صدای معلم

" همان گونه که تعریف و تمجید بدون استناد و اغراق آمیز رسانه ها از مدیران مورد نکوهش است و رویکرد رسانه باید ناظر بر آگاهی بخشی ، پرورش تفکر انتقادی و گفت و گوی اقناعی در افکار عمومی باشد به همین نسبت مدیران آموزش و پرورش نیز باید شان تعلیم و تربیت ، معلمان و استقلال آن را به عنوان نمایندگان بدنه نظام آموزشی در برابر افراد خارج از سیستم نظام آموزشی به رسمیت شناخته و آن را پاس دارند "

تصویر تامل برانگیز جایگاه و طرز نشستن یک مدیر کل آموزش و پرورش در برابر یک خبرگزاری ؟!

گروه استان ها و شهرستان ها/

یکی از نکات جالب توجه و البته قابل تقدیر در سال جاری گرامی داشت روز خبرنگار  توسط مدیران آموزش و پرورش است .

حتی مدیرانی که شکایت از رسانه های مستقل و معلمان منتقد را در پرونده خویش دارند  به این " گروه بزرگ " پیوسته اند .

خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به مناسبت روز خبرنگار روز چهارشنبه 16 مرداد به همراه مومنی مدیر روابط عمومی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان قزوین این روز را به همکاران رسانه تبریک گفته است .

همان گونه که تعریف و تمجید بدون استناد و اغراق آمیز رسانه ها از مدیران مورد نکوهش است و رویکرد رسانه باید ناظر بر آگاهی بخشی ، پرورش تفکر انتقادی و گفت و گوی اقناعی در افکار عمومی باشد به همین نسبت مدیران آموزش و پرورش نیز باید شان تعلیم و تربیت ، معلمان و استقلال آن را به عنوان نمایندگان بدنه نظام آموزشی در برابر افراد خارج از سیستم نظام آموزشی به رسمیت شناخته و آن را پاس دارند

به ویژه آن که این رسانه ( خبرگزاری ) دولتی هم باشد .

نکته قابل توجه آن که این خبرگزاری و سایر انواع مشابه در نشست دیروز سرپرست وزارت آموزش و پرورش با خبرنگاران و اصحاب رسانه حتی زحمتی برای اختصاص تیتر مناسب به این مناسبت را هم به خود نداده اند !

طرز نشستن مدیر کل آموزش و پرورش قزوین در برابر خبرگزاری مهر

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: رویکرد فرهنگی و عالمانه و نوع نگارش قلم خبرگزاری مهر در استان بسیار نافذ و تاثیرگذار است و به پیشبرد برنامه های آموزشی استان کمک زیادی کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت روز خبرنگار روز چهارشنبه به همراه مومنی مدیر روابط عمومی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان قزوین این روز را به همکاران رسانه تبریک گفت.  

رحمانی در این دیدار اظهارداشت: یکی از دغدغه ها ما در آموزش و پرورش مطالبات فرهنگیان و تامین سرانه مورد نیاز در مناطق مختالف شهری است که با کمک خیرین و مسئولان برای تامین آن اقدام کرده ایم.

رحمانی تصریح کرد: خوشبختانه در پرداخت مطالبات حق الزحمه نیروهای آموزش و پرورش و حق التدریس فرهنگیان به وضعیت خوبی رسیده ایم و با پیگیری مستمر تلاش می کنیم این نگرانی برطرف شود.

 

کمبود سرانه آموزشی مهمترین دغدغه است 

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: مهمترین دغدغه ما کمبود سرانه آموزشی در برخی مناطق مانند پونک،  ملاصدرا، ولایت است که باید برای حل آن با کمک مسئولان ارشد استان همت کنیم و غفلت پذشته جبران شود.

وی بیان کرد: با پیگیری های انجام شده دو قطعه زمین دو هزار متری از سوی اداره راه و شهرسازی برای ساخت مدرسه اختصاص داده شده گه امیدواریم به زودی عملیات ساخت آن آغاز شود.

رحمانی افزود: تنها در منطقه پونک با استقرار شهروندان در برج های ۹۶۰ واحدی تامین اجتماعی باید حداقل ۴ مدرسه را آماده کنیم که دغدغه تامین زمین از مهمترین مشکلات و چالش هاست.

 

فعالیت خبرگزاری مهر عالمانه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در خصوص فعالیت خبرگزاری مهر اظهارداشت: شما وقتی کتاب شهید مطهری را باز  می کنید حتی اگر چند صفحه آن را بخوانید چون به قلم شهید مطهری است برای شما اثربخش و مفید است و حتما لذت می برید و من باید اذعان کنم وجود نیروهای متعهد و دلسوز و کاربلد موجب شده این خبرگزاری بدون حاشیه و بسیار عالمانه در استان حرکت کند و رویکرد عاقلانه و عالمانه شما در این رسانه بسیار مشهود و ارزشمند است.

رحمانی گفت: نقش شما در تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش استان قزوین بسیار پر رنگ و مشهود است و از همراهی این رسانه خوب با آموزش و پرورش تشکر و قدردانی می شود.

وی خواستار تداوم همراهی خبرگزاری مهر با آموزش و پرورش در ادامه مسیر برای رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی این سازمان شد.  

پایان گزارش/

یکشنبه, 20 مرداد 1398 09:07 خوانده شده: 532 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/20 - 09:42
حالم از تظاهرات منفعت جویانه ی اکثر مدیران بهم
می خورد، ....

بعد متعجبیم که بر سر آموزش و پرورش ما چه آمده است؟

تصور می کنید همانند چنین تیپ های بی قواره اجتماعی در ادارات آموزش و پرورش چند هزار نفر مشغول به کار هستند ؟
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/05/20 - 10:10
مسولان آموزش و پرورش موذیانه در هر موقعیتی
اشاره به بازپرداخت مطالبات فرهنگیان می نمایند
تا عامدا به جامعه کل مشکل این وزارتخانه را همین موضوع تلقین نمایند.
پاسخ + +1 0 --
بیاتی 1398/05/20 - 12:31
بنده خدا سی سال صبر کرده شده مدیر کل،خب دوست داری چه شکلی بشینه
اینا همه فیلم برای اعتراض نکردن رسانه ها برای معرفی حسینی برای وزارته!!!!!
پاسخ + +1 0 --
سرابلی 1398/05/24 - 22:30
لطفا از ریاست اداره آموزش و پرورش سراب ،جناب آقای حقی پیگیری شود!!

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سراب در مراسم روز بزرگداشت مقام خبرنگار ، به تعداد 25 نفر خبرنگار شهرستان(25 نفر در یک شهر کوچک مثل سراب و بدون کوچکترین روزنامه محلی و...) هر کدام مبلغ 100 هزار تومان کارت بانکی اهدا نموده(در کل مبلغ 2.5 میلیون تومان). در حالیکه در اردیبهشت 1398 و حضور در مراسم روز بزرگداشت مقام معلم با اظهار شرمندگی عنوان نمودند که کوچکترین مبلغی جهت مراسم روز معلم در اختیار اداره یا شخص ایشان نیست. لطفا پیگیری شود که این مبلغ دو و نیم میلیون تومان را از جیب خودشان هزینه نموده اند یا از اعتبارات اداره و ... اگر از اعتبارات اداره می باشد چرا برای روز معلم که مختص کارکنان خودشان می باشد هزینه نشده ، ولی اگر از سرمایه شخصی شان بوده علت آن را عنوان نمایند.(آیا نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی دلیل آن نمی باشد؟)
جالب تر اینکه حداقل دو نفر از افراد مورد تقدیر از معلمان آموزش و پرورش شهرستان سراب هستند. چرا به عنوان خبرنگار هیچگونه مطالبه گری نکرده اند؟
پاسخ + +1 0 --
ادامه سرابلی 1398/05/24 - 22:31
چرا با اینکه اداره در مورد هزینه تامین کاغذ مورد نیاز امتحانات اظهار عجز می نماید ، این کارمندان این موضوع را به عنوان خبرنگار پیگیری نکرده اند؟ جز اینکه چون یکی از افراد دریافت کننده مبلغ 100هزار تومان کارت هدیه بوده اند؟
عکس های مراسم در صورت نیاز وجود دارد.حتی خود خبرنگاران هم دریافت کارت هدیه یکصدهزارتومانی را عنوان می کنند که قابل انکار توسط همه 25 نفر نیست

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا از نظر شما دخالت شورای عالی انقلاب فرهنگی در امور آموزش و پرورش از نوع " تخصصی " است ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور