چاپ کردن این صفحه

ریخت و پاش‌ و فساد آموزش‌ و پرورش در واگذاری اردوگاه شهید باهنر تهران ؛

ملک ۵۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش را به ۴ هزار میلیارد فروختند !

گروه اخبار/

نحوه واگذاری اردوگاه شهید باهنر ( منظریه ) تهران دستور کار کمیسیون آموزش و تخقیقات مجلس بوده است .

تاکنون مسئولان در این مورد پاسخ گو نبوده اند .

از سوی دیگر حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به پرسش صدای معلم در در همایش سالانه تشکل های فرهنگیان انقلابی استان اصفهان  که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم برگزار شده بود ( این جا )  پرسیده بود :

چرا در کمیسیون آموزش در این دوره و دوره قبل حضور نداشته اید امّا دائما در امور آن اظهار نظر می کنید؟ پاسخ حاجی بابایی چنین بود :

" در همه ی دوره ها عضو این کمیسیون نشدم. برای آنکه کمیسیون آموزش و تحقیقات را کمتر مؤثر می بینم.

من رییس فراکسیون فرهنگیانم که 120 نفرند و کمیسیون آموزش و تحقیقات 23 نفرند. به این نکته توجه کنید.

من روز اولی که وارد مجلس شدم و تحقیق کردم ، گفتند هر نماینده ای که عضو کمیسیون برنامه و بودجه بشود ، این به نفع آموزش و پرورش است و من عضو این کمیسیون برنامه و بودجه شدم و رییس کمیسون تلفیق برنامه ششم هم هستم و در این کمیسیون مطالبی برای آموزش و پرورش نوشتم که در یازده برنامه گذشته در 44 سال نوشته نشد و این نشان می دهد که کمیسیون برنامه و بودجه خیلی برای آموزش و پرورش بهتر است. از طرفی فراکسیون فرهنگیان مجلس را هم داریم.

الان شما فرض کنید من عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات . چه کسی به اندازه ی من در مجلس راجع به آموزش و پرورش حرف می زند؟ "

در آخرین گزارش صدای معلم نوشت : ( این جا )

آیا قرار است برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و جبران کسری بودجه آموزش و پرورش اموال و سرمایه های آموزش و پرورش را چوب حراج بزنیم ؟

در کجای دنیا بودجه آموزش و پرورش را این گونه تامین و ترمیم می کنند ؟

آیا این کارها  روش هایی علمی و آینده نگرانه برای تعریف بودجه آموزش و پایدار کردن آن هستند ؟

این روند قرار است تا کی ادامه پیدا کند ؟

شعارهایی که مسئولان در رده ها و سطوح مختلف در مورد جایگاه آموزش و پرورش و معلمان سر می دهند کجا باید عینیت پیدا کند ؟

 

آخرین وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران

سید جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در تشریح نشست عصر چهارشنبه 26 تیر کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار کرد: نحوه واگذاری اردوگاه شهید باهنر در دستور کار بود.

وی افزود: اردوگاه شهید باهنر در بهترین منطقه تهران با مساحت یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر است که سال قبل آموزش و پرورش آن را با اجاره به شرط تملیک به یک شرکت واگذار کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این ملک مرغوب که متعلق به وزارت آموزش و پرورش بوده را فقط با قیمت چهار هزار میلیارد تومان واگذار کردند که حداقل ارزش آن ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

ابطحی تأکید کرد: این ملک باارزش پس از فروش دوباره به وزارت آموزش و  پرورش اجاره داده شده و بابت آن هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اقساط پرداخت کرده‌اند. همچنین ابهامات زیادی از قبیل اینکه این شرکت چگونه انتخاب شده است و آیا صوری است یا واقعی وجود دارد که باید بررسی شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این ریخت‌وپاش‌ها در حالی در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته که پاداش خدمت معلمان پرداخت نشده و ۱۲۰ هزار معلم هم تا پایان سال از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند .

وی تأکید کرد: باید مشخص شود آموزش و پرورشی که ۱۰ هزار میلیارد کسر بودجه داشته، چرا اموال خود را به ثمن بخس واگذار کرده است. آن هم با شرایطی که اگر حتی یکی از اقساط پرداخت نشود، شرکت طرف معامله می‌تواند کاملاً این ملک را تصاحب کند.

ابطحی گفت: کمیته ویژه‌ای در کمیسیون آموزش تشکیل شد تا همه ابهامات موجود را پیگیری کند تا شاید پول معلم‌ها به نحوی بازگردد.

پایان پیام/

آخرین وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران

پنج شنبه, 27 تیر 1398 14:06 خوانده شده: 457 دفعه

در همین زمینه بخوانید: