صدای معلم

علی اللهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع :

با تعریف درستی از نقد، فرهنگ مطالبه گری را ارتقا دهیم

گروه اخبار/

علی اللهیار ترکمن معاون وزیر آموزش و پرورش و نفد و فرهنگ مطالبه گری

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش محدودیت های زیادی وجود دارد، اظهارکرد: فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می کنند و برخی از افراد خارج از آموزش و پرورش با سو استفاده از این فضا با ارایه مطالب پوپولیستی در صدد محبوبیت در افکارعمومی برای پیشبرد اهداف وخواسته های شخصی خود هستند.

علی الهیار ترکمن در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم و با یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: در جهت تحقق اهداف آموزش و پرورش همواره در خدمت معلمان هستیم و در صدد جلب رضایت آنان هستیم و این فعالیت در تمام روزهای سال ادامه دارد و فقط محدود به روزهای خاصی نمی شود.

وی با اشاره به اینکه باید با شناسایی علت ها به دنبال رفع معلول ها باشیم، اظهار کرد: آموزش و پرورش به شدت نیازمند تغییرات ماهیتی دارد و تمرکزی که روی برنامه های آموزش و پرورش وجود دارد، بیانگر نیاز آموزش و پرورش به تغییرات است.

الهیار اظهار کرد: این تغییرات ماهوی نیازمند یک ستاد فرماندهی و مدیریتی قوی است به طوری که بتواند ارتباط بین اجزا را به طور کامل مشخص کند و هرچند تغییرات قبلی باعث شده اجزا کار کنند اما ارتباط منظمی بین اجزا وجود نداشته است.

وی ادامه داد: ویژگی های آموزش و پرورش در هیچ دستگاه اجرایی دیگری نیست و هیچ سنخیتی بین ویژه گی های کاری آموزش و پرورش با دستگاه های دیگر وجود ندارد و به همین دلیل فرایند مدیریت تغییر را مهم کرده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع با اشاره به اینکه یکی از اجزای تغییر در آموزش و پرورش بحث روابط عمومی ها است، اظهار کرد: روابط عمومی ها هم باید طوری در این اجزا باشند که ارتباط با اجزا مختلف داشته باشد و بتواند فعالیت های این نهاد را به مخاطبان عرضه کند.

وی چالش هایی که در این زمینه تجربه کرده است را برشمرد و گفت: در شرایط فعلی کنترل افکار عمومی توسط فضای مجازی صورت می گیرد که در این فضا چارچوب مشخصی وجود ندارد و هر فردی قابلیت پیدا کرده است تا رسانه ای برای خود داشته باشد و فعالانی که در این فضا هستند به دلیل پیشینه معلمی شان توانایی های خوبی در عرصه نوشتن دارند و این افراد به صورت فرصت و چالش هستند و اگر با آگاهی وعلم مطالب شان را بنویسند فرصت برای ما ایجاد می کنند تا جامعه و مخاطبان نسبت به مسایل آگاه شوند لذا ضرورت دارد تا درصدد آگاهی بخشی به نویسندگان این حوزه اقدام کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در ادامه افزود: آموزش و پرورش محدودیت های زیادی دارد و فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می کنند و در این شرایط برخی افراد خارج از آموزش و پرورش با ارایه مطالب پوپولیستی در صدد محبوبیت در افکار عمومی برای پیشبرد اهداف و خواسته های شخصی خود هستند لذا  فضای چنین سو استفاده هایی باید بسته شود.

الهیارضرورت تعریف درست و دقیق از نقد را به عنوان چالش دیگری مطرح کرد و گفت: اگر از چارچوب نقد خارج شویم، نمی توانیم حرکت مثبتی را داشته باشیم لذا با تعریف درستی از نقد، فرهنگ مطالبه گری را ارتقا دهیم.

 مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 10:31 خوانده شده: 274 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
یک معلم 1398/02/14 - 14:21
برو بابا شما هم مگر ظرفیت دارید کسانی که امیر وتعظیم کننده شما ها هستند ارجحیت دارند دروغکی نقد را زیر سئال نبرید
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1398/02/14 - 15:08
دروغگو چه خبر از مطالبات .یه دروغ دیگه بگو تا چند روز دلخوش باشیم .مثلا بگو قبل از عید فطر مطالبات پرداخت میشه .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/02/14 - 19:02
خیلی خوبه.خسته نباشی عزیز.ازاصل موضوع چه خبر؟.این صحبت ها راجع به مطالبات ،برای شما راحت تروبهتراز پرداختن خود مطالبات است.والا ما ازاین لالایی ها بلدیم از پرداخت مطالبات مون چه خبر؟اصل مطلب بگو چه خبر؟فرهنگ مطالبات همه میدانندو وجود داره .تا چند سال دیگه مطالبات و اضافه کاری ها را میدین اینو بگو.
پاسخ + 0 0 --
دانشجو اسبق دکتر 1398/02/14 - 19:36
دکتر میگه نقد کار روشنفکرانی هست که از دانش کافی برای تولید فکر و ایده پردازی جهت اصلاح سیستم و ارتقای آن برخوردارند. دکتر میگه منتقدان دو نوع هستند: 1. درباری - که بر صدر می نشانندشان 2. مستقل که چون خودشان و قلم و زبانشان را نمی فروشند مطرود و نهایتا زنده کش و معدومشان می کنند.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/15 - 23:32
سیستمی که شما و امثالتان در آموزش وپرورش خلق کرده اید چاپلوس پرور و نقدگریز است لطفا راستگو و صادق باشید و مخاطبتان را احمق فرض نکنید جناب...
پاسخ + 0 0 --
ساحل 1398/02/18 - 02:13
من اگرجای شما بودم دکی جان هیچ وقت اظهار نظر نمی کردم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور