صدای معلم

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش ‌و پرورش :

قانون تبدیل وضعیت استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی مشکل‌ساز است و آموزش‌ و پرورش و نظام حرفه‌ای معلمی را دچار چالش‌های جدی می‌کند‌

گروه اخبار/

مشکلات و عوارض قانون تبدیل وضعیت استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی

گردهمایی کارشناسان، کارشناس مسئولان و روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان‌های سراسر کشور در مشهدالرضا، با شعار آگاهی، پیشگیری و بهبود عملکرد برگزار گردید.

در این همایش سرپرست وزارت آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: امروز دولت الکترونیک به کمک آمده است و باعث می‌شود تا ضریب نفوذ کارمان را افزایش دهیم و از این طریق به ‌سلامت سازمانی و اداری، افزایش سرمایه اجتماعی، ارتقای فرهنگ‌ سازمانی، بهبود عملکرد آموزش و پرورش و ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت فرزندان این مرزوبوم کمک کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد: در نظام ارزیابی، گستره عظیمی در پهنه کار قرار می‌گیرد و اگر همه این امور انجام بگیرد اما به مؤلفه چهارم توجه نشود، موفق نخواهیم بود چرا که ارزیابی نظام اجرایی و ارزیابی نظام طرح، برنامه و نظارت بر آن؛ به‌منظور تحقق بهبود عملکرد است، بنابراین چهارمین مؤلفه بهبود عملکرد است.

وی در ادامه اضافه کرد: در واحد رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد و نظارت باید طرح و برنامه‌ها، اجرایی سازی و نظارت و فرآیندهای بهبود عملکرد مورد بررسی قرار گیرد و این‌ها را از سازمان مورد ارزیابی بخواهیم تا کار خوب تقویت، اشتباهات اصلاح، کار غلط تعطیل و کار مورد غفلت تضعیف شود و با این نگاه پنجاه‌ درصد پیشرفت سازمانی و بهبود عملکرد اتفاق می‌افتد.

حسینی تصریح کرد: شما از حقوق دانش آموزان، معلمان، اولیا و مردم با رسیدگی به شکایات و خواسته‌های آن‌ها صیانت و تکریم می‌کنید و موجب ارتقا تکریم ارباب ‌رجوع، صیانت از شهروندان، سلامت اداری و حقوق شهروندی می‌شوید.

در ادامه علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز قانون تبدیل وضعیت استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی را برای آموزش ‌و پرورش مشکل‌ساز دانست و گفت: چنین قانونی هرچند سال یک ‌بار، آموزش‌ و پرورش و نظام حرفه‌ای معلمی را دچار چالش‌های جدی می‌کند‌.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش ‌و پرورش افزود: دولت پذیرفته است تا اعتبارات لازم برای پاداش پایان خدمت و مرخصی بازنشستگان عزیز تا پایان شهریور پرداخت شود.

گفتنی است، اختتامیه همایش کارشناسان وکارشناس مسئولان  وروسای ادارات ارزیابی سراسر کشور در روز 17 مرداد ماه برگزار گردید که در این مراسم  از اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان زنجان به عنوان اداره ارزیابی برتر با حضور خانم مظفر، مدیرکل ارزیابی عملکرد و آقای خدابنده مدیر کل استان خراسان رضوی تقدیر گردید.

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان

پایان پیام/


مشکلات و عوارض قانون تبدیل وضعیت استخدام نیروهای حق‌التدریس و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی

سه شنبه, 22 مرداد 1398 11:38 خوانده شده: 418 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/05/22 - 12:18
بله برای جناب الهیار که ماهی 20 میلیون حقوق میگیرد مشکل ساز است. وی از سازمان برنامه و بودجه به آ.پ مأمور شده تا هزینه ها را کم کند نه اینکه هزینه های وزارت و دولت با استخدام عده ای تحصیل کرده و زحمت کش و درستکار افزایش یابد. در این حکومت درستکاران و مخلصان و زحمتکشان جایی ندارند و مشکل سازند. اما آنهایی که میایاردها دزدی و اختلاس و کلاهبرداری کنند مشکل گشایند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1398/05/22 - 17:30
باید در رشته های مازاد نیرو و دبیر نیروی جدید جدب نشه و تعهد گرفته بشه فقط در رشته مورد نیاز تدریس کنند نه رشته دانشکاهی
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/05/23 - 10:14
چنین قانونی هرچند سال یک ‌بار، آموزش‌ و پرورش و نظام حرفه‌ای معلمی را دچار چالش‌های جدی می‌کند‌.
اخه .... اصلا معلم هستی که در مورد معلم اظهار نظر میکنی؟ ....روسیاهی دنیا و اخرت نصیبتون بشه.شما ها در ....
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1398/05/22 - 12:20
خريد خدمات دچار مشکل وچا لش نميکنه اموزش.وپرورش رو همون هايي که با رابطه دارد ميشن ولي نهضتي بيچاره که ده ساله تونسته با اين همه مشکلات کتاب بياد وتجربه کسب کنند اموزش وپرورش رو دچار چالش ميکند ؟؟؟؟!!!!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
سفیر 1398/05/22 - 12:41
....
بسته های حمایتی نفعش برای وزارت خانه بیش از سایر پیشنهادات است.
بررسی کنید ببینید چه تعداد مؤسس از میان خودشان این مدارس را گردن گرفتند.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/05/22 - 13:22
برنامه ریزی در آموزش و پرورش دراز مدت است و اگر احتیاج به معلم وزیده و آموزش دیده دارد بهتر است از دانش آموزان نخبه و رتبه های پایین کنکور سراسری تحت عنوان دانشجویان دبیری توسط دانشگاههای معتبر مورد پذیرش قرار بگیرند. نه معلم نهضتی و.....که حداقل چهار سال دروس تربیتی و روش تدریس و سنجش و روانشناسیها و....نخوانده و نگذرانده است طبق فرمایش امیر المومنین در نهج البلاغه و نامه مالک نباید قدر دو گروه که کیفیت کار آنها متفاوت است ،به حالت یکسان نگریسته شوند و از یک پاداش و دستمزد بهره مند شوند
پاسخ + 0 0 --
kh 1398/05/22 - 21:45
دانش آموز نخبه بهتره بره آلبرتا
پاسخ + +1 -4 --
دکتر 1398/05/23 - 11:10
با تایید سخنان اقای ترکمن باید بجای افزایش کمیت و جذب بی رویه معلمین به فکر افزابش کیفیت بود که با اجرای رتبه بندی و همترازی برای ارشد و دکترا امکان پذیر است
پاسخ + 0 0 --
ارشد 1398/05/25 - 18:43
البته با رعایت شرایطی از جمله پشمکی نبودن آن ارشد و دکتری

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

" کیفیت آموزش " را در شبکه شاد و برنامه های تلویزیون چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور