صدای معلم

« صدای معلم » در گزارش های متعدد خود از شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل در زمان وزارت بطحایی انتقاد کرده است

انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش فارس از فرهنگ امنیتی

گروه تشکل ها/

سیدمحمد بطحایی در دومین سفر به مناطق سیل زده به استان فارس رفته است .

همچنین به همراه مدیر کل آموزش و پرورش فارس دیداری با نمایندگان تشکل های صنفی و سیاسی فرهنگیان استان داشته است .

« صدای معلم » در گزارش های متعدد خود از شکایت علیه معلمان منتقد و رسانه های مستقل در زمان وزارت بطحایی انتقاد کرده است .

همچنین این رسانه تاکنون از احضار و پرونده سازی برای فعالان صنفی در هیات های تخفات اداری انتقاد کرده است .

تاکنون تشکل های سیاسی فرهنگیان موضع مشخصی در برابر این وضعیت نداشته اند .

بطحایی تاکنون در این موارد سکوت کرده است .

انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش فارس از فرهنگ امنیتی و سکوت وزیر آموزش و پرورش و تشکل های فرهنگیان

مدیر کل آموزش و پرورش فارس توجه به مطالبات تشکل های صنفی را در افزایش بهره وری و کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش موثر دانست و گفت: بر همین اساس آموزش و پرورش فارس تشکل ها و گروه های شناسنامه دار و قانونی را به رسمیت شناخته و با ایجاد ارتباط با آنها به مطالبات این تشکل ها توجه کرده است.

 دکتر علی عسکر نجفی در دیدار با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان فارس که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شیراز برگزار شد ، با اشاره به نقش نیروی انسانی و اهمیت آن در  آموزش و پرورش ، گفت: نیروی انسانی عامل تاثیر گذاری است که تمامی فرایند های آموزش و پرورش به نحوی مربوط به آن است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با انگیزه بودن و ماهر بودن نیروی انسانی را در بهره وری و کارایی آنها موثر دانست و گفت: امروز در  آموزش و پرورش به عنوان گسترده ترین نهاد اجتماعی، توجه به نیروی انسانی از ضروریات است.

وی در ادامه گفت: در بدنه آموزش و پرورش گروه های مختلفی به عناوین مختلف اهداف صنفی را دنبال می کنند که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

نجفی توجه به مطالبات این گروه ها را در افزایش بهره وری و کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش موثر دانست و گفت: بر همین اساس آموزش و پرورش فارس تشکل ها و گروه های شناسنامه دار و قانونی را به رسمیت شناخته و با ایجاد ارتباط با آنها به مطالبات آنها توجه کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس امنیت فرهنگی را استراتژی مناسبی در مقابل فرهنگ امنیتی معرفی کرد  و گفت:  فرهنگ امنیتی گاها  موجب رانده شدن نیروها از سیستم آموزش و پرورش می شود و جلب اعتماد این گروه ها از استراتژی های ما بوده.

وی گفت: هم اکنون 6 تشکل رسمی در بدنه آموزرش و پرورش با گرایش های سیاسی مختلف شناسایسی شده و طی جلسات متعدد با آنها و همچنین کنشگران صنفی، تلاش شد تا  مطالبات آنها را شناسایی و برای به فعلیت رساندن بخشی از این مطالبات تمام توان خود را بکار بریم.

نجفی افزود: برای دستیابی به این مهم دو راهکار پیش بینی شد که در اولین قدم با تعیین یک رابط از بین فرهنگیان باتجربه و توانمند استان تلاش شد تا با این گروه ها ارتباط موثر برقرار شود.

وی با اشاره به افتتاح مرکز فرهنگیان اندیشه ورزان فارس با حضور وزیر آموزش و پرورش ،به عنوان اولین مرکز در نوع خود در کشور پس از وزارتخانه ، گفت:  راه اندازی این مرکز به عنوان یکی از مطالبات مقام عالی وزارت، راه کار دیگری بود تا بتوانیم به نیاز های تشکل های صنفی پاسخگو باشیم.

 مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: بدنه تشکل ها از نیروهای خرد ورزی تشکیل شده که می توانند به آموزش و پرورش مشاره داده و راهنمای خوبی برای مسئولین نظام تعلیم و تربیت باشند .

نجفی گفت: تمام تلاشمان این است که وضعیت معیشتی و منزلت معلمان ارتقاء پیدا کند و آموزش و پرورشی با روحیه ، باانگیزه و قوی داشته باشیم و بتوانیم در جهت تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت گام های اساسی را برداریم .

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس

پنج شنبه, 29 فروردين 1398 23:11 خوانده شده: 505 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 -1 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/30 - 09:35
به خداوندی خدا خودم هم باورم نمیشه و میشه گفت وحشت کرده ام! در جمهوری اسلامی، من را - بخاطر روش تدریس و کتب و مقالاتم - هیات علمی نکردند، اجازه تدریس حتی بصورت حق التدریسی در دانشگاه و حتی موسسات هم بهم ندادند، مجوز موسسه زبان و حتی اجازه دفتر کار داشتن هم بهم ندادند، در آموزش و پرورش که 25 سال هست که رسمی هستم بهم اضافه کار ندادند، حتی کلاس هفتم ی ها را هم که درس می دادم دیگر نگذاشتند بروم درس بدهم، حتی اجازه ندادند در آپارتمان خودم کلاس بگذارم: کلاس گذاشتم 40 نفر در گروه های شش نفره آمدند که جلو چشم شاگردانم بازداشتم کردند وبردنم تیمارستان تا کلاس هایم را تعطیل کنند و ....!؟ سالها از فیش حقوقی م سرقت کردند که بعد از اینکه من به قسمتی از دزدی شان پی بردم به دزدی شان اقرار کردند، یارانه ام را هم قطع کردند و اخیرا هم که سه ماه انفصال خدمت برایم زدند!
پاسخ + +1 -1 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/30 - 09:36
! وحشتناک ترین ستم و بربریتی که در حق من داشتند این بود که با رصد آن لاین فعالیت هایم و شنود تلفن هام و ... اجازه ازدواج هم بهم ندادند و همزمان سعی در معتاد و ... کردنم هم داشته اند و دارند و ناجوانمردانه سلامتی جسم و روح و روان م را هم با بی رحمی تمام هدف گرفته اند و مدام یاس و نومیدی را در من پمپاژ می کنند!!؟!! ماموری ویژه در آپارتمان بالای آپارتمان من مستقر کرده اند که کلید آپارتمان من را دارد و .... هر وقت هم من کامنتی می گذارم و یا مقاله ای می نویسم که خوششان نمی آید این مامورشان شب تا صبح نمی گذارد من بخوابم!!!!دارد من را دیوانه می کند!!! در "تمام" امور زندگی من دخالت و کارشکنی می کنند و ....
پاسخ + 0 0 --
سید رضا حسینی 1398/01/30 - 10:34
این همان قصه اسلام ابوسفیان هاست....
پاسخ + +1 -1 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/30 - 09:38
مقالات من در وبلاگم را ببینید تا شما هم تایید کنید که در هیچ عصری اینگونه با فردی همانند من برخورد نکرده اند. فرعون هم این همه از حضرت موسی وحشت نداشت و این همه او را در تنگنا قرار نداد .... یزید هم اینقدر کینه تبار بجا مانده از امام حسین ع را نداشت و درصدد معدوم کردن باقی مانده نسل و تبار امام حسین ع نبود...
پاسخ + 0 0 --
رحمان 1398/01/30 - 17:46
اینکه شما منتقد هستید، آنهم یک منتقد "سید" که به توان PhD هم شدی حساسیت حضرات رو رو شما 100 چندان کرده تا حدی که با تمام قوا سعی در ناک اوت و حتی معدوم کردن شما کرده اند.
پاسخ + +1 -1 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/01/30 - 09:39
، terorist / "تروریست" به هر فرد، گروه، ارگان، سازمان و یا حکومتی گفته می شود که "موقعیت اجتماعی"، "مال"، "حیثیت و آبرو"، "روح و روان"، "جان" و حتی "نسل و تبار" مغضوبین و یا منتقدین خود را با تمام قوا - و با استفاده از توطیه های شیطانی یا شیوه های فاشیستی - با بربریت و بی رحمی "هدف" قرار می دهد. تروریست ها در هر لباس و موقعیتی راز بقای خود را در مظلوم کشی و جنایت علیه بشریت می دانند. یک نمونه بارز از تروریستها "داعش" بودند که با نام خدا و پیغمبر و اسلام و قرآن مردمان و بویژه روشنفکران و اندیشمندان متفکر را که در واقع چشم و گوش مستضعفین هستند قلع و قمع کردند و نهایتا خود مورد غضب خداوند و عذاب الهی واقع شدند.
پاسخ + +2 0 --
لرستانی 1398/01/30 - 16:07
منشور حقوق شهروندی پرزیدنت روحانی کجاست؟!
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/01/30 - 16:33
چه وضعیه بخدا،کی حقوق ها را میدهند؟حتما بایدسی ویکم باشه که حقوق بریزند.سی ویک روز کاربدون یک ریال ،ازبیستم بایدیکسوم حقوق کارمندقابل برداشت باشه.
پاسخ + 0 -2 --
حسین رمضان پور 1398/01/30 - 18:12
امید است که در سایر استان ها و سطح کشور نیز تشکل های صنفی فرهنگیان نیز به رسمیت شناخته شوند و از انگ زنی و پرونده سازی جهت متوقف نمودن مسیر حق طلبی آنان ؛ دست برداشته شود تا بتوانیم به اعتلای آموزش و پرورش به سمت تحقق حیات طیبه برای دانش آموز و افزایش منزلت معلمان گام برداریم.

قطعا با روند فعلی حاکم بر حراست ها و هیات های تخلفات به سمت ناکجا آباد در حال حرکتیم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور