صدای معلم

" هفته پیش نیز تعدادی در شهر مشهد با شعارها ، بنرها و پلاکاردهای سیاسی یک تجمع سیاسی با همین محتوا را علیه «سیدجواد حسینی » ترتیب دادند "

بیانیه سیاسی جمعی از تشکل های فرهنگیان در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش خطاب به رئیس جمهور

صدای معلم

گروه تشکل ها/

« 6 تشکل فرهنگی » بیانیه ای علیه « سیدجواد حسینی » صادر کرده اند .

در بخشی از این بیانیه آمده است :

" آخرین تنشی که اخیرا بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده است انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه می باشد؛ فردی که وابستگی های گروهی و سابقه گرایش هایش به سردمداران جریان فتنه و موضع گیری ها و  رفتارهای تند سیاسی اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسئولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده اند. همچنین لااقل می توان گفت که موضع گیری های نسنجیده اش اتهام حمایت از برنامه ۲۰۳۰ را متوجه او ساخته است."

این 6 تشکل فرهنگی در حالی صحبت از عدم ثبات مدیریت در وزارت آموزش و پرورش می کنند که در دولت های نهم و دهم نیز همین وضعیت برقرار بود و نخستین وزیر دولت احمدی نژاد ، « محمود فرشیدی » که مدیریت تشکل " کانون تربیت اسلامی " را بر عهده دارد و پای این بیانیه را امضا کرده است در مدت کوتاهی خود توسط رئیس دولت عزل شد !

با این حال هیچ یک از تشکل های نامبرده انتقادی از وضعیت آموزش و پرورش در آن دوران به عمل نیاوردند و سکوت کردند .

هفته پیش نیز تعدادی در شهر مشهد با شعارها ، بنرها و پلاکاردهای سیاسی یک تجمع سیاسی با همین محتوا را علیه سرپرست وزارت آموزش و پرورش ترتیب دادند . ( این جا )

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است .

 

بیانیه سیاسی جمعی از تشکل های فرهنگیان در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش

جناب آقای دکتر روحانی؛
آموزش و پرورش به عنوان نهادی حساس و دیربازده، بیش از هر وزارتخانه ای نیاز به ثبات مدیریت دارد آن هم مدیریتی فرهنگ مدار و معلمانه، اما متاسفانه در دوران ریاست جمهوری جنابعالی شاهد تزلزل و بی ثباتی در مدیریت این دستگاه سرنوشت ساز بوده ایم. چندان که ظرف مدت شش سال، زمام امور تعلیم و تربیت نسل آینده را به سه وزیر و یک سرپرست سپرده اید! و طبعا دامنه این تغییرات شتابزده به مدرسه کشیده شده و خانواده ها را از بی سر و سامانی اوضاع آموزش و پرورش نگران ساخته است و مکررا شاهد بروز ناملایمات و حوادث زیانباری هستند که سرنوشت عزیزان شان را تهدید می کند. آخرین تنشی که اخیرا بر پیکر مدیریت وزارت آموزش و پرورش وارده آمده است انتصاب فردی با پیشینه عملکردی کاملا حزبی و سیاسی به سرپرستی این وزارتخانه می باشد؛ فردی که وابستگی های گروهی و سابقه گرایش هایش به سردمداران جریان فتنه و موضع گیری ها و  رفتارهای تند سیاسی اش همواره با اعتراضات فراوان و ایجاد تشنج در جامعه مواجه بوده است چندان که حتی در سمت معاونت سیاسی استانداری نیز مسئولان بالاتر دولت شما ایشان را تحمل نکرده اند. همچنین لااقل می توان گفت که موضع گیری های نسنجیده اش اتهام حمایت از برنامه ۲۰۳۰ را متوجه او ساخته است.

جناب آقای دکتر روحانی
شما می دانید که مقام معظم رهبری همواره نسبت به حزبی و سیاسی شدن آموزش و پرورش هشدار داده اند و مدیران این وزارتخانه را از رفتار گروهی و جناحی برحذر داشته اند و از آن با تعبیر « سَمّ » یاد کرده اند. لذا جای شگفتی است که سکّان کشتی هدایت ۱۳ میلیون دانش آموز و راهبری یک میلیون معلم فرهیخته به یک تندروی سیاسی سپرده شود. فردی که در همان روزهای نخست سرپرستی، نشستی با «خانه احزاب» گروه های اصلاح طلب فرهنگی برگزار می نماید و سخنگوی دولت جنابعالی در این جلسه خواستار حمایت احزاب فوق‌­الذکر جهت معرفی ایشان به عنوان وزیر می گردد!

 

جناب آقای رئیس جمهور
تقاضا داریم به جامعه والامقام فرهنگیان از دریچه چند گروه سیاسی اصلاح طلب نگاه نکنید و نگذارید منزلت و مصلحت معلم، بیش از این قربانی مصالح سیاسی این گروه­ها شود. جامعه فرهنگیان که سال هاست تحقق عدالت و وعده های انتخاباتی و مطالبات بر حق خویش را به انتظار نشسته اند، نگران آن هستند که در قبال واگذاری بخشی از مطالبات شان در قالب نظام رتبه بندی، شاهد آن باشند که آموزش و پرورش به یک حزب تمام عیار در ایام انتخابات آتی تبدیل گردد و اهداف متعالی تربیت کودکان و نوجوانان کشور، تحت تاثیر منافع سیاسی و حزبی گروهی قدرت طلب زیرپا گذاشته شود.ریاست محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی
دوران مسئولیت شما به سرعت سپری می شود، نگذارید فاجعه بهره برداری ابزاری از معلم ، دانش آموز و مدرسه، در راستای منافع قدرت طلبانه یک جریان سیاسی در دولت شما انجام و به نام شما تمام شود.

امید داریم فشارهای این جریان سیاسی، منجر به تکرار ماجرای شهردار سابق نگردد و جنابعالی را به تائید انتصابی ناخواسته وادار ننماید.

یقین داشته باشید که در جمعیت میلیونی معلمان،‌ شخصیت های فرهیخته و آزاده و بی حاشیه ای برای جانشینی شهیدان رجایی و باهنر وجود دارند.
« اِنَّ اللهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُّوا الاَمانتِ اِلى‌ اَهلِها »
* کانون تربیت اسلامی
* جمعیت اسلامی فرهنگیان
* انجمن اسلامی فرهنگیان خراسان
* انجمن اسلامی فرهنگیان آذربایجان شرقی
* جمعیت اسلامی فرهنگیان حامی دولت اسلامی
* جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالتخواه استان اصفهان

بیانیه سیاسی جمعی از تشکل های فرهنگیان در مورد سرپرست وزارت آموزش و پرورش

شنبه, 01 تیر 1398 10:23 خوانده شده: 536 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 -1 --
یک معلم 1398/04/02 - 10:58
سلام .
از متن تنظیمی و بررسی سوابق امضا کنندگان کاملا مشخصه که دغدغه آموزش و پرورش ندارید !

فقط این هیاهو و سر و صدا برای اینه که الان شما در بازی سهمی ندارید !

متاسفم که آموزش و پرورش بازیچه دست سیاست پیشگان شده !
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/04/02 - 12:57
تندروهای اصولگرا و...بجای دعدعه معیشت و منزلت معلمان داشتن و..‌فقط سعی دارند با نام ف ت ن ه و سند ۲۰۳۰ کاندیداهای اصلاح طلب توانمند را رد صلاحیت و بایکوت و کیش و مات کنند!!
پاسخ + 0 0 --
کوروش 1398/04/02 - 13:51
توانمند؟!! ما تا تصویر مدرک دکترا و خود پایان نامه و رزومه علمی و سابقه آکادمیک ایشان را نبینیم ایشان را همان معاون امنیتی سیاسی میدانیم. شایع هست که دکتراشون رو نه که اونطوریکه در فرهنگیان نیوز گفته بودند از روسیه بلکه از تاجیکستان گرفتن که مورد تایید وزارت علوم هم واقع نشده.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/04/02 - 15:05
اولا که توی این مملکت کسی دغدغه معلمان را نداره، دوما جناب (دبیر مهربان) این شش سال که همه چی دست اصلاح طلبان بود ،اینا چه گلی به سر من و شمای فرهنگی زدند،عزیز من هیچکس دلش به حال من و شمای فرهنگی نمیسوزه،و ما باید حواستون باشه حزبی نشین، آلوده سیاسی کاری اینا نشیم، نه اینکه دوباره فردا انتخاباته،باز بیان و از ظرفیت آموزش و پرورش سوء استفاده کنن،به قول حضرت آقا بصیرت پیدا کنیم بصیرت ،و وارد این سیاه بازی ها نشیم
پاسخ + 0 0 --
محمد 1398/04/03 - 05:41
جناب معلم با بصیرت که حواستون جمعه حزبی نشید.
در این شش سال هم ظاهر ا دست اصلاح طلب ها بوده ولی خوشبختانه با هوسیاری دوستان شما اصلاح طلبان واقعی و اصیل عموما با مشکل عدم تایید مراجع امنیتی روبرو بودند و خانه نشین اند و همچنان قدرت واقعی در اختیار اصولگراهاست.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/04/02 - 15:04
خوب فکر میکنید اگر رجایی و یا باهنر( شهیدان )زنده بودند چه می گفتند و چه میکردند ؟ در کدام جناح بودند ؟پروژه و طرحشان چه بود؟و جالبتر اینکه جانشین آنان چه گروهی با چه برنامه ای (البته شعار نه برنامه **) هستند ؟ آیا میتوان به خوش بینی و آرمانگرایی آنها کسی را پیدا کرد ؟یا دیگر نیست؟ شاید ...شاید ...اگر آنها بودند ..چنین وضعیتی را برنمیتابیدند .....شاید هم ..موافق بودند و سنگ این سیاست را به سینه میزدند .......اما افسوس که هر دو خیلی زود شهید شدند وما شاهد اجرای افکار آنها نبودیم تا حالا به راحتی و کمی مطمئن تر بدانیم که جانشینان آنان کیست و کجاست ؟ اما میتوان حداقل از نظر یک میلیون و .....نفر نظرات سازنده و مفیدی را برای انتخاب چنین شخصی به دست آورد همراه با مخاطبان میلیونی و ...در صد نزدیک به صد اوقات آن رسیده از فرد عبور کنیم و اسطوره و قهرمان ها را به تاریخ بسپاریم...و نو بیندیشیم ......
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/04/02 - 23:35
این تشکل ها تا امروز کجا بودند کی از حقوق معلم دفاع کردن
پاسخ + +1 -1 --
شهاب 1398/04/03 - 11:18
تشکل ها طرفدار سرسخت بطحایی بودند
این همه طرفداری شما چه نتیجه ای داشت؟
متاسفانه افراد ناکارآمدی به این تشکل ها ورود کرده اند که یا دنبال پست می گردند ویا ازتدبیر کافی برای دفاع از حقوق فرهنگیان برخوردار نیستند
ناکارآمدی سرپرست فعلی آ.پ کاملا روشن است به یک دلیل که بدون هیچ شرطی قبول مسئولیت کرد کسی باید مسئولیت آ.پ را بپذیرد که اولین شرط اوافزایش بودجه ی آ.پ به حداقل 20 درصد بودجه باشد درغیر اینصورت همان روال قدیمی وحتی بسی بدتر از قدیم تکرار خواهدشد
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/04/04 - 13:06
همه مفاد سند ۲۰۳۰ بد نیست. جهان در سیطره
ابرقدرتهاست خصوصا امریکا ، بیشتر سازمان های
بین المللی مقررش آمریکاست. سند ۲۰۳۰ وقتی
بد می شود که اعتقاد و استقلال ملل ضعیف را به
خطر می اندازد. ۲۰۳۰ خیلی خیلی بهتر از مرثیه
سند تحول خودمان است. جنبه های خوب و بد هر
یک را بشماریم بعد جبهه بندی کنیم. مقاومت در برابر سند ۲۰۳۰ تا زمان تغییر بندهای منفی
عاقلانه تر است. شکر ما که قدرت و بضاعت نوشتن برنامه راه نداریم لااقل از شعور دارندگان سود جوییم.
پاسخ + 0 -1 --
داود کریمی 1398/04/08 - 14:54
حسینی از سربازی به سرداری رسیده وبافرشیدی وعلی احمدی قابل مقایسه نیست ای اصولگرایان چشم وگوش بسته سنگ اندازی نکنید ایشان دزتمان صحنه های انقلاب وجنگ بوده ونیرویی شایسته برای وزارت است
پاسخ + 0 -1 --
داود کریمی 1398/04/08 - 14:57
ایشان رابیخود متهم نکنید بهترین گزینه است بعنوان یک رزمنده با33سال سابقه وفعال درتشکلهای حزبی سیاسی وصنفی ازایشان حمدیت می کنیم وفریاد می زنیم زنده باد اصلتحات وزنده باد حسینی اصلاح طلب وزیر اینده اموزش وپرورش
پاسخ + 0 0 --
رزمنده دفاع مقدس 1398/04/26 - 15:01
اموزش و پرورش نیازمبرم به وزیر فراجناحی دارد و اموزش و پرورش نباید وارد بازی های سیاسی شود. ان شااله

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور