صدای معلم

واکنش وزیر آموزش و پرورش به سخنان نماینده زنجان در مجلس ؛

بطحایی : من که دلم برای آموزش و پرورش بیشتر می‌سوزد. چون آبروی خود من است.

گروه اخبار/

اخیرا « علی وقف چی » نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی درباره دلایل عزل و نصب‌های مدیران بدون توجه به حداقل ملزومات عزل و نصب مسئولان وزارت آموزش و پرورش از جمله مدیرکل آموزش و پرورش زنجان از وزیر آموزش و پرورش سوال کرده است . ( این جا )

« سیدمحمد بطحایی به این اظهارات پاسخ داده است .

دخالت نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش و سخنان نماینده زنجان

وزیر آموزش و پرورش با گلایه از اتهام دروغ گفتن از سوی علی وقفچی گفت که انتصابات در آموزش و پرورش مبتنی بر روال معین و مشخصی است. هیچ فردی بدون استعلام از مراجع ذیربط انتخاب نمی‌شود حتی اگر وزیر آن را بخواهد.

 محمد بطحائی در جلسه نوبت عصر سه شنبه در پاسخ به سوال علی وقفچی نماینده زنجان درباره دلایل عزل و نصب‌های مدیران و مسئولان وزارت آموزش و پرورش از جمله مدیرکل آموزش و پرورش زنجان گفت: ما بدون اینکه انتصابات را مبتنی بر روال معین و مشخصی جلو ببریم، نمی‌توانیم کار را انجام دهیم. ملاک ما در مسیر انتصابات مدرک تحصیلی، سنوات خدمت و رزومه آن افراد به عنوان ریاست یا معاونت اداره کل است و بر این اساس و بعد از طی شدن فرآیند و دادن امتیازات افراد به عنوان مسئول در مناطق مختلف منتصب می‌شوند. در این کار از مراجع ذیربط هم استعلام لازم گرفته شده و با استاندار و مجمع نمایندگان نیز هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی افزود: بعد از انتصاب فردی به پست مدیریتی یک گروهی وظیفه نظارت بر عملکرد آن فرد را دارد. این علاوه بر رسیدگی به شکایات است. این گروه افراد معتمد بدون تعلق به گروه‌های سیاسی هستند که ارزیابی‌های خود از عملکرد مدیران را به بنده اطلاع می‌دهند. لذا اگر قرار به جابه جایی باشد دلایل مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جابه جایی مدیرکل آموزش و پرورش زنجان گفت: بعد از جلسات متعدد و بررسی‌ها با همکارانم و استماع اشکالات و همچنین هماهنگی با استاندار و مجمع نمایندگان این جابه جایی صورت گرفت. چون اگر حمایت نمایندگان در اجرای فعالیت‌ها نباشد نمی‌توان کار آموزش و پرورش را جلو برد. قطعاً بنده بنا به وظیفه‌ام هماهنگی‌هایی را با مجمع نمایندگان زنجان کرده و اقدام به جابه جایی نمودم. قطعاً اگر چنین فرآیندی طی نشود شیرازه کار از دسترس خارج شده و نمی‌توان آموزش و پرورش را اداره کرد.

بطحائی خطاب به مجلس گفت: من از آقای وقفچی عذرخواهی می‌کنم که اگر گاهی در این باره بلند صحبت کردم و ایشان ناراحت شد ولی مطمئنم که اگر او هم وزیر بود خود را مقید به عبور از این فرآیند و چهارچوب‌ها می‌دانست.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دوم صحبت‌های خود بعد از بیان برخی اتهامات از سوی وقفچی به او همچون اتهام دروغگویی و طرح ادعاهایی درباره انتصاباتش در سطح معاونت‌ها و مسئول دفترش، گفت: آقای وقفچی گفت که می‌خواهد سربسته صحبت کند اما ایشان در ماه مبارک رمضان اتهامات زیادی به افرادی زدند که امکان دفاع از خود ندارند. ایشان صحبت از فردی کرد که محکومیت قضائی و جزایی دارد اما در یک پست هیأت مدیره منصوب شده است. حال اینکه هیچ فردی بدون استعلام از مراجع ذیربط امکان انتصاب ندارد، هر چند اگر وزیر بخواهد.

وی افزود: آقای وقفچی شما در صحبت‌های خود اشاره داشتید که بنده چندین نفر را از بیرون به وزارت آورده و منصوب کردم. آقای کریمی رئیس مرکز بین‌الملل وزارتخانه مردی است که سال‌ها معاون امور بین‌الملل بود. بنده به عنوان کسی که آبرویم را در گرو این کار گذاشتم چطور حاضر می‌شوم که آخرت خود را بسوزانم تا فردی در پستی دو لقمه نان سر سفره‌اش ببرد؟ آنچه شما گفتید زیر سوال بردن همکاران‌تان بود. شما نمایندگان شرح وظایف وزرا را تعیین کردید. اگر من بخواهم به صورت جزئیات به این سوال پاسخ دهد تنها همکار عزیزم را تحت الشعاع قرار می‌دهم. همکاری بسیار ارزشمند و توانمند در زمینه‌های دیگری که بنده بنا به اختیاراتم او را جابه جا کردم.

بطحائی توضیح داد: در زمان استاندار قبل زنجان به کرات به من گفته شد که این جابه جایی صورت گردد. بعد که استاندار جدید سر کار آمد از من خواست که صبر کنم اما به اعتراف همکاران شما در مجمع نمایندگان استان زنجان و همکاران من در این استان آن قدر شرایط متزلزل شده بود که می‌گفتند اگر جابه جایی امروز صورت گیرد بهتر از فرداست. من که دلم برای آموزش و پرورش بیشتر می‌سوزد. چون آبروی خود من است.

وی خطاب به وقفچی گفت: شما چندین بار این مسئله را توضیح دادید. حتی با لحن بلند و داد و بیداد در دفتر بنده فضای دفتر را به هم ریختید، اما من کاری غیر از احترام و ادب انجام ندادم. شما اختیار را به وزیر دادید که بر اساس تشخیص و مصلحت جابه جایی را انجام دهد. من با مجمع نمایندگان هم صحبت کردم و آنها هم به این موضوع تاکید داشتند. گزارش‌ها هم از بازرسی گرفتم پس با زبان روزه به بنده اتهام دروغگویی نزنید.

وی افزود: چرا باید برای پست وزارت آموزش و پرورش حق و ناحق کنم؟ اگر وزارتخانه و سازمان دیگری بود و سفر خارجی و درآمد داشت یک چیزی اما ما در آموزش و پرورش مسئولیت تربیت و پرورش بچه‌های شما را بر عهده داشتیم. ممکن است که بنده خطا کنم ولی بر اساس تشخیصم به جمع‌بندی برای جابجایی رسیدم.

وزیر آموزش و پرورش به بخشی از صحبت‌های وقفچی درباره انتصاب مسئول دفتر اشاره و اظهار کرد: آقای نعمت اللهی از همکاران ماست که از ۷ صبح تا ۱۲ شب کار می‌کند. او در رده معاون وزیر در سازمان برنامه بود. پس اینطور نیست که پشت میز دانشگاه بوده و او را در این سمت آورده باشند. آقای علی عسگری به عنوان یکی از مدیران کل پارلمانی هم نیروی قرارداد کار معین است که نیروی استخدام رسمی با دولت نیست. آیا به این دلیل باید از ایشان هم استفاده نکنم؟

ایسنا

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 08:12 خوانده شده: 637 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/02/25 - 08:48
شما اگر دلتان به حال آموزش و پرورش بیشتر
می سوخت ، ندای مخالفت با مدیران کل تان را
را در خیلی از استانها می شنیدید و آنها را تغییر می دادید.

کانالی که برای انتخاب مدیران شمردید سالم و صالح و توانمند نیست هم از بابت توان مشورت با شما و هم ارسال گزارش به شما.

فراموش نکنید همه ی نمایندگان مجلس ، طرفدار و حامی شما نیستند و ستارالعویب حضرتعالی هم
نیستند لذا طبیعی است ندای مخالفت نماینده ای بلند شود، دیر هم کرده است. شاید بازی برای فریب
فرهنگیان زنجان است چون اسفند ۹۸ انتخابات است و گرنه خیلی دیر سخن گفته است.
جناب وزیر در آینه ، نامه ی اعمال خود را نگاهی بیفکنید.
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/26 - 20:08
برو ای.‌‌‌‌....!!!!
نه معیشت نه منزلت نه رتبه بندی نه بیمه طلایی برنزی نه سازمان نطام معلمی و نه .....!!!!!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1398/02/25 - 08:55
اگر آدم آبرو داری بودید، همان روز که فهمیدید
نمی توانید ، کنار می رفتید. عزت و حرمت آبرو
را هم بی آبرو نسازید.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/02/25 - 10:10
درود وچقدر آقای وزیر شما دلسوز هستید!البته نه نسبت به فرزندان این مرز وبوم که نسبت به منافع شخصی وحیثیت کاری خود .شما کدام عملکرد تان را مثال می زنید که ثابت کند شما دلسوز به بچه های ایران هستید .اعلام امادگی 14میلیون دانش آموز آیا این دلسوزیست که بچه های دبستانی را هم به شمار آوردید آیا ایثار نوجوانان در جنگ هشت ساله شما را به این اشتباه انداخته ؟ تاسف آور است که وزیر دلسوز آینده دانش اموزانش را در حضور در جنگ ترسیم می کند .تو خود بخوان حدیث مفصل از این ...
پاسخ + +2 0 --
شهروند 1398/02/25 - 10:45
درود جناب وزیر شنیدم گفتین که در صورت جنگ کودکان مدرسه ای
جانفشانی میکنند در میدان جنگ .لابد شما وحجه الاسلام
بطحایی یعنی فرزند تان که آخوند هست بعد از روانه شدن برای جانفشانی فقط پشت سرشان آب می ریزید و دعا میکنید .راستی درست است که فرزندتان از خدمت سربازی معاف است به دلیل روحانی بودن
پاسخ + +2 0 --
مشهدی 1398/02/25 - 11:38
فرمودید: "ملاک ما در مسیر انتصابات مدرک تحصیلی، سنوات خدمت و "رزومه" آن افراد به عنوان ریاست یا معاونت اداره کل است"!!!!!!!!!؟؟؟؟؟ خیلی پر رویی.
پاسخ + +4 0 --
حامد 1398/02/25 - 14:42
جالبه با اینکه بطحائی برای چند مدت وزیر ماندن ، مصالح اموزش و پرورش را به حوزه علمیه و نمایندگان مجلس فروخته بازهم دست بردار نیستند . تلخ ترین دوران تعلیم و تربیت !
پاسخ + +2 0 --
معلم زنجانی 1398/02/25 - 14:47
به دستور علی وقفچی ، خانم رشتچی مدیرکل سابق مدیران توانمند نواحی را جابجا کرد و بدون اجازه او اب نمیخورد ! وقفچی ازروی هوی نفس حرف میزند دلش به اموزش و پرورش نسوخته است دچار توهم است تصور میکند با این کارها باز رای میاورد کسی نیست به این وقفچی بگوید به توچه که وزیر معاونین را از جای دیگر اورده است ؟
پاسخ + +3 0 --
امامی 1398/02/25 - 17:58
آقای بطحایی ،

صدای کردار ، از صدای گفتار بلندتر است.
پاسخ + +2 0 --
.12 1398/02/25 - 19:08
زیاد داستان سرایی نکنید لطفا اگر شما دلتان به اموز وپرورش می سوزد به اه وناله مخاطبین شهر هریس که چند سالی هست در این سایت درج میشه واموزش وپرورش شده نماینده بازاری به ان توجه می کردین
پاسخ + +2 0 --
دبیر 1398/02/26 - 08:13
شما دلتان برای معلمان بسوزد که با مدرک دکتری و معدل بالا از بهترین دانشگاههای کشور حقوق ناچیزی دریافت می کنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/26 - 10:00
معلم دکتری که به اجبار فرستادیدش ابتدایی
مدرک دکتری که در حکم اعمال نمیشود ...
مبنای ریاست و معاونت رزومه و مدرک و .. است
چقدر دروغ گویید
پاسخ + +2 0 --
.... 1398/02/26 - 11:21
اگر واقعا شما دل تان به اموزش وپرورش می سوخت چند سال پیش این میز طلایی را که به ان سخت چسبیده ای ول می کردی واستعفا می دادی
پاسخ + +1 0 --
محتبی حسینی 1398/02/26 - 13:04
از سرکشی شما به مناطق سیل زده و قول مساعد برای حل مشکلات مدارس و فرهنگیان چه خبر...

برای فرهنگیان آسیب دیده از سیل پلدختر و معمولان چکار کردی؟

مدیر چکمه پوش!
کاش حداقل بی چکمه میومدی...

برخی مدیران کاری که انجام نمیدن هیچ؛ به نمادها هم ضربه میزنند...
چکمه نماد تلاش شبانه روزی و کار تا رفع مشکلات بود...
چفیه نماد ایثار و از خود گذشتگی...
پاسخ + +2 0 --
معلم ترک 1398/02/26 - 13:56
اظ نزر من نوعی طنها جیزی که برای شما و غبیله شما وغتی پای صفره اتان و ارسی که برای اولادتان غرار است بزارید به میان می آید مهم نیست آبرویتان است وگرنه به اعتراص ما ستمدیدگان گوش می کردید و تصمیمی جدی می گرفتید.
پاسخ + +2 0 --
معلم 1398/02/26 - 14:56
حق التدریسها روبده بقیه پیش کش
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1398/02/26 - 15:00
حاجی بطحایی احکام 98 صادرشد هرچه سابقه بیشتر حقوق کمتر زرشک!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
محسن از شهریار 1398/02/29 - 00:51
سلام آقای بطایی شما که وزیر نیستد مترسکی بیش نیستید بخدا اگر نظرسنجی از سوی همان وزارت خانه ای که خودت وزیرش هستی انجام بگیرد فکر نکنم 20رای بیارید.مردک توچطور از دروغ گفتن حرف می زنی یعنی انقدر پیر ....شدی که حرفهای که یکی دوماه هی وعد آن را می دادی ولی هیچ وقت محقق نشد دروغ نیست .... ما معلمها فکر می کنیم تورو درجلسات دولت را نمی دند
پاسخ + 0 0 --
محسن از شهریار 1398/02/29 - 00:55
توخودت خدایی دروغگوی هستی آفای بطایی چقدر وعده دادی انجام ندادی بعد به نماینده مجلس می گویید شما دروغ می گویید
پاسخ + 0 0 --
داریوش از شهریار 1398/02/29 - 01:01
آقای محترم تو اختیار خودت نداری چه رسد اختیار وزارت خانه آموزش پرورش تو کاری نیستی بخدا در طول این چهل سال آموزش پرورش مثل این دوسه سال در به در نبود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی