل از آن در سامانه فیش حقوقی قابل مشاهده نیست» لازم به ذکر است که فعالیت رسمی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است و فرهنگیان محترم از این تاریخ به بعد فیش حقوقی خود را دریافت می کرده اند، بنابراین امکان اینکه فیش سالهای قبل از 95 را دریافت کنند، کلا ‌وجود نداشته است. البته به منظور بهره مندی از اطلاعات حقوقی سنوات قبل، فرایند تبدیل اطلاعات از سامانه های قدیمی به پرتال فیش، در حال پیاده سازی است و در آینده‌ای نزدیک این امکان برای کلیه فرهنگیان فراهم خواهد شد.

3- لازم است همکاران محترم خانواده بزرگ آموزش و پرورش مطمئن باشند که هیچ مشکلی در خصوص فیش‌ حقوقی آنان وجود ندارد و اختلال به وجود آمده صرفا مشکل فنی بوده است که با اقدام سریع مرکز فناوری اطلاعات، سریعا مرتفع گردیده است.

پایان پیام/

چهارشنبه, 22 اسفند 1397 19:10 خوانده شده: 414 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
mortteza 1397/12/22 - 15:11
وقتی اعتماد نباشد قبولش سخت است
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/12/22 - 15:13
بنده خدا اگه سکته می کرد مشکل فنی
جوابگو بود؟! اشتباه هم می کنید معقول
و نزدیک به واقعیت بکنید.
در ضمن به گردن اشتباه فنی می اندازید
اطلاعات را بشر به رایانه می دهد پس
بهتر است بگویید حواس پرتی بوده است.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/12/22 - 17:15
جوابیه وزارت به هیچ عنوان برای افکار عمومی اقناع کننده نیست . در بین فرهنگیان افراد زیادی وجود دارد که تحصیلات آنها مرتبط با itاست و از ساز و کار شبکه های اینترنتی کاملا آگاهند و می دانند که اگر بحث فنی باشد می بایست که همان اعداد و ارقامی که متعلق به شخص است و واقعی است به هم ریخته یا جابجا شود . از طرفی چگونه ادعا می کنند که فیش حقوقی از سال ۹۴ بوده و قبل ان وجود نداشته است . همه می دانند که مدیریت انتشار فیش با تایید وزارت بر روی سایت بارگذاری می شود و تا بحال هم بجز حقوق سایر پرداختی ها کمتر بارگذاری می شد و این مسئله می تواند حاصل یک اقدام عامدانه برای تلافی جویی شخصی و افشا یک راز تلخ باشد . باید سازمان بازرس یا وزارت اطلاعات ورود کنند و با استفاده از کارشناسان حاذق به فرهنگیان اطنین آن دهند که تخلفی صورت نگرفته و یا اگر تخلفی بود ه با جدیت برخورد کنند
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/12/22 - 18:04
البته فکر کنم منظورشون اختلاس فنی بوده نه اختلال فنی
پاسخ + +3 0 --
kh 1397/12/22 - 20:06
ان شاء الله که راست میگید. هرچند ما که راست از شما نشنیدیم!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور