چاپ کردن این صفحه

" « صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش می خواهد تا در راستای عمل به آموزه های دولت تدبیر و امید و عمل به منشور حقوق شهروندی ضمن پایان دادن به این روند زمینه استقرار امنیت فرهنگی را در محیط شریف تعلیم و تربیت فراهم آورد "

ابلاغ اتهام به یک معلم در آموزش و پرورش فارس از سوی هیات های تخلفات اداری

گروه استان ها و شهرستان ها/

ابلاغ اتهام به غلامرضا غلامی کندازی معلم در آموزش و پرورش فارس از سوی هیات های تخلفات اداری

در ادامه احضار و ابلاغ اتهام به معلمان منتقد این بار « غلامرضا غلامی کندازی » از سوی هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری ( فارس ) تفهیم اتهام شده است .

پیش تر صدای معلم گفت و گویی را با « علی عسکری » معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در مورد  تحصن ( اعتصاب معلمان ) ، فعال شدن هیات های تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش و غلبه فرهنگ امنیتی بر امنیت فرهنگی در وزارت سید محمد بطحایی انجام داد .

در بخشی از این گفت و گو آمده است :

" صدای معلم :

در ماه های  گذشته برای برخی از فرهنگیان و فعالان صنفی معلمان از سوی هیات های تخلفات اداری برگ ابلاغ اتهام صادر گردیده است .

عسکری :

آیا شما مستندشان را دارید ؟

صدای معلم :

بله . همین جا و در صفحه لپ تاپ به شما نشان می دهم .

بر اساس اخبار رسیده ؛ تاکنون این ابلاغیه ها در تعدادی از استان ها مانند خراسان رضوی و خراسان شمالی برای این معلمان صادر گردیده است .

موارد اتهامی عمدتا شامل : " شرکت در تحصن " ، " تجمع " ، " ترک محل خدمت " و برخی موارد سیاسی بوده است .

استناد هیات های تخلفات اداری به موادی مانند بند 33  ، بند 29 و بند 1 از ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری بوده است .

نکته قابل تامل این است که این هیات ها مصادیق سیاسی را از  فعالیت معلم متهم از طریق نوشتن متن در فضای مجازی اخذ کرده اند .

بند 1 از ماده 8 قانون مربوطه اشعار می دارد :

" اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی یا اداری . "

این گونه موارد ناظر بر فعالیت و رفتار فرد شاغل در محیط کار است و به نظر می رسد هیات های تخلفات اداری از این قانون " تفسیر موسع "  و یا حداکثری داشته و گویا قرار است معلمان را در  همه جا مورد نظارت و کنترل قرار دهند .

آیا این هیات ها فرضا خود را " پلیس فضای مجازی " فرض کرده اند ؟ .... "

پرسش های صدای معلم و پاسخ های آقای عسکری را می توانید ( این جا ) و ( این جا ) مطالعه کنید .

« صدای معلم » در گزارش های متعدد انتقاد خود را نسبت به عملکرد این هیات ها و نیز  سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش اعلام داشته است .

« صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش می خواهد تا در راستای عمل به آموزه های دولت تدبیر و امید و عمل به منشور حقوق شهروندی ضمن پایان دادن به این روند زمینه استقرار امنیت فرهنگی را در محیط شریف تعلیم و تربیت فراهم آورد .

اتهام « غلامرضا غلامی کندازی » 1- " اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی " ؛ 2-  " ایراد تهمت و افترا " ، هتک حیثیت و بی احترامی به مقام معظم رهبری با ارسال پیام در فضای مجازی ؛ 3- تشویق و ترغیب به تحصن در تاریخ 245 / 4 / 97 و 23 / 7 / 97 ؛ 4- طرح موضوعات غیرمرتبط با تدریس در کلاس درس بیان گردیده است .

پایان گزارش/

یکشنبه, 25 فروردين 1398 16:18 خوانده شده: 905 دفعه

در همین زمینه بخوانید: