چاپ کردن این صفحه

علی اللهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع :

با تعریف درستی از نقد، فرهنگ مطالبه گری را ارتقا دهیم

گروه اخبار/

علی اللهیار ترکمن معاون وزیر آموزش و پرورش و نفد و فرهنگ مطالبه گری

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش محدودیت های زیادی وجود دارد، اظهارکرد: فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می کنند و برخی از افراد خارج از آموزش و پرورش با سو استفاده از این فضا با ارایه مطالب پوپولیستی در صدد محبوبیت در افکارعمومی برای پیشبرد اهداف وخواسته های شخصی خود هستند.

علی الهیار ترکمن در گردهمایی مدیران روابط عمومی ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم و با یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: در جهت تحقق اهداف آموزش و پرورش همواره در خدمت معلمان هستیم و در صدد جلب رضایت آنان هستیم و این فعالیت در تمام روزهای سال ادامه دارد و فقط محدود به روزهای خاصی نمی شود.

وی با اشاره به اینکه باید با شناسایی علت ها به دنبال رفع معلول ها باشیم، اظهار کرد: آموزش و پرورش به شدت نیازمند تغییرات ماهیتی دارد و تمرکزی که روی برنامه های آموزش و پرورش وجود دارد، بیانگر نیاز آموزش و پرورش به تغییرات است.

الهیار اظهار کرد: این تغییرات ماهوی نیازمند یک ستاد فرماندهی و مدیریتی قوی است به طوری که بتواند ارتباط بین اجزا را به طور کامل مشخص کند و هرچند تغییرات قبلی باعث شده اجزا کار کنند اما ارتباط منظمی بین اجزا وجود نداشته است.

وی ادامه داد: ویژگی های آموزش و پرورش در هیچ دستگاه اجرایی دیگری نیست و هیچ سنخیتی بین ویژه گی های کاری آموزش و پرورش با دستگاه های دیگر وجود ندارد و به همین دلیل فرایند مدیریت تغییر را مهم کرده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع با اشاره به اینکه یکی از اجزای تغییر در آموزش و پرورش بحث روابط عمومی ها است، اظهار کرد: روابط عمومی ها هم باید طوری در این اجزا باشند که ارتباط با اجزا مختلف داشته باشد و بتواند فعالیت های این نهاد را به مخاطبان عرضه کند.

وی چالش هایی که در این زمینه تجربه کرده است را برشمرد و گفت: در شرایط فعلی کنترل افکار عمومی توسط فضای مجازی صورت می گیرد که در این فضا چارچوب مشخصی وجود ندارد و هر فردی قابلیت پیدا کرده است تا رسانه ای برای خود داشته باشد و فعالانی که در این فضا هستند به دلیل پیشینه معلمی شان توانایی های خوبی در عرصه نوشتن دارند و این افراد به صورت فرصت و چالش هستند و اگر با آگاهی وعلم مطالب شان را بنویسند فرصت برای ما ایجاد می کنند تا جامعه و مخاطبان نسبت به مسایل آگاه شوند لذا ضرورت دارد تا درصدد آگاهی بخشی به نویسندگان این حوزه اقدام کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در ادامه افزود: آموزش و پرورش محدودیت های زیادی دارد و فرهنگیان بین خود و سایر کارمندان دولت تبعیض احساس می کنند و در این شرایط برخی افراد خارج از آموزش و پرورش با ارایه مطالب پوپولیستی در صدد محبوبیت در افکار عمومی برای پیشبرد اهداف و خواسته های شخصی خود هستند لذا  فضای چنین سو استفاده هایی باید بسته شود.

الهیارضرورت تعریف درست و دقیق از نقد را به عنوان چالش دیگری مطرح کرد و گفت: اگر از چارچوب نقد خارج شویم، نمی توانیم حرکت مثبتی را داشته باشیم لذا با تعریف درستی از نقد، فرهنگ مطالبه گری را ارتقا دهیم.

 مرکز امورهماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش
شنبه, 14 ارديبهشت 1398 10:31 خوانده شده: 317 دفعه

در همین زمینه بخوانید: