صدای معلم

من شعار را امسال این قرار دادم: « رونق تولید ».

پیام نوروزی رهبر انقلاب به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸

گروه اخبار/

پیام نوروزی رهبر انقلاب به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الی احسن الحال. 
خدا را شکرگزارم که مقدّر فرمود امسال هم عید نوروز را که با میلاد مسعود امیر مؤمنان و مولای متّقیان همزمان شده است، به ملّت عزیز ایران تبریک عرض کنم؛ عیدتان مبارک هم‌ میهنان عزیز!
امیدوارم همه‌ی شما با سعادت، با سلامت جسمی، با دل شاد و با توفیقات روزافزون مادّی و معنوی ان‌شاءالله این سال جدید را بگذرانید. تبریک ویژه عرض می کنم به خانواده‌ی معظّم شهیدان و به جانبازان عزیز و خانواده‌های آنها، و درود فراوان می فرستم به روح مطهّر امام بزرگوار و ارواح مطهّر شهیدان. 
سال پُرماجرایی را گذراندیم. در این سالی که گذشت، ملّت ایران به معنی واقعی خوش درخشید. دشمنان نقشه‌ها کشیده بودند، نقشه‌ها داشتند برای ملّت ایران. صلابت ملّت و بصیرت ملّت و همّت جوانان، نقشه‌های دشمنان را خنثی کرد. در مقابلِ تحریم های شدید و به قول خودشان بی‌سابقه‌ی آمریکا و اروپا، ملّت ایران، هم در عرصه‌ی سیاسی، هم در عرصه‌ی اقتصادی یک واکنش محکم و مقتدرانه‌ای از خود نشان داد. در عرصه‌ی سیاسی، مظهر این واکنش راه‌پیمایی عظیم بیست‌ودوّم بهمن و موضع‌گیری‌های مردم در طول ماه‌های این سال بود. مظهر موضع‌گیریِ تقابل اقتصادی، [عبارت است از] افزایش ابتکارات علمی و فنّی، افزایش چشمگیر شرکتهای دانش‌بنیان، افزایش تولیدات زیربنائی و اساسی داخلی که از جمله همین چند روز قبل از این، افتتاح فازهای متعدّد گاز جنوب کشور و قبل از آن، افتتاح پالایشگاه بزرگ بندرعبّاس و از این قبیل کارهایی که انجام گرفته، بود.
بنابراین ملّت در مقابل دشمنیِ دشمنان و خباثت دشمنان توانست قدرت خود، هیبت خود، و عظمت خود را نشان بدهد و آبروی ملّت ما و آبروی انقلاب ما و آبروی نظام جمهوری اسلامی ما به حمدالله افزایش پیدا کرد. مشکل اساسی کشور، همچنان مشکل اقتصادی است؛ به خصوص در این ماه‌های اخیر، مشکلات معیشتی مردم زیاد شد. بخشی از اینها مربوط است به مدیریّت های نارسا در زمینه‌ی مسائل اقتصادی که اینها حتماً بایستی جبران بشود.
برنامه‌هایی وجود دارد، تدابیری اندیشیده شده که ان‌شاءالله این تدابیر در طول سال جاری، سالی که امروز از این لحظه شروع می شود -سال ۹۸- بایستی به ثمر بنشیند و مردم آثار آن را احساس بکنند.
آنچه من عرض می کنم، این است که مسئله‌ی فوری کشور و مسئله‌ی جدّی کشور و اولویّت کشور فعلاً مسئله‌ی «اقتصاد» است. در مسئله‌ی اقتصاد مسائلی که داریم زیاد است: بحث کاهش ارزش پول ملّی یک مسئله‌ی مهم است، بحث قدرت خرید مردم همین جور، بحث مشکل کارخانه‌جات و کم‌کاری و احیاناً تعطیل بعضی از کارخانه‌جات از این قبیل است. اینها مشکلات است.
آنچه من مطالعه کردم و از نظر کارشناس‌ها استفاده کردم، کلید این همه، عبارت است از «توسعه‌ی تولید ملّی». سال ۹۷ را ما سال «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردیم. نمی توانم بگویم که این شعار به طور کامل عملی شد، امّا می توانم بگویم این شعار به صورت وسیعی مورد توجّه قرار گرفت و در بسیاری از موارد، این شعار از سوی مردم مورد استقبال قرار گرفت و عمل شد و همین قطعاً تأثیر خواهد داشت.
امسال مسئله‌ی «تولید» مطرح است. می خواهم مسئله‌ی تولید را به عنوان محور فعّالیّت قرار بدهم. مقصود خود از تولید را ان‌شاءالله در سخنرانی روز اوّل سال توضیح خواهم داد که منظور از تولید چیست. تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم می تواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم می تواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم می تواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتّی می تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌ی محوری امسال است؛ لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق تولید».
باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله این معنا به صورت چشمگیری در کشور محسوس باشد. اگر این [طور] شد، امیدواریم که ان‌شاءالله حلّ مشکل اقتصادی راه بیفتد. سلام و صلوات و درود قلبی خودم را به پیشگاه ولیّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض می کنم و دعای آن بزرگوار را برای شما ملّت عزیز مسئلت می کنم و سعادت ملّت ایران و همه‌ی ملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند، از خدای متعال مسئلت می کنم.
والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
پنج شنبه, 01 فروردين 1398 14:57 خوانده شده: 214 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/01/01 - 16:23
و باز شعار و باز شعار اقتصادی.
برای این ملت اصلا فرهنگ لازم نیست.
پاسخ + +7 0 --
الهی 1398/01/01 - 19:12
بار الهی بر علم و عمل ما بیفزا که از توهّم و زالو صفتی

دور شویم تا پیش از آنکه به رونق تولید هدفمند

نرسیده‌ایم روغن تولیدمان بیرون نزند!
پاسخ
ناشناس 1398/01/07 - 17:32
نزدیک به سه سال است در نوبت کار آفرینان امید به سر میبرد کدام تولید لطفا بگوئید!!!
پاسخ + 0 0 --
غریبانه 1398/01/07 - 22:33
همان تولیدی که در چند استان و شهرستان داشت
و بدون هیچ مطالعه ای چندین بار در آزمون استخدامی رتبه تک رقمی آورد و هر بار به استدلالی جدیدتر و متأسفانه پر عیب‌تر رد شد؛ در حالی که از نظر اجتماعی، سیاسی و اعتمادی دارای تأیید صلاحیت از مراجع قانونی و مردمی بود و با خود گفت حال که به درد دولت نمی‌خورم پس چگونه به درد ملت می‌خورم پس کارگاه‌های خود را تعطیل کرد!
دولتی که در دادن یک شغل که حق علمی و عملی او بود بخیلی می‌کند، چرا و چگونه از ملت می‌خواهد که کارفرمای ده‌ها یا صدها یا هزاران نفر باشد!
کسی که مستحق شغل معلمی یا هیئت علمی دانشگاه نیست، همان بهتر که مستحق کار عملی هم نباشد.
آنها به اختیار و اقتدار و ذهنیت و قانون و مقررات پر نقص خود عمل کردند و او نیز به اختیار خود انتخاب!
جای خالیش را ناشیان گرفتند و چه زود تولیدکنندگان و فروشندگانی اعتراضشان در رسانه ملی پخش شد! که آنچه تولید می‌کنیم خریداری نمی‌شود!
السلام علیک یا امیرالمؤمنین ! ...
پاسخ
ناشناس 1398/01/07 - 23:05
کدام معنا به صورت چشمگیر محسوس شود ؟؟؟اگر این طور شود یعنی چه تولید به صورت معنا؟،چرا آمار و ارقام صحیح و موثق و با پشتوانه اجرایی تصویب شده همراه با هدف معلوم در یک بازه زمانی خاص را اعلام نمی کنید....کدام تولید ...در چه قسمتی ....با چه بودجه ای ....در چه زمینه ای ......با چه بازدهی......با چه پشتوانه ای ............در اگر نتوان نشست .......به داد جوانان برسید شما را به خدا ......
پاسخ + 0 -4 --
DAMN 1398/01/08 - 16:13
آسانترین حرف در جهان صحبت کردن است!
پاسخ + +4 0 --
Dictator 1398/01/08 - 16:14
تولید کننده ایرانی چه بلایی که سر مصرف کننده نمیاره!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدت زمان تعطیلات تابستانی مدارس در ایران چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور