چاپ کردن این صفحه

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس در خصوص انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان :

مسئولان در وزارت آموزش و پرورش باید بدانند نحوه پاسخگویی چگونه است !

گروه گزارش/

« بهرام پارسایی » پیش تر در تذکری به وزیر آموزش و پرورش ضمن انتقاد از تعلل وزارت آموزش و پرورش در تشکیل سازمان نظام معلمی در مورد عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان گفته است :

" مورد بعدی درباره به کارگیری فرهنگیان در اداره صندوق ذخیره فرهنگیان است که سهام گذاری اصلی آن این قشر فرهیخته و زحمت کش هستند. علی رغم برگزاری انتخابات برای این مهم ظاهرا فقط جنبه شعاری داشته و لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهند  یا اینکه مجلس و نهادهای نظارتی ورود و نظارت خود را در این بخش که انتظار جامعه فرهنگیان است بیشتر داشته باشد ."

سپس امین‌الله سالاری، لیلی نظرپور و محسن مسعودی نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در یک سال اخیر در برابر رویدادهای صندوق ذخیره فرهنگیان سکوت کرده اند به اظهارات این نماینده از طریق پرتال وزارت آموزش و پرورش پاسخ دادند .

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به نحوه پاسخ گویی وزیر و مسئولان وزارت آموزش و پرورش انتقاد کرده است .

« صدای معلم » تاکنون اخبار ، گزارش ها و  یادداشت های مختلفی را منتشر کرده و بر اساس اصل پاسخ گویی مدیران در برابر اختیارات و منشور حقوق شهروندی خواهان پاسخ گویی مدیران و مقامات این وزارتخانه گردیده است .

با حذف مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در وزارت آموزش و پرورش و قرار گرفتن فردی که تخصص و رشته اش روابط عمومی نیست موجب گردیده تا پاسخ گویی در این وزارتخانه مهم و راهبردی کاملا در " حاشیه " قرار بگیرد .

« صدای معلم » خواهان تغییر مشی مسئولان وزارت آموزش و پرورش در برابر رسانه ها و افکار عمومی است .

پاسخ گویی در وزارت آموزش و پرورش و انتقاد از عملکرد روابط عمومی

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس می‌گوید وقتی از تریبون رسمی مجلس نسبت به عملکرد وزیری تذکر داده می‌شود، باید بداند نحوه پاسخگویی چگونه است.

بهرام پارسایی با اشاره به تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس در خصوص انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ظاهرا مدیران و مسئولان در وزارت آموزش و پرورش، چگونگی سلسله مراتب پاسخگویی به مجلس را نمی‌دانند؛ وقتی از تریبون رسمی مجلس نسبت به عملکرد وزیری تذکر داده می‌شود، باید بدانند نحوه پاسخگویی چگونه است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تخلفات و اختلاس‌هایی که در صندوق ذخیره فرهنگیان شکل گرفت و هنوز هم پاسخ مشخصی به فرهنگیان داده نشده، نشان می‌دهد افرادی که در آنجا مسئولیت دارند به معنای واقعی کلمه از جنس فرهنگیان نیستند زیرا تا کنون پاسخگوی این اتهامات نبودند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس تاکید کرد: وقتی وزیر و وزارتخانه از تریبون رسمی مجلس مورد مخاطب قرار می‌گیرند، حداقلش این است که معاون پارلمانی پاسخگو باشد.

خبرگزاری خانه ملت

پایان پیام/

چهارشنبه, 29 اسفند 1397 11:59 خوانده شده: 641 دفعه

در همین زمینه بخوانید: