صدای معلم

دستور حناچی شهردار تهران :

تمامی زیرمجموعه‌های مدیریت شهری حق شکایت از هیچ رسانه‌ای را ندارند و درصورت طرح هرگونه دعوی حقوقی، ملزم به پس گیری شکایت هستند

گروه رسانه /

در حالی که شکایت علیه معلمان و رسانه های مستقل در وزارت سیدمحمد بطحایی متاسفانه به یک رویه تبدیل شده و تاکنون با سکوت و انفعال وزیر آموزش و پرورش همراه بوده است ؛ پیروز حناچی به تمامی مجموعه ها و عوامل خود صریحا گفته است که حق شکایت از هیچ رسانه ای را ندارند .

سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تصریح کرده است: رویکرد مدیریت شهری این است که حتی در صورت انتشار اخبار خلاف واقع و کذب به جای طرح شکایت، با برگزاری جلسه با مسئولان و خبرنگاران رسانه منتشرکننده خبر، در راستای اقناع رسانه و تنویر افکار عمومی گام بردارد.

« صدای معلم » از این حرکت سازنده ، مردمی و دموکراتیک پیروز حناچی شهردار تهران تشکر و قدردانی می کند .

 

دستور شهردار تهران در مورد ممنوعیت شکایت علیه رسانه ها

سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از پس گیری تمامی دعاوی حقوقی مدیریت شهری علیه رسانه‌ها به دستور شهردار تهران، خبر داد.

پوریا سوری، سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، با تاکید بر دستور پیروز حناچی شهردار تهران مبنی بر ممنوعیت طرح شکایت مدیران شهری از رسانه‌ها در محاکم قضایی، اظهار داشت: به طور حتم، در این دوره از مدیریت شهری بنا داریم با تکیه بر اصل شفافیت، تعامل بسیار خوبی با رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی و رکن چهارم دموکراسی داشته باشیم. بنابراین، تسهیل شرایط موجود برای دسترسی آزاد به اطلاعات را از مهم‌ترین وظایف خود می‌دانیم.
وی ادامه داد: شهردار تهران همواره بر رعایت شأن و منزلت خبرنگاران و جایگاه رفیع این شغل تاکید کرده و به تمامی زیرمجموعه‌های مدیریت شهری دستور داد که حق شکایت از هیچ رسانه‌ای را ندارند و درصورت طرح هرگونه دعوی حقوقی، ملزم به پس گیری شکایت هستند.
سرپرست مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران عنوان کرد: رویکرد مدیریت شهری این است که حتی در صورت انتشار اخبار خلاف واقع و کذب به جای طرح شکایت، با برگزاری جلسه با مسئولان و خبرنگاران رسانه منتشرکننده خبر، در راستای اقناع رسانه و تنویر افکار عمومی گام بردارد.
پوریا سوری گفت: با توجه به رویکرد تعاملی شهرداری تهران، انتظار می‌رود تا رسانه‌ها نیز ضمن دقت نظر در انتشار اخبار مربوط به حریم خصوصی افراد، در پوشش این گونه موضوعات، حساسیت و دقت لازم را به خرج دهند و از انتشار شایعات و مطالب خلاف واقع پرهیز کنند.

میزان

پایان پیام/

شنبه, 07 ارديبهشت 1398 15:47 خوانده شده: 218 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/07 - 16:14
احسنتم . امید که بتدریج ارزش
حتمی نظام اجتماعی گردد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/07 - 19:51
من نوعی سواد رسانه ای ندارم. واقعیت مطلب حتی در دانشگاه برای هیچ رشته ای بجز ارتباطات
چنین چیزی آموزش داده نمی شود. حتی در دو یا سه واحد درسی جامعه شناسی ارتباطات نیز ، چنین اصلی به ما آموزش داده نشده است.
مردم باید به اهمیت رسانه به عنوان مهمترین کانال
روشنگری ، افشاگری ، آگاهی و اطلاع رسانی ، وقوف یابند. به نظر من رسانه ها حتی بیشتر از احزاب و انجمن ها وظیفه دارند پل رابط بین مسئولین و سیاستمداران باشند. آنان اگر جستجو و کنجکاوی و جان بر کف نگذارند ، ما چگونه از پشت پرده و اسراری که حق سرّ بودن ندارند ، آگاه خواهیم شد.......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/07 - 19:59
این حرکت و گفته ی جناب آقای حناچی ، گواه بر
مهم بودن مردم است. مردم یعنی کل یک جامعه و همه چیز باید در خدمت آنان باشد. مردم باید از ترس و اهمیت خداپنداری به مدیر و وکیل و وزیر
دست بردارند و آنان را باید کارکنانی موظف بدانند که وظیفه ی خدمتگزاری دارند. ما باید قدرت خود را در جامعه بشناسیم و قدر نهیم و گرنه هر کجا دلشان بخواهد ما را هدایت خواهند کرد. اگر قصد
دگرگونی داریم باید هم ارزش و قدرت ملت را بشناسیم و هم قدرت رسانه را. خاطی هر کس که می خواهد باشد باید شناسانده و مجازات شود
و گرنه فساد داستان ناتمام خواهد بود.
امیدوارم شهردار تهران در این عرصه مصمم و موفق باشند و الگوی دیگر مدیران.
پاسخ + 0 -1 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/07 - 19:29
درود بر حناچی شهردار فرهیخته و محترم تهران که به نوبه خود گامی بزرگ در جهت ارج نهادن به اصول اولیه دموکراسی و انشاالله نهادینه کردن آن در سطح ملی برداشت.
پاسخ + 0 0 --
دانش آموز دکتر حسینی 1398/02/08 - 09:24
استارت این کار زیبا رو باید "وزیر" "آموزش"و "پرورش" مملکت میزد.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور