چاپ کردن این صفحه

نخستین اظهار نظر سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پرتال وزارت آموزش و پرورش ؛

جواد حسینی : برای حفظ استقلال آموزش و پرورش تلاش خواهم کرد ؛ دیوار معلم بالاترین دیوارهاست

صدای معلم

گروه اخبار/

« سیدجواد حسینی » پس از حضور در وزارتخانه و جمع شورای معاونین آن سخنانی را بیان کرده است .

حسینی تاکنون برنامه ای برای حل مشکلات و چالش های آموزش و پرورش ارائه نکرده است .

یکی از نکات مهم که بسیاری از وزرای آموزش و پرورش پس از انقلاب به آن بی توجه بوده اند مساله " تعامل " با نهادها و دستگاه های بیرون از آموزش و پرورش بوده است .

بند 18 از عناوین برنامه های « سیدمحمد بطحایی » به  " مدیریت تعاملات نظام مند آموزش و پرورش با مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای مرتبط " اختصاص یافته بود که متاسفانه روند منطقی طی نکرد و سرانجام این تعامل به " باج دادن " و " انفعال مطلق و بی حساب و کتاب " حتی در برابر نهادهای غیرپاسخ گو منجر گردید .

« صدای معلم » امیدوار است تا سرپرست وزارت آموزش و پرورش معنای دقیق و عملیاتی این گونه واژه ها را برای افکار عمومی باز نمایند همچنین این رسانه از آقای حسینی دعوت می کند تا در نشستی  جامع با خبرنگاران تعامل داشته و به پرسش های آنان پاسخ گوید .

سرپرست وزارت آموزش و پرورش و استقلال وزارتخانه

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بدو ورود به وزارتخانه و در جمع شورای معاونان ، مدرسه را جعبه سیاه جامعه برشمرد و گفت: انجام هر اقدامی برای اصلاح جامعه باید ازمدرسه آغاز شود لذا تمام تلاشم را برای اجرایی کردن سند تحول به کار خواهم گرفت .

  به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی  وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بدو ورود به وزارت آموزش و پرورش، با حضور در جمع شورای معاونان اظهار کرد:  ابتدا از تمامی وزرای قبلی آموزش و پرورش به ویژه  دکتر  فانی، دکتر آشتیانی و آقای  بطحایی که خدمات ارزشمندی را در دولت  تدبیر و امید و در  آموزش و پرورش ارائه دادند  تجلیل می کنم.
وی افزود: سند تحول بنیادین اصلی ترین اولویت  آموزش و پرورش  است لذا  برای اجرای کامل آن تمام تلاشم را به کار خواهم گرفت.

 دکتر حسینی بر تقدم تربیت بر تعلیم تاکید و تصریح کرد: سه واژه سند، تحول  و بنیادین در سند بالادستی مفاهیم گوناگون و گسترده ای دارد . 

وی افزود:  باید آموزش و پرورش را بر صدر و آن را در جایگاه واقعی اش  قرار دهیم پس مدیریت مدارس  نیز باید ارتقا یابد، همچنین  تکریم معلم  باید نقطه ثقل در آموزش و پرورش باشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: بر اساس سند تحول  باید از تعلیم و تربیت تک ساحتی بپرهیزیم و خرده نظام های سند را اجرایی کنیم، بنابراین باید تمام تلاشمان را برای پیشبرد سند تحول به کار ببریم.
وی مدرسه را جعبه سیاه جامعه برشمرد و اذعان کرد: هر آنچه در جامعه می گذرد از مسیر مدرسه عبور کرده است  بنابراین هر اقدامی برای  اصلاح جامعه باید از مدرسه آغاز شود  زیرا معلم میزان  الحراره جامعه است و دیوار معلم بالاترین دیوارهاست.
دکتر حسینی یکی از آفت های نظام تعلیم و تربیت را  خدشه دار شدن استقلال آموزش و پرورش دانست و افزود:  برای حفظ استقلال آموزش و پرورش تلاش خواهم کرد و این امر را محقق می سازم  البته به تعامل سازنده با دیگران معتقدم.

وی ادامه داد: معتقدم بخش عمده  ای از تلاش ها باید در جهت رفع مشکلات مالی آموزش و پرورش باشد لذا از آنجا که منابع مالی دولتی در این زمینه جوابگو نیست توسعه و تقویت مشارکت ودر آمد زایی از ظرفیت های درونی آموزش و پرورش می تواند در این خصوص راهگشا باشد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان بر همدلی و همراهی همه مدیران برای رفع مشکلات و پیشرفت آموزش و پرورش تاکید کرد.

پایان پیام/

سرپرست وزارت آموزش و پرورش و استقلال وزارتخانه

دوشنبه, 20 خرداد 1398 04:21 خوانده شده: 704 دفعه

در همین زمینه بخوانید: