صدای معلم

جعفر پاشایی : رسانه باید مطالبه گر باشد، روحیه مطالبه گری منجر به پیشرفت کشور می‌شود

تجلیل مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از خبرنگاران صدا و سیما !

گروه استان ها و شهرستان ها/

« جعفر پاشایی » مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از جمله مدیرانی است که در چند سال گذشته شکایت های متعددی را علیه معلمان منتقد و در محاکم قضایی انجام داده است .

گزارش این شکایت ها در صدای معلم منتشر گردیده است .

آخرین شکایت در این استان علیه صدای معلم در آموزش و پرورش بناب بود .

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی هیچ گاه در مورد عملکرد خویش پاسخ گو نبوده است .

« صدای معلم » در زمان وزارت « سیدمحمد بطحایی » بارها و به کرات از همه " مدیران " در هر سطح و مقامی درخواست کرد تا آستانه تحمل و مسئولیت پذیری خویش را در برابر منتقدان ارتقاء داده و به جای شکایت و کشاندن معلمان منتقد و رسانه های مستقل به محاکم قضایی در برابر عملکرد خویش پاسخ گو باشند .

در زمان وزارت بطحایی فرهنگ امنیتی بر امنیت فرهنگی چیره شد .

یکی از مهم ترین اقدامات سیدجواد حسینی سپرست وزارت آموزش و پرورش صدور بخشنامه ممنوعیت شکایت از رسانه ها بود .

« صدای معلم » بابت این اقدام از آقای حسینی تشکر و قدردانی کرد .

در روز خبرنگار  ، پاشایی در مراسمی از خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری پانا تجلیل و لوح سپاس به آن ها اهدا کرده است .

در این مراسم ، » میرحمایت میرزاده » سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشته است .

روز خبرنگار و تجلیل مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری پانا

مدیرکل آموزش و پرورش استان ظهر امروز در آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه به مناسبت ۱۷ مردادماه ( روز خبرنگار) در سالن اجلاس مرکز صدا و سیمای آذربایجان شرقی گفت: خبرنگاران پل ارتباطی و منعکس کننده صدای فیما بین مردم و مسئولین هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و  روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی بابیان اینکه خبرنگاران در آگاه‌سازی جامعه و افزایش اطلاعات مردم تلاش می‌کنند، تأکید کرد: این خبرنگاران و اهالی قلم هستند که با رسانه خود اقداماتی که در کشور انجام می‌شود را اطلاع‌رسانی می‌کنند و اقدامات مسئولان بدون وجود رسانه‌ها ناقص خواهد بود.

مدیر کل آموزش وپرورش استان با اشاره به اینکه خبرنگاران پل ارتباطی و منعکس کننده صدای فیما بین مردم و مسئولین هستند، خاطر نشان کرد: رسانه باید مطالبه گر باشد، روحیه مطالبه گری منجر به پیشرفت کشور می‌شود.

پاشایی  همچنین تصریح کرد: شایسته است تا مسئولین نگاه ویژه ای به این قشر از جامعه داشته تا خبرنگاران و اصحاب رسانه بتوانند بدون هرگونه دغدغه فکری در عرصه اطلاع رسانی گام های موثرتری بردارند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان در پایان با اهدای لوح سپاسی از خبرنگاران صدا وسیمای مرکز آذربایجانشرقی بمناسبت ۱۷ مردادماه( روز خبرنگار) تجلیل کرد.

روز خبرنگار و تجلیل مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری پانا

همچنین در ادامه مدیرکل آموزش وپرورش استان به همراه نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان دانش آموزی آذربایجان شرقی روز خبرنگار را به خبرنگاران خبرگزاری پانا تبریک گفته و با اهدای لوح سپاسی از آنها تجلیل کرد.

پاشایی در حاشیه این تجلیل کار خبرنگاری را بسیار حساس دانست و افزود: خبرنگاران با انعکاس مشکلات مجموعه نقش اساسی در حل آن دارند.

پایان پیام/

روز خبرنگار و تجلیل مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری پانا

پنج شنبه, 17 مرداد 1398 21:05 خوانده شده: 393 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
ولی دانش آموز 1398/05/17 - 23:46
این کار از کوچکترین کارهای این مدیرکل ابن الوقت است که وقتی هر دو طرف شمشیرش می برید و با حمایت چند نماینده از ثبات پستی برخوردار بود از خبرنگاران و رسانه ها شکایت می کرد اما حالا که طبق نظر سنجی شبکه استانی سهند 70 درصد مردم و یک محقق و پژوهشگر دانشگاهی( آقای دکتر ملکی) اعلان کردند که آموزش و پرورش استان بدون برنامه و سر خود رها شده و رو به پولی شدن می رود و نتایج کنکور هم (که هیچ دانش آموزی از مدارس دولتی جزء رتبه های برتر نیست)دقیقاً موید این قضیه است، با متزلزل دیدن پست خود، تغییر موقعیت داده و دست به عوامفریبی و تقدیر از خبرنگاران و نمایندگان رسانه ها می زند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/19 - 14:04
عاقبت اعتلاف اصلاحات و اعتدال میشه امید ناامیدکننده
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1398/05/18 - 09:31
مدیران آموزش و پرورش مرزهای پاچه خواری رو جابجا کردن!
اون از مدیر آموزش و پرورش که برای فرماندار و استاندار جشن تولد میگیره اینم از این که از فقط از خبرنگاران صداوسیما(برای دیده شدن بیشتر) تقدیر میکنه!
پاسخ + 0 0 --
حسین 1398/05/20 - 09:40
جهت استحضار شما غرض ورز و پیگیر منافع شخصی بگویم که 4 نفر از رتبه های زیر ده دانش آموز دبیرستانهای استعدادهای درخشان تبریز هستند که مدرسه دولتی اند نه غیر
ای کاش به جای غرض ورزی و پیگیری منافع و اغراض شخصی کمی هم وجدان را در قضاوتها مد نظر قرار دهیم
پاسخ + +3 0 --
12 1398/05/18 - 11:26
افای پاشایی می بیند سرپرست وزیر اموزش وپرورش از قلم وخبرنگاران حمایت می کند 180درصد چهره عوض می کند وبا این کار های ساختگی که در جای خود از اهل قلم نفرت دارد به صورت ظاهری خود را وفق می کند در حالی که انهایی که اهل قلم هستند دشمن درجه یک او در ذهنش به نظر می رسد الکی هست این مورد ها به خدابه خاطر اینکه در دوران جدید وزارتی هم در میز اهنی بماند
پاسخ + 0 0 --
حسین 1398/05/20 - 09:38
با سلام
جهت استحضار شما بزرگوار غرض ورز باید بگویم که حضور مدیر کل در برنامه تجلیل صدا و سیما کاملا اتفاقی بود و به اصرار مدیر کل صدا و سیما انجام شد و جهت استحضار بیشتر قبل از این برنامه ایشان با بچه های خبرگزاری پانا و سایر خبرنگاران به انحاء مختلف دیدار و تبریک روز خبرنگار را بجا آوردند کمی وجدان را در قضاوتها به جای اغراض و منافع شخصی مد نظر قرار دهیم بهتر است.
با سپاس
پاسخ + +7 -1 --
معلم 1398/05/18 - 11:56
برخلاف تصور اقدامات پاشایی را باید از چشم میرزاده و میرزاده ها دید. امثال میرزاده نمایندگان ناشایسته ای هستند که با دفاع از مدیران ضعیف بستر فساد و ناکارآمدی را فراهم می کنند. میرزاده با حمایت از مدیران کل اردبیل و پاشایی افراد وابسته زیادی از نزدیکان و همشهری های خود را در اروبیل و تبریز وارد چرخه مدیریتی کرده. وضع میرزاده در گرمی چنان وخیم است که هوس نمایندگی از شهر دیگری را در سر می پروراند. مردم گرمی با آگاهی از رفتارهای دوگانه و منافقانه میرزاده به شدت از او رو برگردانده اند.
درباره عملکرد پاشایی این نکته را هم داشته باشید که خاصه خرجی های پاشایی از جیب معلمان در باشگاه فرهنگیان بدهی زیادی را در استان انباشته کرده و استانداران اسبق،سابق و فعلی با حمایت از رفتارهای عوامانه پاشایی شریک جرم او در ظلم به فرهنگیان استان بزرگ آذربایجان شرقی هستند.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگیان 1398/05/18 - 15:26
باسمه تعالی
جناب آقای حسینی
سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش کشور
سلام علیکم
عزیز وقت بخیر ضمن آرزوی توفیق روزافزون و سلامتی جناب عالی به استحضار می رسانیم ما فرهنگیان مناطق آذربایجان شرقی دست بر دعاییم و از نمایندگانمان نیز پیگیریم که در زمینه انتصاب وزارت جناب عالی همت لازم را به عمل آورند،
از شما تقاضای جدی داریم در این ماهها که چندین نفر از مسئولین و معاونان ادارات مناطق آ-شرقی بازنشسته می شوند،خواهشمندیم دستور اکیدی به ادارات کل مبذول فرمایید تا این بازنشستگان عزیز حتی الامکان دیگر در سطوح معاونت مناطق مجدد بکارگیری نشوند و مسیر و جا برای حضور و تصدی مسئولیت معاونت مناطق برای سایر فرهنگیان تحصیل کرده تازه نفس در مناطق فراهم شود.
امیدوار به تدابیر عالی وصدور دستورعاجلتان هستیم.
با سپاس
جمعی از فرهنگیان تحصیلکرده بالای 20 سال سابقه مناطق آذربایجان شرقی
پاسخ + +2 0 --
بی نام 1398/05/18 - 13:21
فاتحه بر اموزش وپرورش به خدای کریم از خود ادم خجالت می کشد مگر چه اندازه به دنیا خواهیم امد ادم باید یک صفت داشته باشد کسی که شمشیر زهر بر رخ اهل قلم کشیده حالا شده مدافع انها از این وضع به خدا پناه می بریم واقعا که زمانه عجیبی شده
پاسخ + +3 0 --
بی نام 1398/05/18 - 15:51
مطابق مصاحبه ی پاشائی در برنامه مطالبه شبکه سهند در تیر ماه 97، مدارس غیر انتفائی 50% رشد داشته و در نظر سنجی،50%مردم اعلام کردند مدارس استان روبه پولی شدن می رود. بازهم مطابق مصاحبه ی پاشائی در برنامه مطالبه شبکه سهند در 6 تیرماه 98 در نظر سنجی بالای 60%مردم اعلام کردند که آموزش و پرورش استان بدون برنامه و سرخود رها شده و جناب دکتر ملکی از محققان و پژوهشگران دانشگاهی اعلام کردند که برای مدیران انتصابی پیش از آن که مسائل تربیتی دانش آموزان مهم باشد، منافع خود مدیران و صاحبان قدرت مهم است. برای اهل علم کاملاً روشن است که میان این رها شدن مدارس دولتی و رشد مدارس غیر انتفاعی چه خبر است؟؟؟؟؟ و طبق این اسناد جناب پاشاخان .... و در چند ارقام درصدقبولی کاملاً کذب خلاصه کرده و قربانی شدن و غرق در فساد شدن دانش آموزان را به حساب دشمن می گذارد. مسئولین استان کی از خواب بیدار خواهند شد و روی مسئله کی باز خواهد شد و این این روند تا کی ادامه خواهد یافت الله و اعلم. مردم در به در بدنبال مدرسه امن برای فرزندشان می گردند اما زهی خیال باطل.
پاسخ + +2 0 --
حسن فیضی 1398/05/18 - 21:10
اسم کچل را می گذارند زلفعلی و اسم کور را می گذارند چراغعلی. حکایت تقدیر پاشایی از رسانه ها هم مثل این مثل هست.
پاسخ + +3 0 --
حسن فیضی 1398/05/18 - 21:15
وضعیت آموزش و‌پرورش مخصوصا در استان ماتجاری شده .مثلا رفته رفته سطح تدریس معلمان در کلاس عادی با کلاس خصوصی تفاوت معنی داریخواهد داشت و بعضا دارد . هرکسی پول دارد آموزش خوب می بیند وبرعکس. تا جاییکه اکثر مدیران آموزش و پرورش و مدیر کل و معاونین آن عوض برنامه ریزی برای آموزش دانش آموزان مردم ٬ برا مدارس خود و آموزشگاههای کنکور خود برنامه ریزی می کنند و دانش آموز ساپورت و جابجا می کنند . البته در این میان اندک مدیرانی هم هستند که از این سفره بهره مند نیستند که درنهایت مورد غضب مدیر کل قرار می گیرند. یک مثالی می زنم مدیر کل هم مدرسه غیر انتفاعی دارد و آموزشگاه کنکور . آیا از رانت آموزشی استفاده نمی کند ؟؟و مدیران مدارس سمپاد و‌نمونه دولتی برای آموزشگاه ایشان تبلیغ نمی کنند ؟؟و دانش آموزان را به آن آموزشگاه هدایت نمی کنند ؟؟در آینده نزدیک هم هر کسی توان مالی برای کلاس خصوصی ند اشته باشد فرزند اش از آموزش بی بهره خواهد ماند.
پاسخ + +2 0 --
14 1398/05/18 - 22:30
بسمه تعالی. آقای دکترحسینی سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش. پاسخ این سوالات که سوال نه یک نفر بلکه مردم آذربایجان است چه کسی باید بدهد؟ 1- رشد 50% مدارس غیر انتفاعی و رو به سوی پولی رفتن مدارس یعنی چه؟ 2- رهاشدن مدارس سر خود و بی برنامگی سازمان آموزش و پرورش یعنی چه؟ 3- پیشی گرفتن منافع مدیران انتصابی ادارات و مدارس و صاحبان قدرت بر حق و حقوق خانواده ها و دانش آموزان یعنی چه؟ 4-این استاندار آذربایجان کجا جان می دهد که پاشائی که زیر نظر وی کار می کند با بی باکی تمام در یک رسانه خبر از هم سویی و معامله گریش با نمایندگان استانی می دهد.5- -طبق فرمایش جناب دکتر ملکی، به چه علت پاشائی مانع مطرح شدن و پیگیری یافته های پژوهشی در خصوص آسیب های اجتماعی دانش آموزان و پیدا کردن راه حل ها می شود؟ 6- آیا با این یافته ها جز این است که این شخص علناً سرنوشت و امنیت اجتماعی فرزندان معصوم این خطه را قربانی منافع شخصی خود کرده و معامله می کند؟ 7- چرا باید مردم در به در به دنبال مدرسه امن برای فرزندشان بگردند؟ به امید اقدام عاجل آن مقام محترم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/05/18 - 23:36
جهت استحضار امیدواران به حسینی
پاشایی در اداره کل شایع کرده درصورتی که حسینی وزیر شود پاشایی به تهران رفته و به عنوان یکی از مدیران ارشد وزارتخانه مشغول خواهد شد!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
غضنفر 1398/05/18 - 23:32
دیدار با خبر نگاران وخود را حامی قلم دانستن موجب تضمین کیفیت ادامه قدرت اقای پاشایی در چند سال بعدی خواهد بود این تضمین کیفیت را تبریک می گوییم
پاسخ + 0 0 --
بی نام 1398/05/19 - 13:12
تبریک تبریک
پاسخ + 0 0 --
حسین 1398/05/20 - 09:45
بنده بعنوان فرهنگی که کوچکترین نسبتی با پاشایی ندارم اما در اداره کل هستم چنین شایع و حرفی عمرا نشنیده ام و حتی کاملا در جریانم که در زمان آقای فانی به اصرار ایشان را می خواستند به تهران ببرند موافقت نکرد
کمی با انصاف باشیم و در اظهار نظر وجدان را مد نظر و اغراض شخصی را دور بریزیم
پاسخ + 0 0 --
حسین 1398/05/20 - 22:29
حضرات محترم بحث بحث شخص و فرد نیست. تا کی بجای بحث از کار و حق و حقوق جامعه بحث افراد را پیش خواهید کشید؟ در این که از دید دوربری های پاشائی سر مبارک ایشان به پادشاهان می ماند و وی را بنا به شگردهای شخص مدیرکل گاه تا ریاست جمهوری هم بالا می برند بحثی نیست، بحث این است که حال آموزش و پرورش استان بنابه هزار و یک دلیل موجه ( از جمله معامله مدیریت سرنوشت کودکان با نمایندگان توسط پاشائی، رشد بر رویه ی مدارس غیر انتفاعی و رها شدن مدارس دولتی و رانت های کلانی که در این میان توسط اعوان و انصار مدیرکل صورت می گیرد،غرق در فساد شدن بچه ها و عدم امنیت اجتماعی در مدارس و دور شدن آموزش و پرورش استان از اهداف اصلی خودو..) بد است و از مرز بحران عبور کرده است. و مردم یک استان در یک برنامه همه پرسی رسانه ای این وضعیت خطرناک را اعلام کردند. شهری که بنا به گزارش موسسات معتبر بین المللی جزء شهرهای سفید دنیا بود با بوجود این افراد معامله گر و مدیریت های مسموم، دارد همه ی داشته های خود را از دست می دهد و این واقعاً خطرناک است.
پاسخ + +1 -1 --
سرابلی 1398/05/24 - 21:59
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراب در اقدامی تامل برانگیز ، در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار ، به 25 نفر خبرنگار(در یک شهرستان کوچک مثل سراب!!) هر کدام یک کارت هدیه بانکی به مبلغ 100 هزار تومان(در مجموع 2.5 میلیون تومان) اهدا کرد. در حالیکه در روز معلم با حضور در مراسم این روز ، با عنوان اینکه هیچگونه مبلغ رفاهی در اختیار اداره جهت چنین مراسماتی وجود ندارد ، اظهار شرمندگی نمودند. پس این مبلغ 2.5 میلیون تومانی از جیب خودشان تقبل شده است یا ...؟؟؟ لطفا پیگیری نمائید. آیا نزدیکی زمان انتخابات مجلس دلیل این بذل و بخشش می باشد؟؟
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1398/05/24 - 22:08
سلام

دوست عزیز

وضعیت خبرنگاران خیلی بهتر از معلمان نیست !

کمی عمیق تر فکر کنیم .

پایدار باشید .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور