صدای معلم

" طبق قانون معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت، مربیان پیش دبستانی و معلمان طرح خرید خدمات آموزشی باید رفع تکلیف شوند "

فرهنگیانی که با مدرک دکتری خدماتی شده‌اند و خواهان ورود به حرفه معلمی هستند

گروه اخبار/

وضعیت نیروهای خدماتی با مدارک دانشگاهی در آموزش و پرورش

گروهی از فرهنگیان که مدعی مدارک تحصیلی دانشگاهی هستند از فعالیت خود به عنوان نیروی خدماتی در مدارس گلایه دارند.موضوع تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش به معضلی جدی تبدیل شده است؛ از طرفی تعداد متقاضیان ورود به حرفه معلمی بالاست و از طرفی دیگر معلمان غیر رسمی این وزارتخانه برای تعیین تکلیف شرایط شان و ورود به کلاس درس دچار مشکل هستند.
از بلاتکلیفی استخدام و فعالیت معلمان حق التدریس و خرید خدمات آموزشی که بگذریم ، عده‌ای دیگر از فرهنگیان هم هستند که شرایط متفاوت‌تری نسبت به دو گروه ذکر شده دارند؛ افرادی که با حکم خدماتی در آموزش و پرورش به خدمت گرفته شده‌اند، اما با وجود ارتقای مدرک تحصیلی همچنان به عنوان نیروهای خدماتی به فعالیت مشغول‌اند.

عده‌ای از این معلمان به دنبال تعیین تکلیف وضعیت فعالیت شان هستند و معتقدند در حالی که تعداد زیادی از معلمان آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند، کلاس‌های درس برای آنکه خالی از معلم نباشند، از طریق نیروهای آزاد و طرح بسته‌های حمایتی اداره می‌شود و این در حالی است که نیروهای خدماتی در آموزش و پرورش فعالیت دارند که با مدرک کارشناسی ارشد و دکتری همچنان در بخش‌های خدماتی مشغول به فعالیت بوده و تجربه حضور آنها در مدرسه بسیار بیشتر از نیروهای تازه وارد به مدارس در شرایط فعلی است.

این موضوع را با وجود سکوت آموزش و پرورش و عدم پاسخگویی از بهارستانی‌ها پیگیری کردیم که در این مورد میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: سال گذشته مجلس برای تعیین تکلیف نیروهای آموزش و پرورش قانونی تصویب کرد که بر اساس این قانون گروه‌هایی از معلمان که از نظر شرایط کاری بلاتکلیف بودند به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند؛ این نیروها شامل معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت، مربیان پیش دبستانی و معلمان طرح خرید خدمات آموزشی هستند که طبق قانون باید شرایطی را اخذ کرده باشند تا بتوانند در آموزش و پرورش استخدام شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به این قانون بعید می‌دانم قانون دیگری برای تعیین تکلیف نیروهای آموزش و پرورش تصویب شود و سایر گروه‌ها باید از طریق وزارتخانه و دولت تعیین تکلیف شوند چرا که فعالیت آن‌ها در حیطه فعالیت‌های اجرایی آموزش و پرورش است بنابراین باید تصمیم گیری از سوی مسئولان مربوطه انجام شود.

میرزاده تاکید کرد: البته برای استخدام گروه‌هایی که سال گذشته قانون تعیین تکلیف استخدام آن‌ها را مصوب کردیم پیگیر اجرای کار هستیم هر چند که این موضوع، موضوع پیچیده‌ای است و نیاز به زمان دارد.

باشگاه خبرنگاران


وضعیت نیروهای خدماتی با مدارک دانشگاهی در آموزش و پرورش

شنبه, 19 مرداد 1398 09:25 خوانده شده: 395 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
مدرس آزاد 1398/05/19 - 13:14
یکی از مصادیق حقیقی وجود توهّم در جذب نیروی جدید در آموزش و پرورش اینست که توانمندی و شایسته سالاری را فقط در این چهار گروه دیده است.
و ....
پاسخ + +3 0 --
دبیر مهربان 1398/05/19 - 14:08
این همین نکته است که باعث میشه با نفود از مجرای سرایدار و ورود به نقش معلم برخی رشته ها مازاد بشه
پاسخ + +1 0 --
ََشاگرد دکتر کزازی 1398/05/19 - 15:59
با مدرک دکتری خدماتی شده اند!!!!به قول سهراب سپهری هیچی دیگه: " ماهیچ ما نگاه" آخه، کدام مسول عاقل چنین حکمی را تایید کرده است!!! عرفی شیرازی بیتی دارد که به قول استاد کزازی بیتی نغز است و به دیوانی می ارزد
"هر نکته ای که هست به وجهی توان شناخت/ تاوانِ جهلِ بی خردان بر معلم است"
پاسخ + +4 0 --
بیاتی 1398/05/19 - 20:27
اولا که دکتر خدماتی نداریم
دوما یکسری با کتمان مدرک تحصیلی اصلی بصورت خدماتی با مدرک دیپلم وارد وبه امید استخدام وتبدیل وضعیت چند صباحی کار می کنند که این کتمان خود ش جرم است.
سوم راه ورود به خدمت دولتی فقط آزمون است نه نهضتی،خدماتی،حق التدریس واین جور سیاه بازی ها!!!!
پاسخ + 0 0 --
آنتی توهّم 1398/05/19 - 21:34
آزمونی بی توهّم
ولی توهّمات همچنان باقیست
پاسخ + 0 0 --
محمد 1398/05/24 - 10:07
دیگه دوره بگم‌بگم‌که این‌کارا مد شده بود گذشت کدوم‌دکترا از کجا اورده اید چندتاشون را می شناسم که خریده اند و فکر نمی کنند که استعلام داره.‌دکترجون باید توانایی ات را نشون بدی با شرکت در ازمون و قبولی می فهمی قبولی نه خرید مدرک.‌متاسفانه بعضی ادارات استعلام را هنوز می دهند دست خود فرد که برود تاییدیه بگیرد برای۱۰هزارتومان هزینه پست که از طرف هم بگیرند. استعلام را درست انجام‌بده کارگزینی جون.
پاسخ + +2 0 --
فضل الله 1398/05/22 - 08:50
این دکترهای بظاهر عاشق تدریس بعنوان نیروی شرکتی وارد اموزش و مرورش شدند یعنی خدمتگزار نه معلم حالا پروفسور سمیعی هم که باشی بدون ازمون و برابر با دیگران هیچ حقی که نداری باید با بچه های نا که امتیاز هم نداریم همانند دیگر وزارتخانه ها ازمون بدهی اقای تحصیل کرده متقلب که بدون ارایه مدرک اصلی و خوا سته ای با رانت و نفوذ و پارتی بعدها تغییر مقطع و پست بدهی باید بگویم تا اینجا هم شانس اورده ای .برو دکترجون در جایی دیگه خدا روزیت را حواله کند ازمون ازمون. چرا همه اینها از اسم ازمون و شرایط برابر وحشت دارند
پاسخ + 0 0 --
آنتی توهّم 1398/05/22 - 22:22
آزمون بدون شرایط واهی
پاسخ + +1 0 --
عابدزاده 1398/05/26 - 23:54
فقط باید با شرایط برابر با بقیه داوطلبان‌ازمون بدهند. نهصتی ها ام باید ازمون بدهند سواد دار کردن سواددارانی که مدرک انها مفقود شده و بابتشون نفر ۸۰۰هزار گرفته اند و خدا تومان میسود یک کلاس و اجبار نمودن اولیا برای رفتن به کلاس و خواستن کپی مدارک‌تحصیلی انها که در آیین نامه ثبت نام‌نیست و تخلف اداری محسوب می شود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور