صدای معلم

انجمن اسلامی معلمان استان زنجان در بیانیه ای به مناسبت روز معلم اعلام کرد :

بی تدبیری ، ناکارآمدی ، رفتارهای سلیقه ای ، غیرپاسخگو بودن و کنار گذاشتن نیروهای متعهد و با تجربه و کارآمد بخشی از مسائل آموزش و پرورش استان زنجان بوده که با رویکرد دولت و شخص رییس جمهور محترم مغایرت دارد

گروه تشکل ها/

به مناسبت فرارسیدن هفته معلم ؛ انجمن اسلامی معلمان استان زنجان بیانیه ای صادر کرد .

در بخشی از این بیانیه آمده است :

" معلمان به عنوان کارشناسان واقعی عرصه تعلیم و تربیت جایگاه تعریف شده ای در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها ندارند و این جای تأمل  بسیار دارد چرا که معلمان در صف و خط مقدم تعلیم و تربیت قرار گرفته و مستقیماً مشکلات و مسائل آموزش و پرورش را درک و لمس می نمایند. فلذا ضروری است مکانیسمی موثر جهت مشارکت حداکثری  معلمان در فعالیت های اجتماعی و تصمیم گیری ها درون و برون سازمانی اندیشده شود. "

این تشکل تاکید می کند :

" متاسفانه آموزش و پرورش نیز به تابعی از متغیرات و برآیندی از تاثیرات نهاد سیاست و قدرت تبدیل شده است ، نگاه جناحی و باندی به آموزش و پرورش ، باید تبدیل به نگاه ملی شود، از همه ظرفیت ها برای توسعه تعلیم و تربیت و تعالی فکری و روحی آینده سازان استفاده به عمل آید. در غیر این صورت سیاست زدگی به وجود آمده در آموزش و پرورش سمّ مهلکی برای نظام تعلیم و تربیت خواهد بود . "

متن کامل این بیانیه که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است .

انتقاد از آموزش و پرورش زنجان و بیانیه انجمن اسلامی معلمان استان زنجان از وضعیت مدیریت

هفته گرامیداشت مقام و منزلت شامخ معلم، مردان و زناني كه شمع وجودشان با تبيين علم ، به انسان آگاهي، دانايي، توانايي ، روشنايي و زيبايي عقل مي بخشد و با تعميق باورهاي ديني در وجود آدمي يقين، عشق ، ايمان و زيبايي روح مي آفريند.

بزرگداشت ۱۲ اردیبهشت‌ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری(ره) ، همه ساله فرصت مغتنمی است برای ما تا گوشه‌ای از زحمات و مجاهدت‌های معلمانی که همه وجود و هستی خود را وقف تربیت و تعلیم نسل آینده ساز می‌کنند، قدردانی نماییم، در واقع این عمل به حق تجلیل از تمامی انسانیت و خوبی‌ها بشری است

ارج نهادن به بزرگ مردان و نستوه زناني است كه در تربيت نسلهاي سالم و پرهيزگار براي تحقق ارزشهاي متعالي در تكاپويند.و با درود بی کران برهمه همکاران مان  در سطح کشور و استان زنجان مواردی را جهت تبیین به حق جایگاه منزلت معلم یاد آور می شویم:

1-  آموزش و پرورش کلید توسعه و پیشرفت جوامع محسوب می شود و سعادت ملت ها به کیفیت تعلیم و تربیت  بستگی دارد و آینده هر جامعه ای در سیمای کنونی آموزش و پرورش آن جامعه متبلوراست و کلید طلایی این سعادت در دست توانای معلمان است

2-  معلمان به عنوان کارشناسان واقعی عرصه تعلیم و تربیت جایگاه تعریف شده ای در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها ندارند و این جای تأمل  بسیار دارد چرا که معلمان در صف و خط مقدم تعلیم و تربیت قرار گرفته و مستقیماً مشکلات و مسائل آموزش و پرورش را درک و لمس می نمایند. فلذا ضروری است مکانیسمی موثر جهت مشارکت حداکثری  معلمان در فعالیت های اجتماعی و تصمیم گیری ها درون و برون سازمانی اندیشده شود.

3-  ضمن حمایت از مطالبات به حق فرهنگیان با کمال تاسف علیرغم همه فریادها و اعتراضات ، این موضوع تا کنون به شایستگی مورد انتظار حل نشده است، لذا باید از طریق چارچوب های قانونی دیدگاه های مسئولان کشور نسبت به آموزش و پرورش تغییریافته و به آموزش و پرورش به عنوان دستگاهی غیر مولد و هزینه ایی نگریسته نشود.

4-  معلمان فرهیخته و روشن بین حداقل در حوزه رشته و رسته خود می توانند به تجزیه و تحلیل بپردازند، به طور کلی فرآیندهای آموزش و پرورش که در سند چشم انداز ، برنامه پنج ساله ، سند تحول بنیادین و سند ملی آموزش و پرورش فرآیندها باید به بهبود وضع معیشتی فرهنگیان، ارتقای سطح معرفتی ، و مهارتی آنان ، رونق درس و بحث و کلاس و مدرسه و فرآیندهای آموزشی و پرورشی ، افزایش معلومات و مهارت دانش آموزان ، ارتقای سطح منزلت فرهنگیان ، بهبود جایگاه آموزش و پرورش در جامعه و تقویت نقش مرجعیت معلم ، نزدیک تر شدن به قافله پیشرفت ، رسیدن به حد آموزش های ابتدایی و متوسطه در جهان ، رشد باورهای دینی و ارزش های اخلاقی و تربیتی ، جلب رضایت خانواده ها و افکار عمومی از عملکرد آموزش و پرورش و .... منجر شود

5-  متاسفانه آموزش و پرورش نیز به تابعی از متغیرات و برآیندی از تاثیرات نهاد سیاست و قدرت تبدیل شده است ، نگاه جناحی و باندی به آموزش و پرورش ، باید تبدیل به نگاه ملی شود، از همه ظرفیت ها برای توسعه تعلیم و تربیت و تعالی فکری و روحی آینده سازان استفاده به عمل آید. در غیر این صورت سیاست زدگی به وجود آمده در آموزش و پرورش سمّ مهلکی برای نظام تعلیم و تربیت خواهد بود.

6-  آموزش و پرورش استان زنجان طی سال های گذشته به شدت آسیب دیده است ، بی تدبیری ، ناکارآمدی ، رفتارهای سلیقه ای ، غیرپاسخگو بودن و کنار گذاشتن  نیروهای متعهد و با تجربه و کارآمد بخشی از مسائل آموزش و پرورش استان بوده که با رویکرد دولت و شخص رییس جمهور محترم مغایرت دارد .

لذا انجمن اسلامی معلمان استان امیدوار است با مدیریت جدید آموزش و پرورش استان سریعاً رویه های تنگ نظرانه ، باندی و سیاسی کاری در انتخاب مدیران و کارشناسان آموزش و پرورش استان کنار گذاشته شود . و با تدبیرو انتخاب  نیرو های کارآمد ، فعال ، شایسته ، انقلابی ، متدین و پاک دست در جهت بهبود نظام تعلیم و تربیت استان قدم های موثری برداشته شود.

در پایان انجمن اسلامی معلمان استان زنجان ضمن گرامیداشت مقام و منزلت معلمان، اعلام همکاری همه جانبه با مدیران و مجموعه نیروهای تلاشگر آموزش و پرورش. با دقت مسایل مختلف آموزش و پرورش را رصد می نماید و بر بعد نظارتی و استقلال فکری و سازمانی خویش تاکید دارد در ضمن همچون گذشته خود را ملزم به پاسداری از اصول راستین انقلاب می داند و پیمان خود را با شهدای انقلاب به ویژه شهدای عزیز فرهنگی همچون شهیدان رجایی و باهنر و هزاران معلم و دانش آموز شهید استان و کشور پا برجا و خدشه ناپذیر استمرار می بخشد.

انجمن اسلامی معلمان استان زنجان – اردیبهشت 1398


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 17:08 خوانده شده: 253 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -3 --
حامد 1398/02/15 - 18:03
سلام عجب پس در زنجان هم انجمن اسلامی معلمان داریم ! احتمالا این چند نفر دنبال سهم خواهی از مدیر کل جدید هستند
پاسخ + 0 0 --
راشد 1398/02/15 - 23:24
ما از مدیران کل بی لیاقت سهم نمی خوایم بنده خدا. ما میخوایم اونا استعفا بدن و جاشون رو بدن به کسانیکه (خودشون و همه می دانیم که) از اونا شایسته تر و متخصص تر و کاراتر هستند. مدیر کلی که به همه چیز فکر می کنه جز ارتقای مسایل آموزشی یه چلغوز بیش نیست. سنگین تره خودش بره کنار وگرنه مردم این موجودات ریاست طلب رو نمی بخشند.
پاسخ + +3 -2 --
دبیر م 1398/02/15 - 18:34
متاسفانه همینطوره
پاسخ + 0 0 --
اصفهانی 1398/02/15 - 18:48
هرگز مخواب کوروش ای مهر آریایی

بی نام تو وطن نام و نشان ندارد
پاسخ + +3 -2 --
فرهنگی 1398/02/15 - 23:49
تنها گروهی که در مقابل انحصار طلبان و فرصت طلبان که آموزش و پرورش زنجان را در این 20سال گذشته به گند کشیدند همین گروه است که مقاومت کرده و هزینه ی زیادی را نیز در این راه داده انددر این 20 سال معلمان استان می توانند رصد کنند بهترین پست ها و پر در آمدترین آنها نصیب کدام باند شده است.
پاسخ + +1 -1 --
حامد 1398/02/16 - 00:30
خبرگزاری فارس ( مخالف دولت ) اطلاعیه انجمن اسلامی معلمان استان زنجان را که ادعای اصلاح طلبی و حمایت از دولت را دارد به صورت کامل درج نموده است جای سوال نیست ؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1398/02/16 - 09:45
چون خبرگزاری و مطبوعات دیگر چاپ نکرده اند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/16 - 09:46
آموزش و پرورش زنجان کی از این باند انحصار گر خلاصی خواهد یافت بالاترین درآمد و تخلفات مال این باند حاکم است در ....
پاسخ + +1 -1 --
معلم 1398/02/16 - 13:45
چرا وزیرآموزش و پرورش و مسئولان استان ،استاندار،امام جمعه و... ازاین باند که در واقع گروه حزب منحله مشارکت هستند و آموزش و پرورش استان رادچار سیاست زدگی ، روز مره گی و .... کشانده اند حمایت می کننند مگر این ده -پانزده نفر قیم آموزش و پرورش هستند آنها از طرف چه کسی پیش مسولان صحبت می کنند مگر در بین فرهنگیان جیگاه دارند ؟ چرا مسئولان استانی با آنها همکاری ، همراهی و حمایت می کنند ؟ چه نقشه ایی بین این مسئولان و رابطین تهرانی و این افراد در زنجان هست؟
پاسخ + 0 -1 --
امید 1398/02/16 - 20:53
کی آموزش و پرورش زنجان از دست این افراد پان ترکیست مشارکتی خلاص خواهد شد؟ این افراد دانشگاه فرهنگیان را نیز به انحصار کشیده اند و افکار تجزیه طلبانه و مسموم خودرا به دانشجو معلمان منتقل می کنند.و باز قانع نیستند تا حال که پست های اداره کل آموزش و پرورش را در اختیار داشتند دوباره می خواهند چند نفری هم که مستقل هستند جای آنها را هم بگیرند.عملکرشان طی این 6 سال در زناجان فاجعه آمیز بود.
پاسخ + 0 0 --
حامد 1398/02/17 - 01:13
سه چهار نفر از افراد بی هویت و لمپن در حدود بیست سال است در حسرت غصب پست های رده بالای مدیریت اموزش و پرورش زنجان میسوزند سالهاست باتخریب دیگران در تلاش بودند به ریاست برسند الان هم به مدیرکل جدید فشار میاورند به چپ و راست التماس میکنند و واسطه گری های گوناگون ...ایکاش یه پستی و ریاستی به این ها بدهند تا مدیر کل محترم با اسودگی به امور جاری برسد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/17 - 01:19
استان زنجان بر اساس شاخص های وزارتی از جمله جاهایی است که موفق عمل نموده است ولی متاسفانه رفتارهای غیر مسئولانه برخی از نمایندگان ، باعث شده چند نفر حریص و شیفته قدرت به گرفتن پست امیدوار شوند خوشبختانه با تدبیر استاندار محترم تیرشان به سنگ خورد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/17 - 01:25
دوستانی که تحت عنوان "انجمن اسلامی معلمان زنجان "اطلاعیه داده اند لطف کنند خلاصه ای از فعالیت های خود ، مواضع و بیانیه ها در خصوص موضوعات اساسی ، محل فعالیت و بودجه خود را به صورت شفاف اعلام کنند راستش با بیست سال سابقه اولین بار بود اسم این تشکل به گوشم خورد !
پاسخ + 0 0 --
معلم روستا 1398/02/17 - 09:54
اینا همه سر تا پا یه کرباسند. ببینید انجمن "اسلامی" دانشجویان در هندوستان با دکتر حسینی چه کردند!: اینا هم به نوبه خود تمامیت خواه و بی رحمند:

....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/17 - 09:54
بی‌تدبیری، ناکارآمدی، رفتارهای سلیقه‌ای، غیرپاسخگو بودن و کنار گذاشتن نیروهای متعهد و با تجربه و کارآمد بخشی از مسائل کل ادارات همگین آموزش وپرورش مانند ارشاد سازمان تبلیغات کانون پرورش فکری بخش فرهنگی شهرداری نهاد کتابخانه ها امور اجتماعی استانداری ورزش وجوانان صدا وسیما وجاهایی است گه وظیفه وماموریت مسلم وبودجه دارند افکار مردم را پرورش واز آسیب ها مصون ومحفوظ دارند امروز در موقعیتی قرار گرفته ایم که تهدیدات ونتیجه تلاش های ناصواب به مراتب خطر ساز تر از تهدیدات دشمنان واقعی است وتمام این مسایل محصول مستقیم مدیریت مدیران کل است که بطور هماهنگ با رفتاروسلیقه ی مشخص وواحد عمل نمودند وپشتیبانی مخصوص گرفته اند طوری که مدیران ارشد استان حتی از جابه جایی وبازنشستگی این افراد ناراضی بودند جنگ قدرت وحفظ ثبات مدیریت صرف هزینه وخرید حمایت ، قویترین بخش فعالیت ورهاسازی امور به حال خود وخبرسازی وقولهای بی سرانجام وبرجامانده دیگر بخش فعالیت هاست
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/17 - 10:19
با وجود انتقاد هایی که به انجمن اسلامی معلمان دارم این بیانیه را بسیار خوب و موثر میدانم و از اینکه به موضاعات اصلی آموزش و پرورش پرداخته است تشکر می کنم
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1398/02/17 - 17:39
در سپهر سیاسی اجتماعی کشور عزیزمان ایران ، انجمن اسلامی معلمان ، ذیل گروه های " اصلاح طلب " شناخته میشود ... اما در زنجان سه چهار نفر که مدعی عنوان انجمن اسلامی معلمان هستند اولا به عنوان اصلاح طلب شناخته نمیشوند . ثانیا هیچ رزومه کاری اصلاح طلبانه ندارند . در مجموع چون برعلیه تفکر غالب معلمان استان هستند کسی انها را تحویل نمیگیرد سالی یکبار اطلاعیه میدهند و جالب این است که خبرگزاری دست راستی فارس ان را منتشر میکند ! چون مفاد اطلاعیه بر علیه معلمان اصلاح طلب است ! جادارد دفتر مرکزی انجمن اسلامی معلمان کشور به این مسئله دقت کند تا ابروی انجمن اسلامی معلمان کشور نرود !
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/17 - 23:48
بیانیه انجمن اسلامی معلمان زنجان تنها بیانیه ایی بود که درد معلمان را بیان می کند معلمان بیانیه را می خوانند و خود قضاوت می کنند بند بند بیانیه درد جامعه فرهنگی زنجان می باشد و بیشتر از این هم است چرا گروه های انحصار طلب تاب و تحمل این حداقل انتقاد از وضع موجود را ندارند ما از انجمن انتظار داشتیم انتقاد از وضع موجود را بشتر مطرح می کرد .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور