صدای معلم

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس در خصوص انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان :

مسئولان در وزارت آموزش و پرورش باید بدانند نحوه پاسخگویی چگونه است !

گروه گزارش/

« بهرام پارسایی » پیش تر در تذکری به وزیر آموزش و پرورش ضمن انتقاد از تعلل وزارت آموزش و پرورش در تشکیل سازمان نظام معلمی در مورد عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان گفته است :

" مورد بعدی درباره به کارگیری فرهنگیان در اداره صندوق ذخیره فرهنگیان است که سهام گذاری اصلی آن این قشر فرهیخته و زحمت کش هستند. علی رغم برگزاری انتخابات برای این مهم ظاهرا فقط جنبه شعاری داشته و لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند  یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد ."

سپس امین‌الله سالاری، لیلی نظرپور و محسن مسعودی نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در یک سال اخیر در برابر رویدادهای صندوق ذخیره فرهنگیان سکوت کرده اند به اظهارات این نماینده از طریق پرتال وزارت آموزش و پرورش پاسخ دادند .

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به نحوه پاسخ گویی وزیر و مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتقاد کرده است .

« صدای معلم » تاکنون اخبار ، گزارش ها و  یادداشت های مختلفی را منتشر کرده و بر اساس اصل پاسخ گویی مدیران در برابر اختیارات و منشور حقوق شهروندی خواهان پاسخ گویی مدیران و مقامات این وزارتخانه گردیده است .

با حذف مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در وزارت آموزش و پرورش و قرار گرفتن فردی که تخصص و رشته اش روابط عمومی نیست موجب گردیده تا پاسخ گویی در این وزارتخانه مهم و راهبردی کاملا در " حاشیه " قرار بگیرد .

« صدای معلم » خواهان تغییر مشی مسئولان وزارت آموزش و پرورش در برابر رسانه ها و افکار عمومی است .

پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش و انتقاد از عملکرد روابط عمومی

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس می‌گوید وقتی از تریبون رسمی مجلس نسبت به عملکرد وزیری تذکر داده می‌شود، باید بداند نحوه پاسخگویی چگونه است.

بهرام پارسایی با اشاره به تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس در خصوص انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ظاهرا مدیران و مسئولان در وزارت آموزش و پرورش، چگونگی سلسله مراتب پاسخگویی به مجلس را نمی‌دانند؛ وقتی از تریبون رسمی مجلس نسبت به عملکرد وزیری تذکر داده می‌شود، باید بدانند نحوه پاسخگویی چگونه است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تخلفات و اختلاس‌هایی که در صندوق ذخیره فرهنگیان شکل گرفت و هنوز هم پاسخ مشخصی به فرهنگیان داده نشده، نشان می‌دهد افرادی که در آنجا مسئولیت دارند به معنای واقعی کلمه از جنس فرهنگیان نیستند زیرا تا کنون پاسخگوی این اتهامات نبودند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تاکید کرد: وقتی وزیر و وزارتخانه از تریبون رسمی مجلس مورد مخاطب قرار می‌گیرند، حداقلش این است که معاون پارلمانی پاسخگو باشد.

خبرگزاری خانه ملت

پایان پیام/

چهارشنبه, 29 اسفند 1397 11:59 خوانده شده: 509 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/12/29 - 13:08
نزدیک انتخابات خوب نمایان شدید، و گر نه
با هیچ گفته وعمل موثر در زندگی ایرانیان
شما را ندیده و نمی شناسیم. الان خیلی ها
در مسیر دردمندان سخنان پوشالی بیان
می دارند. البته شما را نمی شناسم و از نیات
واقعی تان بی اطلاعم. کلی عرض کردم. مردم
و فرهنگیان این ۳یا۴ سال نمایندگی چون شمایی
دردمند بوده اند کجا بودید؟!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/12/29 - 15:37
فکر کنم تو290 نماینده فقط زیر 10 نفر حامی معلمان باشند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/12/29 - 14:42
کدام انتخابات ؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/29 - 19:52
انتخابات اسفند ۹۸
پاسخ + +1 0 --
مریم 1398/01/01 - 09:25
مگه اموزش و پرورش مسئول هم داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باور کنید من تا حالا نمی دونسم

[[[[[[[[[[[[[[
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/24 - 16:46
"نحوه" پاسخگویی مومن نماها که در حال اهدام جمهوری اسلامی هستند! بخاطر ارایه روش تدریسم و یا همان اسلحه آموزشیم بر مبنای تیوری آموزشی سیاسی م که قسمتی از آن در فایل صوتی زیر تشریح شده من رو تا حالا دو بار من رو بردن "تیمارستان آزادی" و انواع شکنجه ها و آزار و اذیت های روحی و روانی کرده اند و ...

https://soundcloud.com/user-115966441
پاسخ + 0 0 --
هیات علمی 1398/01/25 - 07:58
بنظر من علاوه بر همکاران محترم فرهنگی اساتید دانشگاه هم باید این فایل صوتی کوتاه دکتر حسینی رو گوش کنند تا با نگرش منحصر بفرد ایشان به مباحث آموزشی آشنا شوند.
پاسخ + 0 0 --
الله کرم 1398/01/25 - 11:19
من این فایل بالای ایشون رو گوش کردم - نگرش ایشان به آموزش "وحشتناک" است. مسیولان محترم و دلسوز مستضعفان جهان ایشون رو مطرود و خانه نشین کنند که باورهاشون خدای نکرده فراگیر نشه که فاتحمون خوندس.
پاسخ + 0 0 --
احمدی 1398/01/25 - 11:54
دکتر حسینی فایل های صوتی کوتاه زیادی رو درباره مسایل متفاوت در لینک بالا گذاشته اند که ارزش یه بار شنیدن رو دارن. رو لینک کلیک کنید. این روش بهره برداری ایشون از اینترنت هم جالبه. همکارا میتونن از این به بعد با فایل صوتی هم تو این سایت نظر بدن.
پاسخ + 0 0 --
معلم آزاده 1398/01/25 - 15:21
دکتر حسینی همون زمان تاراج حراستی ها را مسیول درجه یک این ماجرا عنوان کرد:
https://melliun.org/iran/145510
که البته دکتر هدف واقع شد و فاتحه اش رو خوندند. بخاطر همین نوع اندیشه و زبان و قلم شون هیات علمی نکردنش، اجازه تدریس حتی بصورت حق التدریسی در دانشگاه و حتی موسسات هم بهش ندادند، در آموزش پ اضافه کار هم که بهش نمیدن، حتی همین کلاس هفتم رو هم دیگه نمیذارن برن درس بدن، اجازه دفتر کار داشتن هم بهش نمیدن، حتی اجازه نمیدن تو آپارتمان خودش کلاس بزاره: کلاس گذاشت 40 نفر در گروه های شش نفره اومدن که اومدن جلو چشم شاگرداش گرفتنش بردنش تیمارستان تا کلاس هام رو تعطیل کنند!؟ یارانه ایشان رو هم که قطع کردند و اخیرا هم که سه ماه انفصال خدمت براش زدند! و وحشتناک ترین بربریتی که در حقش داشتند این بود که اجازه ازدواج هم بهش ندادند و .... برید مقالاتشو بخونید تا شما هم تایید کنید که در هیچ عصری اینگونه حکومت نکرده اند. فرعون هم این همه از حضرت موسی وحشت نداشت و این همه او را در تنگنا قرار نداد. ...
پاسخ + 0 0 --
هاشمی 1398/01/25 - 15:26
فیلم/ ترانه آلاء صلاح زن جوان انقلابی اهل سودان:

به اسم دین ما را سوزاندند ...

به اسم دین ما را کشتند ...

به اسم دین ما را زندانی کردند ...

دین از آنها بری است ...

دین میگوید بگذر ...

دین نمیگوید ساطور به دست بگیر ...

دین میگوید عبور کن و در برابر حاکمان مقاومت کن ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور