صدای معلم

" ما آمادگی داریم در یک فضای سالم و با حضور شما با آن همکار محترم و سایر عزیزان دیگر منتقد بحث و تبادل نظر و حتی مناظره کنیم "

پاسخ اداره آموزش و پرورش هریس به صدای معلم

گروه استان ها و شهرستان ها/

در پی درج مطلبی با عنوان " انتقاد از دخالت نماینده مجلس در امور آموزش و پرورش هریس " ( این جا ) ؛ اداره آموزش و پرورش هریس جوابیه ای برای صدای معلم ارسال کرد .

این رسانه ضمن تشکر از پاسخ گویی آن اداره محترم و نیز تشکر از زحمات آن مجموعه عین جوابیه را منتشر می کند .

پاسخ اداره آموزش و پرورش هریس به صدای معلم

مدیر محترم صدای معلم

با سلام

احتراما در راستای شفاف سازی و تنویر افکار عمومی در خصوص جواب یکی از همکاران فرهنگی آموزش و پرورش هریس در خصوص حضور نماینده شهر ستان هریس در مراسمات به استحضار می رساند که ما در مراسمات کلی از اکثر مسئولین شهرستان دعوت می کنیم و بنای کار ما تعامل با مسئولین و استفاده از کمکها و ظرفیتهای آنها می باشد و دعوت نماینده قانونی هم در این راستا می باشد و انصافا به آموزش و پرورش علاقه خاصی داشته و در این وضعیت بودجه دولت برای ما مثل سایر ارگانها کمک می کند و فکر نمی کنیم کمک گرفتن از مسئولین و خیرین برای ما ضعف و عیب محسوب شود.

اتفاقا در مراسم ۸ اسفند که در ۹ اسفند برگزار شده برای تشویق گروه سرود و موسیقی مبلغ نهصد هزار تومان کمک کردند و دل بچه های محروم را شاد کردند.
مطلب دوم در مورد انتقال ساختمان اداره به دبیرستان حضرت امام ( ره ) لازم است بدانید که ساختمان اداره فعلی ، متعلق به ساختمان مدرسه ابتدایی بود که در زمان زلزله سال ۹۱ به جهت تخریب، ساختمان اداره به این مکان انتقال یافته بود و دانش آموزان بیچاره مدرسه فوق  محبور شدند در مدرسه ابتدایی دیگر به صورت دو شیفت درس بخوانند و ما برای حل معضل دوشیفته بدون ۶۵۰ نفر از دانش آموزان و توجه به دغدغه اولیایشان، دبیرستان ۱۸ کلاسه حضرت امام را که از ۴ کلاس آن استفاده می شد، برای انتقال ساختمان فعلی اداره  با کمک اداره کل نوسازی تعمیر و بازسازی می کنیم و در مراحل پایانی بوده و انصافا ساختمانی در شان آموزش و پرورش شهرستان و در شان معلمان منطقه می باشد.


 مدیر گروه صدای معلم

1- مسئولی که کار نمی کند هیچ کاری با او ندارند و ما که کار می کنیم مورد مواخذه و البته از طرف تعداد انگشت شماری از همکارانمان به جهت عدم تحقق خواسته غیر قانونی شان قرار می گیریم .

2- کجای این کار اشکال دارد ما در این جابه جایی دانش آموزان عزیز ابتدایی را که تمامی سرمایه ما از آن ها است تک شیفت می کنیم و به جای اصلی شان بر می گردانیم ؟

3- دبیرستان حضرت امام را تعمیر و تجهیز می کنیم و اداره را به آن جا انتقال  می دهیم .ما با تلاش و پیگیری همکارانمان  و کمک اداره کل نو سازی و بنا به قول آن همکارمان با کمک نماینده برای تعمیر اداره جدید منطقه بودجه جذب کردیم .

چه اشکال و ایرادی دارد و چندین جوان بیکار و بومی منطقه در عرض این چند ماه برای خانواده هایشان روزی حلالی کسب کردند.


4- در خصوص دخالت نماینده در انتصاب مدیر آموزش و پرورش هریس ،یاد آور شویم که ایشان از جای دیگری نیامده است و متعلق به این دستگاه می باشد و بعد  از  ۳۰ سال تدریس و مدیریت مدرسه و مدرک فوق لیسانس و از جنس خود معلمان به این پست ارتقا یافته است که با اقبال قاطبه فرهنگیان به استثنای تعداد انگشت شماری مغرض قرار گرفته است.

حق ایشان این نبود ولی بقیه روسا که شاید در بینشان افرادی باشند که یک سال سابقه تدریس ندارند با لیاقت و شایستگی خودشان آمده اند و گرچه معتقد است از ایشان هم شایسته تر ها هم در بین معلمان هستند که لیاقت شان بیشتر از ریاست اداره منطقه باشد.


5- -در عرض این ۶ ماه از حضورمان در اداره ،توجه به جایگاه و منزلت معلمان و دانش آموزان سرلوحه برنامه های ما می باشد و علیرغم حضور در اداره بعداز سازماندهی ، ۱۰ نفر از همکاران در شرف بازنشستگی را برای بهره مندی از مزایای بازنشستگی در پستهای معاونت مدارس ارتقا دادیم، کاری که قبلا کمتر اتفاق افتاده بود شاید مشکل این آقایان با ما درخو است غیر قانونی حق معاونت می باشد.


در اتاق ما دایما بر روی همکاران و اولیا و دانش آموزان باز بوده و دایم در مدارس منطقه حضور مستمر داریم و اولین بار در بین مناطق ،جلسه نشست با اصحاب رسانه برگزار کردیم که هیچ یک از این آقایان مدعی جرات حضور نداشتند.

به دنبال ایجاد اردوگاه دانش آموزی با کمک فرمانداری و ادارات منابع طبیعی و گردشگری هستیم که مقدمات آن انجام شده است و کارهای دیگری که از حوصله این بحث خارج است.


مدیر گروه محترم

ما آمادگی داریم در یک فضای سالم و با حضور شما با آن همکار محترم و سایر عزیزان دیگر منتقد بحث و تبادل نظر و حتی مناظره کنیم والا نامه نگاری ها و ارائه مطالب کذب و غیرواقع در گروه ها با نام ها و اکانت های نامشخص راه به جایی نخواهد برد.
ما در خدمت همکاران بزرگوار بوده و خدمتگزاری به این عزیزان را افتخار خودمی دانیم ولی در برابر در خواست های ِغیر قانونی خواهیم ایستاد واگرچه به ضررمان باشد.

روابط عمومی آموزش و پرورش هریس

جمعه, 06 ارديبهشت 1398 13:16 خوانده شده: 500 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/02/06 - 13:51
نزدیک روز معلم ، ظاهرا دستوالعمل پاسخگو
بودن مسولان از سوی وزیرصادرشده است ، اون اصفهان و این هریس ، باورکنیدامروزفرداپاشایی هم چراغسبزنشان می دهد.از نکته نظرروانشناسی مقاومت دربرابرخواسته ها وعدم پاسخگویی، بر شدت اعتراض می افزاید. اما با این دعوت ها که سیاست جدید وزارتخانه است و خود وزیر در
آستانه ی روز معلم با برخی تشکل های استانها
جلساتی می گذارند، همه از ترس افزایش اعتراضات
است.نمی توان زیاد خوش بین بود مگر آن که علاوه بر این نرمش، عمل به خواسته ها هم عینیت یابد. هوشیارباشیم که سرمان شیره نمالند.
پاسخ + +2 -1 --
هریس 1398/02/06 - 15:21
بسم الله الرحمن الرحیم ...تقدس ومحور عبادت گونه معماران تعلیم وتربیت بر کسی مجهول نیست انجا که خدا خود را اولین اموزگار خطاب می کند لباس وکرامت عالمان از ارزش وجایگاه نادری ماسوی از سایر مشاغل بر خور دار هست انجا که قتی نام شریف معلمی را بر زبان جاری ساری می کنیم به نام ایمه اطهار ع وپیامبران می افتیم واین حدوث نشان از جایگاه والا این عزیزان می باشد مطلب پاسخ کوتاه اداره متبوع را مطالعه ودر عالم معانی جملات غوطه ور شدم بر اساس ظرافت ونکته چینی بر این موضوع رسیدم که جاده بی انتها اموزش وپرورش دو راه هه هست یکی بعد اداری دیگری بعد اموزشی در بعد اداری صرفا بر نامه ها در روی کاغذ وصدور شیوه نامه ها ودستور العمل ها می باشد لیکن در بعد اموزش مغز ها در حرکت هست انجا که کاغذ ها حاکم هست ان اندازه تاثیراتی در بعد کلی خروجی اهداف ندارد لیکن در بعد نیروی انسانی اگر مغز ها از کار بیفتد ویا انگیزه ها کاهش پیدا کند راهی جز خسران نخواهیم داشت
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/06 - 17:16
عجب درایتی!! بی نظیر بود . پیشنهاد
می دهم به انگلیس و یا امریکانظرات تان
بکرتان را بفروشیدحتمااستقبال می کنند.
بعدمیگن آموزش و پرورش چراپیشرفت
نمی کند با وجود چنین نبوغی طبیعی نیست؟!
پاسخ + +1 0 --
هریس 1398/02/06 - 15:34
ایضا مداقه در ساختار فیزیکی ونمادین تشکیلاتی اداره متبوع انچه پاسخی در جابه جایی ساختمان اداره به محل مدرسه امام امده است وبه صراحت پاسخ داده شده است جای امتنان را دارد لیکن با عنایت به ساختار نیروی انسانی قشر بازنشسته وارباب رجوع وپرستیز ساختاری اداره انتقال ساختمان اداره به حاشیه شهر که بدعتی جاودانه وبه یادگار ماند قابل تامل وتدبر هست ای کاش مسولان اداره واعضای شورای اموزش وپرورش بر این موضوع بر اساس رخداد های کارشناسی گونه نگریسته وبر اساس ان به جای انتقال ساختمان اداره به حاشیه شهر در مسیر جنوبی هریس که در مسیری پرتگاه گونه محل جدید واقع شده است نسبت به مقاوم سازی واصلاح ومرمت ساختمان اصدر محل ساختمان اداره ..
پاسخ + 0 0 --
32 1398/02/06 - 22:23
کاملا صحیح هست اصل کلاس وتعلیم وتربیت هست چرا ناراحتین اصل مطلب را بیان کرده اند
پاسخ + +3 0 --
یک همکار 1398/02/06 - 16:24
ایا از حوادث پیش آمده در سایه سیلا بهای متعدد در کشور مسئولین درس عبرت نمی گیرند و دنبال اردوگاه دانش آموزی در مسیر سیلا ب عظیم هستند با کدام مجوز و براساس کدام دستور العمل دنبال اردوگاه دانش اموزی در مسیر سیلا ب هستند آیا مسئولین به عواقب کارشان اندیشیده اند ؟ یا الکی و عوام فریبانه برای رای جمع کردن برای انتخابات آینده هستند .
در کجای دنیا دانش اموزان و کیفیت آموزشی فدای رفاه معلمان و گرفتن حق معاونت می شود ؟ ایا خجالت نمی کشند این مطالب را در سایتها منعکس می کنند و به آن افتخارهم می کنند آیا این توهین به معلمان نیست. ؟ عوام فریبی و توهین به شعور همکاران تاکی ؟
دروغ هم حدی دارد مدیریت منطقه چندین سال است که برای رسیدن به مدیریت منطقه از هرگونه ابزار و ترفندی استفاده کرد تاجایی که حتی دوستان شان را هم در این راهفدا نمود
پاسخ + 0 0 --
Alavi 1398/02/06 - 21:49
دقيقا همين طور هست نميدانم اينها ما مردم را چه فرض كرده اند ؟!!!
پاسخ + +2 0 --
علی 1398/02/06 - 21:23
آقای سامپور همکار بزرگوار مدیریت شما در مجموعه آموزش و پرورش منطقه مهمی همچون هریس به دلایل ذیل قابل قبول نیست و نخواهد بود:
۱ . جنابعالی جهت رسیدن به این مقام سال ها تلاش و دوندگی کردید و سعی داشتید خود را به زور به این مقام تحمیل کنید حتی به صورت ناگهانی وارد بازی های سیاسی و انتخاباتی هم شدید تا قدرتمند شوید و راهتان جهت رسیدن به این مقام هموارتر شود.
۲ . روسای قبلی به جهات مختلف از شما توانمندتر و لایق تر بودند حتی الامکان به صورت یک شبه ره صدساله طی نکرده بودند و با طی سلسله مراتب ارتقا به این مقام رسیده بودند به عنوان مثال دکتر بالازاده در رزومه کاریشان سابقه معاونت پشتیبانی ناحیه چهار و نیز معاونت مالی شهرداری تبریز را داشتند .
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/02/07 - 00:08
۳ . جنابعالی مدرسه تحت مدیریت خود را به حال خود رها کرده و در ستاد و دفتر نماینده از جان و دل مایه گذاشتید و ایشان هم بلافاصله بعد از پیروزی این پست را به خاطر پرداخت پاداش خوش خدمتی از وزیر محترم برای شما گرفتند و بعد از حذف مدیری که بسیار لایق تر از جنابعالی بود در جایگاه ایشان قرار گرفتید تعداد انگشت شمار نه بلکه اکثریت فرهنگیان منطقه با این اتفاق مخالف بوده و از نماینده مجلس ناراحت هستندحتی همفکرهایتان به جهت زیر سوال رفتن آرمان و حیثیت جناح فکریشان از شما اعلام برائت کردند. به نظر من شمالااقل در هریس نباید به مقام می رسیدید چون همه همشهری های ما شاهد جان کندن و فعالیت شبانه روزی جنابعالی در ستاد و دفتر نماینده مجلس و تخریب ها و جلسات شبانه تان جهت تخریب مدیران قبلی بودند و این یعنی اینکه شمابه هر بهایی بسیار مقام پرست و جاه طلب هستید.... بپذیرید که راه را اشتباه آمدید
فرهنگی با سابقه بیش از بیست و پنج سال از هریس
پاسخ + +2 0 --
از هریس 1398/02/06 - 22:21
انتقال ساختمان اداره اموزش وپرورش هریس براساس سوابق چند دهه این اداره جزو خاطرات تلخی به خصوص قشر ارباب رجوع وبازنشسته وفرهنگیان به دلیل قرار گرفتن در حاشیه پرتگاه جنوبی هریس خواهد بود که با این رخداد حتما نارضایتی های مختلف از جمله ایاب وذهاب خواهد بود با توجه به اینکه محل مدرسه امام به عنوان ساختمان جدید اداره تعریف شده ودر یکی دو ماه اخیر انتقال خواهد یافت به دلیل عدم مسیر بودن ان تنها با ازانس ها قابل ایاب وذهاب خواهد شد با این وضع توصیفی از مسولان وزارت اموزش وپورش دایره بازرسی وزارت اموزش وپورش واداره کل استان اش وبازرسی استانداری و...در خواست می گردد که محسوس غیر محسوس این موضو.ع را برررسی قرار دهند
پاسخ + 0 0 --
همشهری 1398/02/07 - 11:47
البته برهمگان واضح است که اقای سام ادای دعوای بالا برره و پایین برره را در می اورد لذا انتقال ساختمان اداره در راستای همین سیاست است چون اقای سام ور خودش ان محله ای است می خواهد ادارات را بکشد اون محله لذا به فکر تکریم ارباب رجوع و و غیره ....نیست (متعصب خشک و ...)
پاسخ + +2 0 --
Alavi 1398/02/06 - 23:09
آموزش و پرورش ما به كجا ميرود؟ بايد به حال اين مجموعه خون گريست دليل و منطق رييسش رو ببين !!!
پاسخ + +4 0 --
یاسمن حسینی زاده 1398/02/07 - 14:01
این طرز نوشتن و شیوه نگارش برای یک مدیر منطقه چندان مناسب و قابل قبول نیست . بنده نه از آن منطقه هستم و نه جنابعالی را می شناسم اما با دیدن چندین جمله ای که نگاشته اید به ضعف و استیصال شما پی می برم حتی قادر به بیان مطلب خود در قالب نوشتاری نیستید . نمی دانم چطور منطقه را اداره خواهید نمود دخالت و تحمیل نظر نماینده در امورات نهاد تعلیم و تربیت قطعا چنین آثار زیانباری به بار خواهد آورد .
پاسخ + +3 0 --
نا 1398/02/07 - 23:09
اخرین جمله جوابیه اداره هریس خیلی جالب بود در برابر در خواست های غیر قانونی خواهیم ایستاد پیشنهاد می شود در برابر رابطه بازی ها اجرای عدالت شغلی هم کمی منصفانه باشید همکارانی داریم با کمتریم سابقه به پست ها رسیده ویا اقا خانم زوج معاون هستند ویا دو برادر متنعم خواهشا قانون را در برابر این چنین افراد اجرا کنید وگرکسی که منتقد هست وحق را می گوید چرا زبانش را ببریم مگر نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس نقدمحوری بنیان نشده است کسی که نقد می کند حتما باید تاوان ان را در شغلی اش وزندگی اش بدهد درسته
پاسخ + +2 0 --
رسول زاده 1398/02/09 - 16:39
در جوابیه دو سه تا اشکال قانونی وجود دارد که از یک اداره ای که امور حقوقی ورئیس ان نیز باید مسلط به بخشنامه ها وقوانین جاری باشد بعید هست چنین جوابیه داده شود اولا شایستگی افراد در انتخاب معاونان و مدیران مد نظروزارت متبوع میباشد نه سنوات خدمتی همکاران دوما ایا این فرصت حق معاونت برای تمامی همکارانی که در استانه بازنشستگی قرار میگیرند لحاظ میشود یا اعضای ستاد نماینده را شامل شده هست سوما نیروسازی که برای اینده مدارس مدیر بشوند از همین معاونین انتخابی خواهد بود نه اینکه یکی دوسال اخر خدمت در شرف بازنشستگی و اما در مورد تامین اعتبار نزدیک هشتصد میلیونی اداره جدید مگر نوسازی مسئول تعمیرات اداره جات هست یا سند سازی صورت گرفته برای تعمیر اداره جات بایستی مسکن وشهرسازی اقدام نماید نه اعتبار تعمیرات کل منطقه برای اداره ای که صرفا بخاطر محل سکونت رییس جدید هست هزینه شود علاوه بر اینکه بایستی نوسازی واموزش وپرروش جواب دیوان محاسبات را بدهد نماینده هم که خود قانونگذار هست چطور اجازه پایمال شدن حق وحقوق مدارس روستایی در تاراج رفتن هزینه تعمیرات انها شده هست
پاسخ + +1 0 --
رسول زاده 1398/02/09 - 18:32
بنظرتان بهتر نبود این هشتصد میلیون تومان نوسازی برای دیوارکشی مدارس روستایی بکار میرفت تا احشام در زنگ ورزش بچه ها مزاحم انها نشوند ودر درگاه خداوند متعال نیز بایستی جوابگوی کودکان روستایی مانده در کانکس های سرد باشند در ثانی اگر این مبلغ اعتبار وجود داشت چرا صرف محل قدیمی اداره که در بهترین نقطه شهر واقع شده هزینه نشده است البته شاید کد فضا مشکل داشته چون محل واقعی اداره هست نه محل مدرسه ای دور افتاده که در تابستان عبور فاضلاب بوی تعفن را نثار ما فرهنگیان هریس خواهد نمود البته در مورد تکریم همکاران نیز دستتان درد نکند تعدادی از سام پور های دیگر که پسر عمویتان میباشد به مدیریت رسیدنت در حالیکه هیچ گونه ثبت نام قبلی در سامانه مدیریت نداشتند ویا خانمهایشان به معاونت دبیرستان بهرحال تمامی این موارد رصد میشود تا خیال نکنید میتوانید جامعه فرهنگی را گول بزنید کاش درب اتاقتان بسته بماند تا .... زیاد رفت و امد نکنند و برنامه ریزتان نباشند با گروههای تزویرشان عزت زیاد
پاسخ + 0 0 --
محسن زاده 1398/02/09 - 22:57
احسنت درود و صد مرحبا به مطالب به جا و كاملا صحيح شما
پاسخ + +5 0 --
محمد عباسیپور 1398/02/12 - 23:56
این طرز بیان همانند شخصیت شاهان قاجار و خوانین دوره طاغوت می باشد آقای سامپور بدجورجوگیر شدید گویا فکر می کنید پادشاه شده اید اما شما فقط یک مدیر منطقه شده اید لازم دیدم تذکر بدهم
پاسخ + +4 0 --
یک معلم 1398/02/14 - 15:24
هر اندازه که اختیار وقدرت دارید به زیر دستان ظلم کنید اره ظلم کنید دنیا همینه دیگه شما اسب نماینده سوار شده اید ما پیاده

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور