صدای معلم

صدای معلم : آیا در مانیفست مدیریتی آقای سرپرست ؛ رسانه ها نیز شرکای وزارت آموزش و پرورش به شمار می آیند و اگر پاسخ مثبت است چرا تاکنون نسبت به درخواست این رسانه برای برگزاری نشست با همه رسانه ها پاسخی ارائه نشده است ؟

حسینی : در حال حاضر مدیریت‌های چندلایه در آموزش‌ و پرورش داریم ؛ یکی از کارهای انجام‌شده، تشکیل میزهای گفت‌وگو با شرکای آموزش‌ و پرورش است

صدای معلم

گروه اخبار/

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست شورای معاونین روز شنبه گفته است :" یکی از کارهای انجام‌ شده، تشکیل میزهای گفت‌وگو با شرکای آموزش‌ و پرورش است لذا نشست با تشکل‌ها، صاحب‌نظران علوم تربیتی، اساتید دانشکده‌های معماری ازجمله اقداماتی است که در این راستا انجام داده‌ایم و گفتمان را در برنامه‌ها باید به‌قدری داشته باشیم تا خواسته جامعه از دولت ارتقای نظام آموزشی باشد."

پرسش صدای معلم از سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مورد جایگاه رسانه و خبرنگاران است .

آیا در مانیفست مدیریتی آقای سرپرست ؛ رسانه ها نیز شرکای وزارت آموزش و پرورش به شمار می آیند و اگر پاسخ مثبت است چرا تاکنون نسبت به درخواست این رسانه ( این جا ) برای برگزاری نشست با همه رسانه ها پاسخی ارائه نشده است ؟

جایگاه رسانه در آموزش و پرورش و شرکای آموزش و پرورش

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش در جلسه اعضای شورای معاونان مهم‌ترین دستور جلسه شورای معاونان را زیر نظام‌های سند تحول بنیادین و روند اجرایی شدن آن دانست و اظهار کرد: معاونان در هر جلسه گزارشی از پیشرفت اجرای سند تحول ارائه دهند لذا باید سیستم کنترل اجرایی شدن سند تحول بنیادین را فعال کنیم تا پیشرفت‌ها و خلأها مشخص شود.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، سید جواد حسینی در جلسه شورای معاونان وزارت آموزش‌ و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه، اظهار کرد: از زحمات و تلاش تمامی وزرای آموزش‌ و پرورش در چهار دهه انقلاب اسلامی و به‌ویژه سه وزیر پیشین دولت تدبیر و امید قدردانی می‌کنم و امیدوارم مسیر آنان را باکیفیت و جدیت ادامه دهیم.

وی افزود: تابستان فصل پرکار و حساس وزارت آموزش‌ و پرورش است و در قبال لحظه‌ لحظه خدمت در آموزش‌ و پرورش مسئول هستیم و به همین دلیل به تنها چیزی که می‌اندیشم انجام وظایف و مسئولیت است.

حسینی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما باید استفاده از فرصت‌ها باشد تا خللی در آموزش‌ و پرورش به وجود نیاید و تا لحظه‌ای که در مسئولیت هستیم فقط در جهت انجام وظایف در نظام تعلیم و تربیت تلاش کنیم.

 

آموزش‌ و پرورش برای ارتباط بهتر به مدیریت تک لایه نیاز دارد

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش بابیان اینکه وزارت آموزش‌ و پرورش بزرگ‌ترین دستگاه اداری و اجرایی کشور است، گفت: در حال حاضر مدیریت‌های چندلایه در آموزش‌ و پرورش داریم درحالی‌که برای ارتباط بهتر ، مدیریت تک لایه‌ای مناسب‌تر است لذا آموزش‌ و پرورش به این نوع مدیریت نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه سازمانی در جهت اهداف موفق است که یک‌ صدا از مدیران آن شنیده شود، گفت: تا زمانی که فرهنگ و انسجام سازمانی محقق نشود توفیق در فعالیت‌ها و اقدامات حاصل نمی‌شود. فرهنگ‌سازمانی دو وجه دارد یکی وجه ستادی آن است که باید در ستاد در جهت فرهنگ‌ سازمانی و یکپارچگی نهایت تلاش را انجام دهیم.

 

  در حوزه‌های کاری فاصله بین صف و ستاد را کم کنید و به مدارس نزدیک شوید

حسینی در ادامه اضافه کرد: وجه دوم فاصله بین ستاد و صف است. در حوزه‌های کاری خود فاصله بین صف و ستاد را کم کنید و به مدارس نزدیک شوید چراکه مدرسه محل اصلی تبلور تعلیم و تربیت است لذابا این دو وجه می‌توانیم ادعا کنیم دارای فرهنگ‌سازمانی هستیم.

 

باید سیستم کنترل اجرایی شدن سند تحول بنیادین را فعال کنیم تا پیشرفت‌ها و خلأها مشخص شود

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: مهم‌ترین دستور جلسه شورای معاونان باید زیر نظام‌های سند تحول بنیادین و روند اجرایی شدن آن باشد و معاونان در هر جلسه گزارشی از پیشرفت امور ارائه دهند لذا باید سیستم کنترل اجرایی شدن سند تحول بنیادین را فعال کنیم تا پیشرفت‌ها و خلأها مشخص شود.

حسینی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه سند تحول بنیادین تا مناطق آموزشی رفته است لذا به رویکرد تلفیقی جهت اجرا در مدارس نیاز دارد.

وی اظهار کرد: جهت‌گیری در قالب سند تحول مهم است و سه محور توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در هنرجویان و مهارت‌ها در دانش آموزان، ترویج و جامعه‌پذیری و تربیت اخلاقی، دینی و فکری دانش آموزان و مدیریت بر منابع باید مدنظر قرار داده شود.

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش بیان کرد: توسعه ارزش‌های دینی، آزادسازی منابع عظیم درون آموزش‌ و پرورش، توسعه مشارکت‌ها، ارتقای مدام منزلت، معیشت و صلاحیت معلمان، کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ارتقای مدیریت آموزشگاهی با تأکید بر مدرسه محوری از اقدامات مهمی است که باید در دستور کار داشته باشیم.

 

تغییر گفتمان در آموزش‌ و پرورش را باید مدنظر قرار دهیم

وی با اشاره به اینکه تغییر گفتمان در آموزش‌ و پرورش را باید مدنظر قرار دهیم، اذعان کرد: یکی از کارهای انجام‌شده، تشکیل میزهای گفت‌وگو با شرکای آموزش‌ و پرورش است لذا نشست با تشکل‌ها، صاحب‌نظران علوم تربیتی، اساتید دانشکده‌های معماری ازجمله اقداماتی است که در این راستا انجام داده‌ایم و گفتمان را در برنامه‌ها باید به‌قدری داشته باشیم تا خواسته جامعه از دولت ارتقای نظام آموزشی باشد.

 

نیاز به کارگروهی جهت شناسایی ظرفیت‌های آموزش‌ و پرورش داریم

سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه نیاز به کارگروهی جهت شناسایی ظرفیت‌های آموزش‌ و پرورش داریم، اظهار کرد: برنامه اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان باید با رویکرد مهارتی، تربیت‌بدنی و دینی باشد و از همکاران می‌خواهم که در ثبت‌نام دانش آموزان و پروژه مهر به جد تلاش کنند و در این مورد باید راهبری و سامانه‌های نظارتی فعال شود.

حسینی در پایان بابیان این‌که باید ارتباط دولت با آموزش‌ و پرورش را بیشتر کنیم تا آموزش‌ و پرورش همواره در دولت حضور معنایی داشته باشد، تأکید کرد: مدارس مناطق سیل‌زده با همت همکاران در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای مهر آماده شود تا دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی با مشکل روبه‌رو نشوند.

پایان پیام/

جایگاه رسانه در آموزش و پرورش و شرکای آموزش و پرورش

شنبه, 01 تیر 1398 20:58 خوانده شده: 264 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/04/02 - 12:30
واقعا باید به حال آموزش و پ این مملکت که ریشه تمام مشکلا و معضلات جامعه به گل نشسته و مردمان فلاکت زده ما هست گریست که "هنوز" بعد از 40 سال مسیولان و سیاست گذاران به اصطلاح تحولخواه و اصلاح طلب آن در حال بحث پیرامون مسایل لجیستیکی آن هستند. این در حالیست که همانطور که در یکی از مقالاتم در سال 2008 تشریح کردم آنان باید به فکر

1. اتاق فکری جهت ارتقای روش های تدریس یک ملیون 500 هزار معلم 2. ستادی جهت استاندارد سازی و ارتقای سیستم ارزشیابی در سطح کلاس و آزمون ورودی دانشگاه ها و 3. مرکزی جهت بخدمت گیری تکنولوژی های متفاوت و فضای مجازی جهت ارتقای کیفیت آموزش معلمان و یادگیری دانش آموزان باشند.

اینطوریکه مسیولان پیش میروند چند سال دیگر ازتمام کشورهای منطقه از جمله افغانستان هم عقب می افتیم.
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/04/02 - 12:44
4. به روز و بهینه سازی اهداف آموزشی و 5. ایجاد کارگروهی تخصصی برای به روز و جذاب کردن کتب درسی را از قلم انداخته بودم - تو اتوبوس بودم. داشتم میرفتم میدان آزادی گوجه و سیب زمینی بخرم - اونجا ارزونتره. در مقاله زیر هم تا حدودی به ارایه راه حل های خودم برای این 5 مورد پرداخته ام:

....
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1398/04/03 - 04:12
خوبه اتفاقا،گردگیری نیازاست. همانطورکه داریدلایه ها وشکاف های چندلایه اموزش پرورش رو بررسی میکنیداگه میشه لطفا اضافه کاری های تدریس هم واریزکنید.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/04/03 - 23:06
مگه با آپ هم میشه شریک شد؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور