صدای معلم

در نشست دکتر معلمان با رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس مطرح شد ؛

اظهارات حاجی بابایی در مورد تبعیض بین دارندگان مدرک دکتری در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و ارگان­ ها و " معلم تمام وقت "

دکتر زبرجدیان/ معلم آموزش و پرورش استان همدان

گروه استان ها و شهرستان ها /

با امعان نظر به شرایط کار حرفه ­ای در آموزش و پرورش، تبعیض و تفاوت حقوقی زیاد دکتر معلمان با هم مدرک­ های خود در سایر سازمان­ها و ادارات از جمله با اعضای محترم هیأت علمی، تعداد 15 نفر از دکتر معلمین استان همدان با نماینده محترم خود طی یک دیدار صمیمی، در روز پنجشنبه، 10 / 5 / 1398 به تبیین و تشریح موضوع پرداختند.

اظهارات حاجی بابایی در مورد تبعیض بین دارندگان مدرک دکتری در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و ارگان­ ها و " معلم تمام وقت "

در ابتدای این نشست، دکتر معلمین ضمن تشکر ویژه از آقای حاجی بابایی به خاطر درک مشکلات معلمان و زحمات بسیاری که تاکنون در راستای پیگیری مطالبات عادلانه و رفع تبعیض داشته ­اند؛ به تبیین مشکلات عدیدة معیشتی و تبعیض بین دارندگان مدرک دکتری در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و ارگان­ ها از جمله آموزش عالی پرداخته و متذکر شدند؛ با وجود معضلات و مشکلات فراوان موجود در آموزش و پرورش و عدم بهره­ مندی از مزایای ویژه، شایستگی خود را از هر حیث به اثبات رسانده ­اند.

متاسفانه تاکنون، علیرغم تاکید شرع مقدس و قانون اساسی در اجرای عادلانه قوانین، با باطل شدن ماده 8 قانون نظام هماهنگ پرداخت و ایجاد شکاف بیش­تر، قانونی در راستای رفع تبعیض و برقراری عدالت برای این قشر وضع نگردیده و گام­های اجرایی نیز در این خصوص برداشته نشده است. دکتر معلمین در این دیدار، خواستار پیگیری و مساعدت برای برقراری فوق ­العاده ویژه و اجرای طرح رتبه­ بندی واقعی در جهت رفع تبعیض موجود شدند.

حاجی بابایی ضمن تأیید تفاوت بسیار زیاد حقوقی بین قشر فرهنگی در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و آموزش عالی، مهم­ترین راهکار را دیده شدن معلمین دکترا در قالب هیأت علمی دانستند که در نظام رتبه بندی واقعی لحاظ شده است.

با وجودی که این طرح 50 صفح ه­ای از سال 1392 به دولت داده شده، متاسفانه تاکنون لایحة آن به مجلس ارائه نشده است.  ایشان متذکر شدند؛ ضمن این­که لازم است دولتمردان و نمایندگان محترم، عزم جدی در این زمینه داشته باشند؛ باید معلم، آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان را به جایگاه اصلی خود که بالاتر از بقیه جایگاه ­هاست، ارتقا دهند.

در ضمن بهترین مدرسین را کسانی دانستند که از پیکره آموزش و پرورش تجربه کسب کرده­ اند.

اظهارات حاجی بابایی در مورد تبعیض بین دارندگان مدرک دکتری در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و ارگان­ ها و " معلم تمام وقت "

در ادامه ایشان تاکید کردند؛ افزایش حقوق وعده داده شده 400 تا 600 هزارتومانی در راستای رتبه بندی معلمان نبوده و نه تنها قادر نیست این تفاوت­ها را پوشش دهد بلکه در اجرا نیز دارای مشکلات زیادی است.

در مورد طرح معلم تمام وقت نیز فرمودند؛ درست است که حدود صد هزار نفر از معلمان به دلیل وضعیت معیشت در آموزش و پرورش در این طرح شرکت کرده ­اند، اما این­ گونه  طرح ­ها بدون کار کارشناسی و شناخت صحیح از ساختار آموزش و پرورش طراحی و اجرا شده­ اند.

طراحان این­ گونه طرح­ها خود معلمی نکرده­ و مشکلات کاری و روانی معلم را احساس نکرده­ اند. مگر معلم تاکنون، پاره وقت یا نیمه وقت بوده که بخواهند تمام وقتش کنند. معلم، علم آموز و نیروی انسانی دانش­ محور تولید می­ کند که در مقایسه با نفت و سایر فرآورده­ های سودآور، چندین برابر ارزش خواهد داشت.

تفاوت بین یک دکتر معلم که دکترای تعلیم و تربیت است با معلم عادی بسیار است. در انتها، ایشان این­ گونه دیدارها را باعث دلگرمی طرفین و موثر دانستند و تاکید نمودند در صورت نبود این دیدارها نیز پیگیری این­گونه مسائل، همانند طرح رتبه ­بندی معلمان را وظیفه شرعی و وجدانی خویش می­ دانند.

اظهارات حاجی بابایی در مورد تبعیض بین دارندگان مدرک دکتری در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و ارگان­ ها و " معلم تمام وقت "

پایان گزارش/


اظهارات حاجی بابایی در مورد تبعیض بین دارندگان مدرک دکتری در آموزش و پرورش و سایر سازمان­ها و ارگان­ ها و " معلم تمام وقت "

شنبه, 12 مرداد 1398 09:15 خوانده شده: 503 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -2 --
معلم هنر 1398/05/12 - 11:33
«دکترمعلم» واژه جدیدی است... و احتمالاً منظور از این واژه معلمینی است که دارای مدرک دکترا باشند. چرا باید معلمینی را که مدرک دکترا دارند با واژه خاصی نامگذاری کنیم؟
آیا تبعیض و تفاوت بین معلمین آموزش و پرورش و معلمین دانشگاه تنها برای دارندگان مدرک دکتراست؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/12 - 16:50
انشاا...زورکی ۳۰س نشیم
پاسخ + 0 0 --
معلم هنر 1398/05/13 - 13:04
دبیر مهربان عزیز با شور و شوقی که برخی از همکاران برای سی ساعته شدن دارند، به آن جا هم می رسیم...
بعضی از همکاران به شش یا ده ساعت تدریس اضافه برای بهره مندی از طرح معلم تمام وقت هم راضی نیستند و چند ساعت بیشتر از آن را هم به صورت تدریس غیرمؤظف (روال قبلی) برمی دارند!
پاسخ + +1 -4 --
ناشناس 1398/05/12 - 11:38
حقوق من معلم با مدرک دکترا حدود یک سوم حقوق هیئت علمی همسابقه خودمه. اسم این عمل ظلم نیست پس چیه
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/12 - 12:30
ظلم نیست حقته
پاسخ + +4 -2 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/05/12 - 12:51
اخرین حکم من با ۲۴ سال سابقه تدریس و مدرک دکترای تخصصی و ۲۴ ساعت تدریس در هفته سه ملیون و نود هزار تومان و دریافتی ام دو ملیون و هشتصد هزار تومان!!!؟؟؟! این در حالیکه یکی از دوستان هیات علمی با همین شرایط اما با ۹ ساعت تدریس در هفته بیست میلیون تومان از بیت المال ما می گیرد!!! از نظر علمی هم من دو تیوری اموزشی سیاسی و دو روش تدریس در سطح بین المللی ارایه داده ام و ۲۰۰ کتاب و مقاله نوشته ام و او. ۵ مقاله راجع به تدریس گرامر و لغت نوشته!!
پاسخ + +3 0 --
دکتر دبیر 1398/05/12 - 14:01
با ۲۹ سال سابقه و مدرک دکتری از دانشگاه دولتی و رتبه اول دریافتی ام حدود سه میلیون است. سوال اینجاست اگر تبعیض در نظام پرداخت های دولتی بین آموزش و پرورش با سایر سازمانها و ارگانهای دولتی نیست چرا یک استادیار جوان دانشگاه چندین برابر یک معلم دکتری حقوق می گیرد ، و در کجای دنیا( به غیر از ایران) یک پزشک چهل برابر معلم حقوق می گیرد!!!
پاسخ + 0 0 --
محمود محقق 1398/05/12 - 17:19
در هیچ جای دنیا فقط در ایران اینگونه تبعیض می بینید چونکه اکثر همین آقایان مسول خودشان مدارک جعلی دارند وبرای اخذ مدرک زحمت نکشیدند
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1398/05/12 - 15:20
زمان خاتمی به کسانی که مدرک فوق لیسانس و دکترا داشتن

همترازی می دادند که ۸۰درصد حقوق یک استاد دانشگاه را می داد و و زمان وزارت اقای حاجی بابایی این حق همترازی به بهانه اجرای طرح هماهنگ حقوق حذف شد
پاسخ + 0 0 --
حسینی مجتبی 1398/05/12 - 17:22
خبرگزاری تسنیم ۱۱ اردیبهشت ۹۴
"وزیر اسبق آموزش‌وپرورش گفت:‌ این نظام دو سه محور دارد. یک، تا زمانی که معلم را درست تعریف نکنیم، همین مشکلات وجود خواهد داشت. جایگاه او را بین کارمندان کشور باید تعریف می‌کردیم. ما این جایگاه را براساس نقشه جامع علمی کشور تعریف کردیم، جایگاهی که بتواند تأثیرگذاری داشته باشد. او را در جایگاه هیئت علمی تعریف کردیم، یعنی 4 رتبه را درنظر گرفتیم، مربی‌معلم، استادیارمعلم، دانشیارمعلم و استادمعلم.

حاجی‌بابایی با بیان آنکه اساساً راهی جز این رتبه بندی وجود ندارد، بیان داشت: بنده صد در صد با این طرح موافق هستم. نکته دیگر اینکه باید تعریف معناداری نیز با دانشگاه داشته باشیم. اینکه معلم با هر سابقه ای که دارد با متناظر خود در دانشگاه حداقل 80 درصد حقوق او را دریافت کند. این دو کلید سند تحول بنیادین بود که می‌تواند مشکل را برای همیشه حل کند."بحث کلی است و محدود به دارندگان مدرک دکتری نبود و فعلا به سرانجام نرسیده.
پاسخ + +3 0 --
بیاتی 1398/05/12 - 21:26
فردی که دارای تحصیلات دکترا می باشد نباید که کلاس باشه
بایددر سیاست گذاری وتعیین راهبردها وتصمیم سازی های سازمانی مشارکت داده بشود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/12 - 22:06
متاسفانه فعلا اینگونه است، کم سوادها مدیرکل و معاون وزیرند و دکترها در صف اول در سر کلاسند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور