صدای معلم

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه ای به مناسبت روز معلم اعلام کرد ؛

گویی در تمام حکومت ها و دولت ها وضع معلمان یکسان است و قرار نیست آموزش و پرورش اولویت دولت‌ها باشد

گروه تشکل ها/

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت روز معلم و جایگاه آموزش و پرورش و معلمان در دولت ها و حکومت ها

در آستانه فرارسیدن " روز معلم " ؛ " شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران " بیانیه ای صادر کرد .

این شورا  در کانال تلگرامی خود می نویسد :

" بار دیگر روز و هفته ملی معلم در پیش است و ما معلمان شاغل و بازنشسته در چشم انداز تاریخی خود  همچنان برای ابتدایی‌ترین مطالبات و خواسته‌های صنفی خود مجبوریم لحظه ای از کوشش و فعالیت برای رسیدن به خواسته های قانونی و مطلوب خود غفلت ننماییم.

گرانی و تورم زندگی را برای اکثریت زحمتکشان سخت کرده است ، حقوق و درآمد معلمان سنخیتی با قیمت‌های نجومی ندارد و معلمانی که در گذشته مجبور به کار در شغل دوم و سوم بودند به خاطر بیکاری گسترده باید به اتکا حقوق ناچیز معلمی از پس هزینه‌های هنگفت بر آیند .

در یک کلام وضع اقتصادی معلمان اسفناک است و در این میان وضع معلمان آزاد و خرید خدمتی اسفناک‌تر است.

از سوی دیگر اکثریت دانش آموزان که از خانواده‌های زحمتکش هستند وضع بهتری از معلمان ندارند و متاسفانه هر روز شاهد گسترش سیاست های ضد آموزشی مانند پولی‌سازی و کیفیت‌زدایی از آموزش هستیم. گویی در تمام حکومت ها و دولت ها وضع معلمان یکسان است و قرار نیست آموزش و پرورش اولویت دولت‌ها باشد.به همین دلیل معلمان از زمان تاسیس مدارس نوین در ایران تاکنون همواره برای بهسازی آموزش تلاش نموده و متاسفانه همواره سرکوب شده اند."

این شورا در ادامه آورده است :

" با نگاه دقیق‌تر و عمیق تر به دیدگاه نظری و عملی معلمان معترض محبوس در گذشته و حال ، خواهیم یافت که اعتراضات این معلمان جز برای:

۱ - بهینه‌سازی آموزش در مدارس
۲ - توقف خصوصی سازی آموزش
۳ - حق تشکل یابی مستقل
۴ - رفع موانع ناشی از اعمال سلیقه ای و فراقانونی در مسیر فعالیت های قانونی تشکل های صنفی فرهنگیان
۵ - ایجاد بیمه کارآمد برای فرهنگیان
۶ - اجرای دقیق مصوبه ی نظام پرداخت هماهنگ حقوق و دستمزد
۷ - دفاع از حقوق معلمان بخش خصوصی، آزاد و خریدخدمت

و حرکت بر مدار مطالبات صنفی و آموزشی نبوده و نیست.

شورای هماهنگی فرارسیدن روز ملی معلم را به معلمان دربند و تمام فرهنگیان تبریک می گوید و یاد و خاطره ابوالحسن خانعلی و تمام پیشگامان عرصه تعلیم و تربیت را گرامی می دارد.

همچنین شورا فرارسیدن اول می روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت)  را به تمامی کارگران زحمتکش میهنمان و معلمان مشمول قانون کار تبریک گفته و این روز جهانی را گرامی می دارد.

پایان پیام/

سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 15:56 خوانده شده: 501 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
Dr S.M.H.Hosseini 1398/02/03 - 16:58
 ***.... ایران به معلمان و دگراندیشان و روشنفکران نگرش سیاسی دارد و برای همین هم آنها را محروم و مستضعف و تحت فشار نگه می دارد. دلیلش هم این است که اگر آنها از شرایط خود راضی باشند به معنای واقعی کلمه به ارتقای دانش و بینش خود در عرصه های فرهنگی و سیاسی و انتقال آن به نسل فردا و شهروندان می پردازند. و این یعنی خلق جامعه ای فرهیخته، منتقد، تحلیل گر، علت و معلول یاب، ظلم ستیز و مطالبه گر. و همه می دانیم که حکومت کردن بر چنین ملتی کار حاکمان نالایق فعلی که با رانت و باند بازی و ریا کاری و دروغ بر مسند قدرت نشسته اند نیست. ما معلمان نمی توانیم بدون ورود و تاثیر گذاری بر دنیای سیاست به مدینه فاضله خود برسیم.- دکتر سید محمدحسن حسینی
----------------------------------------------
پاسخ + 0 0 --
Dr S.M.H.Hosseini 1398/02/03 - 16:59
 *** معلمان و اساتید در عصر و شرایط حاضر باید از حالت بی رخوتی و پسیو بودن فعلی درآمده و نقش ایجنت های هوشمند را برای بیدارسازی، تغییر در نگاه و نگرش و باورها و رفتارها و حتی ایجاد بی‌نظمی اجتماعی بر عهده بگیرند. ایفای چنین نقشی برای براندازی سرچشمه‌های تبعیض (آپارتاید)، بی‌عدالتی، ظلم، ستم، فساد، و غارت و ریا و استبداد در جوامع استثمار شده جهت ارتقای منزلت و کرامت و معیشت و آزادی مردمان لازم و ضروری می‌باشد. بنابراین این‌جانب بر این باور هستم که "آموزش" در برهه کنونی باید بازتعریف شود: "آموزش و تدریس" چیزی بیشتر از "علم" است. "آموزش" در شرایط کنونی یک "هنر" است که شامل یک پروسه پیچیده تعلیمی، تربیتی و اجتماعی "سیاسی" می‌باشد که می‌تواند به‌عنوان "قلب دموکراسی و تمدن" در نظر گرفته شود. این بدان معنا است که در طول پروسه تدریس، علاوه بر مهارت‌های علمی شهروندان، باید مهارت‌های اجتماعی و به‌ویژه آگاهی‌های سیاسی آنان را نیز ارتقا دهیم. و این نوع آموزش "تفکر آزادانه" در سطح بین‌المللی و عملکرد دیپلماتیک در سطح کلاس را می‌طلبد.
- دکتر سید محمدحسن حسینی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/03 - 17:06
لازم به ذکر است حکومت در ایران واحد است و دولت ها تغییر می کند ، لذا جمله صحیح نمی باشد. صددرصد منظور حکومت کشورهای دیگر نیست ، چون چنین امری در آنها صادق نیست.
پاسخ + 0 0 --
Dr S.M.H.Hosseini 1398/02/03 - 17:10
 *** "کرسی آزاداندیشی" یک گام مؤثر به سوی دموکراسی و دنیای متمدن و فاصله گرفتن از ارتجاع، بربریت، استبداد و خودکامگی و فساد و فلاکت و عقب‌ماندگی است "به شرط آنکه" کسانیکه در این بحث ها به ارائه نظرات "متفاوت" می پردازند وارد لیست سیاه نشده و علاوه بر خودشان عزیزانشان هم از حقوق شهروندی خود منع نشوند و به روشهای فاشیستی محسوس و نا محسوس مطرود و از زندگی و هستی ساقط و نهایتاً معدوم نشوند – که اگر چنین شود حاکمان ما همان مرتجعین مترقی! تمامیت‌خواهی هستتد که جز به معدوم کردن دگراندیشان جهت استحمار، استعمار و استثمار راحت تر ملت و تاراج هر چه بیشتر سرمایه های آن‌ها نمی اندیشند- دکتر سید محمدحسن حسینی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور