صدای معلم

ریخت و پاش‌ و فساد آموزش‌ و پرورش در واگذاری اردوگاه شهید باهنر تهران ؛

ملک ۵۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش را به ۴ هزار میلیارد فروختند !

گروه اخبار/

نحوه واگذاری اردوگاه شهید باهنر ( منظریه ) تهران دستور کار کمیسیون آموزش و تخقیقات مجلس بوده است .

تاکنون مسئولان در این مورد پاسخ گو نبوده اند .

از سوی دیگر حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به پرسش صدای معلم در در همایش سالانه تشکل های فرهنگیان انقلابی استان اصفهان  که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم برگزار شده بود ( این جا )  پرسیده بود :

چرا در کمیسیون آموزش در این دوره و دوره قبل حضور نداشته اید امّا دائما در امور آن اظهار نظر می کنید؟ پاسخ حاجی بابایی چنین بود :

" در همه ی دوره ها عضو این کمیسیون نشدم. برای آنکه کمیسیون آموزش و تحقیقات را کمتر مؤثر می بینم.

من رییس فراکسیون فرهنگیانم که 120 نفرند و کمیسیون آموزش و تحقیقات 23 نفرند. به این نکته توجه کنید.

من روز اولی که وارد مجلس شدم و تحقیق کردم ، گفتند هر نماینده ای که عضو کمیسیون برنامه و بودجه بشود ، این به نفع آموزش و پرورش است و من عضو این کمیسیون برنامه و بودجه شدم و رییس کمیسون تلفیق برنامه ششم هم هستم و در این کمیسیون مطالبی برای آموزش و پرورش نوشتم که در یازده برنامه گذشته در 44 سال نوشته نشد و این نشان می دهد که کمیسیون برنامه و بودجه خیلی برای آموزش و پرورش بهتر است. از طرفی فراکسیون فرهنگیان مجلس را هم داریم.

الان شما فرض کنید من عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات . چه کسی به اندازه ی من در مجلس راجع به آموزش و پرورش حرف می زند؟ "

در آخرین گزارش صدای معلم نوشت : ( این جا )

آیا قرار است برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و جبران کسری بودجه آموزش و پرورش اموال و سرمایه های آموزش و پرورش را چوب حراج بزنیم ؟

در کجای دنیا بودجه آموزش و پرورش را این گونه تامین و ترمیم می کنند ؟

آیا این کارها  روش هایی علمی و آینده نگرانه برای تعریف بودجه آموزش و پایدار کردن آن هستند ؟

این روند قرار است تا کی ادامه پیدا کند ؟

شعارهایی که مسئولان در رده ها و سطوح مختلف در مورد جایگاه آموزش و پرورش و معلمان سر می دهند کجا باید عینیت پیدا کند ؟

 

آخرین وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران

سید جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در تشریح نشست عصر چهارشنبه 26 تیر کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار کرد: نحوه واگذاری اردوگاه شهید باهنر در دستور کار بود.

وی افزود: اردوگاه شهید باهنر در بهترین منطقه تهران با مساحت یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر است که سال قبل آموزش و پرورش آن را با اجاره به شرط تملیک به یک شرکت واگذار کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این ملک مرغوب که متعلق به وزارت آموزش و پرورش بوده را فقط با قیمت چهار هزار میلیارد تومان واگذار کردند که حداقل ارزش آن ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

ابطحی تأکید کرد: این ملک باارزش پس از فروش دوباره به وزارت آموزش و  پرورش اجاره داده شده و بابت آن هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اقساط پرداخت کرده‌اند. همچنین ابهامات زیادی از قبیل اینکه این شرکت چگونه انتخاب شده است و آیا صوری است یا واقعی وجود دارد که باید بررسی شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این ریخت‌وپاش‌ها در حالی در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته که پاداش خدمت معلمان پرداخت نشده و ۱۲۰ هزار معلم هم تا پایان سال از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند .

وی تأکید کرد: باید مشخص شود آموزش و پرورشی که ۱۰ هزار میلیارد کسر بودجه داشته، چرا اموال خود را به ثمن بخس واگذار کرده است. آن هم با شرایطی که اگر حتی یکی از اقساط پرداخت نشود، شرکت طرف معامله می‌تواند کاملاً این ملک را تصاحب کند.

ابطحی گفت: کمیته ویژه‌ای در کمیسیون آموزش تشکیل شد تا همه ابهامات موجود را پیگیری کند تا شاید پول معلم‌ها به نحوی بازگردد.

پایان پیام/

آخرین وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران

پنج شنبه, 27 تیر 1398 14:06 خوانده شده: 549 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
شهاب 1398/04/29 - 02:03
مملکت به تاراج رفت
به دادکشورواین ملت برسید ناامیدم
ممنون از اطلاع رسانی صدای معلم
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/04/30 - 14:04
خدا نگدره از هرکسی با هر مقامی که رانتی و اختلاسی و...هست
پاسخ + +6 0 --
زنبور آخرالزمان 1398/04/29 - 03:00
آن فرد یا سیستمی که با دست جسین بیعت نکرد با پای حجاج بیعت کرد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/04/29 - 03:27
دلت خوشه بابا اموزش پرورش سالهاست که دفن شده معلمام دیگه رهاش کردن
پاسخ + +4 0 --
دانش آموز اسبق دکتر 1398/04/29 - 06:12
احساس خطر کردن دارن املاک شون رو تبدیل به دلار می کنن برن کانادا و ... ویلا بخرن و یه کار و کاسبی را بندازن و با آرامش تا آخر عمرشون زندگی کنن. خخخخخ
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/04/29 - 13:26
برن ...بهتر .....زودتر .....فکر کردی تو کانادا همه منتظر علم و تخصص و مهارت اینا و بچه های بی استعداد و پر مدعا مفتخور شون هستن ...نه این خبرا نیست ...خیلی خیلی هنر کنن ...می رن لاتاری افتتاح میکنن ..از نوع مضاربه ...تهاتر .....اونوقت می فهمن که دنیا دست کیه .....کدام یکی از اینا تونستن یه شرکت با اعتبار جهانی تاسیس کنن که برجسته و سالم باشه .....فقط ماییم که آب به آسیاب اینا ریختیم .......که جدیدا تصمیم گرفتیم که دیگه نریزیم ........ملت بیدار شده خدا رو شکر دیگه فریب این نقاب زن ها رو نمیخوره .......جدیدا خاتمی گفته ...من از ملت خواهش میکنم تو انتخابات شرکت کنن .......دیگه معلومه چه خبره .....این با میر حسین می تونن جواب خون های به ناحق ریخته ای رو بدن که مسببش خود اینا بودن ؟ هوشیار ...هوشیار هوشیار
پاسخ + +1 0 --
یک معلم 1398/04/31 - 16:25
سلام ،این که پولی نیست .آموزش وپرورش بیشترمدارس روستاهایی که منحل شدندبامزایده فروخته که پولش جندین برابر این پول است ،پولش کجارفت خذاذاند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/03 - 10:59
در افزایش چندرغازی حقوق 98 با تورم 300 درصدی چه خدمتی به معلمان کردی ؟؟؟همین افزایش ناچیز هم کاری کردی که بلا تکلیف بمونه هم طرف مجلس رو گرفتی هم دولت رو و خیانت به حقو بگیران کردی با (جمله ی تا 10 درصد) و اینکه (10 درصد رو تامین کردیم ) دو جمله ای که گند زد به طریقه افزایش حقو ق 98...آقای بابایی آگاهان میدانند چه خیانتی به جامعه فرهنگیان کردی و میکنی و چون انتخابات نزدیک است با این بازیهای مسخره سعی میکنی برای بدست آوردن رای مغلطه و سفسطه کنی ..... یک جمله شفاف وضعیت حقوق رو روشن میکردی الان مرداد ماه هست .... این تورم 300 درصدی و فلج کننده و نامید کننده از شماها جایی برای حرف زدن شماها میماند ...؟؟. 20 درصد احتمالی برای یک کارمند خوب است ؟؟؟؟ شما میفهمید واقعا ؟؟؟ آیا خود را بخواب زده اید ؟؟ بله به خواب زده اید .... بازیهای سیاسی شماها و فقر و نابودی پیش روی مردم از نتایج شماهاست ...شماها اگر راست و چپ اقتدایتان به حضرت امام و حضرت آقا بود اشرافی گری و دزدی ها و..... ریشه نمیکرد .اینها را بگویید و رسوا کنید واقعا ولایی باشید ...ایران گلستان می شود اگر ولایی باشید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور