صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سرنوشت نامعلوم خودروی النترا در دادگاه چهارم حسین هدایتی معلوم شد! خودرویی که طبق گفته نماینده دادستان توسط یاسر ضیایی، قائم‌مقام بانک سرمایه به مدیر ارشد حراست آموزش‌ و‌ پرورش به عنوان رشوه داده شده است!

ابرفساد در بانک سرمایه ؟!

گروه اخبار/

ابرفساد در بانک سرمایه و رشوه به رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش

روزنامه جوان می نویسد :

سرنوشت نامعلوم خودروی النترا در دادگاه چهارم حسین هدایتی معلوم شد! خودرویی که طبق گفته نماینده دادستان توسط یاسر ضیایی، قائم‌مقام بانک سرمایه به مدیر ارشد حراست آموزش‌ و‌ پرورش به عنوان رشوه داده شده است!
در جلسه چهارم دادگاه، نماینده بانک سرمایه با تأکید بر اینکه اضافه برداشت‌ها بانک سرمایه را در وضعیت وخیم قرار داده، به رخداد دردناکی در این پرونده اشاره کرد، مبنی بر اینکه به واسطه مدیران نالایق این بانک، مدارک در دست متهمان بیشتر از مدارک بانک است. این در حالی است که نماینده دادستان بار دیگر از ابرفساد در بانک سرمایه یاد کرد و در این‌باره گفت: حدود ۴۰۰ متهم در بانک سرمایه وجود دارند. روزگذشته بعد از دفاعیات سایر متهمانی که مدیران شرکت‌های موسوی‌نژاد و هدایتی بودند، آخرین دفاعیات حسین هدایتی استماع شد.
هدایتی خونسرد، آرام و مدعی دلسوزی برای مدیران این شرکت‌ها در جایی با همان بیان آرام خود خطاب به نماینده دادستان گفت: مراقب صحبت کردن تان باشید، این حق من است که از شما شکایت کنم! اما این نماینده دادستان بود که اعلام کرد به هدایتی بدبین است و وی هیچ ملکی را هم نخواهد داد!

دادگاه چهارم هدایتی، حدود پنج ساعت بدون وقفه و ثانیه‌ای تنفس برگزار شد. سایر متهمان این پرونده به دفاع از خود پرداختند. باند هدایتی حتی به پیک موتوری، کارگر کارخانه و راننده آژانس هم رحم نکردند و این افراد در ازای حقوق ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به سمت مدیر شرکت‌ها در می‌آیند. متهمانی که ادعا داشتند گول ظاهر هیئتی‌بودن رئیس خود یعنی یقینی (متهم فراری) را خورده‌اند.
 
ابرفساد در بانک سرمایه و رشوه به رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش

هدایتی علیه هدایتی!

نوبت به دفاع آخر حسین هدایتی دولابی رسید. وی دفاعیات خود را با اشاره به اظهارات ریاست جدید قوه‌قضائیه آغاز کرد، مبنی بر اینکه قانون و عدالت در مورد مفسد اقتصادی رعایت شود! هدایتی با این نظر گویا قبول کرد که مفسد اقتصادی است، اما چندان متوجه کلام خود نشد! هدایتی دائماً مدیران شرکت‌ها را به متهمان مظلوم و بی‌گناه تعبیر و خود را تسلیم قانون معرفی می‌کرد و اعتقاد داشت با زرنگی زیاد از سوی دیگر بام افتاده است!

رشوه ۲۳ میلیاردی به متهم فراری

یکی از محور‌های مهم دادگاه دیروز اظهارات قاضی مسعودی‌مقام به هدایتی بود، مبنی بر اینکه با ترغیب و تشویق دیگران و رفتار‌های ناشایست به جایی نخواهد رسید. در جایی اشاره قاضی به این مهم بود که گویا در جلسه‌ای به یقینی گفته شده تا در دادگاه حاضر نشود و چیزی به گردن نگیرد و در قبال آن ۲۳ میلیارد تومان بگیرد!

درد بزرگ نماینده بانک سرمایه

نماینده بانک سرمایه با قرارگرفتن در جایگاه خطاب به هدایتی گفت: آقای هدایتی هنر نکردی با تبانی، ضمانت نامه حسن انجام تعهد گرفتی! یکی از نکاتی که علی محمدی به آن اشاره کرد، فقدان برخی مدارک در بانک سرمایه بود. وی در این‌باره اظهار داشت: مدارک دست آقای هدایتی و موسوی‌نژاد بیشتر از مدارک حاضر در بانک است و این واقعاً درد دارد که به واسطه مدیران فاسد، مدارک به بیرون بانک کشیده شده است.
آنچه نماینده بانک سرمایه درباره اهداف بزرگ باند هدایتی گفت، بر این اساس بود که اخذ تسهیلات از بانک و واگذاری املاکی که مشتریان اول و آخر خودشان بودند، یکی از این اهداف بود و این اقدام باعث شد تا بانک سرمایه به دلیل اضافه برداشت‌های فوق‌العاده در وضعیت وخیمی قرار بگیرد، نه تنها بانک سرمایه بلکه سیستم بانکی کشور وخیم شده و مدیران نالایق باید پاسخگوی مردم باشند!

۴۰۰ متهم در پرونده بانک سرمایه

قهرمانی، نماینده دادستان در تأیید اظهارات نماینده بانک سرمایه اظهار داشت: فساد بانک سرمایه یک ابرفساد است. در مجموع حدود ۴۰۰ متهم در بانک سرمایه وجود دارند، حالا زد‌و‌بند‌ها بماند. مثل اینکه آقای یاسر ضیایی به خیلی افراد پول و ماشین رشوه داده است.

این در حالی بود که نماینده بانک سرمایه نیز در بخشی از اظهارات خود با تأکید بر اینکه مدیران نالایق بانک سرمایه باید پاسخگوی این حجم از فساد باشند، به تبانی هدایتی با یاسر ضیایی قائم مقام جوان بانک سرمایه اشاره کرد و در این‌باره بیان داشت: ضیایی در مقطعی به کمک متهمان می‌آید، وی از عوامل مؤثر هدایتی در بانک سرمایه بوده است.

هدایتی هیچ ملکی نخواهد داد

در پایان قهرمانی نماینده دادستان صراحتاً با اشاره به تأکید اظهارات هدایتی مبنی بر اینکه املاک خوب در تهران را در ازای بدهی خود می‌دهد، خاطر نشان کرد: من همین جا اعلام می‌کنم، بعد از دو سال که در این پرونده کار کردم به اظهارات آقای هدایتی بدبینم و هدایتی هیچ ملکی هم نخواهد داد.
جلسه بدون تنفس و بی‌وقفه چهارم دادگاه هدایتی به رغم تأکید قاضی مبنی بر آخرین دفاعیات هدایتی، نیمه تمام باقی ماند و ادامه آن به روز دوشنبه موکول شد.
پایان پیام/
یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 12:51 خوانده شده: 624 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
یاهو 1397/12/26 - 13:23
جل الجلاله !!!!!!
انسان قادر به چه چیز که نیست !!!
اگر رگ منفی زرنگی ایرانیان به رگ مثبت
منتقل گردد ، ایران آباد می گردد !! اما چه
سود که طمع و حرص و آز برخی مجال نیکی
را می رباید . پس با وجود این تسلیم نفسانیت
شدگان ، آنم فقط آرزوست.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/12/26 - 13:27
فتوای گندیدن نمک چیست ؟!!!!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/12/26 - 13:38
یعنی ۴ میلیارد ریال، دست مریزاد ایالگوی
شایسته ی حراست !!! آن هم آموزش و پرورش!!
البته از یک بعد مایه سربلندی ما فرهنگیان
است و گرنه پراید و پیکان بود مایه آبروریزی
می شد. نشان می دهد که آموزش و پرورشی ها
هم طریق بخور بخور را یاد گرفته اند.
منتظر ادامه ی راه رشوت بنشینید که فراگرفتیم.
سودش را بگیرد تا آخر عمر بیمه است. یادش بخیر
می خواستند اندک حقوق معلم را به نام بانک سرمایه بالا بکشند، کارت دادند و.... اما در دام نیفتادیم.
پاسخ
معلم 1397/12/26 - 15:42
فساد .تبانی و رانت خواری امری مرسوم در آموزش و پرورش است و چقدر مظلوم ند معلمانی که تصور می کنند نهادهای نظارتی در آموزش و پرورش مدافع آنها و تضمینی برای سلامت کارکرد این دستگاه است . تا جایی که من می دانم همین نهادهای نظارتی خودشان یک پای معرکه در فسادها هستند . حال باید شکایت را به کجا برد وقتی وضع بدین منوال است . در این دولت که تدبیر و امید به فنا رفته امید داشتن به آموزش و پرورش هم سرابی بیش نیست
پاسخ + 0 0 --
ايزدي 1398/01/11 - 11:36
روزنامه جوان مربوط به سيستمي است كه به اقاي غندالي را دو سال پي در پي به عنوان مدير جهادي كشوري مورد تقدير قرار داد و از دست فرماندهان مربوطه لوح دريافت نمود،،، اين كار روزنامه جوان مصداق فرافكني است . جايي كه خود بايد پاسخگو باشند،،،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 04:29
ىاگر همين موضوع و صورتجلسه كردن و گزارش جامع براي مسيولين مربوطه توسط حراست نبود كه اين مفسدين در بانك سرمايه به غارتشان ادامه مي دادند،، همين گزارش منشا بي مهري به حراست شده بود
پاسخ + 0 0 --
ايزدي 1398/01/19 - 07:55
به گزارش روابط ٩٣/٤/١٤: نخستین همایش بزرگ سه دهه مدیریت جهادی درعرصه اقتصاد کشور با حضور فرماندهان و سرداران دوران دفاع مقدس، جانبازان و ایثارگران، روسا و استادان دانشگاه ها، کارشناسان، همچنین نهادها و سازمان های مختلف، همزمان با روز صنعت و معدن، در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار و دکتر شهاب الدین غندالی، مدیر عامل موسسه به عنوان یکی از مدیران برتر در عرصه مدیریت جهادی معرفی شد.

این همایش در راستای تبیین ابعاد نامگذاری مدبرانه رهبر معظم انقلاب سال 1393 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی به عنوان نقشه راه سال جاری، با محوریت سازمان بسیج مهندسین سپاه محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، مجلس شورای اسلامی، معاونت برنامه ریزی و راهبردی ریاست جمهوری، سازمان اقتصادی کوثر، بنیاد مستضعفان، وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهای بخش دولتی و خصوصی کشورمان برگزار شد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 10:23
هرچه بگندد نمكش مي زنند واي به روزي كه بگندد نمك
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 10:34
بابا شخصي كه مي گفت بايد امنيت فرهنگي را جايگزين فرهنگ امنيتي كنيم اينجوري براي فرهنگيان امنيت درست كرده!!!!!! وا مصيبتاااااااا
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 12:40
بيخودي آخرت خودتان را نفروشيد . در گزارش آمده به ايشان رشوه داده اند ولي نگفته اند كه مقام ارشد رشوه گرفته ،،،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 13:06
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، از قرار معلوم مدیرعامل این صندوق به همراه همسر و پسرش که از مدیران مالی صندوق ذخیره فرهنگیان بودند، اسنادی جعلی تهیه و مبالغ زیادی از صندوق ذخیره برداشت و به حساب‌های شخصی خود واریز کردند.
این منبع آگاه گفته: حراست و بازرسی وزارت آموزش و پرورش با پیگیری موضوع، وی و همدستانش را بازداشت کرده و تحویل مقامات قضایی داده‌اند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 12:39
درود بر مقام ارشد حراست كه با ضبط و صورت جلسه كردن و گزارش به مسولين مربوطه و توقيف وسيله مذكور با فساد مبارزه كرد و امروز شاهد دادگاهي مفسدين هستيم .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 13:03
درود بر مقام ارشد كه با ضبط و صورت جلسه كردن و گزارش به مسولين مربوطه با فساد مبارزه كرد كه به مذاق خيلي ها خوش نيومد و امروز شاهد دادگاهي مفسدين هستيم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/27 - 13:03
درود بر مقام ارشد كه با ضبط و صورت جلسه كردن و گزارش به مسولين مربوطه با فساد مبارزه كرد كه به مذاق خيلي ها خوش نيومد و امروز شاهد دادگاهي مفسدين هستيم.
پاسخ + 0 0 --
مرتضايي 1398/01/11 - 08:44
روزنامه جوان منتسب به ارگاني است كه دوبار متهم اصلي پرونده صندوق ذخيره را به عنوان مدير جهادي كشور معرفي و توسط مقامات ارشد آن ارگان لوح تقدير دريافت داشت،،، حالا از چه چيزي دردشان گرفته كه انگشت اتهام را به سمت حراست ها مي برند!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
حسن زاده 1398/01/11 - 09:39
همكاران ، من پيگيري كردم اصلا بحث رشوه در دادگاه مطرح نشده و اين موضوع ساخته و پرداخته روزنامه جوان است .و اسمي از حراست نيز در دادگاه آورده نشده . موضوع خودرو نيز هوشياري حراست بوده كه آن را ضبط و توقيف كرده بوده است . لذا علت اين تيتر را در جاي ديگري بايد جست .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور