چاپ کردن این صفحه

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه ای به مناسبت روز معلم اعلام کرد ؛

گویی در تمام حکومت ها و دولت ها وضع معلمان یکسان است و قرار نیست آموزش و پرورش اولویت دولت‌ها باشد

گروه تشکل ها/

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت روز معلم و جایگاه آموزش و پرورش و معلمان در دولت ها و حکومت ها

در آستانه فرارسیدن " روز معلم " ؛ " شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران " بیانیه ای صادر کرد .

این شورا  در کانال تلگرامی خود می نویسد :

" بار دیگر روز و هفته ملی معلم در پیش است و ما معلمان شاغل و بازنشسته در چشم انداز تاریخی خود  همچنان برای ابتدایی‌ترین مطالبات و خواسته‌های صنفی خود مجبوریم لحظه ای از کوشش و فعالیت برای رسیدن به خواسته های قانونی و مطلوب خود غفلت ننماییم.

گرانی و تورم زندگی را برای اکثریت زحمتکشان سخت کرده است ، حقوق و درآمد معلمان سنخیتی با قیمت‌های نجومی ندارد و معلمانی که در گذشته مجبور به کار در شغل دوم و سوم بودند به خاطر بیکاری گسترده باید به اتکا حقوق ناچیز معلمی از پس هزینه‌های هنگفت بر آیند .

در یک کلام وضع اقتصادی معلمان اسفناک است و در این میان وضع معلمان آزاد و خرید خدمتی اسفناک‌تر است.

از سوی دیگر اکثریت دانش آموزان که از خانواده‌های زحمتکش هستند وضع بهتری از معلمان ندارند و متاسفانه هر روز شاهد گسترش سیاست های ضد آموزشی مانند پولی‌سازی و کیفیت‌زدایی از آموزش هستیم. گویی در تمام حکومت ها و دولت ها وضع معلمان یکسان است و قرار نیست آموزش و پرورش اولویت دولت‌ها باشد.به همین دلیل معلمان از زمان تاسیس مدارس نوین در ایران تاکنون همواره برای بهسازی آموزش تلاش نموده و متاسفانه همواره سرکوب شده اند."

این شورا در ادامه آورده است :

" با نگاه دقیق‌تر و عمیق تر به دیدگاه نظری و عملی معلمان معترض محبوس در گذشته و حال ، خواهیم یافت که اعتراضات این معلمان جز برای:

۱ - بهینه‌سازی آموزش در مدارس
۲ - توقف خصوصی سازی آموزش
۳ - حق تشکل یابی مستقل
۴ - رفع موانع ناشی از اعمال سلیقه ای و فراقانونی در مسیر فعالیت های قانونی تشکل های صنفی فرهنگیان
۵ - ایجاد بیمه کارآمد برای فرهنگیان
۶ - اجرای دقیق مصوبه ی نظام پرداخت هماهنگ حقوق و دستمزد
۷ - دفاع از حقوق معلمان بخش خصوصی، آزاد و خریدخدمت

و حرکت بر مدار مطالبات صنفی و آموزشی نبوده و نیست.

شورای هماهنگی فرارسیدن روز ملی معلم را به معلمان دربند و تمام فرهنگیان تبریک می گوید و یاد و خاطره ابوالحسن خانعلی و تمام پیشگامان عرصه تعلیم و تربیت را گرامی می دارد.

همچنین شورا فرارسیدن اول می روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت)  را به تمامی کارگران زحمتکش میهنمان و معلمان مشمول قانون کار تبریک گفته و این روز جهانی را گرامی می دارد.

پایان پیام/

سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 15:56 خوانده شده: 564 دفعه

در همین زمینه بخوانید: