صدای معلم

" از استاندار فعلی آقای دکتر پور محمدی که تجارب چندین ساله در زمینه مدیریت بر حوزه دانشگاه را داشته اند انتظار بر این است تا با این مساله به صورت قاطع برخورد نمایند "

داستان جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی همچنان ادامه دارد !

گروه استان ها و شهرستان ها/

چندی پیش شنیده شد که جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی جهت شرکت در انتخابات مجلس آتی از سمت خود استعفا کرده است .

16 اسفند ماه 97 ؛ « صدای معلم » نامه ای را از سوی تشکل های فرهنگیان در انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی منتشر کرد . ( این جا )

این نامه به امضای ستاد فرهنگیان دکتر حسن روحانی در استان آذربایجان شرقی ، انجمن اسلامی معلمان استان آذربایجان شرقی ، کانون فرهنگیان حزب اعتدال و توسعه استان آذربایجان شرقی ، کمیته فرهنگیان حزب ندای ایرانیان و فرهنگیان حزب اتحاد استان آذربایجان شرقی رسیده بود .

« صدای معلم » تاکنون انتقادات مختلفی را نسبت به مدیریت این استان و نیز شهرستان های تابعه منتشر کرده است و متاسفانه مسئولان آموزش و پرورش نسبت به آن بی تفاوت بوده اند .

« سیدمحمد بطحایی »  سه شنبه 14 اسفند ماه در گفت و گو با ایسنا در مورد اعتراض معلمان گفت :" من نسبت به چالش‌های ایجاد شده برای برخی از فرهنگیان مدارس حمایتی احساس مسئولیت کرده و بی‌تفاوت نیستم."

اننظار این است که وزیر آموزش و پرورش به این روش های مدنی اعتراض بی تفاوت نبوده و مطابق با " منشور حقوق شهروندی " به افکار عمومی پاسخ گو باشد .

نامه ی زیر توسط جمعی از فرهنگیان تبریز برای صدای معلم ارسال گردیده است .

انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

"داستان جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی همچنان ادامه دارد:

جعفر پاشایی کارگردان سناریو؛ وزیر آموزش و پرورش، مسئولین استانی و معلمان تماشاگر این سریال ادامه دار که نمونه آخری آن استعفای مدیر کل جهت شرکت در انتخابات مجلس و انصراف از استعفا و پخش گسترده خبر آن در سطح ادارات و مدارس که وزیر آموزش و پرورش مخالف کناره گیری قویترین مدیر کل تاریخ آموزش و پرورش می باشد".

از تیپ شخصیتی و مدل مدیریتی جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی مطالب بسیاری چه به صورت کتبی و چه به شکل شفاهی بیان و نوشته شده است که نمونه آخری آن انجام یک رفتار نمایشی دیگر با هدف مدیریت وقت و فرصت به منظور منحرف کردن تمرکز مسئولین و رایزنی با برخی از اصحاب قدرت جهت حفظ و تثبیت موقعیت خود بوده که گویا ایشان بنابه دلایل مختلف از وارد شدن به صحنه مبارزه انتخاباتی واهمه دارند.

واقعیت امر این است که چندی بود که خبر استعفای جعفر پاشایی از مدیریت آموزش و پرورش استان به صورت گسترده در سطح ادارات و مدارس آموزش و پرورش استان پخش گردید که ناگهان دوباره خبری منتشر گردید که وزیر محترم آموزش و پرورش با استعفای ایشان مخالفت کرده و دلایل مخالفت را با این مضمون مطرح نموده اند که جعفر پاشایی سرآمد تمام مدیران کل آموزش و پرورش کشور هستند و به این دلیل، ایشان توانسته است شش سال بر صندلی ریاست دستگاه تعلیم و تربیت استان تکیه کند و حتی لایق بر وزارت می باشند.

در خصوص سوء مدیریت و تخلفات جعفرپاشایی مانند (حاکم شدن رویکرد سلیقه ای مبتنی بر فامیل گرایی، قوم گرایی، رفیق گرایی و نیز معامله گرایی در واگذاری پست های مدیریتی و بی توجهی به امر شایسته سالاری؛ استفاده از جایگاه مدیریتی در جهت بهره مندی خود و اعضای خانواده از فرصت های موجود به خصوص دایر نمودن مدارس غیردولتی و آموزشگاه های آزاد؛ غیر شفاف بودن مسایل مالی و واگذاری قراردادهای مختلف در آموزش و پرورش استان؛ بی توجهی به طرفداران واقعی دولت در تصمیم گیری های مدیریتی؛ استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش استان در جهت آمادگی جعفر پاشایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ بهره مندی از امکانات باشگاه فرهنگیان در راستای اهداف خود؛ بی توجهی به تشکل های فرهنگیان و تلاش گسترده در منزوی ساختن آن ها؛ شکایت از افراد منتقد؛ حاکم شدن رفتارهای نمایشی بدون توجه به امر اثربخشی؛ اعلام آمارهای غیرواقعی به مسئولین رده های بالا و موارد دیگر) که مورد اشراف مسئولین وزارتی نیز قرار گرفته که متاسفانه تاکنون اقدام جدی توسط مسئولین امر بخصوص وزیر محترم آموزش و پرورش انجام نپذیرفته است که لازم است در این ارتباط چندین سخن با وزیر محترم آموزش و پرورش و سایر مسئولین امر طرح شود که:

جناب آقای سید محمد بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش، حضرتعالی بی شک اطلاع دارید که:

1. موارد متعدد سوء مدیریت و تخلفات جعفر پاشایی مورد تائید مقام های اجرایی و نظارتی قرار گرفته است؛ حال سوال این است که چه مصلحت هایی سبب دور شدن از اقتدار مدیریتی وزیر محترم در ارتباط با مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است؟

2. مساله استعفای جعفر پاشایی و نیز طرح اخبار متعدد جهت برکناری ایشان سبب مختل شدن شرایط مدیریتی و سردرگمی کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش شده است؛ پس چرا در خصوص مشخص شدن وضعیت آموزش و پرورش استان و حاکم شدن فضای آرامش بر آن اقدام عاجلی انجام نمی پذیرد؟

3. امروزه برخی از مسئولین آموزش و پرورش استان جهت استمرار مدیریت خود در راستای تثبیت مدیریت جعفر پاشایی تبدیل به مهره های رایزنی و لابی گری با نهادهای با نفوذ شده و از حوزه وظایف مدیریتی خود دور شده اند.

4. استفاده ابزاری جعفر پاشایی از آموزش و پرورش استان جهت آمادگی برای انتخابات مجلس مانند پخش تصاویر مدیر کل به مدارس و نصب آن در کنار عکس مقامات کشوری، گمارن افراد مورد نظر خود در پست های مدیریتی، تخصیص منابع بیشتر به شهرستان های هشترود، چاراویماق، تیکمه داش، بستان آباد و مناطق همجوار حوزه انتخابیه مورد نظر مدیر کل بر هر ناظری مشخص است که گویا در شرایط حاضر با توجه به ترس و ضعف اعتماد به نفس جعفر پاشایی جهت وارد شدن به رقابت های انتخاباتی، مصحلت مدیر کل بر صرفنظر از شرکت در انتخابات و بازگشت به دامن شیرین مدیر کلی شده است.

5. با توجه به موارد متعدد و مستند فوق از حضرتعالی انتظار است به رسالت اصلی خود عمل کرده تا از شائبه مصحلت اندیشی های مختلف محفوظ باشید.

انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

مسئولین محترم به خصوص استاندار اهل فرهنگ استان آذربایجان شرقی

در طول شش سال گذشته جعفر پاشایی به طرق مختلف سبب انحراف فکری مسئولین مختلف به خصوص آقایان دکتر جبارزاده و دکتر خدابخش از طریق رفتارهای نمایشی نموده که البته موارد تخلفاتی مدیر کل توسط کمیته حقیقت یاب استانداری در زمان استانداری دکتر خدابخش مورد تایید قرار گرفت که متاسفانه اقدام جدی در این ارتباط انجام نپذیرفت؛ اما از استاندار فعلی آقای دکتر پور محمدی که تجارب چندین ساله در زمینه مدیریت بر حوزه دانشگاه را داشته اند انتظار بر این است تا با این مساله به صورت قاطع برخورد نمایند.

برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

رایزنی و لابی گری جعفر پاشایی با شما نمایندگان محترم جهت دوام مدیریتی ایشان بر عموم فرهنگیان در آستانه انتخابات مجلس مشخص و محرز است؛ لذا انتظار فرهنگیان از شما این است که اجازه ندهید دوباره آموزش و پرورش استان مانند دوره های قبلی به ستادهای انتخاباتی برخی از نمایندگان مجلس تبدیل شود که سابقه مدیر کل آموزش و پرورش استان در این زمینه بر هیج کسی پوشیده نیست.


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

انتقاد از مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

چهارشنبه, 08 خرداد 1398 20:40 خوانده شده: 2121 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -4 --
حسن 1398/03/09 - 01:43
تا پاشایی زنده است و تا خودش میخواهد مدیرکل میماند.آقایان به اصطلاح تشکلهای اصلاح طلب این مطلب را آویزه گوشتان کنید...اصلا شما کیلویی چند می ارزید
پاسخ + 0 0 --
ع.هدا.بنده 1398/03/09 - 09:02
خدا خیر و برکت روز افزونمان دهد. حمایت کن میر حمایت.
پاسخ + +3 -1 --
مشهدی 1398/03/09 - 05:31
یه بار به یه بنده خدا که ظاهرا خادم و بنده حرم امام رضا ع هم بود و دقیقا به همین خاطر مسیولیتی به او داده بودند گفتم حضرت علی ع فرمودند که من - به اصرار شما - مسولیت خدمت به شما را بر عهده گرفتم درحالیکه از مال دنیا جز این لباسی که بر تنم هست و این مرکبی که بر آن سوارم چیزی نداشتم. اگر در پایان خدمتم - که نزدیک است - چیزی بیشتر از اینها داشته باشم بدانید که از خیانت کارانم.
پاسخ + +3 -1 --
دوست حسن 1398/03/09 - 09:08
جعفر پاشایی استعداد عجیبی در تبلیغ خود از زبان دیگران دارد. او مستقیماً از خود تعریف و تمجید نمیکند بلکه به طرز ماهرانه ای تعریف و تمجید از خود را به زبان دیگران می بندد. او با توجه به حرص و ولع شدیدی که جهت رسیدن به پست و شهرت دارد، در هر رده مسئولیتی که بوده، همواره درد رسیدن به پله بالاتر را داشته و از هیچ کوششی برای درمان درد خود فروگذار نکرده است!
پاسخ + +5 -1 --
دوست حسن 1398/03/09 - 09:09
سالهایی که مدیریت آموزش و پرورش مناطق و نواحی را عهده دار بود، برای جلب توجه مسئولین مافوق، وجدان خود را زیر پا گذاشته و دروغترین آمارها و درصدهای قبولی ارائه داده است. در همین سالها هر از گاهی با شگردهای خاصی و عموماً با استفاده از نقل قولهای ساختگی از زبان دیگران، خود را کاندیدای فرمانداری کرده که یعنی بله شخصی مثل جعفر پاشایی هم وجود دارد که برای چنین پست و مقامی مطرح است. ....
پاسخ + +2 -1 --
دوست حسن 1398/03/09 - 09:13
اخیراً که هوس ورود به عرصه انتخابات را کرده، فکر بکر دیگری کرده و در صدد آن است که حرف تازه تری در وصف خود در دهان مردم بگذارد؛ او کم کم دارد شایعه میکند که «شخصیت دوم شهرستان هشترود بعد از پروفسور هشترودی است»!!!!!
اینکه اگر هشترود بتواند کسی مثل پروفسور هشترودی را بار دیگر در دامن خود بپرورد، جای بسی خوشحالیست. اما اگر ....برای جمع کردن رأی عوام الناس، خود را با شخصیت محبوب یک شهرستان قیاس کند و نام و نشان و اوصاف نداشتهٔ خود را هم طراز با وی قلمداد نماید، بسی مایهٔ تأسف است.
پاسخ + +3 -1 --
دوست حسن 1398/03/09 - 09:16
در قاموس جعفر پاشایی بهترین و کم هزینه ترین راه برای کسب موفقیت، بزرگ نمایی خود در نگاه دیگران از طریق نسبت دادن "تعاریف خودساخته از خود"، به دیگران است. آخرین مورد از این دست شگردها، اقدام به انتشار خبر استعفای خود از مدیریت آموزش و پرورش استان به صورت گسترده در سطح ادارات و مدارس آموزش و پرورش استان و بلافاصله انتشار خبر مخالفت وزیر آموزش و پرورش با استعفای ایشان است آن هم با دلیلی به این مضمون که جعفر پاشایی سرآمد تمام مدیران کل آموزش و پرورش کشور است و "وزیر آموزش و پرورش مخالف کناره گیری قویترین مدیر کل تاریخ آموزش و پرورش می باشد"!!!
پاسخ + +3 -1 --
دوست حسن 1398/03/09 - 09:18
با توجه به مدل صعود جعفر پاشایی در مسیر شغلی خود، این دو مورد اخیر یعنی "پروفسور شدن" و "سرآمد تمام مدیران کل بودن" نیز چیزی جز ساخته و پرداختهٔ ذهن خود او نمی تواند باشد.

آدم ها از یک نظر سه طیف اند؛
طیفی از آنها هر چه هستند، به اندازه حرف و سخن و ادعاهای خویش اند. یعنی دقیقاً مشمول این عبارت مشهور اند؛ «به اندازهٔ بود باید نمود».
طیف دوم کسانی هستند حرف و سخن شان کمتر و کوچکتر از خودشان است و ظرفیت وجودی و کار و آثارشان بزرگتر و وسیعتر از سخن و ادعای شان است. این طیف کمتر حرف میزنند و بیشتر کار میکنند. از خود تعریف نمیکنند. به آثار عملکرد خود می اندیشند نه به تدوین گزارش و بزرگنمایی خود. ...
طیف سوم درست برعکس طیف دوم اند؛ آنها کسانی اند که حرف و سخن و ادعای شان بزرگتر از خودشان و کار و آثارشان است. کسانی که برای رسیدن به مطامع خود به بزرگنمایی خود بیش از آنچه هستند، می پردازند، در این طیف قرار میگیرند.
پاسخ + +6 -1 --
دوست حسن 1398/03/09 - 09:19
و اما چیزی که حائز اهمیت است، سیر صعودی جعفرها و فتح تپه ها و کوهها و قلل پستهای مدیریتی یکی پس از دیگری نیست بلکه مسأله غصب مسئولیتهای خطیر در سیستمهای معیوب با خدعه و دروغ است. وقتی یک سیستم آمار دروغ را می پذیرد و از شفافیت می گریزد و از گزارشات دروغ خوشش می آید، قطعاً دروغ پردازان را زیر چتر حمایتی خود میگیرد و مدیریتها و مسئولیتها را به آنها می سپارد. این است که امروزه شاهد این وضعیت اسفناک در آموزش و پرورش هستیم.
پاسخ + +3 -1 --
.... 1398/03/09 - 11:32
خبر فوری ...خبر فوری ....طبق اطلاعات موحود ایشان استعفا خواهدمنتظر چند روز اینده باشید ساده نباشید افراد سیاستمدار در اخرین لحظه های ثبت نام ذر انتخابات به انتخابات وارد می شوند واین استعفتا هم درست در اخرین لحظه ساعت 2.30دقیقه روز 13خرداد به وقوع خواهد پیوست
پاسخ + 0 0 --
123 1398/03/09 - 13:52
بله استعفا خواهد داد استعفا
پاسخ + +3 0 --
ولی 1398/03/09 - 15:49
باید به این وضع خون گریه کرد که در یک کشوری که ادعای ام القرائی کشورهای اسلامی را دارد، اولیای بدبخت دانش آموزان بنا به معامله شدن مدیریت مدارس، در به در به دنبال یک مدرسه ی امن برای فرزندشان می گردند و مسئولین بی عاری چون پاشائی و نمایندگان حامی وی در مکتب علی (ع) و فاطمه(س) مشغول بازی دادن مردم هستند.لاش خورانی که بنا به اقتضای طبیعتشان لاش خوری می کنند، هزاران مرتبه به این افرادی که آبرو، شرف، حیثیت انسان ها را وسیله ی رسیدن به هدف پست خود قرار داده اند، شرف دارند. پاشائی خوب می داند که نه عرضه ی شرکت در انتخابات را دارد و نه با این وضع در این پست ماندگار است. امید است بزودی مسئولین دلسوز استان اعم از امام جمعه ی محبوب و استاندار محترم شر این فرد را از سر ملت آذربایجان کم کنند تا ملت بیش از این آسیب نبینند.
پاسخ + 0 0 --
بچه پرستو 1398/03/10 - 03:18
دست شیطان را از پشت بسته اید.
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/03/09 - 23:24
ناظری هست که فرعونهای دوران مقهور و مغضوب او بوده و هستند و خواهند بود ولی صبرش هم زیاد است و خودش خوب می داند با بازی کنندگان با خونهای پاک جوانان، سرنوشت جامعه و اعتقادات مردم چگونه مدارا کند. درست است ما باید زیر بار ظلم نرویم ولی خیلی هم ناراحت نباشید که دادار آسمانها و زمین خوب و بهتر از همه کس می داند که با این افراد چگونه مدارا کند.
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/03/11 - 14:33
دورود بر مدیران هیئتی
پاسخ + 0 -1 --
کریم کرمانی 1398/03/13 - 08:59
سلام چرا با مدرک فوق دپیلم به مدیر اموزگاری هم جواب رد می دهند.. اکثر لیسانس ها ی ابتدایی نامه نوشتن هم بلد نیستند.. من خودم 17 سال با مدرک فوق دیپلم مدیر مدرسه بودم کاری پیش امدم نتو نستم همکاری کنم.000 تو را خدا از این باند بازی دست بر دارید00 واقعا اکثر همکاران زده شده اند000 از مرند 000 امان از دست اداره اموزش و پروش مرند...... من خودم لحظه شماری می کنم تا روی انها نبینم. منتظر جواب
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/03/13 - 21:37
ماجرا از چه قراره ! یه روز خبر استعفای این آقا کل فضای مجازی استان را پر میکنه . حتی سرپرستی را به یکی از معاونانش می دهند. روز بعد این خبر تکذیب میشه ! یه روز شایع میشه تو وزارت پستی براش تدارک می بینن ! روز بعد میگن یارو کاندید شده از هشترود! ای کاش ......
پاسخ + +1 -1 --
محمدتبریزی 1398/03/15 - 16:47
انتقادگر عزیز چه کسی منصب و بالا رفتن را دوست ندارد بفرمایید تا ما هم بدانیم.
انتقاد گر گرامی ایا انهایی که در رده های بالا نشسته اند فامیل بازی نکرده اند؟
انتقادگر گرامی ایا تابحال انهایی که بالا بالا نشسته اند امارهای درست داده اند؟
آیا فکر نمی کنید که این مطالب درج شده از خود ایشان باشد و نوعی تبلیغ برایشان؟و ............... پس
با اینهمه انتقادات که از ایشان می فرمایید فردا نبینمتان که به دست بوسی ایشان مشرف شده اید. هر چند که طی این 15 سال و خرده ای زیاد دیده ام که برای یکساعت اضافه کاری بیشتر همکارتان را می فروشید............
پاسخ + 0 0 --
مربی 1398/03/16 - 04:47
وقتی نجفی وزیر دست به جنایت و آدم کشی می زند باید فاتحه چنین وزارت خانه ای رو خوند و بر حال دانش آموزان و معلمان گریست.
پاسخ + +2 -1 --
عرفان 1398/03/16 - 10:40
دکتر پاشایی انسان شریف مومن انقلابی گوش به فرمان رهبری واقعا لیاقت دارد که نماینده محترم هشترود بشود دکتر بی صبرانه منتظر حضور حضرتعالی در منطقه هستیم
پاسخ + +2 -1 --
برنا 1398/03/17 - 21:23
سلام . فکر می کنم انسان توانمندی هستن. ایشان را یکی دوبار از نزدیک دیدم و گمان کنم تعاریفی که ار توانمندی ایشان شنیده ام بی راه نباشد.
پاسخ + +1 -1 --
رسول 1398/03/19 - 22:26
پاشایی انسان بینظری هستند ،شریف ،متواضع. و فروتن به هرکسی که با ایشان دیدار کرده اند این مطلب تایید میکنند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما درباره حذف زبان انگلیسی از برنامه درسی مدارس و تفویض آن به موسسات خصوصی با مسئولیت خود والدین چیست ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور