صدای معلم

در آستانه ی روز خبرنگار ؛

مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان رسانه ها را شریک استراتژیک خود خواند !

گروه اخبار/

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکنون در سخنرانی های متعدد خویش از شرکای آموزش و پرورش نام برده است .

از نظر سیدجواد حسینی ، شرکای آموزش و پرورش عبارتند از : خانواده، دولت، معلمان، تشکل‌های فعال و شناسنامه‌دار، هنرمندان، اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران، نخبگان و خیرین .

در نشست تبیین سیاست ها و برنامه های سال 1398 نیز رسانه ها در گفتمان سرپرست وزارت آموزش و پرورش غایب بودند .

آخرین جوابیه وزارت آموزش و پرورش به رسانه ها به اول تیر 98 می رسد .

از  مدیری که شکایت از رسانه ها توسط مدیران وزارت آموزش و پرورش را  برای نخستین بار ممنوع اعلام می کند بیش از این انتظار می رود .

جایگاه رسانه و خبرنگار در وزارت آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه بخشی از تعلیم و تربیت در رسانه ها اتفاق می افتد، گفت: در آموزش و پرورش نوین رسانه هارا شریک استراتژیک خودمان می دانیم.

 ابراهیم رفیعی ظهر پنجشنبه در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری مهر ، موضوع خبر و اطلاع‌ رسانی را خیلی واضح و روشن اعلام کرد و افزود: موضوع اهمیت و جایگاه خبر و اطلاع‌رسانی را در جهان اول جزو ضروریات است و زندگی بدون سیستم‌های خبری و اطلاع‌رسانی قابل‌تصور نیست.

وی اظهار کرد: خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها با هر شکلی آیینه تمام نمای جامعه هستند اگر کسی می‌خواهد ببیند در جامعه چه خبر است باید یک سیستمی این امکان را به او بدهد که آن شبکه اطلاع رسانی است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان گفت: اگر سازمانی جامعه‌ محور باشد و بر اساس داده‌های درست تصمیم بگیرد و ستاده های خودش را در جامعه ارزیابی کند لاجرم باید به شبکه‌های اطلاع‌رسانی و خبرگزاری‌ها رجوع کند مگر این که سازمان مردم محور نباشد.

رفیعی گفت: تفاوت آموزش‌ و پرورش سنتی و نوین در این است که بخشی ازتعلیم و تربیت در رسانه‌ها اتفاق می افتد و ما در آموزش‌وپرورش نوین رسانه هارا شریک استراتژیک خودمان می دانیم.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با بیان اینکه موضوع خبر و اطلاع رسانی از اهمیت والایی برخوردار است، تأکید کرد: رسانه‌ها رکن رکین جامعه مدنی هستند و اصلی‌ترین ارکان جامعه مدنی، رسانه است چراکه مردم بازخورد رفتار و گفتار و کردار خود و مسئولین را در آینه رسانه‌ها رصد می کنند. 

وی بابیان اینکه اگر برای مردم عادی پیگیری و ارتباط با رسانه ها جزو مستحبات، باشد برای مدیران از اوجب واجبات است، ابراز کرد: سیستم قابل‌ اعتماد برای مردم ، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها هستند و باید این اعتماد با اطلاع رسانی دقیق و صادقانه تقویت شود. 

رفیعی گفت:  مطمئن‌ترین و کم خطاترین سازمان‌هایی که تمام مسائل را رصد می‌کنند، رسانه‌ها هستند و این امر نشان دهند دغدغه مند بودن رسانه درخصوص مسائل و مشکلات جامعه است و پیگیری برای رفع مشکلات مردم از  رویکردهای مهم رسانه‌هاست.

وی با بیان اینکه خبرنگاران با رصد و سنجش جامعه، چالش ها و مشکلات و مسائل موجود در جامعه را مورد بررسی و تحلیل قرار می د هند، تصریح کرد: وقتی رسانه مسئله‌ای را پوشش می‌دهد یعنی دغدغه‌ای وجود دارد و اهمیت این موضوع واضح و روشن است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان گفت: آموزش‌ و پرورش مأموریت های خاص و کارکردهای ویژه‌ای دارد که برای جامعه فوق‌العاده است.

 وی با بیان اینکه آموزش و پرورش با رسانه ها دارای اشتراکاتی است، افزود: موضوعات مهم آموزش‌ و پرورش با رسانه‌ها گره‌ خورده است و بخشی از تعلیم و تربیت و مأموریت این نهاد در رسانه‌ها تکمیل می گردد. 

وی ابراز کرد: در آموزش‌ و پرورش نوین رسانه‌ها را شریک استراتژیک خود می‌دانیم و یکی از مهم‌ترین زیرساخت هایی که تربیت اجتماعی را برای دانش آموزان فراهم می آورد و در شکل گیری هویت سیاسی و اجتماعی آنان تاثیر عمیق دارد رسانه ها هستند. 

 مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت:  خبرگزاری مهر در بین خبرگزاری ها خوشنام است و بر تداوم و توسعه تعامل و همکاری خبرگزاری مهر با آموزش‌ و پرورش تاکیدکرد.

خبرگزاری مهر

پایان پیام/

جایگاه رسانه و خبرنگار در وزارت آموزش و پرورش

پنج شنبه, 10 مرداد 1398 22:02 خوانده شده: 207 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
محمود محقق 1398/05/11 - 00:39
این آقا در شهرستانهای تهران چه گلی به سر معلمان زدکه در زنجان مدیریت می کند؟ واقعا برای سیاسی کاری در آموزش وپرورش متاسفم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/11 - 19:00
جناب مدیر کل آموزش و پرورش زنجان هنوز شیوه مواجهه مناسب و منطقی با ارباب رجوع را نمی داند، برخی از کارمندانشون هم متاسفانه ابتدایی ترین آداب و اخلاق تعامل را بلد نیستند... با این وضعیت از اصلاح امور تعلیم و تربیت دم می زنند... قبل از رسانه ها، معلمان شرکاء آموزش و پرورش هستند... شما هنوز آداب معاشرت و گفتگو با معلمانتان را نمی توانید به جا بیاورید. هر روز خدا پشت درهای بسته جلسه می گذارید ولی دریغ از حل یک مشکل اساسی آموزش و پروش و معلمان. رویکردتان درک مساله و حل آن نیست، بلکه مبهم کردن مساله و پوشاندن آن است... چه کسی باید جوابگو باشد؟ چرا هیچ نظارت معنادار برای پیشگیری از این دست رفتارها صورت نمیگیرد؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور