صدای معلم

فاطمه سعیدی در نطق مجلس:

کسی به دنبال شنیدن " صدای معلمان " نیست !

گروه اخبار/

 متن کامل نطق میان دستور فاطمه سعیدی که بخش‌هایی از ان به دلیل کمبود وقت ایراد نشد :

سخنرانی فاطمه سعیدی نماینده مجلس و چالش های آموزش و پرورش

بسم الله الرحمن الرحیم
خانم‌ها ، آقایان ، اعضای هیئت رییسه و ریاست محترم مجلس

سلام علیکم
امیدوارم در ماه رحمت و بندگی طاعات و عبادات همه مسلمانان به ویژه ملت عزیز و بزرگ ایران مقبول درگاه حق‌تعالی قرار گرفته باشد.

میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام را نیز تبریک می‌گویم. امامی که ما او را به عزت می‌شناسیم و کرامت.
ما از امام حسن درس مذاکره و صلح آموخته‌ایم اما از همو بود که رشادت و ایستادگی بر سرعقیده را نیز آموخته ایم و به دنیا هم نشان داده‌ایم در هنگامه نیاز، بهترین مذاکره کنندگان و مومن‌ترین آنها به آرمان‌های انقلابمان را به میدان می‌فرستیم و هنگام جنگ رشید‌ترین و دلاور‌ترین مردمان هستیم. حال که دشمنی دشمن عیان‌تر از همیشه شده است ما هیچ واهمه‌ای از او نداریم. اتکا به توان تولید و صنعت داخلی کشورمان در کنار استفاده از تمام ظرفیت‌های دیپلماسی ما را از سختی‌های کنونی نیز رها می‌کند. آنها یک‌بار ما را در جنگ آزموده و دیگر این خطا را تکرار نمی‌کنند. تاسفانه دولت محترم در خصوص عمل به وعده‌هایش در حوزه آموزش و پرورش نمره قبولی نمی‌گیرد.

ما در صلح نیز به گواه سازمان‌های بین‌المللی پای تمامی تعهداتمان ایستادیم و جهان بدعهدی امریکا را دید.اما ایستادن در برابر دشمن و یکپارچگی در برابر فشار بیرونی چگونه میسر است؟ با تهدید و تهمت، یا همدلی و همبستگی؟

امروز همه ما معتقدیم باید در برابر فشارها ایستاد اما بعضی تریبون‌داران گویی می‌خواهند از فرصت پیش آمده برای حذف یک تفکر استفاده کنند. از تهدید دشمن نباید فرصت جناحی و گروهی خلق کرد بلکه این تهدید باید عمق همبستگی و یکپارچگی ملت ما را افزایش دهد.

کشور در شرایطی است که به ظرفیت فکری و عملی تمامی نیروها و گروه‌ها احتیاج دارد. با رفع محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها هم می‌توان از تمام ظرفیت کشور بهره‌برد و هم انگیزه مضاعف به مردم داد تا در برابر دشمنی‌ها با توان بیشتری از این شرایط عبور کنیم.

بازگردیم به آرمان‌هایی که برای آن انقلاب کردیم نه آن چیزی که برخی روایت یک طرفه خود از انقلاب می‌دانند. مردم ایران برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی انقلاب کردند. اما برخی به بهانه استقلال و بدتر از آن قرائت خودشان از استقلال در برابر آزادی‌ها مصرح و قانونی مردم می‌ایستند. امروز وظیفه ماست یکپارچه در کنار دولت، نیروهای مسلح و تلاشگران گمنام حوزه امنیت از ایران عزیز حفاظت کنیم اما ایران بدون پشتیبانی مردمانش معنا ندارد حفظ ایران جز از طریق به رسمیت شناختن مردم و تنوع فکر و سلیقه آنها به دست نمی‌آید.

شرایط اقتصادی مردم شرایط سختی است. در این وضعیت تمرکز بر تسهیل تولید داخلی و حذف موانع تولید و تجارت وظیفه همه دستگاه‌های قانونی است. واگذاری اقتصاد و ثروت کشور به مردم و بستن منفذهای رانت و فساد آینده ما را تضمین می‌کند.

امروز بزرگترین مشکل ما درون کشور فساد و رانت است و چشم اسفندیار آن شفافیت، حاکمیت قانون و رقابت قانونی است.

تا زمانی که برخی بخش‌های حاکمیتی و شبه دولتی با بخش خصوصی به رقابت می‌پردازند، تا وقتی که رقابت عادلانه‌ای در اقتصاد شکل نگیرد، تا زمانی‌که شفافیت در برابر پنهان‌کاری مورد حمایت نباشد و مادامی که در برابر فساد بدون توجه به جایگاه و وابستگی فاسدان نایستیم سخن گفتن از همبستگی اجتماعی و تعمیق مفهوم دولت-ملت شوخی تلخی است.

با ورود آقای رییسی امیدواری به دستگاه قضا بیشتر شده و از ایشان هم خواستاریم با دقت و جدیت ضمن حفظ حقوق همه شهروندان  مماشاتی با مجرمان اقتصادی نداشته باشند. در همین فرصت باید به لایحه منع خشونت علیه زنان اشاره کنم. چهره جمهوری اسلامی و میزان اهمیتی که به جایگاه زن می‌دهد در این لایحه متجلی خواهد شد و امیدوارم دستگاه قضایی به اهمیت آن توجه کافی داشته باشد.

امروز در بسیاری از امور اولویت‌هایمان را فراموش کرده‌ایم.

در نظام آموزشی ما گرفتاری‌ها و مشکلات به قدری است که عملا ساختار را فلج کرده است اما تمام توان این ساختار صرف کارهایی با اولویت پایین‌تر می‌شود. هر روز از صدر تا ذیل وزارت آموزش پرورش به جای تمرکز بر ارتقای وضعیت تحصیلی و مهارتی و پرورشی دانش آموزان و بهبود معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته به دنبال رفع و رجوع موارد کم اهمیت اما پر سر و صدا هستند.

جالب اینجاست که کسی هم به دنبال شنیدن صدای معلمان نیست و همه به دنبال صداهایی هستند که نان سیاسی‌شان را تامین کند.
متاسفانه دولت محترم در خصوص عمل به وعده‌هایش در حوزه آموزش و پرورش نمره قبولی نمی‌گیرد.
پایان پیام/

یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 15:47 خوانده شده: 397 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/02/29 - 16:08
این وزیرک و الهیاری چرا معلمان با سابقه را از مدیریت حتی روستا محروم کردند؟؟؟؟؟؟؟؟اگر جوانگرایی است که خودشان باید عوض شوند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1398/02/30 - 08:21
بازم دم اندک نمایندگان مدافع صدای معلمان مثل سرکار سعیدی گرم اما واقعا معیشت و منزلت معلم برا بزرگان سیستم خیلی مهم و اولویت دار نیست
پاسخ + +6 0 --
Agent of Change 1398/02/29 - 16:54
اساتید فرهیخته در صدای معلم، از آنجا که اینجانب "جنگی خانمان برانداز" دیگر را قریب الوقوع می بینم، خواهش میکنم بذارید همکاران و بویژه مسیولان و حاکمان این مقاله من را تحت عنوان "چشم انداز صلح در خاور میانه!" که در واقع ترجمه سخنرانی من بعنوان سومین و آخرین سخنران اصلی در یک کنفرانس بین المللی درباره صلح جهانی بمناسبت روز جهانی بمباران اتمی هیروشیما بود بخوانند تا شاید به خود آیند و اینهمه بر طبل جنگ نکوبند:

https://iranglobal.info/node/66303
پاسخ + +2 -1 --
دبیر دکتری 1398/02/30 - 19:26
اولویت به مسئله آموزش و پرورش ، زیر بنای توسعه و تربیت شهروندان سالم و دانا است و کم توجهی به امر آموزش به ویژه در سطوح پایین تر ، یعنی تربیت دانش آموزان نا کار آمد و در دراز مدت یعنی کشوری که از استانداردهای توسعه فاصله گرفته، نمی دانم چرا آینده فرزندان این مرز و بوم ، اولویت اول رئیس جمهور و وزیران و نمایندگان و.... نیست، چرا از تجربه های موفق سایر ملل که با کیفیت بخشی به آموزش و پرورش گامهای بلندی در توسعه برداشته اند کسی بهره ای نمی گیرد، استفاده از علمای تعلیم و تربیت و دبیران دلسوز و باتجربه و دکتراهای جوان شاغل در آموزش و پرورش می تواند این وزارت خانه را از بن بست و مشکلات عدیده نجات دهد.
پاسخ + +1 0 --
دهقان 1398/03/02 - 15:37
با روحیه ی فرزنانمان که دانش اموز ودانشجو هستند بازی نکنید که این بچه ها می گویند وزارت خانه که هیچ برنامه کیفیت بخشی ندارد وفقط مدارس را هیئت امنایی. کرده اند برای دریافت پول بقول فرزندان ما. اقایان وزارت اموزش وپرورش دروغگو هستند. وپرورش
پاسخ + 0 -1 --
فرهنگی 1398/03/02 - 15:50
دراحکام افزایش 98 هرچه سابقه بیشترافزایش حقوق کمتر
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1398/03/03 - 08:26
بازبه چنین افرادی رای بدهید که حرف زدن وموج سواری را یادگرفته اند وبرای معلم تره هم خرد نکرده ونمی کنند فقط ساکت شو واز معلم حرف نزن

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

موافقم ؛ این امر عادلانه بوده و برای رشد نخبگان در جامعه ضروری است - 23.5%
مخالفم ؛ این تقسیم بندی نادرست بوده و موجب قشربندی ناعادلانه اجتماعی می شود - 76.3%

مجموع آرا: 637

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور